Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ - ΑΝΔΡΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Ν α μου προτείνετε κάποιο καλό ουρολόγο στη Θεσσαλονικη. Ο σύζυγός μου έχει χαμηλο αριθμό και χαμηλή κινητικότητα . Στην επαρχιακή πολη που είμαστε δεν εμπιστεύομαι κάποιον. Σκεφτόμαστε να πάμε Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπητη νινα. εγω τωρα τελειωσα με τον ουρολογο!!! αυτος που πηγαινα εινια καλος μου τον συστησε μια κοπελα αππο το τσατ. εινια αυτος ακριβως ο τομεας του. κ για να κανει εγχειρηση το ψαχνει... δεν λεει αντε να τον εγχειρησουμε. αμα θες σου στελνω διευθυνση σε πμ φιλια

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη ειναι το καλυτερο!! πιο εξιδικευμενοι κ φυσικα πιο οργανωμενοι. εγω ταλαιπωριομουν ποσουςμηνες εδω αλλα τιποτα...

καλα βεβαια ακομα δεν εμεινα αλλα ελπιζωωω....

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμείς στο τρέξιμο είμαστε με ουρολόγο βρήκα ένα πολύ καλό (μου είπαν ότι είναι κορυφή)συστημένο από πολλούς που γνωρίζουν επαγγελματικά τους γιατρούς.Είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη(καθόλου εκμετάλευση ,στην τελευταία επίσκεψη δεν μας πήρε λεφτά) όμως σήμερα που το συζητούσα με ένα γνωστό που ασχολείται αποκλειστικά με ουρολόγους λόγω επαγγέλματος μου είπε ότι ναι μεν ουρολόγοι υπάρχουν πολλοί αλλά ο καθένας είναι εξειδικευμένος και κάπου.Μου έδωσε τα στοιχεία ενός ουρολόγου-ανδρολόγου που είναι καταλληλότερος για την περίπτωσή μας.Αν θες σου στέλνω pm.parent αφού έχεις προσωπική εμπειρία από τον γιατρό θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις pm με τα στοιχεία του.Θα τελειώσουμε την θεραπεία που μας έδωσε ο γιατρός που τον παρακολουθεί τώρα αλλά αν συνεχιστεί το πρόβλημα θα πάμε σε άλλον.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπητη νινα. εγω τωρα τελειωσα με τον ουρολογο!!! αυτος που πηγαινα εινια καλος μου τον συστησε μια κοπελα αππο το τσατ. εινια αυτος ακριβως ο τομεας του. κ για να κανει εγχειρηση το ψαχνει... δεν λεει αντε να τον εγχειρησουμε. αμα θες σου στελνω διευθυνση σε πμ φιλια

 

 

 

ευχαριστώ πολυ πολύ parent περιμένω pm! σου εύχομαι ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια γεια σας, είναι νέο μέλος. Να πω την αλήθεια ακόμη δεν έχουμε αρχίσει "σοβαρά" την προσπάθεια για μωράκι - μόνο τους τελευταίους 2-3 μήνες αρχίσαμε να έχουμε ελεύθερες επαφές, αλλά χωρίς να μετράμε γόνιμες μέρες.

Χθες ωστόσο έκανε ο άντρας μου ένα σπερμοδιάγραμμα το οποίο να πω την αλήθεια εμένα προσωπικά μου φάνηκε μέτριο (ταχεία κίνηση 30%, μέτρια 20% την 1η ώρα - ph8,1) αλλά ο ουρολόγος είπε να μην ανησυχούμε και έδωσε μόνο Eviol.

Θα ήθελα όμως και μια δεύτερη γνώμη, γι' αυτό και θα ήθελα αν μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα τα στοιχεία των ουρολόγων που αναφερετε!

Σας ευχαριστώ πολύ! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.και εμας ετσι μας φαινεται και λεω στον αντρα μου να παει και αλλου και για μια αλλη γνωμη αλλα δεν θελει.οποτε συνεχιζουμε εκει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Μετα απο 26 μηνες,δηλαδη 2 και χρονια απιστευτης ταλαιπωριας με παρακολουθηση ωορηξιας,κλομιφεν πρεγνυλ και πολλες εξετασεις,αποφασισα να παρω δευτερη γνωμη και επισκεφτηκα τον υπεροχο,επιστημονα και ανθρωπο Αργυριου Χ.,καθως εχει βοηθησει γυναικες που προσπαθουσαν καιρο να τεκνοποιησουν φυσιολογικα.Του πηγα εναν ογκο απο χαρτια δικων μου πολυ καλων εξετασεων και το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που καναμε απο μονοι μας τον Μαιο του 2009, ο πρωτος γιατρουδακος που πηγαινα το βρισκε τοσο καλο,που μας ειπε οτι θα μπορουσε να ειναι δοτης.Μελετησε τα χαρτια μας,και λεει "ενω βλεπω ενα ντουρο καλο σπερμα,πεφτει ανα ωρα η κινητικοτητα,υποψιαζομαι κιρσοκηλη,οταν ρωτησε τον αντρα μου το επαγγελμα του που εχει να κανει με κατασκευες και βαρη σχεδον σιγουρευτηκε,χτες το επαναλαβαμε μετα απο 1,5 χρονο και επεσε παρα πολυ απο 33 εκατομυρια που ηταν το 2009 στα 17 εκατομυρια χτες.Μας προτεινε ο κυριος Αργυριου(να ειναι καλα) τον Σαροπουλο Λαμπρο στον Αγιο Λουκα,αυριο θα τον επισκεφτουμε.Τι λετε?Ξερω ειναι αντιμετωπισιμη η κιρσοκηλη και δεν στεναχωριεμαι ουτε εγω ουτε ο αντρας μου,εχουμε εκνευριστει απλα με τα 50€ που εφυγαν ασκοπα

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλημερα σασ ειμαι καινουργια στην παρεα και θα ηθελα αν μπορειται να με βοηθησετε, ψαχνω στη θεσσαλονικη εναν αξιολογο ουρολογο -ανδρολογο.ειμαστε και εμεισ σε προσπαθεια για μωρακι εδω και εναμισι χρονο και δεν μασ ηρθε ακομα.καναμε ενα σπερμοδιαγραμα και θα ηθελα να το δει και ο ειδικοσ εκτοσ απο την γυναικολογο μου.αν γνωριζεται κατι σασ παρακαλω να μου πειτε.ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ .....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΣΤΗΝ 3 ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΡΙΠΛΕΧ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ....ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ.....ΠΡΟΣ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ .....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΣΤΗΝ 3 ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΡΙΠΛΕΧ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ....ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ.....ΠΡΟΣ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

 

 

ακριβως το ιδιο προβλημα ειχε ο αντρας μου και εκανε στο ιπποκρατειο στον κο σαλπιγκιδη.φυσικα εχει καμια 7 χρονια περιπου.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και μενα ο αντρας μου ειχε κιρσοκιλη ασθενοσπερμια και ολιγοσπερμια. παιδευτηκαμε απο το 1999 εως το 2005.τρεχαμε απο γιατρο σε γιατρο απο ουρολογο σε ουρολογο απο ανδρολογο σε ανδρολογο και απο γυναικολογο σε γυναικολογο μια κουτα εξετασεις. τελικα μετα απο την κουραση και ολο το αγχος αυτο βρηκαμε καποιον που μας ειπε να απευθυνθουμε σε εναν ενδοκρινολογο. πηγαμε με ολο το ιστορικο μας και να μην σας τα πολυλογω εκανε ο ανδρας μου μια θεραπεια με κατι χαπια παρα πολυ φτηνα σε κοστος για 3 μηνες και μετα απο 3 μηνες δηλαδη στο 6μηνο με τη θεραπεια εμεινα εγκυος. φυσιολογικα. να σας αναφερω κιολας οτι πρωτου παω στον ενδοκρινολογο εκανα και μια εξωσωματικη και κοντεψε να με δειρει που τ ακουσε........ παντως ψαχτητε κοριτσια και με ενδοκρινολογο για τους αντρες σας δεν εχετε να χασετε κατι. εγω οφειλω το παιδακι μου παντως στη βοηθεια ενδοκρινολογου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 6 months later...

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι με εξωσωματική, και ο γυναικολόγος μου μας πρότεινε να επισκεφτούμε και έναν ουρολόγο για να τσεκάρουμε την ποιότητα του σπέρματος και κυρίως πιθανή προστατίτιδα.

 

Δεν ξέρω κανέναν καλό ουρολόγο στη Θεσσαλονίκη. Οπότε προτείνετέ μου κάποιον "ΚΑΛΟ" ουρολόγο (για Θεσσαλονίκη). Εννοώ κάποιον καλό επιστήμονα και ο οποίος να μην κοιτάει μόνο ... την τσέπη. Please βοηθήστε ΜΟΝΟ αν έχετε κάποια προσωπική εμπειρία με ουρολόγο εξειδικευμένο σε ανδρική υπογονιμότητα.

 

Ευχαριστώ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...