Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κυτταρίτιδα σε μωρό είναι δυνατόν?


Recommended Posts

μην γελάσετε αλλά τελευταία η μπέμπα έχει πάρει τα γραμμαριάκια της κ έχει τσουπουτέψει κ έτσι όπως την είχα γυμνή εχθές κ παίζαμε τσάκ βλέπω στα μπουτάκια της κάτι σαν κυτταρίτιδα. είναι δυνατόν? μήπως είναι κάτι άλλο? έχετε ξαναδεί εσείς ΄κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα πιο πολλά μωράκια έχουν. Σταδιακά φεύγει, don't worry!΄

Άλλωστε ειναι χαριτωμένη αυτή η κυτταρίτιδα!

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

ναι καλέ και ο δικός μου έχει στην κοιλιτσα του (και δεν είναι χοντρούλης) :)

του την τσιμπάω και του λέω "πού ειναι τα παχάκια σου?" και σκάει στα γέλια :D :D :D

και μετά αρχίζει κι αυτός τα τσιμπήματα!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mamavicky καλημέρα,

ακόμα δεν έχω παιδάκι αλλά επειδή είμαι εκπαιδευτικός το έχω παρατηρήσει σε πολλά παχουλά παιδάκια μικρής ηλικίας ακόμα και στα χεράκια τους.

Υποθέτω οτι απλά είναι το λίπος που αποθηκεύεται και φαίνεται σαν κυτταρίτιδα.

Προσπάθησε να της μειώσεις λιγάκι το φαγητό για να δεις την εξέλιξη και φυσικά συμβουλέψου και τον παιδίατρο.

Πάντως είναι αρκετά συχνό.

Link to comment
Share on other sites

άντε καλέ, τι φαγητό να μειώσεις της μπεμπας? τι τρώει το μωρό? γλυκά, αναψυκτικά και τηγανιτά??? το γαλατάκι και τις κρεμούλες του τρώει ένα μωρό.

Τι λέμε τώρα!!!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι απλά είναι το λίπος που αποθηκεύεται και φαίνεται σαν κυτταρίτιδα.

Προσπάθησε να της μειώσεις λιγάκι το φαγητό για να δεις την εξέλιξη και φυσικά συμβουλέψου και τον παιδίατρο.

 

Νόμίζω ότι δεν έχει να κάνει με το αν τρώει παραπάνω το μωρό. Εμένα τουλάχιστον, είχε κυτταριτιδα ενώ ήταν ακόμα πολύ αδύνατη.

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

βρεφικη κυταριτιδα ειναι βρε κορίτσια!!!:cool:

αυτός ο όρος υπάρχει!!!

ολα τα μωράκια εχουν , οταν μεγαλωνουν πιο πολυ που αρχιζουν τα κυνηγια φευγει:wink:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:confused:

Εγώ πάντως και στα τρία μου παιδιά, δεν παρατήρησα ποτέ κάτι τέτοιο.

Και τα δύο τους ήταν παχουλούλια ως βρεφάκια.

Άλλο πάχος όμως και δίπλες, άλλο κυτταρίτιδα.

 

Αλλά για να το λέτε τόσες πολλές, ίσως να ισχύει. Πάντως αν είναι δόκιμος ο όρος "βρεφική κυτταρίτιδα" θα τον υιοθετήσω για μένα.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καλό κ εγώ εις διπλούν.

λες να ειναι κληρονομικό γιατί κ η μάνα μου είναι φούλ.

τι να της κόψω καλέ το φαγητό?

φουλ γάλα της μαμάς πίνει κ λίγη φρουτόκρεμα κ το φαγητό της άντε κ κανένα γιαούρτι το απόγευμα(συνήθως θέλει το γαλατάκι μου)

τσάκισε κ κάτι κουλουράκια βέβαια 2-3 μέσα στην εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

mamavicky καλημέρα,

ακόμα δεν έχω παιδάκι αλλά επειδή είμαι εκπαιδευτικός το έχω παρατηρήσει σε πολλά παχουλά παιδάκια μικρής ηλικίας ακόμα και στα χεράκια τους.

Υποθέτω οτι απλά είναι το λίπος που αποθηκεύεται και φαίνεται σαν κυτταρίτιδα.

Προσπάθησε να της μειώσεις λιγάκι το φαγητό για να δεις την εξέλιξη και φυσικά συμβουλέψου και τον παιδίατρο.

Πάντως είναι αρκετά συχνό.

 

καλά δεν μιλάμε για τόφαλο

είναι 11 μηνών κ είναι 9600.

σίγουρα δεν θα την αφήσω να γλινει παχυά αλλά όχι τώρα να σταματήσω να της δίνω να φάει.

Link to comment
Share on other sites

και εμας ο μικρος ειχε κυταρριτιδα στα μπουτακια του μεχρι να πει ενος χρονου κ χωρις να ειναι παχουλος, μαλλον το αντιθετο.φαινοτανε μονο αμα το πιεζες με το χερι σου. μετα του εφυγε.

μαλιστα ο μπαμπας του (χαριτολογωντας ελπιζω) ελεγε οτι η κυταρριτιδα ειναι το μονο που πηρε απο μενα...:?

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου μανουλες μου ΟΜΟΦΡΦΕΣ αφηστε τα κομπλεξ τα ΔΙΚΑ μας και μην τα περνατε σε μωρακια.......ΟΛΑ τα μωρακια εχουν κυτταριτιδα κοριτσι μου εκτος αν ειναι τσιλιβιθρα που παιζει να εχει και αυτο. Ειναι απολυτα φυσιολογικο οπως ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ειναι ΚΑΙ στις περισσοτερες ενηλικες γυναικες ασχετως αν η μοδα μας εχει πασαρει ενα photoshop το οποια καμια μας δεν θα το καταφερει και μας εχει δημιουργησει τα μυρια κομπλεξ. Ασε το μπεμπε σου ησυχο και ησυχασε και εσυ γενικα (το λεω με τον καλυτερο δυνατο τροπο).....σε λιγο θα μας κανει μοδα το cosmopolitan γυμναστικη για μωρα για εξαληψη της κυτταριτιδας.......:) :)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε λιγο θα μας κανει μοδα το cosmopolitan γυμναστικη για μωρα για εξαληψη της κυτταριτιδας.......:) :)

 

χαχα ναι! κι εγώ ετοιμαζόμουν να τον τυλίξω με φύκια και να τον πάω για detoxing :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι! κι εγώ ετοιμαζόμουν να τον τυλίξω με φύκια και να τον πάω για detoxing :)

 

εμ, ελα μου ντε......θα βγουν πολλα τετοια να μου το θυμασαι.......:rolleyes:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε κορίτσια μην βαράτε απλώς μου φάνηκε περίεργο.

 

Κι εγώ είχα λίγο αγχωθεί .... μη νιώθεις άσχημα. Εμένα που ήταν (και είναι) και τριχωτή? Το θέαμα ήταν ΄"υπέροχο" τι να πω ... κοντή, τριχωτή με κυταρίτιδα!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε κορίτσια μην βαράτε απλώς μου φάνηκε περίεργο.

 

Βρεεε χιουμοριστικα τα λεμε και προσπαθουμε να σε ησυχασουμε/ξαλαφρωσουμε. Μην αγχωνεσαι και μην το ψαχνεις......! Παω να φαω.....:mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα λίγο αγχωθεί .... μη νιώθεις άσχημα. Εμένα που ήταν (και είναι) και τριχωτή? Το θέαμα ήταν ΄"υπέροχο" τι να πω ... κοντή, τριχωτή με κυταρίτιδα!

έτσι ήταν η ανηψιά μου κ τώρα είναι μια κούκλα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...