Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντονη φαγούρα στη κοιλιά..


Recommended Posts

Δυό βδομάδες πριν μπω στο μήνα μου κι ενώ δεν ειχα κανένα σημαντικό πρόβλημα ευτυχώς, από χθες δε μπορώ να ησυχάσω από μια τρελλή φαγούρα στη κοιλιά..Κοντεύω να σαλτάρω..έχω χάσει τον ύπνο και την διάθεση μου..Όση ενυδατική και να βάζω δεν βρήσκω ησυχία..Η δε γιατρός μου συμβουλευει να κάνω υπομονή! Είχατε ανάλογη εμπειρία και τι κάνατε; Ελπίζω στη βοήθεια σας..Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω προς το τελος ειχα απιστευτη φαγουρα στην κοιλια...η μαια μου μου ειπε να βαλω αμυγδαλελαιο,με ανακουφιζε λιγο αλλα μια φαγουριτσα την ειχα ....με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια και για τις συμβουλές και για τις ευχές σας..να'στε όλες καλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Έκανα ήδη μπανάκι, αλοίφτηκα με simulcium και είμαι κάπως καλύτερα..τα ξαναλέμε :)

Link to comment
Share on other sites

αχ...και εγώ το έχω αυτό...και με ενοχλεί αριστερά και δεξιά απ τον αφαλό, ακριβώς στο ίδιο σημείο, λες και έχει βάλει χάρακα!και όταν με πιάνει με πιάνει την ίδια στιγμή...τι να κάνουμε, υπομονή!

7rL3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με επιανε πολυ φαγουρα τον τελευταιο μηνα και τι baby oil τι simulcium δεν περναγε με τιποτα...στην απογνωση θυμηθηκα την bepanthol τη ροζ που βαζουν μετα τα τατουαζ για να ισιωσει το δερμα και αυτο ηταν!!Σωθηκα λεμε!!

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω το ειχα αυτο το θεμα και μαλιστα σε πολυ ασχημο βαθμο...Ξεκινησε με φαγουρα η οποια αρχισα να με ενοχλει παρα πολυ,μετα αρχισα να χανω κ τον υπνο μου το βραδυ να μου δημιουργει εκνευρισμο.Μετα ηρθανε κ τα σπυρακια αρχικα στον αφαλο κ μετα επεκταθηκανε σε ολη τη κοιλια εφτασα στο σημειο να ματωνουνε απο το κνησμο,δεν αντεχα τιποτα να ακουμπαει επανω κ τιποτα δε με βοηθουσε,,τι αλοιφες..τι κορτιζονες...τιποτα..δε μπορουσα με τιποτα να κοιμηθω η να φορεσω μπλουζα,τραγικη κατασταση.Ειχα ενα νερο ιαματικο κ ψεκαζα,με δροσιζε κ με ανακουφιζε ελαχιστα για λιγο κ παλι απο την αρχη.....Η δε ρματολογος μου ειχε πει οτι ειναι αλλεργια εγκυμοσυνης,ειναι σπανια περιπτωση αλλα οχι κ απιθανη κ δε περναει με τιποτα.Αρχες του 9ου εκανα παλι ενεση κορτιζονης αλλα κρατησε λιγο...

 

Δε θελω να θυμαμαι το μαρτυριο αυτο..ευχομαι να σας περασει γρηγορα κ καμια μανουλα να μη το περναει αυτο σε τετοια φαση...

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω ειχα παρα πολυ φαγουρα ενω εβαζα κρεμες.νομιζω οτι προμηνυε τις ραγαδες που εκανα σε ολη την κοιλια :(

με την bepanthol ανακουφιζοταν λιγο αλλα ηταν πολυ σπαστικο..κουραγιο!!!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πήγα εχθές στο γυναικολόγο και του ανέφερα και την φαγούρα που έχω στην κοιλιά. Με ρώτησε αν το πρόβλημα επιδεινώνεται τη νύχτα και αν έχω και σε άλλα σημεία φαγούρα (δεν έχω τίποτα απο τα δύο), αλλά για καλό και για κακό μου έδωσε μεταξύ των άλλων εξετάσεων να κάνω και υπατικές γιατί λέει η φαγούρα μπορεί να είναι σύμπτωμα προβλήματος που εκδηλώνεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης στο συκώτι.

Δεν θέλω να τρομάξω καμμιά σας αλλά αν η φαγούρα είναι έντονη και επιδεινώνεται το βράδυ καλύτερα να συμβουλευθείτε τον γυναικολόγο και όχι το δερματολόγο για να κάνετε τις απαραίτητες εξετάσεις.

Εχω κανονίσει έλεγχο υπατικών δεικτών για τη Δευτέρα (αν και δε νομίζω ότι θα έχω τέτοιου είδους πρόβλημα). Μέχρι τότε προμηθεύτηκα και εγώ σήμερα bepanthol αφρόλουτρο και κρέμα και βλέπουμε.

Φιλιά σε όλες.

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω βγάλει άκρη με το τι συμβαίνει..Ίσως είναι αλλεργική όλη αυτή η φαγούρα. Έκανα σήμερα εξετάσεις χολερυθρίνης (που σχετίζονται με το ήπαρ) και βγήκαν καλές. Άρα η τρελλή φαγούρα που βέβαια κάπως έχει υποχωρήσει, είναι ένα ακόμη σύμπτωμα της εγκυμοσύνης πολύ βασανιστικό..Υπομονή! Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γω παντως εδω κ μια εβδομαδα εχω τρελλη φαγουρα στην κοιλια ακριβως εκει που ειναι οι ραγαδες ! ομως εχω κ σπυρακια σε καθε ραγαδα ! βασικα πηρα τηλ το γιατρο κ μου ειπε οτι ειναι απο τον ιδρωτα , αλλα αν θελω να βαλω την κρεμα φουσικορτ !

εχει κορτιζονη αλλα μου ειπε δεν θα με πειραξει κ δεν θα με βλαψει οποτε κ αυτο θα κανω !!! παντως χτες εβαλα λιγο ταλκ επανω κ πραγματικα κ αυτο με ανακουφισε !

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...