Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα πιεις το γαλα σου? ΘΑ ΠΙΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ, ΕΙΠΑ!!!!!!!


fistikaki

Recommended Posts

προσπαθουσα να δωσω τη μικρη να πιει γαλα για να παρει την αντιβιωση της... ειναι θεονηστικη απο χτες το απογευμα

 

δεν ηθελε

 

 

εσπασαν τα νευρα μου..

 

αρχισα και της φωναζα και την κυνηγουσα με το μπιμπερο το γαλα...

 

το παιδι εφυγε τρομαγμενο κλαιγοντας, επειδη ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΡΕ Π@@ΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ, ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕ!!

 

κι επεσε... με δυναμη κατω..

 

γεμισε το πατωμα αιματα, την σηκωσα κι εσταζε αιμα απο ολο της το προσωπο..

 

μολις γυρισαμε σπτι, δεν εβρισκα γιατρο και την πηγα στο φαρμακειο εδω κοντα..την καθαρισε ο φαρμακοποιος με ορους, εχει χτυπησε στο κατω χειλος της , μαλλον χτυπησε τα χειλια με τα δοντια της... δοντι δεν εχει σπασει, ουτε εχει χτυπησει αλλου... αλλα εχει ενα γερο σημαδακι στο κατω χειλος, απο μεσα..

 

της εδωσε ενα μπισκοτακι ο φαρμακοποιος, και το εφαγε... ενα μπισκοτακι ηθελε μωρε το μωρακι.. οχι γαλα

 

 

ΑΚΟΥΣ ΗΛΙΘΙΑ ΜΑΝΑ, ΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ? ΠΟΥ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙΣ!!! ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΓΑΛΑ, ενα μπισκοτακι ηθελε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απλα οπως ειπες φιλη μου,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΓΑΛΑ...

 

το λεω να το ακουσω και εγω που ειμαι με το ρολοι στο χερι και το αναλογο φαι ανα χειρας....

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕ ΠΕΙΝΑΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ...

 

(οπως ελεγε και η αδερφη μου μικρη,μαμα πειναω...αλλα πειναω σουβλακι οχι φακες...)

Link to comment
Share on other sites

καλά......

από τέτοιες υστερίες άλλο τίποτα....

ειδικά με το φαί.........

τα πράγματα είναι απλά.... αν τα αφήνουμε να λειτουργούν και λιγο μόνα τους σύμφωνα με τις ανάγκες τους όλα θα 'ναι οκ.... αλλά η μαλακία που μας δερνει δε μας αφήνει..... (και μιλάω κυρίως για μένα)....

όταν πεινάσει θα φάει!!!!!!!!!!!! όταν θελήσει γάλα θα πιει!!!!!!!!! πόσο πιο απλά να το πουμε για να το καταλάβουμε;;; εεεεεε;;;;;;;;;;;;;

 

δε πειράζει μωρέ..... θα βελτιωθούμε...... θα φτιάξουν τα πράγματα.....

αλλά να..... έχουμε κι εμείς τις κακές μας στιγμές..... πως να γίνει;;; άνθρωποι είμαστε, όχι κουρδιστές μηχανές........

Link to comment
Share on other sites

ρε φιστικι πίνεις τίποτα ;

χαλάρωσε λίγο !

όπως δε γουσταρεις να πιέζεις και να φωνάζεις στο παιδι σου θα πρέπει να μην γουσταρεις να πιέζεις και να φωνάζεις στον ευατό σου...απο σένα ξεκίνα

ηρμίαααα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσπαθουσα να δωσω τη μικρη να πιει γαλα για να παρει την αντιβιωση της... ειναι θεονηστικη απο χτες το απογευμα

 

δεν ηθελε

 

 

εσπασαν τα νευρα μου..

 

αρχισα και της φωναζα και την κυνηγουσα με το μπιμπερο το γαλα...

 

το παιδι εφυγε τρομαγμενο κλαιγοντας, επειδη ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΡΕ Π@@ΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ, ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕ!!

 

κι επεσε... με δυναμη κατω..

 

γεμισε το πατωμα αιματα, την σηκωσα κι εσταζε αιμα απο ολο της το προσωπο..

 

μολις γυρισαμε σπτι, δεν εβρισκα γιατρο και την πηγα στο φαρμακειο εδω κοντα..την καθαρισε ο φαρμακοποιος με ορους, εχει χτυπησε στο κατω χειλος της , μαλλον χτυπησε τα χειλια με τα δοντια της... δοντι δεν εχει σπασει, ουτε εχει χτυπησει αλλου... αλλα εχει ενα γερο σημαδακι στο κατω χειλος, απο μεσα..

 

της εδωσε ενα μπισκοτακι ο φαρμακοποιος, και το εφαγε... ενα μπισκοτακι ηθελε μωρε το μωρακι.. οχι γαλα

 

 

ΑΚΟΥΣ ΗΛΙΘΙΑ ΜΑΝΑ, ΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ? ΠΟΥ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙΣ!!! ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΓΑΛΑ, ενα μπισκοτακι ηθελε

 

ελα μωρε μην κατηγορεις τον ευατο σου ! Για το καλο της το έκανες. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να σου κρατήσει μούτρα εισαι η μανουλα της θα σ'αγαπαει για παντα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι μόνη!!!

Κι ο γιος μου λέγει "μαμά ποινάω... αλλά όχι για φαγητό! Να ανοίξω το ψυγείο να δω τι έχει;"

Άμα κάνουμε το λάθος να επιμείνουμε, πολύ ήρεμα μας λέγει "Γιατί, εσείς το κάνετε; αφού δεν το κάνεις μπαμπά!!!"

Τι του λες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε φιστικι πίνεις τίποτα ;

χαλάρωσε λίγο !

όπως δε γουσταρεις να πιέζεις και να φωνάζεις στο παιδι σου θα πρέπει να μην γουσταρεις να πιέζεις και να φωνάζεις στον ευατό σου...απο σένα ξεκίνα

ηρμίαααα.....

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Εντάξει και τι εγινε θα μπορούσε να είχε πέσει χωρίς να την κυνηγάς με το γάλα! Άνθρωποι είμαστε όχι υπερ - άνθρωποι. Για το καλό της το έκανες. Μην χρεώνεις τον εαυτό σου συνέχεια για το παραμικρό. Και εξάλλου το ξένο είναι πιο γλυκό, και γάλα να της έδινε ο φαρμακοποιός θα το έπινε :mrgreen:!

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τετοια κουλα εκανα συνεχως και εγω φυστικι μου γιατι ειναι και ο δικος μου μιζερος στο φαγητο αλλα περα απο τα νευρα του παιδιου που σπαγανε συν τα δικα μου δεν ειδα να λειτουργει καθολου το συστημα πιεσης. Οποτε το εριξα στην τρελη και μπορω να σου πω οτι καπως καλυτερα ειναι τα πραγματα τωρα.

 

Εχει αρχισει και ζηταει μονος του το γαλα του η το φαγητο του αφου εγω δεν τον κυνηγαω απο πισω. Παιδια με εντονη προσωπικοτητα δεν αντεχουν την πιεση και γινεται χαμος με αποτελεσμα το αντιθετο απο το ζητουμενο.

 

Ενταξει ανθρωπος εισαι και λαθη κανεις σημασια εχει οτι δεν ηθελες να της κανεις κακο. Αλλωστε η καυμενουλα ειναι και αρρωστουλα οποτε δικαιολογειται να κανει απεργια πεινας. Χαλαρωσε και παρτο αλλιως για να ηρεμησει και το παιδι γενικα με το θεμα του φαγητου.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιστικι κουλ κοριτσι μου.ενταξει εκανες μλκια και θα την ξανακανεις μολις ξεχαστει το πραγμα.ξερεις γτ?γτ εισαι μανα του και θελεις να ναι γερο και για να ναι γερο πρεπει να τρωει(εχουμε και το ελληνικο του φαε παιδι μου)ολες το καναμε απλα εσεις ειχατε παρατραγουδα.να σου πω ενα κολπακι?παρε μια κρεμα της νουνου κοιμαμε και μεγαλωνω λεγετε εχει σε δυο γευσεις ή μια αλλη με νυφαδες σοκολατα, και αν βλεπεις αλλη φορα οτι δεν θελει το γαλα καντο της αραιο με την κρεμα σε μας πιανει

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθουσα να δωσω τη μικρη να πιει γαλα για να παρει την αντιβιωση της... ειναι θεονηστικη απο χτες το απογευμα

 

δεν ηθελε

 

 

εσπασαν τα νευρα μου..

 

αρχισα και της φωναζα και την κυνηγουσα με το μπιμπερο το γαλα...

 

το παιδι εφυγε τρομαγμενο κλαιγοντας, επειδη ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΡΕ Π@@ΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ, ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕ!!

 

κι επεσε... με δυναμη κατω..

 

γεμισε το πατωμα αιματα, την σηκωσα κι εσταζε αιμα απο ολο της το προσωπο..

 

μολις γυρισαμε σπτι, δεν εβρισκα γιατρο και την πηγα στο φαρμακειο εδω κοντα..την καθαρισε ο φαρμακοποιος με ορους, εχει χτυπησε στο κατω χειλος της , μαλλον χτυπησε τα χειλια με τα δοντια της... δοντι δεν εχει σπασει, ουτε εχει χτυπησει αλλου... αλλα εχει ενα γερο σημαδακι στο κατω χειλος, απο μεσα..

 

της εδωσε ενα μπισκοτακι ο φαρμακοποιος, και το εφαγε... ενα μπισκοτακι ηθελε μωρε το μωρακι.. οχι γαλα

 

 

ΑΚΟΥΣ ΗΛΙΘΙΑ ΜΑΝΑ, ΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ? ΠΟΥ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙΣ!!! ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΓΑΛΑ, ενα μπισκοτακι ηθελε

 

 

'Αγαπημένη μου φυστικομαμά,

 

ναι μωρέ δεν πολυγουστάρω γάλα..πιο ωραία τα μπισκότα. Όσο για τα χείλια μου μην ανησυχείς σε 3 ημέρες θα είναι εντάξει....αφού με πήρες αγκαλίτσα τώρα όλα καλά....

 

ΥΓ1. τρώω είπαμε πια..μην με καταπιέζεις

ΥΓ2. αυτό το συναίσθημα που νοιώθεις τώρα να το θυμάσαι και στα 17 που θα σου έρχομαι κατά τις 2:00 τα χαράματα με τη μηχανή και τον νεαρό να με συνοδεύει και θα θες να μας πυροβολήσεις και τους 2...(ο μπαμπάς να δεις..) ....αυτό λέγεται εκμετάλλευση...

 

 

Σ' αγαπάω τρελλομαμά μου

 

το φυστικάκι σου"

Link to comment
Share on other sites

ρε συ fystiki με συγκίνησες. γινόμαστε πολυ φασιστόμουτρα ωρες ωρες...και γω με πιανω ωρες ωρες να γίνομαι αυταρχική. κάτι που μισώ.περαστικά στη μικρούλα

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

" θεία Τόνια

 

πεστα στη μανα μου γιατι με έχει πρήξει

:-)

εμένα δε με ακούει

 

υ.σ.1 το βραδυ θα βγω με το Τακη το μαλλια , μην της πεις τίποτα γιατι πάλι θα φωνάζει , θα πω οτι θα έρθω σε εσας ! :-) "

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ρε φυστικακι αχ!

επειδη ξερουμε πως ειναι για το καλο τους, μερικες φορες δεν δινουμε εναλλακτικη, ενω θα μπορουσαμε. εγω αυτο προσπαθω τελευταια, να του δινω εναλλακτικη (οπου μπορω ε?) και πιανει.

μη νιωθεις τυψεις μωρε... εισαι τοσο καλη μανουλα...

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα να γραφω ενα ποστ

 

και ελεγα για τα νευρα μοου που μαλλον δε πανε καλα, για το παιδι που δεν πινει γαλα, που δεν τρωει και τα σχετικα, για την ανεργια, για το κυπριακο και τη βοσνια ερζεγοβινη...

 

ολα ειναι μαλακιες

 

το θεμα ειναι ενα

 

ενα παιδι γεματο αιματα στο πατωμα, ουσιαστικα απο το δικο μου χερι

 

 

δε ξερω..

 

περνας εξετασεις για να οδηγησεις ενα αμαξι, αλλα αφηνουν τον οποιονδηποτε να κανει ενα παιδι..

 

ενα παιδι στο πατωμα μεσα στα αιματα επειδη δεν ηθελε να πιει γαλα...

 

ολες οι θεωριες στη πραξη χωλαινουν... οταν ο εγκεφαλος γινεται ενα ΠΕΛΩΡΙΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ...

 

την κυνηγουσα και της φωναζα για να πιει το γαλα, ή απο πεισμα μου επειδη δεν το επινε?

 

ε, αμα κυνηγας ενα μωρο που τρεχει τρομαγμενο, ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΦΥ, θα πεσει και θα χτυπησει... αυτη πρεπει να ειναι η τιμωρια του που δεν πινει το γαλα?

 

δε ξερω τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

fistikaki σταματα να σκεφτεσαι και να στεναχωριεσαι.

ολες εχουμε κακιες στιγμες..:(

το καλο ειναι να τις αναγνωριζουμε και να τις επανορθωνουμε.

παρε το μαρακι σου να πατε για καφεδακι τα δυο σας ή φτιαξτε ενα δεκατιανο της αρεσκειας της.;)

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε τι να σου πω ;;;;

κι εμενα έχει κόψει το γαλα εδω και ενα χρόνο

στην αρχή ανησυχούσα αλλα τι νόημα είχε να δίνω στο παιδι κατι που το κάνει εμετο και το φοβάται

 

βρηκα ΠΩΣ μπορώ να αναπληρώσω το ασβέστιο σε αλλες τροφές (το ξερα δλδ γιατι κι εγω εχω δυσανεξία στην λακτωζι) και ολα καλα

 

το στομάχι των παιδιών έχει εναν ειδικό αισθητήρα ... οκ να ΦΑΕΙ κατι με την αντιβίωση δε διαφωνω

αλλα αφου δεν το γαλα ... δωκε κατι αλλο ρε μαστορα

 

ανχος είχες

γιατι - σε ξέρω- κακία και ανίδεη δε σε λέει κάποιος !

ανχωτικουστερο που λατρευει το παιδι της σε λες όμως :-)

Link to comment
Share on other sites

κοίτα.....

το να αναγνωρίζεις το λάθος σου είναι καλό.... κι οκ.... και μπράβο σου....

το θέμα είναι τι θα κάνεις από δω και πέρα.....

 

δεν θα καταφέρεις τίποτα μόνο αν μείνεις στην αναγνώριση.... δε θα καταφέρεις τίποτα αν δε κάνεις κάτι για την επόμενη φορά που θα πάθεις κρίση νεύρων.....

 

ξέρω.... νιώθεις όλα τα άσχημα για τον ευαυτό σου..... μπορεί και να κλαις.... και να χτυπιέσαι..... η ψυχή σου έχει γεμίσει μιζέρια για τον εαυτό σου ίσως......

 

ξέσπασε αν νιώθεις καλύτερα.... βγάλτα όλα από μέσα σου..... άδειασε και μετά γέμισε με καινούρια, όμορφα πράγματα!!!!!!!!!!!

 

τα παιδιά μας είναι εδώ και μας χρειάζονται!!!!! ας τους χαρίσουμε ότι ομορφότερο μπορούμε!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ...κάποια μου θυμίζει η φάση...μήπως εμένα? Έτσι μου έβγαζε την ψυχή ανάποδα ο μεγάλος τρία χρόνια! Ντρέπομαι που το ομολογώ, το λέω μόνο για να σου δώσω να καταλάβεις ότι όλες οι μανάδες με κακόφαγα παιδιά αντιδράμε έτσι συχνά πυκνά: Εγώ του φώναζα κάθε μέρα και μιά φορά μου ανέβηκε τόσο πολύ το αίμα στο κεφάλι που τον έβγαλα από το σπίτι και του είπα "δεν υποφέρεσαι άλλο, θα κάτσεις εδώ μέχρι να αποφασίσεις να φας"! Κατάντια...

Είπαμε, είμαστε άνθρωποι και υπαρχει και η εξίσωση αφαγία + αϋπνία = υστερία.

Πάντως δεν θα συμφωνήσω και με το αξίωμα "άστο και θα φάει όταν πεινάσει", όπως μου κοπανούσε και ο άντρας μου τόσα χρόνια, πολύ άπλά γιατί δεν πεινούσε ΠΟΤΕ! Και όσο λιγότερο έτρωγε, τόσο έκλεινε το στομάχι του, εγώ από την προσωπική μου πείρα αυτό αποκόμισα. Θέλει να τα έχεις από κοντά και να βρεις τι "δουλεύει" για το καθένα. Εμείς μόνο με την τηλεόραση βρήκαμε σωτηρία...όσο τρως, θα βλέπεις, αν δεν το τελειώσεις το κλείνω και δεν ξανανοίγει. Ωμός εκβιασμός.

Μήπως δεν το θέλει άλλο το μπιμπερό? Εμείς το καταργήσαμε από 18 μηνών, κι εκει που επινε 100 γρ. με το ζόρι, με την κούπα και το καλαμάκι έπινε 2 ποτήρια την ημέρα! Το πρωί του έβαζα και μια κουταλιά καοτόνικ και το βράδυ μία μέλι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φυστίκι... δεν έχει νόημα να αυτομαστιγώνεσαι! Θα μπορούσε να πέσει και την ώρα που την κυνηγάς για να παίξετε (όπως συνέβει με εμάς κι έσκασε πάνω στον τοίχο!)... τι σημαίνει αυτό ότι είσαι κακή μάνα; Τα παιδιά πέφτουν και χτυπάνε και δεν ξέρεις αν αυτό θα συμβεί σε φάση διασκέδασης ή σε φάση μαλώματος...

 

Βρες έναν τρόπο να ηρεμήσεις τα νεύρα σου αφού βλέπεις ότι δεν σε βοηθάνε ούτε κατά τη διάρκεια ούτε και μετά!

 

Είμαι σίγουρη ότι η μικρή δεν έχει στο μυαλό της ότι "χτύπησα εξαιτίας της μαμάς"... θέλω να πιστεύω ότι δεν κάνουν τόσο σύνθετες σκέψεις!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Φυστικάκι....

 

την επόμενη φορά που θα κυνηγήσεις την μικρή για να πιεί το γάλα πρέπει...

 

να φοράς χοντρό βαμβακερό κλαρωτό νυχτικό...

ρόμπα ....κατά προτίμηση από σκούρο βελούδο

 

Ρόλευ στα μαλλιά....

 

Τσόκαρο ψηλοτάκουνο....

 

Έτσι:

α) το μωρό δεν θα σε πάρει στα σοβαρά....

β) θα γελάει πονηρά

γ) δεν θα τρέξει πανικόβλητο...

 

...και μπορεί να σε λυπηθεί και να πιεί το γαλατάκι του...

 

 

ΥΓ μην στεναχωριέσαι καλέ...οι μαμάδες γίνονται υστερικές κάποιες φορές:roll:

Τα μωρά πάντα τις λατρεύουν....ακόμα και αν τρέχουν πανικόβλητα....

Τα σημαδάκια εξαφανίζονται γρήγορα....;)

 

 

Πλάκα σου κάνω ε? μην παρεξηγηθείς....

Αν δεν πάρεις τα πάνω σου γρήγορα θα σου στείλω τον μπαμπά μου να σε παρηγορήσει:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα που ηθελες να της δωσεις γαλα γιατι μια απο τα ιδια τραβαω κι εγω που δεν το πινει απο 6 μηνων. ομως να ξερεις πως αν εμεις πεισμωνουμε 1 αυτα (τα μικρακια μας) πεισμωνουν 100!εμενα οταν δεν θελει να φαει αλλο, χωρις να με προειδοποιησει πολλες φορες κανει εμετο την ωρα που τρωει και ειναι μονο 11 μηνων! και μετα γελαει!! Κι εγω η χαζη κατηγορω τον εαυτο μου οτι στουμπωσα το παιδι στο φαι. ομως οσο χορτατα και αν ειναι δωσε τους κατι διαφορετικο και αμεσως θα το φανε και ας ειναι τιγκα.

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι μανουλες εχουμε δυσκολες στιγμες... Δεν φταις εσυ που χτυπησε το παιδακι σου. Εμενα η μικρη πριν ενα μηνα οπως επαιζε στο τραπεζι, γλιστρισε και με τα δοντια της εκοψε το κατω χειλος μεχρι εξω. Αιμα παρα πολυ και ακομη μεγαλυτερη η τρομαρα της.Την ιδια ημερα ειχε σχεδον ξεπρηστει.Και εγω καποιες φορες ξεπερνω τα ορια και το μετανιωνω μετα. Ανθρωποι ημαστε,λιγο η κουραση,λιγο η γκρινια λιγο η αντιδραση των παιδιων και χανουμε τον ελεγχο.

2T40p3.pngcIPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...