Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΙΑΤΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΟΜΑΝΕΣ ΜΑΣ ΑΓΧΩΝΕΙ.ΤΗ ΦΙΜΩΣΗ.ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΥΧΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.Η 1 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΥΤΗ Η 2 ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΑΦΟΥ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 8 ΜΗΝΩΝ .ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ Η ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα marirose!

Εμεις τη καναμε την επεμβαση οταν ηταν 2 χρονων ο πιτσιρικας!

Μεχρι τοτε το κατεβαζαμε υποτιθεται στο μπανιο...αλλα τριχες τιποτα δε καναμε στην ουσια...εβγαινε πολυ λιγο και γω νομιζα οτι ειμασταν οκ μεχρι που τον πηγα στον

παιδιατρο και μου ειπε οτι εχει φιμωση....

Η επεμβαση βεβαια ειναι επωδυνη για το παιδι αλλα κραταει πολυ λιγο..τις

πρωτες 2 μερες εκλαιγε καθε φορα που εκανε τσισακια αφου ετσουζε πολυ..

οσο περνουσαν οι μερες ομως ηταν ολο και καλυτερα.....

Αν πρεπει να γινει..γνωμη μου καλυτερα οσο ειναι μικρος,πιστευω οτι θα το ξεπερασει

πιο ευκολα....Αυτα απο μενα!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι απο τις μανες που δεν ηξερα οτι επρεπε να; κατεβαινει ως κατω.....και ο παιδιατρος δεν ειπε τιποτα μου ελεγε οτι ειναι οκ...ξαφνικα ανεβασε πυρετο και γυρνουσαμε σε ολους τους γιατρους και δεν ειχε καταλαβει κανενας οτι ειχε μαζεψει πυον το τσουτσουνακι μας....ως που πριν 10 μερε ςηρθε μια φιλη καλη της ωρα και μου λεει..μηπως ειναι το τσουτσουνακι του?εγω γελασα γιατι πηγαμε σε πολλους γιατρους αλλα ειχε δικιο...καναμε την επεμβαση πριν 5 ημερες σε παιδοχειρουργο και μας το εκανε....ηταν πολυ καλη και σε λιγο γραφω λεπτομερειες..

Link to comment
Share on other sites

Απλα να συμπληρωσω οτι ειναι καλο να γινετε απο παιδοχειρουργο με ξυλοκαινη και αλοιφη και σπρευ αν και στα μαλακα μορια δεν πολυπιανει...λιγο θα το καταλαβει..

μετα στο σπιτι μας εδωσε ξυλοκαινη αλοιφη και εκλαψε λιγες φορες οταν εκανε τσισα...τιποτα ομως τρομερο..αυτα..μην φοβασαι και καλη επιτυχια...

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ Η 2 ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΑΦΟΥ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 8 ΜΗΝΩΝ .ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ Η ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ?

 

Ο μικρός μας είναι 9 μηνών, και περίπου στην ηλικία των 8 μηνών όταν πήγαμε για μετεγχειρητικό έλεγχο στον παιδοχειρούργο (έκανε επέμβαση κρυψορχίας... όλα πήγαν καλά :D) παρατήρησε ο γιατρός αυτό ακριβώς: έχει κλείσει αρκετά και ήταν κόκκινο μπροστά. Μας έδωσε λοιπόν μια κρέμα κορτιζονούχα την οποία βάζουμε - ελλάχιστη ποσότητα - μετά το μπάνιο (1 φορά την ημέρα) για 1 μήνα, για να αποφύγουμε την επέμβαση. Σήμερα θα πάμε στον παιδιάτρο για τον τακτικό έλεγχο των 9 μηνών και θα μας ελέγξει... αλλά βλέπω ότι έχει βελτιωθεί! :cool: Aν θέλεις στείλε pm να σου πω λεπτομέρειες.

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης κι εδώ:

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20081&highlight=%D6%DF%EC%F9%F3%E7

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37283&highlight=%D6%DF%EC%F9%F3%E7

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=36047&highlight=%D6%DF%EC%F9%F3%E7

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19748&highlight=%D6%DF%EC%F9%F3%E7

 

παρακαλούμε συνεχίστε /επαναδημοσιεύστε τα κείμενα της ερώτησής σας ή

άλλες πληροφορίες στο θέμα που παραθέτουμε έτσι ώστε οι πληροφορίες

να είναι όλες συγκεντρωμένες .

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας

θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες

τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

 

αυτό το θέμα κλειδώνεται.

 

ευχαριστούμε εκ των προτέρων :-)

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...