Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδομα τριτεκνων (Σουηδικη υπηκοοτητα)


padarofe

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.

 

Ειμαι κανουργιος εδω και ετσι τους χαιρετω ολους.Θελω να κανω μια ερωτηση.Καταρχας ειμαι αλλοαδαπος απο Σουηδια,γενηθηκα εκει,η γυναικα μου γεννηθηκε εκει οπως και τα 3 παιδια μου γεννηθηκαν εκει.Ειμαι μεταναστης στην Ελλαδα εδω και 15 χρονια.Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Δικαιοιυμαι επιδομα τριτεκνων στην κατασταση που βρισκομαι,εννοω σαν αλλοδαπος με αλλοαδαπη γυναικα και παιδια γεννημενα σε χωρα εκτος ευρωζωνης?Παρακαλω απαντηστε οσοι ξερουν με το ισχυον νομοσχεδιο.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κανετε εδω?αν και στην σουιδια δυσκολεψαν τα πραγματα αλλα και παλι ειναι πολυ καλυτερα εκει για το καθε παιδι περνεις 200ε. καλυτερα να παρεις τηλ. στον ογα στο τμημα εξυπηρετησης θα σε κατατοπισουν πληρως 1510

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα! γεννησα στις 21/05/2009 διδυμακια και δηλωσα φετος για το τριτεκνων. ξερετε μηπως αν θα πληρωθω απο την ημερομηνια γεννησης η απο την ημερομηνια καταθεσης? κατεθεσα συγκεκριμενα την προηγουμενη παρασκευη 21/01/2011.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! γεννησα στις 21/05/2009 διδυμακια και δηλωσα φετος για το τριτεκνων. ξερετε μηπως αν θα πληρωθω απο την ημερομηνια γεννησης η απο την ημερομηνια καταθεσης? κατεθεσα συγκεκριμενα την προηγουμενη παρασκευη 21/01/2011.:)

τι εννοεις; οτι γεννησες το 2009 και κατεθεσες τα χαρτια σου τωρα; γιατι καθυστερησες τοσο πολυ; ηδη ο ΟΓΑ κανει απο 4-8 μηνες για να πληρωσει. πηγαινε καλυτερα απο τα κεντρικα του στην Πατησιων ή στην Αβερωφ γιατι απο το τηλεφωνο (αν απαντησουν) δεν θα βρεις ακρη. μπορεις επισης να απευθυνθεις στον ανταποκριτη του δημου σου. να φαντασεις οτι εγω εγινα τριτεκνη στις 23-10-2010, μου ειπαν οτι θα πληρωθω μετα απο 4 μηνες αλλα δεν το νομιζω τοσο συντομα. ολες οι γνωστες μου πληρωθηκαν μετα το 8μηνο.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...