Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση φθηνού ιδιωτικού σχολείου...!


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά, με λένε Ιωάννα και είμαι μητέρα δύο παιδιών. Ο μικρότερός μου γιος είναι 14 και ο μεγάλος μου είναι 17. Αυτό που θέλω να ρωτήσω, και ζητάω τη βοήθειά σας, είναι αν ξέρετε κάποιο φθηνό ιδιωτικό σχολείο για το γιό μου το μεγάλο. Τώρα πηγαίνει στα Εκπαιδευτήρια Μάνεση, αλλά δυστυχώς κάθε χρόνο ακριβαίνει... και την επόμενη σχολική χρονιά θα πάει Γ' Λυκείου, οπότε θα ακριβείνει περισσότερο. Η τιμή αυτού του σχολείου κυμαίνεται γύρω στα 7.500 με 8.000 ευρώ. Γι' αυτό σας εκλυπαρώ, αν γνωρίζεται κάποιο καλό μεν ιδιωτικό λύκειο και φθηνό δε, παρακαλώ απαντήστε. Μένουμε στην Αθήνα, στο Γαλάτσι.

Ελπίζω να ξέρετε κάποιο.

 

Ευχαριστώ πολύ.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δύσκολα να βρεις σχολείο με χαμηλότερα δίδακτρα. Ένα αρκετά καλό ιδιωτικό σχολείο είναι στο Περιστέρι, το Αυγουλέα-Λιναρδάτου. Ίσως τα δίδακτρα σε αυτό να είναι γύρω στα 1000ε λιγότερα. Ψάξτο λίγο.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Ioanna80, μιλάμε για την τελευταία χρονιά στο Λύκειο και θες να τον αλλάξεις?

 

Συγνώμη, αλλά -με όλο το θάρρος- δεν μπορείς για ΜΙΑ ακόμη χρονιά να πληρώσεις τα δίδακτρα???

Δεν θεωρώ ότι θα του κάνει καλό η αλλαγή σε αυτή την κρίσιμη "φάση".

 

Άποψή μου...εντελώς φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

συγνώμη και εγώ θα συμφωνήσω, μια αλλαγή στην τρίτη λυκείου είναι δύσκολη, πάντως η ελληνική παιδεία είναι νομίζω πιο οικονομική, εάν δεν σε πειράζει ότι το θρησκευτικό κομμάτι είναι πιο έντονο και ότι υπάρχουν δασκάλες που είναι αφιερωμένες

 

http://www.elp.gr/index0.htm

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...