Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρόβλημα;στη θηλαία άλω


Recommended Posts

καλημέρα! θηλάζω αποκλειστικά το μωρό μου εδώ και δυο μήνες. Σήμερα πρόσεξα στο ένα στήθος στη θηλαία άλω έντονο κόκκινο χρώμα σε ένα σημείο, σα μελάνιασμα χωρίς να ψηλαφάται κατι στο σημείο, απλά σα δερματολογικό φαίνεται. Μήπως είχε καμία κάτι παρόμοιο και ξέρει αν είναι κάτι ανησυχητικό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα! θηλάζω αποκλειστικά το μωρό μου εδώ και δυο μήνες. Σήμερα πρόσεξα στο ένα στήθος στη θηλαία άλω έντονο κόκκινο χρώμα σε ένα σημείο, σα μελάνιασμα χωρίς να ψηλαφάται κατι στο σημείο, απλά σα δερματολογικό φαίνεται. Μήπως είχε καμία κάτι παρόμοιο και ξέρει αν είναι κάτι ανησυχητικό ή όχι;

 

Καλημέρα, εμένα μου έχει τύχει δύο φορές αυτό που περιγράφεις.

 

Προέκυψε από λαιμαργία της μπέμπας!!!:shock:

 

Ρούφηξε λάθος σημείο:shock:...την πρώτη φορά με τρέλανε από τον πόνο... αλλά στιγμιαία, την επανατοποθέτησα και όταν τελείωσε ο θηλασμός είδα την κόκκινη μελανιά σε εκείνο ακριβώς το σημείο που ρούφηξε. Την δεύτερη φορά δεν πόνεσα πολύ αλλά αισθάνθηκα ενόχληση και την επανατοποθέτησα πάλι αλλά πρόλαβε και με μελάνιασε.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!...:-)

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα μου έχει τύχει δύο φορές αυτό που περιγράφεις.

 

Προέκυψε από λαιμαργία της μπέμπας!!!:shock:

 

Ρούφηξε λάθος σημείο:shock:...την πρώτη φορά με τρέλανε από τον πόνο... αλλά στιγμιαία, την επανατοποθέτησα και όταν τελείωσε ο θηλασμός είδα την κόκκινη μελανιά σε εκείνο ακριβώς το σημείο που ρούφηξε. Την δεύτερη φορά δεν πόνεσα πολύ αλλά αισθάνθηκα ενόχληση και την επανατοποθέτησα πάλι αλλά πρόλαβε και με μελάνιασε.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!...:-)

 

ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι ναναι αυτό. Απλά δεν κατάλαβα ούτε πόνο ούτε κάτι άλλο, ούτε αν ρούφηξε εκεί

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πιέσεις πονάει σαν μελανια ή όχι; Η θηλή έχει κατι;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν πονάει . Η θηλή δεν έχει κάτι

 

Μπορει να μην σχετίζεται με το θηλασμο. Μπορει να μην ειναι και τίποτα. Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην σχετίζεται με το θηλασμο. Μπορει να μην ειναι και τίποτα. Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου;

 

τυχαία το είδα. Δεν ξέρω από πότε είναι. Θα ρωτήσω από βδομάδα. Να δω πρώτα μπας και φύγει. Σ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα μου έχει τύχει δύο φορές αυτό που περιγράφεις.

 

Προέκυψε από λαιμαργία της μπέμπας!!!:shock:

 

Ρούφηξε λάθος σημείο:shock:...την πρώτη φορά με τρέλανε από τον πόνο... αλλά στιγμιαία, την επανατοποθέτησα και όταν τελείωσε ο θηλασμός είδα την κόκκινη μελανιά σε εκείνο ακριβώς το σημείο που ρούφηξε. Την δεύτερη φορά δεν πόνεσα πολύ αλλά αισθάνθηκα ενόχληση και την επανατοποθέτησα πάλι αλλά πρόλαβε και με μελάνιασε.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!...:-)

 

 

μάλλον αυτό ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...