Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

cupcakes για βάπτιση


tazoula82

Recommended Posts

κορίτσια στείλτε sites, τηλέφωνα και ότι μπορείτε...αν δεν τα βρώ θα έρθετε όλες και νομίζω θα φτιάξουμε εμείς τα καλύτερα.. τη Σαλονικιά θα τη φιλοξενήσω σπιτι μου αρκεί να μου φέρει τρίγωνα απο τον Ελλενίδη...δεν ζητώ καζαντιμπι απο τον Χατζή γιατί έχουμε κι εδώ πια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

katrinoula σου έστειλα πμ!!!

 

Δείτε και την τούρτα που μου έφτιαξε για τα γενέθλια του μικρού, η οποία ήταν red velvet

 

IMGP1798.jpg

 

και για όσες δεν γνωρίζουν τι είναι η red velvet μέσα ήταν έτσι και γίνεται και σε cupcake!!

 

IMG_0797.jpg

 

H 2η φώτο είναι απο ένα μαγαζί με cupcake στο Λονδίνο!!! Έχω πάθει τρέλα!!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Katrinoula μπορείς να τα φτιάξεις μονή σου και να τα στολίσεις με βουτηροκρεμα και χρωματιστά τρουφάκια η ακόμα και με ζαχαρωτά !!!!!!!!!!!!! ακόμα μπορείς να χρωματίσεις την βουτιροκρεμα και με ένα κορνε να κάνεις σχεδιάκια !!!!!!!!:P

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Στο you tube θα βρεις πολλά βιντεάκια με οδηγίες για να φτιάξεις στολιδάκια από ζαχαρόπαστα. Αρκετά βιντεάκια θα βρεις κι εδώ

 

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category-recipes/diakosmisi-glikon.html

 

Εγώ για μεγαλύτερη ευκολία έκανα κάτι πιο απλό, τα είχα φτιάξει με κουπάτ με διάφορα ζωάκια (το κουπάτ κόβει το περίγραμμα από ένα σχέδιο), δεν ήταν βέβαια τρισδιάστατα, αλλά είχαν ωραία χρώματα και έγιναν πολύ χαριτωμένα!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Paros 99 η τιμή της τούρτας είναι παρα πολύ καλή . Θα την πάρω τηλ. σίγουρα!!!

Flora- Flora και η δική σου ιδέα μου αρεσει πολύ.

Μήπως ξέρει καμιά σας που θα βρώ κουπ πατ.Θέλω να δοκιμάσω, μη με λέτε και άχρηστη....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει καμιά σας που θα βρώ κουπ πατ.Θέλω να δοκιμάσω, μη με λέτε και άχρηστη....

Έχουν τα περισσότερα μαγαζιά με είδη για το σπίτι και είδη κουζίνας, θα σου στείλω π.μ.. Θα βρεις και στο ίντερνετ. Ακόμα και να μη φτιάξεις για τη βάφτιση, τα κουπάτ δεν πάνε χαμένα, εγώ τα χρησιμοποιώ και όταν κάνουμε κάποια γιορτή, στα γενέθλια του παιδιού, κάνω μεζεδάκια με τυρί, σαλαμάκι, ψωμί του τοστ κλπ..

Άχρηστη δε θα σε πούμε, η πρόθεση μετράει!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειχα σκεφτει εγω για τη δικη μας βαπτιση αλλα τελικα δε με πηρε ο χρονος ηταν να παραγγειλω στο φουρνο της γειτονιας μας μικρα κεκακια να μου τα εψηνε σε ομορφα καραμελοχαρτα που ειχα βρει στο νετ και την τελικη διακοσμηση να την εκανα εγω με γλασο σε διαφορετικα χρωματα...απο αποψη τιμης ηταν πολυ συμφεροντα ετσι..

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειχα σκεφτει εγω για τη δικη μας βαπτιση αλλα τελικα δε με πηρε ο χρονος ηταν να παραγγειλω στο φουρνο της γειτονιας μας μικρα κεκακια να μου τα εψηνε σε ομορφα καραμελοχαρτα που ειχα βρει στο νετ και την τελικη διακοσμηση να την εκανα εγω με γλασο σε διαφορετικα χρωματα...απο αποψη τιμης ηταν πολυ συμφεροντα ετσι..

Το εψαξα κι αυτο,δεν συμφερει(να φανταστεις εχουμε και φουρνο!)

Βαλε κουτακια,κορδελακια κτλ...

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ CUPCAKES???

Εδω: http://www.sketiglyka.gr/vaptisi/boy#

 

 

 

στη βαπτιση του γιου μου ειχαμε τη φατσουλα του πριγκηπα και τον μικρο πριγκηπα που κοιμαται στο φεγγαρι.Εντυπωσιαστηκαν ολοι και απο εμφανιση και απο γευση.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια στείλτε sites, τηλέφωνα και ότι μπορείτε...αν δεν τα βρώ θα έρθετε όλες και νομίζω θα φτιάξουμε εμείς τα καλύτερα.. τη Σαλονικιά θα τη φιλοξενήσω σπιτι μου αρκεί να μου φέρει τρίγωνα απο τον Ελλενίδη...δεν ζητώ καζαντιμπι απο τον Χατζή γιατί έχουμε κι εδώ πια.....

 

 

Λοιπόν,για να δεις τί εύκολος άνθρωπος είμαι,πρώτον δεν χρειάζεται να με φιλοξενήσεις,γιατί στην Αθήνα μένει ο αγαπημένος μου και δεύτερον έχω φιλική σχέση με την γυναίκα του Ελενίδη,άρα κανονίσαμε και τα τρίγωνα!;)

Οπότε έρχομαι αβασάνιστα στον χώρο σου(που λένε και στις αγγελίες)!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Επίσης θέλω να καταγγείλω την paros99 για τις φωτογραφίες που έβαλε και ειδικά για την δεύτερη,με το γλυκό σε τόσο κοντινό πλάνο,που νομίζεις ότι θα το δαγκώσεις.:evil:

Όλη νύχτα θα το ονειρεύομαι και το Λονδίνο πέφτει μακριά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,για να δεις τί εύκολος άνθρωπος είμαι,πρώτον δεν χρειάζεται να με φιλοξενήσεις,γιατί στην Αθήνα μένει ο αγαπημένος μου και δεύτερον έχω φιλική σχέση με την γυναίκα του Ελενίδη,άρα κανονίσαμε και τα τρίγωνα!;)

Οπότε έρχομαι αβασάνιστα στον χώρο σου(που λένε και στις αγγελίες)!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Επίσης θέλω να καταγγείλω την paros99 για τις φωτογραφίες που έβαλε και ειδικά για την δεύτερη,με το γλυκό σε τόσο κοντινό πλάνο,που νομίζεις ότι θα το δαγκώσεις.:evil:

Όλη νύχτα θα το ονειρεύομαι και το Λονδίνο πέφτει μακριά...

Μόνο καταγγελία θέλει ή το λογαριασμό της διατροφολόγου??? θα μου πεις τώρα καλά εσυ τρίγωνα ζητας λογαριασμό θελεις να στείλεις??? τι να κάνω αδυναμίες ειναι αυτές!

Κατα τ΄αλλα τότε τι κάθεσαι επάνω κατέβα γρήγορα και μετα τη βάπτιση φεύγουμε μαζί για Κούβα... γιατί να περιμένουμε τα 50?????εεε????

Link to comment
Share on other sites

Απλα τελεια τα cupcakes!!! Εαν καταλαβα καλα ειμαστε πατριωτακια (γονεις μου καταγωγη απο τη πανεμορφη Παρο:D)

 

Καλημερα :P:p:p:p:p

 

 

Τωρα ειδα τα cupcakes που ειχες στη βαφτιση .. θα ηθελα και εγω pm σε παρακαλω με το τηλεφωνο της κυριας που στα εφτιαξε!!! Σε ευχαριστω πολυ πολυ!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eeeee αφου σας λέω στον τομεα των cupcakes έχω κάνει διατριβή!!!!!

 

Καταγωγή απο Λευκές και ο συζυγουλης το ίδιο!!!

 

Σου στέλνω πμ korina!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλως όρισες! πόσο σου κόστισε το ένα???? παρα πολύ ωραία!!!

καλως σας βρηκα!

Αν θυμαμαι καλα 2,50€

Ηταν πολυ περιποιημενα..κορδελιτσα με το ονομα του μωρου,σελοφαν,κουτακι δεμενο με κορδελες στο θεμα της βαφτισης κτλ

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...