Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απο ποιο μήνα μετράμε τα 200 ένσημά για τα επιδόματα μητρότητας του ΙΚΑ?


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Έχω ΠΗΤ 31 Αυγούστου !μπορεί κάποια κοπέλα να μου πεί απο πότε ξεκινάνε να μετράνε τα ενσημα για τα επιδοματα μητροτητας του ΙΚΑ?Δηλ ξεκινάνε απο Αυγουστο του 2010 ή απο Σεπτέμβρη .Στο ΙΚΑ μου είπαν οτι πάντα μετράνε τον επόμενο μήνα, αλλα επειδή στο συγκεκριμένο υποκατάστημα του ΙΚΑ επικρατεί ένα χάος ήθελα να το επιβεβαιώσω.Γιατί μετρώντας απο Σεπτέμβρη του 2010 μου λείπουν 18 ενσημα τα οποία και κολάω μέχρι 15 Ιουνίου μιας και εργάζομαι αυτη την στιγμή αλλα εχω πάντα την αμφιβολία μήπως γίνει κάτι και δεν τα πάρω.Κλείνω τον 7ο μήνα στις 1/7 και μπαίνω στον 8ο.Μέχρι τότε δεν ειναι τα ενσημα που μετράνε?Σας κούρασα συγνώμη αλλα βαρέθηκα να ψαχνω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ ξέρω ότι είναι 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια μέχρι την ΠΗΤ. Δημ από τον Αύγουστο του 2010 μέχρι Αύγουστο 2012. Τώρα δεν ξέρω μήπως οι ίδιοι το υπολογίζουν πλέον αλλιώς αλλά εμένα που γέννησα Φεβρουάριο έτσι ίσχυε. Με το καλό

Link to comment
Share on other sites

εγω περσι ειχα πητ 17/7 . στο ικα μου μετρουσαν απο αυγουστο μεχρι που πηρα τηλ στα κεντρικα και τους διευκρινησε οτι μετραμε απο 17/7 2 χρονια πριν την πητ. τα ενσημα τα υπολογιζουμε μεχρι και μια μερα πριν βγουμε σε αδεια κυησης δηλαδη 56 μερες πριν την πητ

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω πολύ κορίτσια.Θα πάρω αυριο στα κεντρικά εδώ στην Θεσσαλονίκη να μάθω σιγουρα και να ενημερώσω οτι στο υποκαταστημα τους λένε βλακίες όπως πάντα!!καλά αμα ισχύει όμως αυτό που λέτε θα ειναι για πολλά βρισίδια γιατί εμ'ενα μου εχει βγει η ψυχή θα τα πάρω δεν θα τα πάρω?!!!!Ελεος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...