Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδομα καισαρικησ


Recommended Posts

καλησπερα!!!γεννησα τον ιουλιο με καισαρικη σε δημοσιο νοσοκομειο και οταν πηγα να καταθεσω τα χαρτια στο ικα μου ειπαν οτι δε δικαιουμε κατι γιατι γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο..καπου διαβασα οτι βγηκε τωρα νομοσ που σου δικαιολογουν τη καισαρικη σε δημοσιο νοσοκομειο..γνωριζει καποια κοπελα κατι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μα αφου τον ιουλιο γεννησες σε δημοσιο νοσοκομειο τοτε δεν ειχες πληρωσει!!! το επιδομα τοκετου πηγε απευθειας στο νοσοκομειο! επαιρνες το επιδομα μονο οταν γεννουσες σε ιδιωτικη κλινικη αφου πληρωνες κανονικα εκει...

τωρα, αν και απο οσο διαβαζω δεν εχουν ξεκαθαρισει τα πραματα, γεννας, πληρωνεις, και μετα παιρνεις πισω το επιδομα... οπως και να χει εσυ δεν το δικαιουσαι αφου τον ιουλιο δεν ειχες πληρωσει!

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

oταν γεννασ σε ιδιωτικο νοσοκομειο περνεισ το επιδομα γεννασ αλλα και αν εχεισ κανει καισαρικη περνεισ χρηματα και για τη καισαρικη..εμενα στην αποδειξη απο το νοσοκομειο(δημοσιο νοσοκομειο) μου ειχαν χρεωσει τα νοσηλεια για το χειρουργειο και πριν παρω εξιτηριο ο γιατροσ μου εγραψε ενα χαρτι που εγραφε οτι υποβληθηκα σε καισαρικη τομη και μου ειχε πει οτι απο το ικα θα παρω περισσοτερα χρηματα λογω καισαρικησ..δε γνωριζω πωσ γινεται στο φυσιολογικο τοκετο..απλα διαβασα οτι τωρα χορηγει το ικα τα εξοδα τησ καισαρικησ και στο δημοσιο νοσοκομειο..απλα ρωτησα αν το γνωριζει καποια κοπελα..αν ισχυει ισωσ μπορω και εγω να καταθεσω τα χαρτια μου..

Link to comment
Share on other sites

oταν γεννασ σε ιδιωτικο νοσοκομειο περνεισ το επιδομα γεννασ αλλα και αν εχεισ κανει καισαρικη περνεισ χρηματα και για τη καισαρικη..εμενα στην αποδειξη απο το νοσοκομειο(δημοσιο νοσοκομειο) μου ειχαν χρεωσει τα νοσηλεια για το χειρουργειο και πριν παρω εξιτηριο ο γιατροσ μου εγραψε ενα χαρτι που εγραφε οτι υποβληθηκα σε καισαρικη τομη και μου ειχε πει οτι απο το ικα θα παρω περισσοτερα χρηματα λογω καισαρικησ..δε γνωριζω πωσ γινεται στο φυσιολογικο τοκετο..απλα διαβασα οτι τωρα χορηγει το ικα τα εξοδα τησ καισαρικησ και στο δημοσιο νοσοκομειο..απλα ρωτησα αν το γνωριζει καποια κοπελα..αν ισχυει ισωσ μπορω και εγω να καταθεσω τα χαρτια μου..

πρεπει να χει γινει λαθος απο το νοσοκομειο δεν επρεπε να χεις πληρωσει εκτος αν πληρωσες για τη διαφορα θεσης:confused:

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι να πω..μπορει να κανω λαθοσ..αλλα αφου σε δημοσιο νοσοκομειο δε πληρωνουμε τη καισαρικη γιατι τωρα λενε οτι θα καλυπτει απο δω και περα τα εξοδα τησ καισαρικησ σε δημοσιο νοσοκομειο?:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω ξερω οτι αν γεννησεις σε δημοσιο η καισαρικη πληρωνεται κατ'ευθειαν στο νοσοκομειο αρα δεν δικαιουσαι επιδομα. εγω που γεννησα σε ιδιωτικο τον ιουλιο, κατεθεσα τα δικαιολογητικα και ακομα περιμενω......

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι να πω..μπορει να κανω λαθοσ..αλλα αφου σε δημοσιο νοσοκομειο δε πληρωνουμε τη καισαρικη γιατι τωρα λενε οτι θα καλυπτει απο δω και περα τα εξοδα τησ καισαρικησ σε δημοσιο νοσοκομειο?:(

 

H απόδειξη του νοσοκομείου με το ποσό που πλήρωσες τι γράφει αναλυτικά?

Αναφέρει επέμβαση καισαρικής? Πόσο πλήρωσες για αυτό?

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο τωρα που το ξανακοιταξα εχουν χρεωσει ημερεσ νοσηλειασ σε χειρουργικο τομεα αλλα ειναι για τη διαφορα θεσησ του δωματιου..εγω ειχα μπερδευτει γιατι ο γιατροσ μου ειχε πει οτι σου δινω αυτο το χαρτι που γραφει οτι υποβληθηκεσ σε καισαρικη τομη και θα παρεισ παραπανω χρηματα..απλα εγω μπερδευτηκα γιατι διαβασα οτι πλεον το ικα χορηγει τα εξοδα τησ καισαρικησ σε δημοσιο νοσοκομειο..τι να πω..εχω μπερδευτει με τα επιδοματα..σασ ευχαριστω για τισ απαντησεισ σασ..

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο τωρα που το ξανακοιταξα εχουν χρεωσει ημερεσ νοσηλειασ σε χειρουργικο τομεα αλλα ειναι για τη διαφορα θεσησ του δωματιου..εγω ειχα μπερδευτει γιατι ο γιατροσ μου ειχε πει οτι σου δινω αυτο το χαρτι που γραφει οτι υποβληθηκεσ σε καισαρικη τομη και θα παρεισ παραπανω χρηματα..απλα εγω μπερδευτηκα γιατι διαβασα οτι πλεον το ικα χορηγει τα εξοδα τησ καισαρικησ σε δημοσιο νοσοκομειο..τι να πω..εχω μπερδευτει με τα επιδοματα..σασ ευχαριστω για τισ απαντησεισ σασ..

 

να είσαι καλά κοπέλα μου και να χαίρεσαι το νινί σου , έτσι όπως μας έχουν καταντήσει να τα ψάχνουμε όλα , μπας και μαζέψουμε κανένα ευρώ μας έχουν παραζαλίσει...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλη μου που γεννησε περισυ σε δημοσιο νοσοκομειο με καισαρικη δεν πληρωσε τιποτα, τα καλυψε όλα το ΙΚΑ κ φυσικα δεν δικαιουταν επίδομα καισαρικης. Τωρα ομως που κ στα δημοσια νοσοκομεια πλεον πληρωνεις για την γεννα σχεδόν οσο σε ενα ιδιωτικο, φανταζομαι θα πρεπει να δικαιουνται επίδομα. Ασε, κ εμεις που γεννησαμε σε ιδιωτικο, ειδα τι πηραμε.....:-P

Ldp5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

κοριτσια καλημερα!ξερει καμμια τι χρονικο περιθωριο εχουμε στο ικα για να καταθεσουμε χαρτια για τα εξοδα καισαρικης? ( για τα φαρμακα εννοω). διοτι προσπαθω να τους βρω στο τηλ. αλλα δεν το σηκωνει κανεις,, τι πρωτοτυπο... ευχαριστω

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

εχει παρει καμια σας το επιδομα καισαρικης?γεννησα το δεκεμβριο του 11 κ κατεθεσα τα χαρτια αρχες φεβρουαριου κ ακομα τιποτα.ενσταση δεν εχω σκοπο να κανω γιατι δεν νομιζω να ανεβει πολυ το ποσο.καποια που να γεννησε το 11 να μου πει σε ποσο διαστημα τα πηρε?

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...