Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δίνετε τοστ στο παιδί....


Recommended Posts

εμενα ο μικρουλης τρωει τοστ με μαυρο ψωμακι σικαλης και μονο τυρακι.βαζουμε λογαδι λιωνει ωραια:D

θα δοκιμασω και ντοματουλα μεσα να δω αν θα το φαει και ετσι το παμφαγο μου.:D

τα τυποποιημένα; κι αυτά επικίνδυνα είναι.

λογάδι τρώμε με τη μικρή μου.

κι εμείς θα δοκιμάσουμε με ντοματούλα.:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 10 δημοσιεύσεις

  • SKEK

    SKEK 4 δημοσιεύσεις

  • lefi

    lefi 3 δημοσιεύσεις

  • EvaBar

    EvaBar 3 δημοσιεύσεις

Εμένα ο μικρός δεν το πολυτρώει το τοστ, αλλά αμα είναι να φάει θα φάει τοστάκι με milner και βραστη bio γαλοπουλα χωρίς βουτηρο. Ψωμί του τοστ αγοράζω στο φουρνο που αγοράζω και ψωμί. Είναι δικο του, με προζύμι και είναι πολύ καλύτερο από οποιοδίποτε άλλο ψωμί τοστ έχω δοκιμάσει.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να προσθέσω πως τα ψωμιά που περιέχουν προζύμι συντηρούντε για 1-2 εβδομάδες στο ψυγείο χωρίς πρόβλημα. Μιλάω πάντα για τα ψωμιά που αγοράζουμε από φούρνο βέβαια και όχι αυτα των supermarket

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να προσθέσω πως τα ψωμιά που περιέχουν προζύμι συντηρούντε για 1-2 εβδομάδες στο ψυγείο χωρίς πρόβλημα. Μιλάω πάντα για τα ψωμιά που αγοράζουμε από φούρνο βέβαια και όχι αυτα των supermarket

κι εμείς ψωμί με προζύμι παίρνουμε (ο φούρνος του Αντωνιάδη στη Λάρισα είναι κορυφή), αλλά δεν το ήξερα για το ψυγείο. πώς το έχεις το ψωμί; σε σακκούλα ή πώς αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μια πλαστική σακούλα καλά κλεισμένη και δεν παθαίνει τίποτα! Βγάζεις τις φέτες που θες, το ψήνεις και είναι νοστιμο σαν να ταν φρεσκο.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

και εμεις τρωμε τοστακι ωμο και για καλυτερα του παιρνω τυρι γκουντα νουνου που λεει πως εχει περισοτερο γαλα απο τα αλλα και γαλοπουλα βρασμενη εν ελαδι. Βουτιρο δεν εχω δωσει ακομα γιατι τα κιλα μας ειναι ικανοποιητικα και δεν 8ελουμε να παχυνουμε! Το λογαδι τι το διαφορετικο εχει? Και απο αλλαντικα τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
και εμεις τρωμε τοστακι ωμο και για καλυτερα του παιρνω τυρι γκουντα νουνου που λεει πως εχει περισοτερο γαλα απο τα αλλα και γαλοπουλα βρασμενη εν ελαδι. Βουτιρο δεν εχω δωσει ακομα γιατι τα κιλα μας ειναι ικανοποιητικα και δεν 8ελουμε να παχυνουμε! Το λογαδι τι το διαφορετικο εχει? Και απο αλλαντικα τι προτεινετε?

 

γαλοπούλα βραστή κρέτα φαρμ εν ελλάδι τώρα ξεκίνησα κι εγώ, αλλά η κόρη μου είναι 16-17 μηνών.

άλλο αλλαντικό δεν προτίθεμαι να της δώσω, προς το παρόν. άλλωστε όλα είναι βεβαρημένα με αλάτι και άλλα που δεν γνωρίζω ούτε θέλω να μάθω... σε συντηρητικά, μπαχαρικά αναφέρομαι.

ψωμί του τοστ, της έδωσα και το τυποποιημένο, γιατί ήθελε από του μπαμπά της το τοστ, που δεν ήταν το καλύτερο ψωμί του τοστ, το καλύτερο κασέρι....

γενικώς είναι λιχούδα και θέλει να τσιμπολογάει.

βούτυρο μια φορά πριν μήνες της είχα δοκιμάσει με μέλι, αλλά λόγω κιλών, δεν της ξαναέδωσα.

ως προς το λογάδι, το προτιμώ, γιατί ως γεύση είναι κασέρι και όχι πλαστικό.

από τυριά ξέρω ως τυροφαγού. κιλά..........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...