Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘ΄ΕΞΙΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ


Guest andro2

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Όπως έγραψα σε άλλο τοπικ, επειδή είμαστε πολλές οι κοπέλες με παλίνδρομες εγκυμοσύνες και κατά συνέπεια καθ΄εξιν αποβολές, θα ήταν πολύ ανεβαστικό για εμάς να διαβάσουμε ιστορίες γυναικών που αν και αντιμετώπισαν στο παρελθόν τέτοιες καταστάσεις, τελικά τα κατάφεραν και τώρα κρατάνε τα αγγελούδια τους αγκαλιά!

Προς όλες εσάς που τα καταφέρατε, θερμή παράκληση να μας γράψετε τις ιστορίες σας για τα πέρνουμε κουράγιο.

Να χαίρεστε τα αγγελούδια σας και να σας στείλει ο Θεός και άλλα!

Ας θυμηθεί όμως επιτέλους και εμάς τις υπόλοιπες που ακόμα ταλαιπωρούμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Γεια σας,κορίτσια!Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά την εμπειρία μίας γνωστής μου. Αυτή λοιπόν είχε τρεις αποβολές στη σειρά. Ο γυναικολόγος της ήταν απόλυτος ότι είναι τυχαία γεγονότα που φροντίζει γι' αυτά η φύση.Στην αρχή δεν ήταν και πολύ σίγουρη για τα λόγια του γιατρού,αλλά όταν κράτησε αμέσως μετά το μωράκι της στην αγκαλιά,κατάλαβε ότι έπρεπε να τον εμπιστευτεί.

Έχω και άλλη μία περίπτωση που όμως τονίζω δεν είναι γενικά αποδεκτή από όλους τους γιατρούς.Δύο γνωστά μου ζευγάρια είχαν δύο αποβολές στη σειρά, τους έβαλαν να κάνουν μία ειδική εξέταση ιστού περιόδου των γυναικών και σπέρματος των ανδρών,όπου βρέθηκε ιός του έρπητα.Πήραν φάρμακα μετά έκαναν αμέσως το παιδάκι τους...Ελπίζω να σας διαφώτισα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ. ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γειά σας. Εχετε κάνει άραγε ποτέ έλεγχο θρομβοφιλίας? Το ρωτάω γιατί είναι μια απλή εξέταση αίματος που όμως άν είναι θετική ευθύνεται για αποβολές. Η θεραπεία είναι πολύ απλή (μια ενεσούλα την ημέρα). Εγώ πάντως πιστεύω οτί λίγες αποβολές είναι τυχαία γεγονότα! Οτι φυσικά έχει αιτία , έχει και λύση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν έχω κάνει εξετάσεις γιατί ο γιατρός μου την 1η την χαρακτήρισε τυχαίο γεγονός και τώρα, μετά την 2η παλινδρόμηση, περιμένω να επανέλθει η περίοδος για να ξεκινήσω εξετάσεις. Ωστόσο, στην 2η εγκυμοσύνη ο γιατρός με είχε μπουκώσει στα χάπια μεταξύ των οποίων και ένεση για θρομβοφιλία αλλά δυστυχώς τα ίδια. Βέβαια σε άλλον γιατρό που ξεκίνησα τώρα, ειδικεύμενο για παθολογία κυήσεων, μου είπε ότι τα χάπια αυτά και η ένεση έχουν αποτέλεσμα μόνο αν τα ξεκινήσεις πριν την σύλληψη και όχι την 21η μέρα της εγκυμοσύνης που τα ξεκίνησα εγώ. Τί να πω; Μακάρι να είναι κάτι απλό και αναστρέψιμο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..... ΕΓΩ ΓΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΙΤΙΑ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ ΕΝΟΕΕΙΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑΤΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ? ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 37 ΚΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ? ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΦΥΣΙΚΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ θετικο κοριτσια στη φαση αυτη ειναι οτι γινετε η συλληψη..ξερω δεν θα το καταλαβετε ακριβως γιατι για ολες δεν αρκει αυτο..αλλα και να μεγαλωσει το πολυποθητο μπεμπακι..

μια φιλη μου..μετα απο μια παλλινδρομη εμεινε εγκυος μετα απο 3 μηνες και γεννησε μια γλυκια κορουλα..

αλλη μια φιλη μου ειχε παλλινδρομη και ειναι τωρα ξανα εγκυος μετα απο 3 μηνες και της ευχομαι ολοψυχα αυτη τη φορα να πανε ολα κατ ευχην...

 

πρεπει να υπαρχει θεληση και επιμονη κοριτσακια μου..μην το βαζετε κατω..ποναω μαζι σας οσο δεν φανταζεστε..αξιζει στην καθε κοπελα πιστευω να το ζησει αυτο αφου το επιθυμει πολυ...ειναι αλλες που το σκεφτονται σαν τον χειροτερο εφιαλτη!!!!!

 

καλη επιτυχια σε ολες και ευχομαι να ερθει η στιγμη που το καθε κοριτσι θα μπαινει σαυτο το φορουμ και θα χαμογελαει με το μωρακι της αγκαλια..για οσα περασε για να το αποκτησει...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη επιτυχια σε ολες και ευχομαι να ερθει η στιγμη που το καθε κοριτσι θα μπαινει σαυτο το φορουμ και θα χαμογελαει με το μωρακι της αγκαλια..για οσα περασε για να το αποκτησει...

 

Dina27 μου, είσαι πολύ γλυκιά. Από το στόμα σου και στου Θεού αυτί για όλες μας που και μόνο με την ιδέα αυτού του μωρού στην αγκαλιά μας χαμογελάμε και παίρνουμε κουράγιο. Και χρόνια σου πολλά :wink::wink:

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Αθηνα, σε δημόσιο νοσοκομείο, ένα τμήμα καθ' έξην αποβολών. Δεν θυμάμαι περισσότερα, μπορώ όμως να ρωτήσω μία φίλη μου πήγε εκεί. Εκεί κάνουν όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ώστε να αποκλειστεί κάθε παθολογικό αίτιο της αποβολής. Ίσως andro2 και τα άλλα κορίτσια να πρέπει να το κοιτάξετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει στην Αθηνα, σε δημόσιο νοσοκομείο, ένα τμήμα καθ' έξην αποβολών. Δεν θυμάμαι περισσότερα, μπορώ όμως να ρωτήσω μία φίλη μου πήγε εκεί. Εκεί κάνουν όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ώστε να αποκλειστεί κάθε παθολογικό αίτιο της αποβολής. Ίσως andro2 και τα άλλα κορίτσια να πρέπει να το κοιτάξετε.

 

ΡΩΤΑ, ΡΩΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

Γενικά όλες ψαχνόμαστε με γιατρούς και νοσοκομεία για να δούμε που θα καταλήξουμε, οπότε κάθε βοήθεια και ιδίως από περιπτώσεις ανάλογες είναι ευπρόσδεκτη και λυτρωτική!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΣ ΜΑΣ. ΑΝ ΚΙ ΕΓΩ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΗΤΙΚΗ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.....

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μακάρι να σας βαηθήσω με αυτό

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6118

 

αν θέλει κάποια να με ρωτήσει οτιδήποτε για εξετάσεις ή ότι άλλο θέλει τότε ας μου στείλει π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...