Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΑΖΑΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Με παρακολουθεί πολλά χρόνια. Κατά την γνώμη μου είναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!!! Επαγγελματίας, καλός άνθρωπος, λογικές τιμές, ειλικρινής... Έχω στείλει και 4 φίλες μου σε αυτόν και είναι όλες τους ευχαριστημένες.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Συμφωνώ απόλυτα με την M&M. Πέρασα πρόσφατα μια περιπέτεια (αποβολή στον 5ο μήνα) και με υποστήριξε πολύ.

Όσον αφορά στην δουλειά του, έχω τις εξής εμπειρίες έως σήμερα:

1) Τον επισκεφθήκαμε μετά από σύσταση του παθολόγου μου γιατί έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών, δηλαδή ακανόνιστοι κύκλοι και αδυναμία ωορρηξίας. Αφού πήρε το ιστορικό μου και με εξέτασε, εντόπισε ένα πολυποδάκι στην μήτρα το οποίο και αφαίρεσε πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες. Η επέμβαση δεν με ταλαιπώρησε καθόλου, έγινα αμέσως καλά και είμαι ακόμη 'καθαρή'.

2) Μετά ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Στην αρχή ξεκινήσαμε με serpafar, αλλά δεν πέτυχε. Δεν 'σταθήκαμε' εκεί όμως. Προχωρήσαμε με χορήγηση ορμονών με υποδόριες ενέσεις. Στην 2η προσπάθεια βρήκε την κατάλληλη δόση για εμένα και έμεινα αμέσως έγκυος.

3) Δυστυχώς, η εγκυμοσύνη που αναφέρω παραπάνω (να σημειωθεί ότι ήταν η πρώτη μου) δεν είχε την κατάληξη που θέλαμε. Το έμβρυο παρουσίασε κάποια ανωμαλία (πιθανόν συγγενής καρδιοπάθεια) και σταμάτησε να χτυπάει η καρδιά του στον 5ο μήνα. Αυτό δεν μπορούσε να αποφευχθεί μιας κι η δική μου κλινική εικόνα ήταν άριστη. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα ότι το έμβρυο δεν ζούσε. Διαπιστώθηκε στην προγραμματισμένη μας επίσκεψη για τον υπέρηχο. Με πρόκληση τοκετού, μου το πήρε και μου έκανε και απόξεση μήτρας για να με καθαρίσει. Είμαι καλά από την 1η κιόλας μέρα. Η ανάλυση που μας έκανε τόσο για την απώλεια και τις πιθανές αιτίες (σε αμφότερους εμένα και τον άνδρα μου) όσο και για την απόξεση, η υποστήριξη που μας έδειξε και η στάση του γενικότερα ήταν αξιοθαύμαστη και ήταν αυτή που μας έκανε να το ξεπεράσουμε.

Τώρα περιμένουμε να περάσει λίγο ο καιρός να προσπαθήσουμε. Νομίζω πως θα έχω καλά νέα σύντομα.

Για τον συγκεκριμένο γιατρό, θέλω να πω πως αν ακολουθείς τις οδηγίες του και είσαι συνεργάσιμος, έχεις αποτελέσματα. Έχει και ένα πολύ καλό χαρακτηριστικό: είναι πολύ αναλυτικός, δεν βαριέται να στα πει και να στα ξαναπεί μέχρι να τα καταλάβεις και σου λέει όλες τις προοπτικές και πιθανότητες. Επίσης, απαντάει πάντα επιστημονικά και βασίζεται στις στατιστικές γενικότερα.

Τέλος, θέλω να τονίσω ότι το κόστος των επεμβάσεων και των επισκέψεων είναι πάρα πολύ λογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα, κοριτσια! Δεν είμαι απο Αθήνα και μια γνωστή μου, μου ειχε πει για τον κ.Μπαζαίο τα καλυτερα.Πήγα μια φόρα στο ιατρειο και ήταν όντως παρα πολύ καλός.Επείδη εχουμε ξεκινησει με τον συζυγο μου να σκεφτομαστε για μωρακι, θελω να μου πείτε τις εμπειρίες σας κατα την διαρκεια της εγκυμοσύνης, πως ήταν σαν γιατρός...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Δεν εχω λογια για τον Ανδρεα Μπαζαιο πανω απο ολα ανθρωπος!!!μετα απο ενα μεγαλο αγωνα προσπαθειων,αποβολων!με την βοηθεια του εδω και 3 μηνες κραταω στα χερια μου οτι πολυτιμοτερο υπαρχει στη ζωη μου την κορουλα μου!για αυτο το λωγο θα εχει παντα μια θεση στη καρδια μας γιατι μας στηριξε στα δισκολα που περασαμε μας μασ εδινε δυναμη οτι θα τα καταφερουμε και το σημαντικοτερο ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!!Ειναι μοναδικος επιστημονας καταπληκτικος ανθρωπος ο θεος να τον εχει παντα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...