Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αυτή είναι η τρίτη προσπάθεια. Την πρώτη δεν΄εκανα copy πριν κάνω υποβολή, τη δεύτερη έκλαιγε το μωρό. Ελπίζω τώρα να τα καταφέρω.

Γέννησα λοιπόν την Τρίτη μέτά από προγραμματισμένη καισαρική στην 37η εβδομάδα ένα μπεμπούλη 3200.

Αφού χαιρέτησα τα άλλα τρία παιδάκια μου, με φόβο μεγάλο μήπως είναι η τελευταία φορά, έφτασα με πόδια που έτρεμαν στην κλινική. Μετά από την απαραίτητη προετοιμασία και την επισκληρίδιο, φίλησα τον άντρα μου ελπίζωντας να τον ξαναδώ και 8.25 μπήκα στο χειρουργείο. Τότε άρχισε η άλλη μεγάλη αγωνία θα είναι καλά το μωρό; θα είναι ώριμο; πως θα βγεί με τα πόδια (ισχιακό). Πρίν προλάβω να αγχωθώ πολύ η τομή είχε γίνει και αισθάνθηκα να με πατάνε. Πρίν ακόμα βγεί ολόκληρος από την κοιλιά ο μπέμπης μου άρχισε να κλαίει κι εγώ μαζί του τρέμοντας από το κρύο και τη νάρκωση. Η αναισθησιολόγος έκανε μετάδοση όσο μπορούσε πιο διακριτικά και μου έβαλε δύο θερμοφόρες στις καρωτίδες για να σταματήσει το ρίγος. Προσπαθούσα να ακούσω τον παιδίατρο πίσω από το ρέγγε κομμάτι που ακουγόταν στο χειρουργείο. Κάτι έπιασα για 3200 και ανακουφίστηκα. Σε λίγο μου έφεραν τον μικρούλη μου τσατισμένο και φωνακλά. Μόλις του μίλησα σταμάτησε να κλαίει και νομίζω ΄τοι προσπαθούσε να με δεί. 8.35 λοιπόν ο κύριος εμφανιστηκε και στην οικογένεια που περίμενε απ'έξω. Εν τω μεταξύ, κάτω στην κοιλιά μου γινόταν Βατερλώ. Πατούσαν τραβούσαν καυτηρίαζαν χέρια έμπαιναν και εβγαιναν, ψάχνοντας τις σάλπιγγες για απολίνωση, αφού κανένας γιατρός δεν αναλαμβάνει πέμπτη καισαρική. Πονούσα και έτσι μου έβαλε η αναισθησιολόγος κάτι επιπλέον και ηρέμησα. Στις 9.00 ήμουν στο δωματιό μουκαι στην 9.10 μου έφεραν το μωρό μου και το θήλασα. ¨ολα είχαν πάει καλά. Οι επόμενες μέρες είναι λίγο πολύ γνωστές στις περισσότερες από εσάς. Είμαστε στο σπίτι από χθές, και το μωράκι μου είναι πολύ ήσυχο. Τρώει κάθε τρείς ώρες και κοιμάται. Τα άλλα μου παιδιά έχουν τρελλάθεί από την χαρά τους και κατα βάλω μεγάλη προσπάθεια για να μην είναι συνεχώς πάνω από το κεφάλι του.

Περνάμε εβδομάδα προσαρμογής οικογενειακώς αλλά είμαστε πολύ ευτυχισμένοι.

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που μου ευχήθηκαν και οι ευχές τους έπιασαν και πήγαν όλα καλά. Ευχομαι και εγώ με την σειράμου τα καλύτερα σε όσες περιμένουν.

Παρεπιπτόντως μήπως ξερετε νέα για το Sardelaki;;

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου ζήσει ο μπεμπούλης!!!!!!!!!!

να είναι πάντα γερός και τυχερός κι εσύ ευτυχής με τον άντρα σου να τον καμαρώνεις!!!

κι αυτόν και τα άλλα δυο σας παιδάκια!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

192330w69jt3a3vk.gif

 

Να ζήσει ευτυχισμένος :D:D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Evoula να σου ζήσει το μωράκι! Σε σκεφτόμουν γιατί για το sardelaki μάθαμε γρήγορα νέα και ήθελα να ξέρω πώς πήγες κι εσύ! Ευτυχώς όλα μια χαρά και για σένα λοιπόν!

Καλότυχος και γερός να είναι και να χαιρόσαστε την πολύτεκνη οικογένειά σας! Είστε απ' τους πλουσιότερους εδω μέσα!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...