Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

VBAC φ.τ μετά από κ.τ


Recommended Posts

VBAC.Φυσιολογικός τοκετός μετά από καισαρική!!Ποιά είναι η άποψή σας για το θέμα και κυρίως εάν γνωρίζετε κάποιον γυναικολόγο που να αναλαμβάνει σε δημόσιο νοσοκομείο.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επιδη κι εγω το εψαχνα τις περασμενες μερες το θεμα κατεληξα οτι γιατρος δε δημοσιο νοσοκομειο που να κανει vbac δεν υπαρχει.. κατι λεγετε για 2-3 στο αλεξανδρα οτι λενε πως αναλαμβανουν αλλα ακομα δεν εχει διασταυρωθει οτι σιγουρα το δοκιμαζουν κι ολας.. Σε ιδιωτικα θα βρεις σιγουρα πολυ πιο ευκολα..

Link to comment
Share on other sites

εγω τον γιο μου τον εκανα με καισαρικη....τελη φλεβαρη που περιμενουμε την μπεμπα μας συζητησα μετον γιατρο μου για να προσπαθησουμε για φυσιολογικο τοκετο....κ μου ειπε οτι αν σπασουν τα νερα μου και μπει το παιδι στην λεκανη δεν υπαρχει επιστροφη και θα κανουμε φυσιολογικο ,,με ρισκο βεβαια μου ειπε....αλλα αν μεχρι 38 βδομαδων ειναι ολα ηρεμα θα παμε με καισαρικη γιατι οι γεννες μου θα ειναι κοντα κοντα (σε 2 χρονια 2 γεννες)και φοβαται ο γιατρος...αν ειχαν αποσταση 4 χρονια θα πηγαιναμε φυσιολογικα.....αυτα μου ειπε...φοβουνται για ρηξη μητρας....

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθείτε καλά γιατί πολλές φορές προκειμένου να κρατήσουν τον πελάτη τάζουν λαγούς με πετραχείλια και στο τέλος εφευρίσκουν δικαιολογίες για να σε βάλουν για κτ χωρίς να χρειάζεται. ΟΙ γιατροί που πραγματικά αναλαμβανουν φτ μετά από κτ βάζουν πολύ λίγες προϋποθέσεις.

 

Μπέμπηςς με το καλό η μπέμπα.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνω miriki μου...δεν την γλιτωνω την καισαρικη το ξερω,,απλα νιωθω πιο καλα που εχω ενα 5% για φ.τ ...χαζομαρες αλλα ετσι νιωθω....

τεσπα...ευχαριστω γιατις ευχες και δεν σου κρυβω την περιμενω πως κ πως...χαχα φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...