Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΕΥΤΗΡΑΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΤΡΥΦΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ


PONY

Recommended Posts

Ετσι είναι. Τέλος πάντων, κάθε γιατρός έχει κάνει λάθη όπως έχει φερθεί και άψογα σε ασθενείς του. Και αυτό ισχύει σχεδόν για όλους.

 

Ασχετο: αλήθεια παίρνει τα ίδια σε καισαρική και φυσιολογικό; το 2011 έπαιρνε περισσότερα για καισαρική.

το θέμα είναι τί επιπτώσεις έχουν τα λάθη του. αν και στην περίπτωσή μου δε μιλάμε για λάθος, μιλάμε για άγνοια και αδιαφορία...

εμένα για φυσιολογικό τοκετό το 2008 είχε πάρει 1200 ευρώ (πολύ καλή τιμή), χωριστά βέβαια οι επισκέψεις στο ιατρείο του για την παρακολούθηση (30 ευρώ η επίσκεψη τότε. κάθε χρόνο ανέβαζε και 10 ευρώ). για αυτό είχα πει ότι συμφωνώ ΜΟΝΟ στο θέμα της καλής τιμής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα 40 χωρίς απόδειξη το 2011. ΦΤ είχε 1200 και 1400 η καισαρική + 200 της μαίας του (τσάμπα λεφτά-ούτε που την είδα). Για τότε και εγώ συμφωνώ ότι ήταν καλές οι τιμές.

 

sofi έχεις δίκιο, εσύ ειδικά έχεις έναν λόγο παραπάνω να μιλάς.. και λίγα λες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 40 χωρίς απόδειξη το 2011. ΦΤ είχε 1200 και 1400 η καισαρική + 200 της μαίας του (τσάμπα λεφτά-ούτε που την είδα). Για τότε και εγώ συμφωνώ ότι ήταν καλές οι τιμές.

 

sofi έχεις δίκιο, εσύ ειδικά έχεις έναν λόγο παραπάνω να μιλάς.. και λίγα λες.

α, εγώ είχα δώσει 300 ευρώ για τη μαία....:mad:. μας υποχρέωσε....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να γράφαμε δημόσια; το έχω σκεφτεί πολλες φορές. Το μόνο όμως που δεν θέλω είναι να τρομάξω τις κοπέλες που προγραμματίζουν να γεννήσουν μαζί του.

Τέλος πάντων, εγώ που έλεγα τα καλύτερα, την πάτησα πολύ άσχημα στο τέλος. Ισως τη χειρότερη ζημιά την έκανε η μαία του. Εχω γράψει και την εμπειρία μου σε αρκετά σημεία, όπου λέμε εμπειρίες τοκετού, απ' το μαιευτήριο κλπ.

 

 

ωωωχχχ....ας μην μαθω καλυτερα....θα παθω τιποτα....ο,τι ειναι να γινει τωρα ας γινει...τι να πω...Θεος βοηθος....να αλλαξω τωρα γιατρο δεν προκειται....να παω σε εναν τελειως αγνωστο??και αν ειναι χειροτερα??προς το παρων δεν εχω κανενα παραπονο..θα δειξει..θα γεννησει κ μια φιλη μου πριν απο μενα με τον Τρυφο οποτε θα μου πει εντυπωσεις...ευχομαι να πανε ολα καλα...κ λυπαμαι για οτι σας συνεβει, που απ'ο,τι καταλαβαινω ηταν κατι σοβαρο....

Τωρα για τιμες, 40 η επισκεψη.εμας μας ειπε 1000 ειτε για φυσιολογικο, ειτε για καισαρικη και 200 η μαια αν θελουμε..οχι υποχρεωτικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, σαν μη εγκυουλα (αλλα με προβλημα σοβαρης αλλοιωσης κυτταρων στον τραχηλο) είμαι αρκετα απογοητευμενη γιατι μολις ειδε τα αποτελεσματα με ξεπεταξε λεγοντας μου: χμμμ για να δω...θα κανεις εγχειρηση συντομα λογω βλαβης σε κυτταρα, χωρις να μου εξηγει τι ακριβως εχω κ ποσο επικινδυνο ειναι τη στιγμη που εγω κοντευα να λιποθυμισω!! ευτυχως βρηκα εναν εξειδικευμενο γιατρο να κανω εκει την κολποσκοπηση!

YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καταρχην να διευκρινισω οτι δεν τονν γνωριζω προσωπικα το συγκεκριμενο γιατρο..ομως θελω να πω κατι γενικα.σε καθε επαγγελμα που εχει να κανει με συναναστροφη με ανθρωπους, για ΚΑΘΕ επαγγελματια θα βρεθουν απο πολυ θετικα εως και πολυ αρνητικα σχολια..κλασσικο παραδειγμα οικαθηγητες , οι γιατροι κλπ..και αυτο διοτι επηρεαζει σε πολυ μεγαλοβαθμο η προσωπικοτητα τους αλλα και η στιγμη και οι καταστασειςστους οποιους τους πετυχαινουμε. Επιπλεον δυστυχως τα λαθη ειναι ανθρωπινα και τα κανουν ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ επαγγελματος. Εγω οταν γνωρισα τυχαια το γυναικολογομου ακουσα ενα πολυ αρνητικο σχολιο ομως μου ειχε κανει πολυ καλη εντυπωση οποτε σε συνδυασμο με αυτο που ειπα παραπανω, οτι ολοι καποια στιγμη κανουν ενα λαθος, προχωρησα μαζι του. Υπαρχει πιθανοτητα πιστευετε ενας γιατρος με χιλιαδες ασθενεις να μην κανει στην καριερα του λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να διευκρινισω οτι δεν τονν γνωριζω προσωπικα το συγκεκριμενο γιατρο..ομως θελω να πω κατι γενικα.σε καθε επαγγελμα που εχει να κανει με συναναστροφη με ανθρωπους, για ΚΑΘΕ επαγγελματια θα βρεθουν απο πολυ θετικα εως και πολυ αρνητικα σχολια..κλασσικο παραδειγμα οικαθηγητες , οι γιατροι κλπ..και αυτο διοτι επηρεαζει σε πολυ μεγαλοβαθμο η προσωπικοτητα τους αλλα και η στιγμη και οι καταστασειςστους οποιους τους πετυχαινουμε. Επιπλεον δυστυχως τα λαθη ειναι ανθρωπινα και τα κανουν ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ επαγγελματος. Εγω οταν γνωρισα τυχαια το γυναικολογομου ακουσα ενα πολυ αρνητικο σχολιο ομως μου ειχε κανει πολυ καλη εντυπωση οποτε σε συνδυασμο με αυτο που ειπα παραπανω, οτι ολοι καποια στιγμη κανουν ενα λαθος, προχωρησα μαζι του. Υπαρχει πιθανοτητα πιστευετε ενας γιατρος με χιλιαδες ασθενεις να μην κανει στην καριερα του λαθος??[/QUOTE]

 

υπάρχουν λάθη και λάθη. υπάρχει και η αδιαφορία και η επιπολαιότητα, επίσης. καθώς και η άγνοια ιατρικών θεμάτων. δηλαδή, πρέπει να ακούγονται μόνο οι θετικές γνώμες? γιατί να μην πει κάποιος και την αρνητική του εμπειρία? κι ο κάθε ενδιαφερόμενος ας αποφασίσει.

είναι τυχαίο που ήδη 2 κοπέλες, σε αυτό το θέμα, που τον εκθίαζαν στην εγκυμοσύνη τους, μετά τη γέννα άλλαξαν γνώμη??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω παντως μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα..Παντα με προσεχει και παντα ειναι ευγενικος,προθυμος να βοηθησει η να απαντησει σε οτιδηποτε με προβληματιζει...Ποτε δεν ενοιωσα οτι με "ξεπετάει" η οτι βιαζετε να με διωξει για να περασει το επομενο ραντεβου παρολο που εξω στεκονται ορθιοι και περιμενουν.. Αλλο ενα θετικο για μενα ειναι το οικονομικο..Βλεποντας καποιες δυσκολιες που υπαρχουν, ο ανθρωπος προσπαθησε να βοηθησει οσο μπορει κ να κοψει ο,τι μπορει..δεν πηγε να τα αρπαξει οπως πολλοι αλλοι που εχω ακουσει..για την μαια δεν μας υποχρεωσε,μας ειπε αν θελουμε ειναι 200 ευρω..τουλαχιστον σε εμας ετσι εγινε..δεν ξερω με τους αλλους τι κανει..Να αναφερω ακομα οτι η φιλη μου (εκεινη μου τον συστησε) γεννησε πριν ενα μηνα και δεν εχει κανενα παραπονο απο τον γιατρο..ισα ισα μου ειπε τα καλυτερα...Οταν γεννησω κ εγω σε λιγες μερες με το καλο θα σας πω τις εντυπωσεις μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

KΑΛΗΜΕΡΑ!

 

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ... ΓΕΝΝΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΙΝ 6 ΜΕΡΕΣ,ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ...ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο Κος ΤΡΥΦΟΣ Κ Η ΜΑΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ...ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΛΕΠΤΟ ΜΟΝΗ.. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΤΙ, ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΩΔΙΝΩΝ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ Κ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟΣ Κ ΗΡΕΜΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΣΙΓΟΥΡΙΑ Κ ΜΕ ΗΡΕΜΟΥΣΕ..ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!!ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...