Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τρώει το πόδι της!!!! (τόσο νόστιμο είναι???)


Recommended Posts

Η μπεμπούλα μου από δύομιση μηνών πιάνει το ποδαράκι της.....τράβα, τράβα το έφερε στο στόμα!!!!! Τώρα ποιος μας πιάνει!!!!! Το τι παιχνιδια της έχω πάρει, οδοντοφυιας, απλά, μαλακά, σκληρά.....εκείνη εκεί τα πετάει και πιάνει το πόδι!!!!!!!! Καλά τοσο νόστιμο είναι?? Δείχνει να το ευχαριστιέται!!

Πιπίλες έχω πάρει γύρω στις 20(μικρες μεγάλες, ολες τις μαρκες αλλά δεν πιάνει καμια, απο νεογέννητο τις αντιπαθούσε!!!) Αλοιφή για τα δοντάκια της έχω παρει μπας και σταματήσει να μασουλάει το μεγάλο δάχτυλο!!!

Στην αρχή έτρωγε με μανια το χέρι της.(συνεχίζει αλλά λίγο πιο...κομψα...), τί να κάνω??? Δεν ξέρω ειλικρινά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μπεμπούλα μου από δύομιση μηνών πιάνει το ποδαράκι της.....τράβα, τράβα το έφερε στο στόμα!!!!! Τώρα ποιος μας πιάνει!!!!! Το τι παιχνιδια της έχω πάρει, οδοντοφυιας, απλά, μαλακά, σκληρά.....εκείνη εκεί τα πετάει και πιάνει το πόδι!!!!!!!! Καλά τοσο νόστιμο είναι?? Δείχνει να το ευχαριστιέται!!

Πιπίλες έχω πάρει γύρω στις 20(μικρες μεγάλες, ολες τις μαρκες αλλά δεν πιάνει καμια, απο νεογέννητο τις αντιπαθούσε!!!) Αλοιφή για τα δοντάκια της έχω παρει μπας και σταματήσει να μασουλάει το μεγάλο δάχτυλο!!!

Στην αρχή έτρωγε με μανια το χέρι της.(συνεχίζει αλλά λίγο πιο...κομψα...), τί να κάνω??? Δεν ξέρω ειλικρινά!

Τοσα εχει ακουσει το καημενο για επικινδυνα πλαστικα,παιχνιδια,πιπιλες κλπ που κοιταει να προστατευτει,μασουλαει το ποδαρακι που ειναι πιο υγειινο....χιχι:lol:Εξυπνο μωρο!

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τοσα εχει ακουσει το καημενο για επικινδυνα πλαστικα,παιχνιδια,πιπιλες κλπ που κοιταει να προστατευτει,μασουλαει το ποδαρακι που ειναι πιο υγειινο....χιχι:lol:Εξυπνο μωρο!

 

 

Ναι, και το εχει και εύκαιρο ανα πάσα στιγμή..;);)

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο ακριβως είναι το πρόβλημα ?

Και εμένα η μικρή μου έτρωγε το μεγάλο δάχτυλο των ποδιων της συχνα . Τώρα που μπουσουλάει εχει άλλες ασχολιες και δεν το προτιμά .

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου εικονα.......στο καρότσι βόλτα........με το ένα πόδι στο στόμα να παλεύει και να κοιτάει και γύρω τη βόλτα!!!

Δεν ξέρω δεν έχω δει άλλα παιδάκια να το κάνουν αυτό στο δρόμο!!! Γι αυτό ρωτάω τί να κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όλα τα παιδάκια το κάνουνε!!!!!!!!!!!!!!!! άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο.......

και που να ανακαλύψει και κανενός άλλου ο πόδι εκεί να δεις χαρά............

Link to comment
Share on other sites

Ακου τι κανει ο γιος μου ....για να μαθαίνεις σιγα σιγα....:?

13 μηνων πια και αρχιζει να χειμωνιαζει ( εδω πανω που ζουμε την κουβερτουλα και την ζακετουλα πλεων τις θεωρουμε απαραιτητα αξεσουαρ για την απογευματινή μας βόλτα...)....βγαζει παπουτσι, βγαζει καλτσα κατα προτιμιση του δεξιου ποδιου και βαζει το ποδι στο στομα......

φαντασου σκινηκο.....ζακετουλα,παντελονακι μακρυ, και το ενα ποδι γυμνο στο στομα...!!!!!!:roll:....και οχι τιποτα αλλο θα μου κρυωσει κιολα....αρχισαμε να εχουμε τις πρωτες μας μυξούλες......

Οπότε φιλεναδα ...καλο κουραγιο....

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου εικονα.......στο καρότσι βόλτα........με το ένα πόδι στο στόμα να παλεύει και να κοιτάει και γύρω τη βόλτα!!!

Δεν ξέρω δεν έχω δει άλλα παιδάκια να το κάνουν αυτό στο δρόμο!!! Γι αυτό ρωτάω τί να κάνω.

Και ο γιος μου το ίδιο κανει και η κόρη μου το έκανε!!! Εγώ το έβλεπα σαν "άσκηση" ευλυγισίας!!!:P:p Πάντως το σταματάνε μετά απο λίγο...;)

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και ο γιος μου το ίδιο κανει και η κόρη μου το έκανε!!! Εγώ το έβλεπα σαν "άσκηση" ευλυγισίας!!!:P:p Πάντως το σταματάνε μετά απο λίγο...;)

 

Καλημέρα Delenaki μου. Ετσι είναι ακριβώς. Για την ακρίβεια βοηθάει τους μύες της πλάτης να τεντωθούν, πράγμα που θα βοηθήσει αργότερα στο να αποκτήσει όσο πιο μακρύ και ευθυτενή κορμό γίνεται ;)

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάσου εικονα.......στο καρότσι βόλτα........με το ένα πόδι στο στόμα να παλεύει και να κοιτάει και γύρω τη βόλτα!!!

Δεν ξέρω δεν έχω δει άλλα παιδάκια να το κάνουν αυτό στο δρόμο!!! Γι αυτό ρωτάω τί να κάνω.

 

 

χαχαχαμαλλον δεν μας εχεις συναντησει!!! το ιδιο ακριβως πραγμα βολτα και το ποδι στο στομα... πεθαινω στα γελια!!! Πολλές φορες πιπιλαει το μεγαλο και δευτερο δαχτυλο ή κανει μασαζ στα ουλα της, τις βαζω καποιες φορες καλτσακια και τρωει κι αυτα.... Μη σε απασχολει είναι φυσιολογικοτατο καποια στιγμη θα το σταματησουν. Το βρισκω πολύ χαριτωμενο!!

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

Ακου τι κανει ο γιος μου ....για να μαθαίνεις σιγα σιγα....:?

13 μηνων πια και αρχιζει να χειμωνιαζει ( εδω πανω που ζουμε την κουβερτουλα και την ζακετουλα πλεων τις θεωρουμε απαραιτητα αξεσουαρ για την απογευματινή μας βόλτα...)....βγαζει παπουτσι, βγαζει καλτσα κατα προτιμιση του δεξιου ποδιου και βαζει το ποδι στο στομα......

φαντασου σκινηκο.....ζακετουλα,παντελονακι μακρυ, και το ενα ποδι γυμνο στο στομα...!!!!!!:roll:....και οχι τιποτα αλλο θα μου κρυωσει κιολα....αρχισαμε να εχουμε τις πρωτες μας μυξούλες......

Οπότε φιλεναδα ...καλο κουραγιο....

 

Ενταξει, πεθαινω, πολυ γελιο πρεπει να εχει!!!:lol::lol:

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

και η δικια μου το κανει..με το που ανακαλυψαμε το ποδι μας ξεχσαμε και χερακια και πιπιλες και μασητικα και τα παντα..το μονο σιγουρο ειναι πως καποια στιγμη θα το κοψει και πιο ευκολα απο οτι θ ακοψει το χερακι γιατι πολυ απλα δεν θα το φτανει..αλλα ειναι πολυ χαριτωμενο..οφειλεις να το παραδεχτεις..

 

 

Link to comment
Share on other sites

kounelitsa μην ανησυχεις καθολου...

καποια στιγμη θα το κοψει μονη της...

 

εγω τι να πω που περιμενω πως και πως ποτε θα βαλει το ποδι στο στομα....

με την φωτογραφικη στο χερι ειμαι..............:rolleyes:

εχω κατι γιατρε μου????????

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
όλα τα παιδάκια το κάνουνε!!!!!!!!!!!!!!!! άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο.......

και που να ανακαλύψει και κανενός άλλου ο πόδι εκεί να δεις χαρά............

 

Ακριβώς !!!!

 

Καλημέρα Delenaki μου. Ετσι είναι ακριβώς. Για την ακρίβεια βοηθάει τους μύες της πλάτης να τεντωθούν, πράγμα που θα βοηθήσει αργότερα στο να αποκτήσει όσο πιο μακρύ και ευθυτενή κορμό γίνεται ;)

 

Ενδιαφέρον . ;)

Πάντως η δικιά μου το εχει περιορίσει πλεον . Για κανα μήνα δεν έκανε άλλη δουλειά .

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

και μένα το κάνει αυτό ο μικρός μου!

μάλιστα δείχνει και μια αδυναμία στο μεγάλο του δάχτυλο(που είναι και λίγο υπερφυσικά μεγάλο!!)

δε με πειράζει όμως,αφου είναι καθαρά τα ποδαράκια ποιό το πρόβλημα??:wink::-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...