Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβολιο ηπατιτιδας Β


sweet_february

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κι εμεις το havrix τοτε θα το κανουμε!

Ενταξει, κοριτσια, επειδη γενικοτερα απο εχθες ειμαι και λιγακι "γεια σου", ισως εγω εχω κανει λαθος με την ονομασια του εμβολιου. Μην αμφισβητειτε τους γιατρους σας απο τα δικα μου λεγομενα, εγω "τοσα ξερω, τοσα λεω".

Οπως λεει και η fouskitsa το θεμα ειναι να τα κανουν! ;)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαίη το βιβλιάριο υγείας της μικρής στο εμβόλιο της ηπατίτιδας Β μέσα σε παρένθεση γράφει HepB

'ισως τα τελευταία χρόνια το έχουν αντικαταστήσει κάποιοι με το Engerix τι να πω....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια με υγεια! η δικη μου εμπειρια με το εμβολιο engerix δεν ηταν και η καλυτερη, πιθανον να ανηκω στις σπανιες παρενεργειες χωρις να το παραδεχονται βεβαια οι γιατροι. εχω δυο παιδια ενα αγορακι 3 χρονων και ενα κοριτσακι 14 μηνων, ο μικρος εκανε ολες τις δοσεις χωρις να παρουσιασει κανενα προβλημα, η μικρη ομως οταν εκανε τη πρωτη δοση σε ηλικια 8 μηνων μετα απο 3 μερες εκανε επεισοδια με σπασμους που συνοδευονταν με εστιαση βλεμματος, φραγη της αναπνευστικης οδου για διαστημα 2 - 3 λεπτων το καθε ενα και το πρωτο εικοσιτετραωρο αυτο συνεβαινε ανα 40λεπτα το πολυ παρολα τα ηρεμιστικα που εβαζαν στη φλεβιτσα του καθε τοσο,και για διαστημα 4ημερων μεχρι που εφυγε η παρενεργεια του φαρμακου, μειναμε στο παιδων για 12 μερες χωρις να παρουμε σαφη απαντηση για το τι επαθε το μωρο παρολο που καναμε εγκεφαλογραφημα, μαγνητικη και καποιες αιματολογικες ,βγηκαμε με αγωγη σιροπιου που αναστελλει τις κρισεις. μετα απο 35 μερες καναμε και τη δευτερη δοση γιατι μας βεβαιωσαν οτι δεν ηταν απο το εμβολιο και υστερα απο 2 μερες ξανα τα ιδια, ειμαι πλεον σιγουρος πως φταιει το εμβολιο ασχετα που κανενας γιατρος επισημα δεν το επιβεβαιωνει γιατι ανεπισημα υπηρξαν ανθρωποι και μεσα απ το νοσοκομειο που μας ειπαν οτι ειναι πιθανο εως σιγουρο οτι εφταιγε αυτο. εχουν περασει 5 μηνες χωρις εμβολιο και χωρις επεισοδια!!!! το συγκεκριμενο εμβολιο παρολο που δε το λενε αλλα αν ψαξετε θα το βρειτε πως ευθυνεται για πολλα κυριως για σκληρηνση κατα πλακας και πριν χρονια το ειχαν αποσυρει και το επανεφεραν βελτιωμενο. αν διαβασετε στις παρενεργειες του εμβολιου γραφει για σπασμους, εγκεφαλιτιδες, κλπ αλλα πουθενα στη βιβλιογραφια δε σχετιζεται το εμβολιο με σπασμους και κρισεις οπως μου ειπαν οι γιατροι , τωρα πως γινετε αυτο δε ξερω, τα συμπερασματα δικα σας αλλα εγω μετα απο καποια πραγματα που ανακαλυψα ειμαι μπερδεμενος για το αν πρεπει να ξανακανω εμβολια στα αγγελουδια μου ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

Federal Court Admits Hepatitis B Vaccine Caused Fatal Auto-Immune Disorder

 

http://naturalsociety.com/federal-court-admits-hepatitis-b-vaccine-fatal-auto-immune-disorder/#ixzz2IRYQy7k0

 

Flashback: The Hepatitis B Vaccine is Linked to Infant Death, Multiple Sclerosis and Autoimmune Disorders

 

http://naturalsociety.com/flashback-the-hepatitis-b-vaccine-is-linked-to-infant-death-multiple-sclerosis-and-autoimmune-disorders/#ixzz2ISbDN7PF

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...