Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοσμηση σε ταβερνα


irenef

Recommended Posts

Εμεις κλεισαμε για βαπτιση σε μια ταβερνα στο χωριο Μεγαλος βαλτος στην Κορινθο!

Εχει παει καποια σε βαπτιση εκει?

Ειναι ωραια ειναι γραφικα.

Η απορια μου ειναι πως διακοσμουμε ενα τραπεζι σε ταβερνα αφου στη μεση θα ειναι τα φαγητα?

Δεν εχω καταληξει ακομα τι θεμα θα εχει η βαπτιση και εχω αγχωθει.Γραψτε λιγες ιδεες βρε κοριτσια δεν ξερω απο που να αρχισω και η βαπτιση ειναι στις 19/7.

3lSop2.png

 

DUvpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακου τωρα να δεις!

Απο εκεί ηταν η γιαγιά μου!

Μικρός που είναι ο κόσμος!

Ζαρρη λεγόταν στο πατρικό της!

 

Εεε....στο θεμα μας!

Τι θα ελεγες για γλαστράκι με βασιλικό και κορδέλες με τα χρώματα της βάφτισης;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραια εκει εχει πλατανια νερα μια χαρα. βασικα εμεις εχουμε εξοχικο στο Βραχατι και πηγαμε και φαγαμε εκει και μας αρεσε και σκεφτηκαμε να τα κανουμε εκει.

Ωραια ιδεα με τα γλαστρακια.

3lSop2.png

 

DUvpp2.png

Link to comment
Share on other sites

είναι πάρα πολύ ωραία εκεί, εμείς έχουμε εξοχικό στο Κιάτο και έχουμε πάει για φαγητό εκεί. Είναι ονειρικά, άσε που ντάλα καλοκαίρι έχει δροσιά, θυμάμαι είχαμε πάει μεσημέρι Αύγουστο και θέλαμε ζακετούλα. Πολύ καλή επιλογή!!! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

είναι πάρα πολύ ωραία εκεί, εμείς έχουμε εξοχικό στο Κιάτο και έχουμε πάει για φαγητό εκεί. Είναι ονειρικά, άσε που ντάλα καλοκαίρι έχει δροσιά, θυμάμαι είχαμε πάει μεσημέρι Αύγουστο και θέλαμε ζακετούλα. Πολύ καλή επιλογή!!! Με το καλό!

 

εμένα είναι ο μπαμπάς μου απο το Κιάτο και εχουμε και εμείς εξοχικό εκεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη φανταζομαι οτι τα τραπεζια θα ειναι τα στενοακρα που εχουν στις ταβερνες, δεν μπορεις να βαλεις κατι μαγαλο στη μεση γιατι θα ενοχλει. Εμεις ειχαμε βαλει μπουκετα μπαλονια χρωματιστα, σε υψος που να μην ενοχλουν βεβαια τον κοσμο που καθεται κ κατω ειχαμε δεσει στα σκοινακια στη βαση μικρα λουτρινα ζωακια, τα οποια περιττο να σου πω οτι εγιναν αναρπαστα κ δεν εμεινε ουτε ενα για να κρατησουμε κ εμεις. Στο τραπεζι το κεντρικο που καθομασταν εμεις με τους νονους κ τις οικογενειες ειχαμε βαλει τη γιρλαντα απο την κολυμπυθρα. Κ σε μια ακρη στην εισοδο ειχαμε φτιαξει μια ωραια γωνια που ειχαμε στολισει τα δυο κουτια με τις μπουμπουνιερες κ το βιβλιο των ευχων κ απο πανω κρεμοταν πανια με φαναρακια. Κ επισης απο στους τοιχους κ τα παραθυρα ειχαμε κρεμασει φιογκους απο τουλι με μικρες πεταλουδιτσες πανω. Ηταν πολυ ωραια.

Αφου ειναι ταβερνα δε θες ουτε κατι πολυ βαρυ, αλλα ουτε κ κατι απλο λες κ απλα εχετε μαζευτει για φαγητο το μεσημερι. Θες κατι απλο, χαρουμενο κ παιδικο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...