Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιδομα 3τεκνων (ίδια μανα, αλλος πατερας)


ANF

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Μίλαγα σημερα με μια ξαδερφη μου η οποια εχει δυο παιδακια απο τον πρωτο της γαμο και τωρα έμεινε εγκυος σε αλλο ενα μωρακι απο τον δευτερο γαμο της.

 

Αναρωτιέται αν δικαιουται τα επιδόματα των 3τεκων ή θα της βαλουν τίποτα εμποδιο οτι ειναι απο αλλο πατερα και αλλο γαμο?

 

Ξέρετε τίποτα?

 

Ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Anconicfan ο νόμος δεν κάνει τέτοιες διακρίσεις. Αν στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης της ξαδέλφης σου υπάρχουν τα δύο παιδάκια και εγγραφεί και το τρίτο μετά τη γέννησή του τότε θα πάρει κανονικά το επίδομα ανεξαρτήτως του ποιος είναι ο πατέρας.

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΑΓΑΠΗΤΗ ANF ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΕΞΕΡΑΙΤΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ,ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΧΑΡΤΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ..ΕΜΕΝΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΤΗΝ ΞΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μίλαγα σημερα με μια ξαδερφη μου η οποια εχει δυο παιδακια απο τον πρωτο της γαμο και τωρα έμεινε εγκυος σε αλλο ενα μωρακι απο τον δευτερο γαμο της.

 

Αναρωτιέται αν δικαιουται τα επιδόματα των 3τεκων ή θα της βαλουν τίποτα εμποδιο οτι ειναι απο αλλο πατερα και αλλο γαμο?

 

Ξέρετε τίποτα?

 

Ευχαριστω πολυ :D

Θα μπορέσει να το πάει κανονικά εφόσων μαζί με τα αλλα δικαιολογιτικά που θα της ζητηθούν πρέπει να καταθέσει και την απόφαση του δικαστηρίου οτι έχει την επιμελεια των παιδιών αυτή και όχι ο πατέρας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...