Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ????


Recommended Posts

χαιρομαι πολυ οταν ακουω καλα λογια για τη σπυριδουλα, νιωθω πολυ περηφανη που ειναι γιατρος μου, και ο πρωτος ανθρωπος που επιασε το παιδι μου

 

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαιρομαι πολυ οταν ακουω καλα λογια για τη σπυριδουλα, νιωθω πολυ περηφανη που ειναι γιατρος μου, και ο πρωτος ανθρωπος που επιασε το παιδι μου

 

:)

 

 

Εχεις απολυτο δικιο φυστικακι μου ετσι ακριβως ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!μπορω να πω οτι με πεισατε για την κυρια ψαρρου στην αναζητηση μου για καινουργιο-α γυναικολογο.θα της κανω μια επισκεψη. μηπως ξερει καμια σας τον γυναικολογο πετρο γιαμαλη στην ανω γλυφαδα ?

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ναι, ναι, τα ξημερώματα τελικά γέννησε η αδελφούλα μου και έτσι τώρα η οικογένειά μας χαίρεται δύο κούκλους!!!!!

 

Όσες έχουμε γεννήσει με τη Σπυριδούλα, ξέρουμε.... Η κλασσική μας γιατρός. Δίπλα της, από τις 7 το απόγευμα μέχρι τα ξημερώματα ακούραστη και χαμογελαστή! Όλα πήγαν τέλεια.... Σας ορκίζομαι ότι δεν είχα καμία αγωνία...

 

Μέσα από την καρδιά μου θέλω να ευχαριστήσω ξανά και ξανά την κα Ψαρρού! Ευχαριστούμε Σπυριδούλα!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας! Είμαι η Έλενα.

Είμαι με τον άνδρα μου 5-6 χρόνια μαζί και τώρα αφεθήκαμε για να κάνουμε το πρώτο μας μωράκι.

Η αλήθεια έιναι πως μου φαίνεται παράξενο που μιλάω γι'αυτό νιώθω τα πάντα φοβίες αγωνία...πώς θα είμαι με τη κοιλίτσα φουσκωμένη...πώς θα γεννήσω...πώς θα είναι με το μωρό στο σπίτι...τα έχω όλα στο μυαλό μου.Εως τώρα ζώ ακόμη ξένοιαστα βγαίνω δεν έχω πολλές έννοιες και η αλήθεια έιναι πως είμαι σε μία ηλικία που πρέπει να κάνω το πρώτο μου παιδί.Είμαι 33 χρονών.Ψάχνω γυναίκα γυναικολόγο να μπορεί να αντιμετωπίζει τα πάντα από το πιο δύσκολο ως το πιο απλό.Διάβασα για την κ.Ψαρρου Σπυριδούλα που γράφετε τόσο καλά λόγια.

Επειδή μένω Ανατολική Αττική περνάω από Βάρης-Κορωπίου θα ήταν πολύ ικανοποιητική η απόσταση για το ιατρείο της στη Γλυφάδα.Βασικά θα ήθελα να μου πείτε αν είναι έμπειρη,τι ηλικία έχει,είναι μαιευτήρας-γυναικολόγος ή χειρούργος-γυναικολόγος?Γενικότερα επειδή έχω θέμα με άγχος κλπ.και αγχόνομαι αν μπορεί να απαντήσει σε ερωτήματά μου.Ομολογώ πως έχετε κάνει αξιόλογη ομάδα εδώ μέσα...μπράβο σας!Περιμένω τη πολύτιμη απάντησή σας!

Μια μελλοντική μανούλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στεφανια μου - loukomamy τι κανεις κοριτσαρα μου;;; O μικρουλης σου;;; να σας ζησει το ανηψακι!!!!

 

Ελενακι μου καλως ηρθες στην παρεα μας και σου ευχομαι με το καλο να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!!! Οσο για την Σπυριδουλα επειδη η γνωμη του καθενος ειναι υποκειμενικη (στο λεω γιατι την ειχα πατησει με την πρωτη μου γυναικολογο) για μενα ειναι φοβερη!!!! Ειναι περιπου 42 - 43 ετων δεν θυμαμαι ακριβως την ηλικια και η ειδικοτητα της ειναι μαιευτηρας - χειρουργος - γυναικολογος.

Ειναι πολυ γλυκια, νοιαζεται για σενα και οχι για τη τσεπη σου και δεν σε αγχωνει χωρις λογο. Ειχα μια φοβερη εγκυμοσυνη και εναν υπεροχο τοκετο με την Σπυριδουλα πλαι μου απο την αρχη μεχρι το τελος...!!! Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι, νομιζω οτι μια επισκεψη και μια συζητηση μαζι της θα σε βοηθησουν και απο εκει και περα θα κρινεις και θα αποφασισεις.

Καλη σου επιτυχια γλυκια μου και οτι απορια θελεις εδω ειμαστε :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

προσπαθω να μεινω εγκυοσ κ ψαχνω ενα καλο γυναικολογο που να ναι κ ανθρωποσ κ προσιτος...ποιον μου προτεινετε??κ κυρια ψαρου πληρει αυτεσ τισ προυποθεσεισ??

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μεινω εγκυοσ κ ψαχνω ενα καλο γυναικολογο που να ναι κ ανθρωποσ κ προσιτος...ποιον μου προτεινετε??κ κυρια ψαρου πληρει αυτεσ τισ προυποθεσεισ??

 

 

amarillo81 ευχομαι συντομα να κρατας ενα μπεμπακι στην αγκαλια σου!!:D

 

Οσον αφορα την κ. Ψαρρου φυσικα και τις πληρει και με το παραπανω αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη!! Αν διαβασεις ολα τα σχολια θα δεις οτι ειναι πολυ θετικα αλλα επειδη το θεμα γυναικολογος και γενικα γιατρος ειναι καθαρα υποκειμενικο, καλυτερα να κλεισεις ενα ρανταβου μαζι της, να συζητησετε και απο εκει και περα εσυ θα αποφασισεις αν ειναι αυτο που ψαχνεις;)

Link to comment
Share on other sites

amarillo81 ευχομαι συντομα να κρατας ενα μπεμπακι στην αγκαλια σου!!:D

 

Οσον αφορα την κ. Ψαρρου φυσικα και τις πληρει και με το παραπανω αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη!! Αν διαβασεις ολα τα σχολια θα δεις οτι ειναι πολυ θετικα αλλα επειδη το θεμα γυναικολογος και γενικα γιατρος ειναι καθαρα υποκειμενικο, καλυτερα να κλεισεις ενα ρανταβου μαζι της, να συζητησετε και απο εκει και περα εσυ θα αποφασισεις αν ειναι αυτο που ψαχνεις;)

σε ευχαριστω για την απαντηση Cristinaki, σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβου να δω...σου ευχομαι κ σενα ενα μωρακι αν δεν εχεισ κ το επιθυμεισ!!!αλλιωσ αν εισαι απο τισ τυχερεσ να το χαιρεσαι το βλασταρι σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω για την απαντηση Cristinaki, σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβου να δω...σου ευχομαι κ σενα ενα μωρακι αν δεν εχεισ κ το επιθυμεισ!!!αλλιωσ αν εισαι απο τισ τυχερεσ να το χαιρεσαι το βλασταρι σου!!

 

Να σαι καλα κοριτσακι μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Η κα Ψαρρού είναι πάνω απο όλα Ανθρωπος !!!!!!!! Είναι σωστή επαγγελματίας και έιναι και υπερ του φυσιολογικού τοκετού, είναι μαζί σου σε όλο τον τοκετό. Εγώ γέννησα τον Σεπτέμβριο, μου την σύστησαν και πήγα στο ιατρέιο της πριν μείνω έγκυος. Είναι ήρεμη, αναλυτική δεν σε ανχώνει με βλακείες. Έχει και η ίδια 3 πανέμορφα παιδάκια, πολύ βασικό. :P Αγαπάμε Σπυριδούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Geia sas koritsia!! :)

 

Emai Ispanida kai psaxno ginecologo (ginaika, akoma kalitera!) stin Athina. Exo diabasei polla apo tin ka Spiridoula kai tha ithela na sas erotisw:

 

- Kserete an milaei agglika?

- Einai polu diskolo na kleseis rantevou? perimeneis polu?

 

Egw tha ithela na paw dimosio giati genika blepw enai poli akriba edw stin Ellada i egkimosines se idiotika nosokomia.... stin Ispania den plironeis tipota sto dimosio kai sta idiotika einai ligotera. Emai se dilemma!! :S

 

Twra meno edw 4 xronia me ton andra mou pou latreuo, kai prospathoume na broume ena kalo giatro, alla pano apo olla, enan anthropo!! :)

 

Sas euxaristw polu gia tin boithia sas!

 

Filakia!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν πήγα για πρώτη φορά στην κα Ψαρρού, ήμουν αγχωμένη αφού μετά απο 8 μήνες δεν είχα καταφέρει να μείνω έγκυος. Πήγα λοιπόν για να ζητήσω τη συμβουλή της και να τη ρωτήσω αν έπρεπε να προχωρήσουμε σε εξετάσεις και πότε.

 

Μου ζήτησε να μην ανησυχώ και να μην κάνω τίποτα... εκτός απο ένα τεστ σε 5-6 μέρες... Ετσι και έκανα... για να διαπιστώσω οτι ήμουν ήδη έγκυος στο γιο μου... Οταν της το είπα απο το τηλέφωνο, χάρηκε όπως ακριβώς και οι δικοί μου άνθρωποι... και δε με ήξερε σχεδόν καθόλου.

 

Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!

 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω ενθουσιαστεί με την τόσο καλή δουλεια που γίνεται σε αυτό το forum είστε όλες αξιοθαύμαστες!!! loukomamy επειδή είμαστε και εμείς σε διαδικασιά για το σποράκι, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις....Πήγες στο ιατρείο της και κατα την διάρκεια της εξέτασης είδε κάτι και σου το είπε???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια!δεν ανοίγω καινούργιο θέμα(έχω ήδη ανοίξει 2 ψάχνωντας πληροφορίες για καινούργιο γυναικολόγο λόγω προβλήματος που δημιουργήθηκε με τον δικό μου)διανύω την 23η εβδομάδα&ψάχνω άμμεσα να με αναλάβει κάποιος!διάβασα όλα σας τα σχόλια για την κα.Ψαρρού γι'αυτό θα ήθελα να μου πείτε αν τελικά ξεγεννάει&στο Ρέα&τι τιμές έχει(για καισαρική&για τις επισκέψεις στο ιατρείο της)κοριτσάκια μου είναι μεγάλη ανάγκη γιατι τα περιθώρια μου στενεύουν!!!

v4NQp2.png

wZnWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia sas koritsia!! :)

 

Emai Ispanida kai psaxno ginecologo (ginaika, akoma kalitera!) stin Athina. Exo diabasei polla apo tin ka Spiridoula kai tha ithela na sas erotisw:

 

- Kserete an milaei agglika?

- Einai polu diskolo na kleseis rantevou? perimeneis polu?

 

Egw tha ithela na paw dimosio giati genika blepw enai poli akriba edw stin Ellada i egkimosines se idiotika nosokomia.... stin Ispania den plironeis tipota sto dimosio kai sta idiotika einai ligotera. Emai se dilemma!! :S

 

Twra meno edw 4 xronia me ton andra mou pou latreuo, kai prospathoume na broume ena kalo giatro, alla pano apo olla, enan anthropo!! :)

 

Sas euxaristw polu gia tin boithia sas!

 

Filakia!!

 

Απο όσο γνωρίζω μιλάει αγγλικά, και έχω δει πελάτισσες στο ιατρείο της που δεν μιλάνε ελληνικά, τώρα όσο αναφορά τα ραντεβου 3 εβδομάδες για ραντεβού για να είσαι σίγουρη. Εάν είναι κ΄'ατι επείγον ενημερώνεις την γραμματέα της και εάν μπορεί σε θα σε βάλει σφήνα ή αν ακυρωθεί κάτι θα σε ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!δεν ανοίγω καινούργιο θέμα(έχω ήδη ανοίξει 2 ψάχνωντας πληροφορίες για καινούργιο γυναικολόγο λόγω προβλήματος που δημιουργήθηκε με τον δικό μου)διανύω την 23η εβδομάδα&ψάχνω άμμεσα να με αναλάβει κάποιος!διάβασα όλα σας τα σχόλια για την κα.Ψαρρού γι'αυτό θα ήθελα να μου πείτε αν τελικά ξεγεννάει&στο Ρέα&τι τιμές έχει(για καισαρική&για τις επισκέψεις στο ιατρείο της)κοριτσάκια μου είναι μεγάλη ανάγκη γιατι τα περιθώρια μου στενεύουν!!!

 

Elli μου μια κοπελα εδω ειχε πει οτι γεννησε μαζι της στο Ρεα και οταν πηγα για εξεταση τον Ιανουαριο μου ειπε οτι εχει παει και εκει.. Παιρνει 2000 ευρω ειτε για φυσιολογικο ειτε για καισαρικη και για επισκεψεις δεν χρεωνει..

 

Φιλακια και οτι θες εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Elli μου μια κοπελα εδω ειχε πει οτι γεννησε μαζι της στο Ρεα και οταν πηγα για εξεταση τον Ιανουαριο μου ειπε οτι εχει παει και εκει.. Παιρνει 2000 ευρω ειτε για φυσιολογικο ειτε για καισαρικη και για επισκεψεις δεν χρεωνει..

 

Φιλακια και οτι θες εδω ειμαστε!

 

σ'ευχαριστώ πολύ Cristinaki για την απάντηση!!μωρέ 2000 δεν είναι πολλά?δεν ξέρω ίσως μου φαίνονται εμένα γιατί ο δικός μου έπαιρνε 20 επίσκεψη&ζήτησε για καισαρική 1000.βέβαια τι να το κάνω που μ'έχει τρελάνει με το κόσμου τις ανακρίβειες...!!

v4NQp2.png

wZnWp2.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ Cristinaki για την απάντηση!!μωρέ 2000 δεν είναι πολλά?δεν ξέρω ίσως μου φαίνονται εμένα γιατί ο δικός μου έπαιρνε 20 επίσκεψη&ζήτησε για καισαρική 1000.βέβαια τι να το κάνω που μ'έχει τρελάνει με το κόσμου τις ανακρίβειες...!!

 

 

Ειδικα στις μερες μας το σκεφτεσαι πολυ να δωσεις 2000 λογικο ειναι, δεν ξερω αν λογω κρισης εχει κατεβασει λιγο την τιμη αλλα εγω προσωπικα την εμπιστευομαι με κλειστα ματια και κατα την γνωμη μου αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω... Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου αποψη... Μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου και να πας να μιλησετε και απο εκει και περα αποφασιζεις εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα...

 

 

Μόνο καλά λόγια έχω να πω για την Ψαρρού...είναι η γυναικολόγος μου εδω και 3 χρόνια.... την επισκέπτομαι κάθε 6 μήνες για παπ...καθώς στο παρελθόν είχα κάπποιο μικρό προβληματάκι....είναι εκπληκτικός ΑΝΘΡΩΠΟΣ πάνω απο όλα...... και φυσικα και γιατρός....

είναι πάντα εκεί όταν θα την χρειαστείς.... πρίν απο 4 μέρες έκανα τέστ και βγήκε θετικό..!!

Την πήρα αμέσως τηλ στο κινητό και ήταν Κυριακή..απάντησε αμέσως....μόλις της είπα τα νέα καταχάρηκε...

μου είπε τι εξετάσεις να κάνω και να την πάρω πάλι τηλ....

Ένα ΄πράγμα θα σας πώ....

Το τελευταίο χρόνο εχω μετακομίσει στην Πάτρα γιατί αρραβωνιάστηκα Πατρινό....!!!χαχαχα... και το πρώτο πράγμα που με ρώτησε είναι αν είμαι Αθήνα ή Πάτρα...το λέω αυτό γιατί ενώ έχει πάρααααααα πολλές πελάτισες...είναι τόσο καλή που θύμαται λεπτομέρειες για την κάθε μια...

το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως φοβάμαι που είμαι μακρία αυτήν την περίοδο αλλα οτι χρείαζομαι μου το λέει απο το τηλέφωνο...έχω αποφασίσει οτι εξετάσεις χρειαστώ να πηγαινοέρχομαι και να της κάνω μαζί της...όπως και την γέννα...πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά....

Οσο για το χρηματικό ....σήμερα ρώτησα στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο στο Ρίο που είναι δημόσιο...και μου είπανε..... γυρω στα 70-90 η κάθε επίσκεψη στα απογευματινά ιατρεία και όλοι οι γιατροί ....αμοιβή τουλαχιστον 1500 ευρω..!!!!!!!!!!!

Οπως καταλαβα λοιπον κ εγω....ειναι πολύ καλη και λογική στο κόστος ....αυτό που δεν ξέρω είναι ποσο θα κοστισει η κλινικη..... που στο δημοσιο ειναι δωρεαν...αλλα μιλαμε για εγκυμοσυνη...και ειναι η πρωτη φορα...

οποτε ...με κλειστα ματια την γιατρό μου.....

Αν μπόρει΄όποια έχει γεννήσει στο Λητώ μαζί της..μπορεί να με ενημερώσει για το κόστος της κλινικής..????

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα στις μερες μας το σκεφτεσαι πολυ να δωσεις 2000 λογικο ειναι, δεν ξερω αν λογω κρισης εχει κατεβασει λιγο την τιμη αλλα εγω προσωπικα την εμπιστευομαι με κλειστα ματια και κατα την γνωμη μου αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω... Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου αποψη... Μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου και να πας να μιλησετε και απο εκει και περα αποφασιζεις εσυ...

Καλησπέρα

Εχώ και εγώ την Ψαρρού γυναικολόγο εδω και 3 χρόνια...εχω γραψει πριν απο λιγο την αποψη μου....μιας που ειδα οτι εχεις παει στο Λητω...θα μπορουσες να μου πεις ποιο το κοστος της κλινικης ανεξαρτητα την αμοιβη της Σπυριδούλας... ...???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχώ και εγώ την Ψαρρού γυναικολόγο εδω και 3 χρόνια...εχω γραψει πριν απο λιγο την αποψη μου....μιας που ειδα οτι εχεις παει στο Λητω...θα μπορουσες να μου πεις ποιο το κοστος της κλινικης ανεξαρτητα την αμοιβη της Σπυριδούλας... ...???

 

Κοριτσακι μου εχεις πμακι!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας!

Από εσας που εχετε γεννησει με την Σπυριδουλα, εχετε χρησιμοποιησει και την μαια της? Τι σχολια εχετε? Σε τι σας βοηθησε, και απο ποτε αρχισατε να συζητατε το θεμα της γεννας με την Σπυριδουλα?

 

Εγω ειμαι στην 29 εβδομαδα κι ακομη δεν μου εχει συζητησει ουτε το οικονομικο ουτε το θεμα της γεννας ουτε της μαιας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Από εσας που εχετε γεννησει με την Σπυριδουλα, εχετε χρησιμοποιησει και την μαια της? Τι σχολια εχετε? Σε τι σας βοηθησε, και απο ποτε αρχισατε να συζητατε το θεμα της γεννας με την Σπυριδουλα?

 

Εγω ειμαι στην 29 εβδομαδα κι ακομη δεν μου εχει συζητησει ουτε το οικονομικο ουτε το θεμα της γεννας ουτε της μαιας!

 

εχεις μηνυμα...!! δες τα προσωπικα σου μηνυματα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...