Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ 8ου ΜΗΝΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΗΝ 30η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΥΓΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ, ΠΗΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ , ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΜΩΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ. ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι της γνώμης ότι ο γιατρός πρέπει να σε δει και να μην σου απαντήσει απλά από το τηλέφωνο. Θα έλεγα να πας μια επίσκεψη άμεσα είτε στον γιατρό είτε σε εφημερεύον νοσοκομείο.

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα βρήκαν ολιγοάμνιο (λιγότερο αμνιακό υγρό από το κανονικό) και το πρώτο πράγμα που με ρώτησε και ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο και η γιατρός που με παρακολουθεί είναι αν έχω υγρά, για να δουν αν έχει πάθει ρήξη ο σάκος (κάτι που θεωρείται σχετικά σοβαρό). Μάλιστα η γιατρός με εξέτασε και από κάτω βάζοντας ένα χαρτάκι στην είσοδο του τραχήλου, για να δει αν υπάρχει διαρροή.

Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά γιατί να το ρισκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της γνώμης ότι ο γιατρός πρέπει να σε δει και να μην σου απαντήσει απλά από το τηλέφωνο. Θα έλεγα να πας μια επίσκεψη άμεσα είτε στον γιατρό είτε σε εφημερεύον νοσοκομείο.

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα βρήκαν ολιγοάμνιο (λιγότερο αμνιακό υγρό από το κανονικό) και το πρώτο πράγμα που με ρώτησε και ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο και η γιατρός που με παρακολουθεί είναι αν έχω υγρά, για να δουν αν έχει πάθει ρήξη ο σάκος (κάτι που θεωρείται σχετικά σοβαρό). Μάλιστα η γιατρός με εξέτασε και από κάτω βάζοντας ένα χαρτάκι στην είσοδο του τραχήλου, για να δει αν υπάρχει διαρροή.

Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά γιατί να το ρισκάρεις;[/qu

 

συμφωνωωωωωω......ακομα εδω εισαι?επισκεψη στο γιατρο αμεσα!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...