Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έπιπλα κουζίνας - Που & Πόσο - Βοήθεια!!


Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Άρχισα το ψάξιμο για να ανακαινίσω την κουζίνα με καινούρια ντουλάπια κλπ... Εχθές ξεκίνησα με το ΙΚΕΑ, όπου απογοητεύτηκα από την εξυπηρέτηση - Περίμενα για να με πάρουν (2 ώρες) και μετά έπεσα σε μια υπάλληλο... που δεν πολυκαταλάβαινε :confused::confused:

- Ποιοτικώς έχω τις αμφιβολίες μου μιας και έχω ακούσει διάφορα περί φουσκώματος πάγκων, ντουλαπιών κλπ...

- Δεν έχει μεγάλη ποικιλία από διαστάσεις, ούτε από χρώματα σχέδια κλπ!

 

Που αλλού μπορώ να βρω ποιοτική και παράλληλα σχετικά οικονομική κουζίνα; Δεν θέλω να μπλέξω με μαραγκο, οπότε ψάχνω έτοιμες λύσεις!

 

Έχετε καμιά εταιρία - κατάστημα να μου προτίνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ότι επεσες σε υπαλληλο που δεν μπορούσε να σε εξυπηρετήσει σωστά, δε θα πρεπει να σε αποθαρρύνει. Οι κουζίνες της ικεα εχουν 25 χρόνια εγγύηση, ειναι οικονομικές και εργονομικές. Κι εμεις ανακαινιζουμε το σπιτι και από εκει θα παρουμε την κουζίνα. Εχουμε ήδη κανει 3 μελετες στην ικεα και πραγματι, κάποιοι υπάλληλοι δε μπορουν να καταλάβουν τι εχεις στο μυαλό σου. Οταν καταληξουμε λοιπον ξερω σε ποια υπαλληλο θα παω, που μου φανηκε περισσότερο εμπιστοσύνης :) Το "κατα" της υποθεσης ειναι οτι πραγματι οι διαστασεις στα ντουλάπια ειναι στανταρ, οποτε πρεπει να μελετήσεις τι διαθετει το ικεα και να το προσαρμόσεις στα δικά σου δεδομένα.

Δεν εχω ακουσει κακες κριτικες, ενταξει αν καθε φορά που πλενεις τα πιατα "λουζεις" και τα ντουλάπια και μετα δεν τα σκουπίζεις, εννοείται ότι το ξυλο θα φουσκωσει, αυτό θα σου συμβεί και στην καλύτερη ποιότητα. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η σχεση ποιοτητας-τιμής για τις κουζινες ικεα ειναι απ' τις καλύτερες.

Αλλού δεν εχω ψαξει.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θελω να κανω ΤΗς ΚΑΡΕΚΛΕΣ του τραπεζιου μας ειναι 6 στο συνολο σκαμπο ξερετε εαν ειναι εφικτο???

θα καταργησουμε το τραπεζι μας κα τον διπλανο παγκο θελουμε να το κανουμε με σκαμπο ετσι θα ανοιξει πολυ ο χωροσ!

εχετε καμια ιδεα

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ξανακούσει κάτι αντίστοιχο... και νομίζω πως ο μπελας θα είναι πολυ μεγάλος από το να πάρεις σκαμπώ! Το έχεις σκεφτεί καλά να καταργήσεις τις καρέκλες;;;;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Λόγο του ότι είναι το επάγγελμα μου αυτό μπορώ να σου πώ ότι το ΙΚΕΑ είναι ένα πολύ καλό κατάστημα για να πάρεις ιδέες διακόσμησης ίσως και το καλύτερο σε αυτό το θέμα. Όσο αφορά τώρα την ποιότητα ναι καλά άκουσες όντως υπάρχει θέμα όχι σε όλα αλλά τα περισσότερα σχέδια έχουν θέμα και ειδικά αυτά που έχουν βακελίτη είναι φθηνό υλικό και είναι λογικό να φουσκώνει εύκολα. Καταστήματα που να έχουν τόσο μεγάλη ποικιλία από κουζίνες δεν νομίζω να υπάρχουν άλλα. Σίγουρα όμως μπορείς να απευθυνθείς σε καταστήματα που πουλάνε έπιπλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Πολύ μεγάλη ποικιλία έχουν & στα 150 ενωμένα εργοστάσια στην εθνική οδό & επίσης & στην Π.Ράλλη 1, που είναι πολλοί μαζί & μπορείς να δεις πολλά πράγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...