Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

περίπτωση να μείνω έγκυος ;;


Nana.

Recommended Posts

Γεια σας , θα ήθελα να ρωτήσω , για να μείνεις έγκυος πρέπει το σπέρμα να εισχωρήσει καλά μέσα στον κόλπο; , τι γίνεται στην περίπτωση του αν έχει το δάχτυλο σπέρμα και το βάλει μέσα στο κόλπο ο σύντροφος , μένεις έγκυος ;;:confused: ας απαντήσει κάποιος έμπειρος παρακαλώ :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας , θα ήθελα να ρωτήσω , για να μείνεις έγκυος πρέπει το σπέρμα να εισχωρήσει καλά μέσα στον κόλπο; , τι γίνεται στην περίπτωση του αν έχει το δάχτυλο σπέρμα και το βάλει μέσα στο κόλπο ο σύντροφος , μένεις έγκυος ;;:confused: ας απαντήσει κάποιος έμπειρος παρακαλώ :oops:

 

Ακου τωρα τι μου θυμησες!!!

Μου ελεγε η μητερα μου για μια γυναικα που ειχε γνωρισει στη Γερμανια παλια,οτι εμεινε εγκυος αλλα ηταν παρθενα.Πως;

Με τον τροπο που μολις περιεγραψες.Απιστευτο!

Ενταξει ομως,ειναι μια στο τρις να συμβει κατι τετοιο.μην πανικοβαλλεσαι.Εδω προσπαθουμε με την παραδοσιακη μεθοδο κ δεν μενουμε καμια φορα,ας ειμαστε απολυτα υγιεις.Εγω πχ,εμενα με την 4η -5 η δε θυμαμαι κ καλα.Στα 25 μου κ χωρις προβληματα.

Ναι το σπερμα πρεπει να εισχωρησει στον κολπο.Καποτε,για του λογου το αληθες ,οι γυναικες καναν κ κατακορυφο μετα την πραξη,για να πιαστει το παιδι!;)

Εχεις καθυστερηση;

Link to comment
Share on other sites

κοιτά να δεις αυτό έγινε σήμερα..έχω καθυστέρηση αλλα η περιοδος μου γενικα δεν ειναι σταθερη ποτε όποτε ειμαι σε αυτη τη φαση και επισης δεν ειμαι και πολυ μεγαλη γιαυτο δεν ειναι ακομα σταθερη και επισης εχω αγχος και νομιζω επηρεάζει ..

Link to comment
Share on other sites

α)σε επαφη ηρθατε σημερα;

β)περιμενεις αυτες τις μερες να αδιαθετησεις;(αν α+β ναι,τοτε δεν ειναι οι γονιμες μερες σου)

γ)οπως ειπα πριν κ σε μια αλλη κοπελα(ιδια περιπτωση με τη δικη σου),οτι ηταν να γινει εγινε.Αν εμεινες εγκυος , αυτο δεν θα αλλαξει με το να αγχωνεσαι.Ηρεμησε κ αν δεν ερθει μεχρι....την ωρα που ειναι να ερθει....τοτε κανεις τεστ,χοριακη κ βλεπεις.

Κ κρινεις εκ του αποτελεσματος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , θα ήθελα να ρωτήσω , για να μείνεις έγκυος πρέπει το σπέρμα να εισχωρήσει καλά μέσα στον κόλπο; , τι γίνεται στην περίπτωση του αν έχει το δάχτυλο σπέρμα και το βάλει μέσα στο κόλπο ο σύντροφος , μένεις έγκυος ;;:confused: ας απαντήσει κάποιος έμπειρος παρακαλώ :oops:

 

Aν θέλεις την γνώμη μου,μην αγχώνεσαι,θα σου μεταφέρω απάντηση γιατρού πάνω στο ίδιο ερώτημα...

μπορεί να συμβεί αν:

1-είσαι στις γόνιμες μέρες

2-το δάχτυλο έχει αρκετή ποσότητα σπέρματος(για την ακρίβεια να το έχεις βουτήξει στο σπέρμα)

3-να εισχωρήσει βαθιά μέσα στον κόλπο...

WF0Ip3.pngGDwep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον να τα πω λιγω εξω απ τα δοντια , το αγορι μου την επαιξε (σημερα ολα αυτα) και εχυσε και φανταστικα οτι θα ακουμπησε σπερμα , υστερα μου εβαλε δαχτυλο αλλα οχι βαθια , διοτι ειμαι και παρθενα αυτο εγινε .:oops:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να τα πω λιγω εξω απ τα δοντια , το αγορι μου την επαιξε (σημερα ολα αυτα) και εχυσε και φανταστικα οτι θα ακουμπησε σπερμα , υστερα μου εβαλε δαχτυλο αλλα οχι βαθια , διοτι ειμαι και παρθενα αυτο εγινε .:oops:

 

Θα πρεπει να εχεις φρικαρει με αυτο που σου ειπα...Αλλα coolαρε,η περιπτωση αυτη ειναι παρα μα παρα παρα παρα πολυ σπανια.τσεκαρε το με ενα τεστ αν θελεις για να σου φυγει η ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

γινεταιι και μετα απο 2 χρονια που εχει αρχισει η περιοδος μου να μην ακομα σταθερη φφφφφ

 

Εισαι 17 κ εχεις περιοδο 2χρονια μονο;μηπως εχεις πολυκυστικες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ειμαι 17 δυστηχως σε 2 μηνες γινομαι 16 γιαυτο και τετοιος πανικος , ειμαι μικρη :(

 

Sorry,σε μπερδεψα με την αλλη...

Κ παλι αργησες να αδιαθετησεις.Ειναι ομαλος ο κυκλος σου ή παρατηρεις ανωμαλιες;

Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτους τους μηνες ερχεται οποτε να ναι αλλα αυτη τη φορα αργει πολυ και εγιναν και αυτα και με εχει πιασει μια ταραχη και φοβαμε αλλα ξερω πως δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα ανησυχω και το θεμα ειναι πως στις 18 του μηνος ειχα τα σημαδια της περιοδου και τοτε επρεπε να ερθει αλλα δεν ηρθε ! μηπως επειδη εχω αγχος και γραφω εξαιτασεις αγγλικων σε κατι μερες ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτους τους μηνες ερχεται οποτε να ναι αλλα αυτη τη φορα αργει πολυ και εγιναν και αυτα και με εχει πιασει μια ταραχη και φοβαμε αλλα ξερω πως δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος αλλα ανησυχω και το θεμα ειναι πως στις 18 του μηνος ειχα τα σημαδια της περιοδου και τοτε επρεπε να ερθει αλλα δεν ηρθε ! μηπως επειδη εχω αγχος και γραφω εξαιτασεις αγγλικων σε κατι μερες ;:confused:

 

Περισσοτερο μου φαινεται πιθανο να εχεις καποιο ορμονικο προβλημα,παρα να εισαι εγκυος.Η μητερα σου,δεν εχει παρατηρησει αυτες τις ανωμαλιες του κυκλου σου να σε παει σε καποιο γιατρο;Ενδοκρινολογο οχι γυναικολογο.

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο μου φαινεται πιθανο να εχεις καποιο ορμονικο προβλημα,παρα να εισαι εγκυος.Η μητερα σου,δεν εχει παρατηρησει αυτες τις ανωμαλιες του κυκλου σου να σε παει σε καποιο γιατρο;Ενδοκρινολογο οχι γυναικολογο.

 

Λοιπόν καταρχάς ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο να απαντήσετε στις ερωτήσεις μου , σήμερα έκανε την ξαφνική της έφοδο η περίοδος μου :P , κάτι ανακουφιστικο προς στιγμή . Το έχω πει στην μητέρα μου για αυτή την ανωμαλία του κύκλου μου και μου λέει ότι ακόμα δεν είναι σταθερός και κανονικός , αυτό , παρ όλα αυτά της Ζήτησα να πάμε σε γυναικολόγο και μου είπε για να κάνω υπερηχογρφημα θέλει 60 ευρω εκείνη τη στιγμή ξενέρωσα κάπως γιατί δεν θέλω να ξοδέψουμε τόσα χρήματα σε κάτι που δεν είναι τόσο σίγουρο το ξερω ότι προκειτε για την υγεια μου , αλλα μήπως προτείνετε κάτι άλλο ; ευχαριστώ και πάλι :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν καταρχάς ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο να απαντήσετε στις ερωτήσεις μου , σήμερα έκανε την ξαφνική της έφοδο η περίοδος μου :P , κάτι ανακουφιστικο προς στιγμή . Το έχω πει στην μητέρα μου για αυτή την ανωμαλία του κύκλου μου και μου λέει ότι ακόμα δεν είναι σταθερός και κανονικός , αυτό , παρ όλα αυτά της Ζήτησα να πάμε σε γυναικολόγο και μου είπε για να κάνω υπερηχογρφημα θέλει 60 ευρω εκείνη τη στιγμή ξενέρωσα κάπως γιατί δεν θέλω να ξοδέψουμε τόσα χρήματα σε κάτι που δεν είναι τόσο σίγουρο το ξερω ότι προκειτε για την υγεια μου , αλλα μήπως προτείνετε κάτι άλλο ; ευχαριστώ και πάλι :-D

 

Αντε μπραβο!!!!!

Οσο για την εξεταση,μεσω ΕΟΠΥΥ δε θα χρειαστει χρηματα ,καλα λεει η Ζωη.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καιγω αυτο το προβλημα εχω ημουν παρασκευη βραδυ σπιτι η κοπελα μου παρθενα και πρεπει καταλαθο; να ακουμπισαν στο χερι μου υγρα! Αλλα σκουπιστικα στον καναπε και μετα απο λιγο της ξαναβαλα δαχτυλο! Την επομενη μερα το πρωι εβγαλε υγρα με λιγο καφε ειναι εγκυος;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καιγω αυτο το προβλημα εχω ημουν παρασκευη βραδυ σπιτι η κοπελα μου παρθενα και πρεπει καταλαθο; να ακουμπισαν στο χερι μου υγρα! Αλλα σκουπιστικα στον καναπε και μετα απο λιγο της ξαναβαλα δαχτυλο! Την επομενη μερα το πρωι εβγαλε υγρα με λιγο καφε ειναι εγκυος;;;;;;;;

 

Δεν χρειάζεται να το γράφεις παντού , άνοιξες θέμα , το είδαμε και σου δώσαμε απαντήσεις.Εκτός αν μας δουλεύεις......

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...ειμαι καινουργια στο φορουμ ...Τελευταια περιοδος 31/10 με κυκλο 29-30 ημερων . Ελευθερη επαφη 8/11 κ 16/11 .περιοδος δεν μ εχει ερθει ακομα. Υπαρχει περιπτωση??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...ειμαι καινουργια στο φορουμ ...Τελευταια περιοδος 31/10 με κυκλο 29-30 ημερων . Ελευθερη επαφη 8/11 κ 16/11 .περιοδος δεν μ εχει ερθει ακομα. Υπαρχει περιπτωση??

Κι όπως λέει ο γιατρός μου... "Κάθε γυναίκα που έχει ελεύθερες επαφές, έχει πιθανότητα εγκυμοσύνης."

Ένα τεστάκι θα σε πείσει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το γράφεις παντού , άνοιξες θέμα , το είδαμε και σου δώσαμε απαντήσεις.Εκτός αν μας δουλεύεις......

 

Σιγουρα!!

Και το μυνημα ψιλό εξωφρενικό για δημόσιο φορουμ :-( δάχτυλα και ιστορίες!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να σας δουλευω; ειμαι 17 και η κοπελα μου 16 και εχουμε φρικαρει! Ζηταω βοηθεια εδω γιατι αν πω κατι εγω ή η κοπελα μου στους γονεις μας παει! Και δε θελω να τη χασω!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να σας δουλευω; ειμαι 17 και η κοπελα μου 16 και εχουμε φρικαρει! Ζηταω βοηθεια εδω γιατι αν πω κατι εγω ή η κοπελα μου στους γονεις μας παει! Και δε θελω να τη χασω!

 

Οκ. αλλά το έχεις βάλει και σε άλλο θέμα...και κανείς από το Internet δεν μπορεί να σου πει τι ακριβώς έχει γίνει.Μόνο γιατρός !

 

Και γενικά προσπάθησε να είσαι πιο κόσμιος στις εκφράσεις σου !!!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...