Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αμοιβή γιατρού κατα την διάρκεια εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Όσες φορές πήγα στον γυναικολόγο που με παρακολουθεί δεν μου πήρε λεφτά.

Τον έχω ρωτήσει 3 φορές ποια θα είναι η αμοιβή του και κάθε φορά παίρνω την ίδια απάντηση, που δεν είναι κατατοπιστική.

Μου λέει ότι δεν παίρνει λεφτά για τις επισκέψεις κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης και ότι δεν πρόκειται να τις χρεώσει και στο τέλος.

Θα πάρει λέει ένα ποσό στο τέλος που δεν θα περιλαμβάνει τις επισκέψεις αυτές. Με καθυσήχασε κιόλας λέγοντάς μου ότι είναι ήπιος σε ότι αφορά το οικονομικό.

Ντρέπομαι να επιμείνω και άλλο.

Από την μια σκέφτομαι ότι μπορεί να σταθώ τυχερή και να μου πάρει λίγα χρήματα, από την άλλη όμως φοβάμαι ότι στο τέλος μπορεί να μου ζητήσει κανένα τρελό ποσό και να τρέχω...

Τι να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να επιμείνεις στο θέμα, λέγοντάς του οτι θέλεις να κανονίσεις τα οικονομικά σου για να ξέρεις πώς θα κινηθείς... δεν είναι ντροπή, να τον πληρώσεις θές, δεν του ζητάς δανεικά...!!!!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ο γιατρος σου αποφευγει εσκεμενα να σου απαντησει ευθεως.καυτερα να επιμεινεις για να μην σου πει στο τελος κανενα τρελο ποσο και τρεχεις και δε φτανεις,αληθεια θα γεννησεις σε δημοσιο η σε ιδιωτικο?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να επιμείνεις!!!Να ξέρεις τι να υπολογίζεις.Είναι πολλά τα έξοδα-αν γεννήσεις και σε ιδιωτικό.Δεν πρεπει να ξέρεις για ν προγραμματισεις??Εννοείτε πως δεν είναι ντροπή!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω........αν εισαι γνωστη η συγγενης να το καταλαβω.....αλλα αν εισαι απλη πελατισσα πρεπει να χει μια ταριφα...οτι να ναι παιρνει? οι περισσοτεροι το κανουν παντως......κι οι δικοι μου δεν συζητουσαν το θεμα της αμοιβης, μαθαμε απο αλλους ποσα παιρνουν. Αν και ο πρωτος με χρεωνε κανονικοτατα τις επισκεψεις 60 ευρω εκαστη και δεν θεωρω οτι πηρε λιγα για μιση ωρα τοκετο συνολικα που παρευρεθηκε.

 

 

Αυτο που λεει οτι δεν συμπεριλαμβανονται οι επισκεψεις μπουρδα ειναι, φυσικα και συμπεριλαμβανονται.......κι ετσι θα επρεπε.

 

Μπορει να σου πει ενα λογικο ποσο, μπορει ομως να σου ζητησει παρα πολλα.....μια κοπελα εδω στο φορουμ ελεγε οτι τους ζητησε 10 χιλιαρικα μετα τη γεννα και πανω στον πανζουρλισμο ντραπηκαν και τα εδωσαν. Μαλλον σε αυτο αποσκοπει το γεγονος οτι δεν λενε αμοιβη απο πριν.......μη τυχον και την κανεις σε αλλο γιατρο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι τρομερό αυτό..... Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που αν αναλάβουν την εγκυμοσύνη σου από την αρχή δεν παίρνουν επισκέψεις και φυσικά δεν στις προσθέτουν στο τέλος. Ο δικός μου χρεώνει επισκέψεις κανονικά και για το τέλος μας είπε το ποσό που θέλει, για το μαιευτήριο. Απλά ξαναρώτα τον, πόσο παίρνει στο τέλος, αυτό εννοείται πως πρέπει να το γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ο γιατρος σου αποφευγει εσκεμενα να σου απαντησει ευθεως.καυτερα να επιμεινεις για να μην σου πει στο τελος κανενα τρελο ποσο και τρεχεις και δε φτανεις,αληθεια θα γεννησεις σε δημοσιο η σε ιδιωτικο?

Θα γεννήσω σε ιδιωτικό.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, θα τον ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. Μου είπε να διαλέξω όποιο ιδιωτικό θέλω, λέει συνεργάζεται με όλα. Οπότε πρέπει να κάνω μια έρευνα αγοράς και αφού καταλήκσω να τον ρωτήσω. Να ρωτήσω κάτι άλλο..Στα μαιευτήρια που θα παίρνω να ρωτάω, πρέπει να ζητάω τιμή μόνο για το δωμάτιο; Για μαία, αναισθησιολόγο(αν χρειαστει) κλπ..είναι μέσα η υπολογίζω και άλλα. Μην μου πουνε π.χ 2000 και ειναι άλλα τόσα για τα περαιτέρω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...