Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εσείς παθαίνετε ΚΡΑΜΠΕΣ στην κοιλιά;;


Recommended Posts

Βρε κορίτσια, είμαι στην 18η εβδομάδα και απ' όταν έκανα αμνιοπαρακέντηση παθαίνω κράμπες στην κοιλιά. Όταν σκύβω, αν μείνω πολύ ώρα καθιστή (ειδικά στο γραφείο μπροστά από τον υπολογιστή). Βέβαια αν ξαπλώσω μετά από λίγο περνάνε. Η γιατρός μου, μού έδωσε prepar, trofocard συν τα utrogestan που τα παίρνω από την αρχή. Έχω πήξει στα χάπια!

 

Πείτε μου, εσείς έχετε παρόμοια εμπειρία;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρίσκομαι στην δευτερη εγκυμοσύνη,ο γιατρός μου μου δίνει τα trofocard απο την πρώτη μέρα για να μην έχω κράμπες και δεν έχω.Πιστέυω πως σε λίγες μέρες θα σου περάσουν.

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Τα troforcard κι εγώ από την αρχή τα έπαιρνα. Έχω ακούσει κι άλλες κοπέλες που δεν έπαιρναν χάπια γι' αυτό το λόγο. Δηλαδή, αυτές οι κράμπες είναι τα λεγόμενα "πετρώματα";;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Ρώτησες το γιατρό σου? Ίσως χρειάζεσαι μαγνήσιο ή κάτι τέτοιο. Κι εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη με έπιαναν φοβερές κράμπες, που να μουυ κόβεται η ανάσα, αλλά από τον 8ο και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης και παθαίνω κάπου-κάπου, κράμπες στην κοιλιά. Γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε;

 

Εμένα τελικά ήταν απλώς πόνος από το έντερο. Επειδή έχω ευρέθιστο έντερο και με όλες τις αλλαγές που γίνονται μέσα στην κοιλιά πάθαινα κράμπες. Έπρεπε να ξαπλώσω ή να πάρω buscopan για να περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...