Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα;" ΓΚΡΡΡ....


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα..αύριο μπαίνω στην 21η εβδομάδα και μετράω ήδη 14 κιλά από την στιγμή που έμεινα έγκυος...ένα έχω να πω μετά από αποκόλληση στις 5 εβδομάδες και πολλά πολλά πολλά κουτιά utrogestan και αξημέρωτα βράδυα αγωνίας με ότι αυτό συνεπάγεται μέχρι να βεβαιωθ΄οτι το μωρό μου είναι καλά και δεν κινδυνεύει πλέον...αστους να λένε,γερό παιδάκι να είναι και όλα τα υπόλοιπα γίνονται ακόμα και τα κιλά μας πριν την εγκυμοσύνη!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 559
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kοριτσια να μην σας νοιαζουν τοσο τα κοιλα.. μονο αν υπαρχει ιατρικος λογος (ζαχαρο κλπ).Εγω πηρα 23 κιλα στην εγκυμοσυνη αλλα με το σπαθι μου.Ακομα ζηλευω αυτα που ετρωγα τοτε.Τον αντρα μου τον ειχα περασει στα κιλα (χιχιχι) και μου ελεγ να τον παρω αγκαλιτσα χααχχαχα!Εκανα εναν μπεμπη 4.300.Τα πρωτα 17 κιλα τα εχασα στους 2 μηνες μεσα.Τωρα κοντευω να χασω και τα υπολοιπα.Θα μπορουσα και πιο γρηγορα αλλα το παρατησα λιγο το θεμα.Μου μενουν 2 κιλα για να επανελθω.Και χωρις ιδιαιτερες στερησεις.Λιγο το βραδυνο προσεχω και πηγαινω και για περπατημα οσο μπορω!Μην ακουτε κανεναν.Μια φιλη μου ηταν μαζι με εμενα εγκυος.. γεννησαμε με λιγες μερες διαφορα.. πηρε μονο 11 κιλα.Ε ακομα πασχυζει να χασει.. εχει χασει μονο 5 και αυτα με τρελη διαιτα.. βραστα κλπ.Αν ξερετε οτι χανετε ευκολα και κοντρολαρετε τον εαυτο σας.. θα τα καταφερετε.Εγω σκεφτομουν οτι κανεις δεν θα πει μια χοντρη εγκυος.Οποτε του εδωσα και καταλαβε!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευγενία μου από ότι ξέρω τα utrogestan κάνουν φοβερή κατακράτηση, οπότε μάλλον ετσι δικαιολογούνται τα κιλά που έχεις πάρει. Αν δεν είχες πρόβλημα με τα κιλά σου πριν την εγκυμοσύνη τότε δεν πειράζει και άλλα 10 να πάρεις μέχρι το τέλος. Πάντως σε κάθε περίπτωση πρόσεχε τον διαβήτη κύησης. Έγώ σήμερα μπήκα στην 20η εβδομάδα και είμαι στα κιλά μου. Εγώ όμως ξενκίνησα την εγκυμοσύνη έχοντας ήδη παραπανίσια κιλά. Και όταν λέω παραπανίσια δεν έννοω 3,4 κιλάκια, αλλά καμιά 15αριά! Ο γιατρός μου μου είπε ότι θα πρέπει να πάρω το πολύ μέχρι 5 κιλά για να μην έχω πρόβλημα και να μην φάω καισαρική.

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να προσέχεις όταν είσαι έγκυος να μην πάρεις κιλά για πολλούς λόγους. Πρώτον, θα γεννήσεις πιο εύκολα. Δεύτερον, θα είναι η ψυχολογία σου ανεβασμένη και τρίτον, δεν θα χρειαστεί να κάνεις καθόλου δίαιτα αφού γεννήσεις.

Παρόλο που έπαιρνα και εγώ ultragestan για 2 μήνες, κατάφερα να πάρω 8 κιλά συνολικά, κάνοντας πολύ υγιηνή διατροφή (όχι δίαιτα) και όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο ήμουν -10! Η ψυχολογία στα ύψη, κάτι που είναι απαραίτητο ειδικά τον πρώτο καιρό που είναι ζόρικα τα πράγματα..

Οπότε συστήνω πολλά μικρά γεύματα, φρούτα και λαχανικά, και μικρο-απιστίες μόνο μια φορά την εβδομάδα και όλα θα πάνε ρολόι. Η εγκυμοσύνη δεν είναι άλλοθι για να σαβουριάζουμε... γιατί το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να νιώθουμε στιγμιαία ικανοποίηση και μακροπρόθεσμα να χαλάμε την ψυχολογία μας και το σώμα μας.

Όλα γίνονται, αρκεί να το θέλουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο μένα.

Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να προσέχεις όταν είσαι έγκυος να μην πάρεις κιλά για πολλούς λόγους. Πρώτον, θα γεννήσεις πιο εύκολα. Δεύτερον, θα είναι η ψυχολογία σου ανεβασμένη και τρίτον, δεν θα χρειαστεί να κάνεις καθόλου δίαιτα αφού γεννήσεις.

Παρόλο που έπαιρνα και εγώ ultragestan για 2 μήνες, κατάφερα να πάρω 8 κιλά συνολικά, κάνοντας πολύ υγιηνή διατροφή (όχι δίαιτα) και όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο ήμουν -10! Η ψυχολογία στα ύψη, κάτι που είναι απαραίτητο ειδικά τον πρώτο καιρό που είναι ζόρικα τα πράγματα..

Οπότε συστήνω πολλά μικρά γεύματα, φρούτα και λαχανικά, και μικρο-απιστίες μόνο μια φορά την εβδομάδα και όλα θα πάνε ρολόι. Η εγκυμοσύνη δεν είναι άλλοθι για να σαβουριάζουμε... γιατί το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να νιώθουμε στιγμιαία ικανοποίηση και μακροπρόθεσμα να χαλάμε την ψυχολογία μας και το σώμα μας.

Όλα γίνονται, αρκεί να το θέλουμε!

 

Αχ ποιό σαβούριασμα;;;; 21η και 10 κιλα πάνω! (από 50 πήγα 60) Δεν πα να κάνω διατροφή για το ζάχαρο, δεν πα να την ακολουθω κατα γράμμα, ανεβαινω σταθερά...Και η κοιλια μου ειναι τεραστια και δεν έχω και διδυμα...

Υπολογίζω οτι μέχρι το τέλος θα έχω πάρει τουλάχιστον 15 κιλά, γιατι πλέον παίρνω 1 -1,5 κιλό το μήνα...

Ως τώρα εκει που με παρακολουθούνε δε μου έχουν πει οτι είμαι χάλια ακόμη, αλλά πολύ ανησυχώ...

Τελικά και να νομίζεις οτι δε θες παιδιά, ΘΕΛΕΙΣ απλά δεν το ξέρεις μέχρι να κάνεις... Δε σ' αλλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ πιθηκάκι μου!!!!!

 

guqZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ποιό σαβούριασμα;;;; 21η και 10 κιλα πάνω! (από 50 πήγα 60) Δεν πα να κάνω διατροφή για το ζάχαρο, δεν πα να την ακολουθω κατα γράμμα, ανεβαινω σταθερά...Και η κοιλια μου ειναι τεραστια και δεν έχω και διδυμα...

Υπολογίζω οτι μέχρι το τέλος θα έχω πάρει τουλάχιστον 15 κιλά, γιατι πλέον παίρνω 1 -1,5 κιλό το μήνα...

Ως τώρα εκει που με παρακολουθούνε δε μου έχουν πει οτι είμαι χάλια ακόμη, αλλά πολύ ανησυχώ...

LadyBi, μην απογοητεύεσαι! Ένα μυστικό για να πάρεις όσο το δυνατό λιγότερα κιλά είναι το νερό. Πίνε ΠΟΛΥ νερό... πάρα πολύ. Θα σου κάνει καλό σε όλα, δεν θα έχεις πολύ κατακράτηση και θα σε βοηθήσει τρελά στο βάρος.

Εγώ έπινα άφθονο νερό και έτρωγα συνέχεια φρούτα (δεν είχα σάγχαρο βέβαια). Σαν κύρια γεύματα τρώγε κοτόπουλο ψητό με μπρόκολο και χόρτα (με μια κουταλιά της σούπας λάδι), σολωμό ή πέρκα στο φούρνο με ρύζι ατμού, φακές, λαδερά και μια φορά την εβδομάδα μακαρόνια με κόκκινη σαλτσούλα. Αν σε όλα αυτά, προσέχεις να μην βάζεις πολύ λάδι, και κάνεις ένα κύριο γεύμα τη μέρα και τα υπόλοιπα φρούτα και σαλάτες, θα τα πας περίφημα!

Πάντως και 13 κιλά να πάρεις, no worries, σε 10 μέρες αφού γεννήσεις θα έχεις χάσει τα πρώτα 10 :)

Καλή συνέχεια εγκυμοσύνης!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν σαβουριαζουμε....εγω σε ενα μηνα πηρα τα 3 κιλα!!!οταν μεγαλωσε το παιδι κ φουσκωσε η κοιλια...ειμαι στην 19η βδομαδα κ μεχρι πριν 3 βδομαδες δεν ειχα καν κοιλια!!!ασε που δεν φαινονται τα κιλα!!!τα ποδια μου εγιναν πιο αδυνατα κ μονο εχω φουσκωσει στην κοιλια κ ανοιγει η λεκανη μου κ οι γλουτοι....και το μωρακι μου ηταν 200γραμμαρια κ 20 εκατοστα πριν 2 βδομαδες!!!για 5 μηνων λοιπον, δεν φαινομαι καν εγκυοσ!!!αρα που ειναι αυτα τα κιλα????α! βεβαια πρηζομαι ευκολα αρα θα ειναι κ υγρα κ το στηθος κ η κοιλια...ηδη ανεβηκα ενα νουμερο σουτιεν....ε, ανθρωπο θα φερουμε στον κοσμο, οχι φασολι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

α! και εγω εχασα περυσι 12 κιλα με 2 κυρια γευματα...το να φαμε βραδυ ενα μπιφτεκι με λιγο ρυζι κ σαλατα δεν βλαπτει...ο διαιτολογος μου ειχε πει κ 2 μετρια κομματια πιτσα....κ γω πινω τρελα νερο!!!!!ολη μερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν σαβουριαζουμε....εγω σε ενα μηνα πηρα τα 3 κιλα!!!οταν μεγαλωσε το παιδι κ φουσκωσε η κοιλια...ειμαι στην 19η βδομαδα κ μεχρι πριν 3 βδομαδες δεν ειχα καν κοιλια!!!ασε που δεν φαινονται τα κιλα!!!τα ποδια μου εγιναν πιο αδυνατα κ μονο εχω φουσκωσει στην κοιλια κ ανοιγει η λεκανη μου κ οι γλουτοι....και το μωρακι μου ηταν 200γραμμαρια κ 20 εκατοστα πριν 2 βδομαδες!!!για 5 μηνων λοιπον, δεν φαινομαι καν εγκυοσ!!!αρα που ειναι αυτα τα κιλα????α! βεβαια πρηζομαι ευκολα αρα θα ειναι κ υγρα κ το στηθος κ η κοιλια...ηδη ανεβηκα ενα νουμερο σουτιεν....ε, ανθρωπο θα φερουμε στον κοσμο, οχι φασολι!!!!!

 

Eτσιιιιιι....εγω τι να πω??που ξαφνικα μεσα σε μια εβδομαδα τον προηγουμενο μηνα ανεβηκα 4 κιλα??:shock::shock: χωρις να τρωω κατι ιδιαιτερο η κατι διαφορετικο !!Δεν ξερω πως εγινε αυτο.....Παντως το επαθα ενα σοκ....εεε τρωω τα ιδια ρε παιδια ανεβαινουν ομως τι να κανουμε και εγω ετσι στελλι ποδαρακια λεπτα λεπτα σαν κ σενα....μονο που εχω μεγαληηηη κοιλια...

Που μπαινουν τα ατιμα δεν ξερω....:?:-?

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνωμη αλλα δεν σαβουριαζουμε....εγω σε ενα μηνα πηρα τα 3 κιλα!!!οταν μεγαλωσε το παιδι κ φουσκωσε η κοιλια...ειμαι στην 19η βδομαδα κ μεχρι πριν 3 βδομαδες δεν ειχα καν κοιλια!!!ασε που δεν φαινονται τα κιλα!!!τα ποδια μου εγιναν πιο αδυνατα κ μονο εχω φουσκωσει στην κοιλια κ ανοιγει η λεκανη μου κ οι γλουτοι....και το μωρακι μου ηταν 200γραμμαρια κ 20 εκατοστα πριν 2 βδομαδες!!!για 5 μηνων λοιπον, δεν φαινομαι καν εγκυοσ!!!αρα που ειναι αυτα τα κιλα????α! βεβαια πρηζομαι ευκολα αρα θα ειναι κ υγρα κ το στηθος κ η κοιλια...ηδη ανεβηκα ενα νουμερο σουτιεν....ε, ανθρωπο θα φερουμε στον κοσμο, οχι φασολι!!!!!

ΣΤΕΛΛΙ, και εγώ στην αρχή πήρα 3 κιλά αμέσως. Φυσικά και θα πάρουμε κιλά στην εγκυμοσύνη μας, αλλά καλό είναι να μην ξεπεράσουμε τα 12 κιλά... Μέχρι αυτό το νούμερο είναι δικαιολογημένο για μια υγιή εγκυμοσύνη. Από εκεί και πέρα όμως, θεωρείται... σαβούριασμα. Και για όσους δεν γνωρίζουν, τα κιλά που θα πάρει μια γυναίκα στην εγκυμοσύνη δεν επηρεάζουν καθόλου το βάρος που θα γεννηθεί το μωρό. Υπάρχουν γυναίκες που πήραν 25 κιλά και γέννησαν μωράκια 2 κιλά και άλλες που πηράν μόλις 8 κιλά και γέννησαν θρεφτάρια των 4 κιλών. Σημασία έχει να κάνουμε υγιηνή διατροφή, και όλα θα πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΛΛΙ, Φυσικά και θα πάρουμε κιλά στην εγκυμοσύνη μας, αλλά καλό είναι να μην ξεπεράσουμε τα 12 κιλά... Μέχρι αυτό το νούμερο είναι δικαιολογημένο για μια υγιή εγκυμοσύνη. Από εκεί και πέρα όμως, θεωρείται... σαβούριασμα.

Σαβουριασμα θεωρειτε???συγνωμη αλλα θα διαφωνησω δεν παιρνουν ολες οι γυναικες τα ιδια κιλα κια δν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι καποα μπορει να μην τρωει σαβουρες κτλ αλλα τα κιλα να μπαινουν και αλλη να σαβουριαζει αλλα να μην παιρνει κιλα...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

jo89: θα συμφωνησω μαζι σου!!!εγω κανω ευκολα κατακρατηση υγρων γενικα εστω κ 2 κιλα να παρω!! δεν παιρνεις παντα τα κιλα με το φαγητο!!! το αμνιακο υγρο θα ζυγιζει στο τελος 1κιλο..μισο κιλο το στηθος και το παιδι κατα μεσο ορο 3 κιλα...συν πλακουντασ!!! α!!! και στην εγκυμοσυνη κ τιποτα να μην φας αυξανεται το μητρικο λιπος για να ανταπεξελθει στις αναγκες!!!!δεν τα λεω εγω,,τα εγω διαβασει σε ιατρικα σαιτ......δηλαδη αμα παρω 12κιλα ειμαι οκ ενω αμα παρω 14 σημαινει οτι σαβουριαζα??? ακουγα κατι διασημες το πρωι...πεγκυ ζηνα 15κιλα κ σκορδα πανω απο 20!!!! και αμα δουλευεις ολη μερα κ τρεχεις σε 2-3 δουλειες( εγω κανω αγγλικα μαθηματα) κ δεν καθεσαι ολη μερα σπιτι, τι να σαβουριαζεισ?????εχω μαζι κρακερακια κ κανα κουλου ρι κ νερο.....κ ριχνω το περπατημα της ζωησ μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι να λέμε τώρα....ζύγισμα το βράδυ 79,5 κιλά-πριν από 3 εβδομάδες συγκεκριμένα- και καπάκια ζύγισμα το επόμενο πρωί 77 κιλά...και δυστυχώς κάθε επίσκεψη στον γυναικολόγο γίνεται βράδυ αφού δουλέυω το πρωι!!!!!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Στο κοντινο μου περιβαλλον (ξαδερφες , θειες , φιλες κλπ) που πηραν πανω απο 15 -27 κιλα στην εγκυμοσυνη τους δεν "σαβουριαζαν" καθολου. Έτρωγαν το ίδιο με πριν (αλλες και λιγοτερο) αλλα ο μεταβολισμος τους αλλαξε στην εγκυμοσυνη οπως πολυ συχνα συμβαινει.

 

 

Εγω προσωπικά 17+2 εχω παρει 2 κιλα εν τελει. Οντας υπερβαρη απο πριν. Προσεχω οσο μπορω.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γω βραδυ παω στο γιατρο---κλεινω ραντεβου στισ 9μιση το βραδυ!!!για να εχω σχολασει--γυρναω 8μιση σπιτι κ να εχει ερθει κ ο αντρας μου απο τη δουλεια...βεβαια τρωω το βραδυνο μου πριν παω!!γιατι πειναω κ καμια φορα περιμενω μια ωρα αναμονη στο γιατρο!!τι ωρα να φαω? στισ 12 το βραδυ??ετσι τρωω και μετα παω κ ζυγιζομαι!!!χιχιχιχιχιχ!!!!

Link to comment
Share on other sites

και γω βραδυ παω στο γιατρο---κλεινω ραντεβου στισ 9μιση το βραδυ!!!για να εχω σχολασει--γυρναω 8μιση σπιτι κ να εχει ερθει κ ο αντρας μου απο τη δουλεια...βεβαια τρωω το βραδυνο μου πριν παω!!γιατι πειναω κ καμια φορα περιμενω μια ωρα αναμονη στο γιατρο!!τι ωρα να φαω? στισ 12 το βραδυ??ετσι τρωω και μετα παω κ ζυγιζομαι!!!χιχιχιχιχιχ!!!!

 

:D:D:D:D:D δικός μου άνθρωπος είσαι εσύ!!!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Στο κοντινο μου περιβαλλον (ξαδερφες , θειες , φιλες κλπ) που πηραν πανω απο 15 -27 κιλα στην εγκυμοσυνη τους δεν "σαβουριαζαν" καθολου. Έτρωγαν το ίδιο με πριν (αλλες και λιγοτερο) αλλα ο μεταβολισμος τους αλλαξε στην εγκυμοσυνη οπως πολυ συχνα συμβαινει.

 

 

Εγω προσωπικά 17+2 εχω παρει 2 κιλα εν τελει. Οντας υπερβαρη απο πριν. Προσεχω οσο μπορω.

Ακριβώς επειδή αλλάζει ο μεταβολισμός στην εγκυμοσύνη πρέπει να προσέχουμε ακόμα περισσότερο από ότι πριν και να τρώμε ακόμα πιο υγιεινά. Και μια εξέταση θηροϊδούς είναι επίσης απαραίτητη όταν είμαστε έγκυες, γιατί μπορεί να αλλάξει ο μεταβολισμός πολύ και να παίρνουμε κιλά χωρίς να τρώμε ιδιαίτερα παραπάνω. Ένα τσεκ στον θηροϊδή είναι must και για την υγεία του μωρού μας.

Εγώ απλά λέω ότι αν καταφέρει μια γυναίκα να πάρει λίγα κιλά, θα νιώθεια τέλεια με τον εαυτό της και το σώμα της και αυτό θα επηρεάσει θετικά τη γενικότερη ψυχολογία της. Δεν νομίζω να διαφωνεί καμιά με αυτό...!

Link to comment
Share on other sites

zounizou συμφωνώ μαζί σου, χωρις βέβαια να ξέρω πώς θα είναι η ψυχολογία μας αφού γεννήσουμε!!

Συμφωνω όμως και με τα άλλα κορίτσια! εγώ ξεκίνησα χθες την 20η εβδ και σήμερα ζυγίστηκα μετά από ένα μήνα και έχω πάρει 2 κιλά, στο σύνολο από την αρχή 4 κιλά! Θεωρώ ότι είναι πολλά τα δύο κιλά μέσα σε ένα μήνα, αλλά αφού σαβούριαζα κυριολεκτικά πώς να μην τα πάρω :rolleyes:.. όλο γλυκά, σουβλάκια και ψωμιά!!!!! Φοβόμουν να κάνω το βήμα και να ανέβω στη ζυγαριά γιατί ήξερα ότι θα είναι αμίλεικτη... Από σήμερα λοιπόν περισσότερη ΠΡΟΣΟΧΗ (λέμε τώρα, για να δω αν θα τα καταφέρω..:rolleyes::rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι 17 η βδομάδα συν δύο κιλά..καλά ειναι..

στην πρώτη είχα πάρει 11-12, όμως έκανα γιόγκα..τώρα λόγω αρχικης αποκόλησης λίγο περπάτημα..

κανω όμως πεντε γεύματα τη μέρα μικρά, πολύ νερό και γενικά προσέχω όσο μπορώ..

Link to comment
Share on other sites

LadyBi, μην απογοητεύεσαι! Ένα μυστικό για να πάρεις όσο το δυνατό λιγότερα κιλά είναι το νερό. Πίνε ΠΟΛΥ νερό... πάρα πολύ. Θα σου κάνει καλό σε όλα, δεν θα έχεις πολύ κατακράτηση και θα σε βοηθήσει τρελά στο βάρος.

Εγώ έπινα άφθονο νερό και έτρωγα συνέχεια φρούτα (δεν είχα σάγχαρο βέβαια). Σαν κύρια γεύματα τρώγε κοτόπουλο ψητό με μπρόκολο και χόρτα (με μια κουταλιά της σούπας λάδι), σολωμό ή πέρκα στο φούρνο με ρύζι ατμού, φακές, λαδερά και μια φορά την εβδομάδα μακαρόνια με κόκκινη σαλτσούλα. Αν σε όλα αυτά, προσέχεις να μην βάζεις πολύ λάδι, και κάνεις ένα κύριο γεύμα τη μέρα και τα υπόλοιπα φρούτα και σαλάτες, θα τα πας περίφημα!

Πάντως και 13 κιλά να πάρεις, no worries, σε 10 μέρες αφού γεννήσεις θα έχεις χάσει τα πρώτα 10 :)

Καλή συνέχεια εγκυμοσύνης!!

 

 

RE kopelia egkuoes eimaste oxi arrostes paidi koubalas oxi na kaneis siloueata stin egkimosini, kai auto eksartate ton arganismo tis gunaikas den eimaste oloi idies, kai i ksaderfi mou etroge auta pou les kai katholou gluka, katholou alati kai ebale 27 kila ti simeni sabouriaze? kai to glukaki sou tha fas kai to froutaki sou, kai tous xymou sou ola ennoeite me metro kai oxi me tin katsarola agkalia, o kathenas analogos tis oreksis tou ego den troo kotopoulo twra stin egkumosini toso giati mou vromaei prin etroga authono dld me to zori? e oxi. kai eimai konta 6 minon kai 6 kilas kai troo ta panta, ante apolauste ligo tin egkumosini sas kai stamatiste gia diatrofes kai xaza, ta kila xanonte an to thes an oxi kratata... apla... les kai i paloi pou mas kanan eixan autes tis xazomares oti nane trogane kai bgikame mia xara.... :-D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά λέω ότι αν καταφέρει μια γυναίκα να πάρει λίγα κιλά, θα νιώθεια τέλεια με τον εαυτό της και το σώμα της και αυτό θα επηρεάσει θετικά τη γενικότερη ψυχολογία της. Δεν νομίζω να διαφωνεί καμιά με αυτό...!

 

 

Γιατι να υπαρχει διαφωνια? Αυτο ειναι αυτονόητο. Υπαρχει καμία που να θελει να παρει βάρος στην εγκυμοσύνη?:wink:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

καμια δεν διαφωνει με καμια!! ολες συμφωνουμε οτι πρεπει να προσεχουμε κ να μη τρωμε καθε μερα σουβλακια!!!αλλα καμια φορα παχαινουμε απο τα υγρα κ την αλλαγη του μεταβολισμου!!!ανοιγει κ η πεινα βεβαια!!! κ θυροειδη καναμε στην αρχη...εγω ειχα κανει την 8η βδομαδα κ ολα καλα...γενικα καθε χρονο κανω θυροειδη επειδη παλια ειχα πολυκυστικες αλλα παντα ηταν οκ!!!! προσεχω, αλλα θα φαω κ το γλυκο μου!!!!τωρα παω να φαω το ψαρι μου με σαλατα!!!!!καλο μεσημερι σε ολες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλάρες μάνες!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ είμαι πολύτ καλά σήμερα, γιατί είναι τέλειος ο καίρός και έχω και τα γενεθλιά μου!

Για να μην ξεφεύγω από το θέμα, εγώ πάντως όσες ξέρω που έβαλαν στην εγκυμοσύνη τους πάνω από 20 κιλά, όπως μου είπανε και οι ίδιες έτρωγαν!!! πχ. η κομμωτριά μου μου έλεγε χθες ότι στην 1η της εγκυμοσύνη πήρε 30 κιλά!!!! Ε Ντία της λέω έτρωγες κορίτσι μου δεν μπορεί και μου απαντάει "αν έτρωγα? συνέχεια!"

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...