Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ωορηξια την 6 μερα??μαζι με σταγονες αιμα??


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!

βρισκομαι στην φαση που προσπαθουμε για μωρακι!!

περιοδο ειχα 25 του γεναρη κραταει 4 με 5 μερες ενω χτες τελειωσε κανονικα εφοσον ηρθα και σε επαφη με τον αντρα μου σημερα με επιασαν κατι πονοι δεξια σαν να εχω ωορηξια!!!

παραξενο ο γιατρος μου μου ειπε την 11 μερα οχι 6!!παρολα αυτα εχω και σταγονες αιμα !σαν να μην τελειωσε η περιοδος τι ναπω!

 

αποφασισα λοιπον πρωτη φορα να παρω τεστ ωορηξια το οποιο και βγηκε θετικο!!! ειναι δυνατον??ποσο αξιοπιστα ειναι?? μου φανηκε πολυ παραξενο!!

υπαρχει καποια κοπελα που να ξερει απο τεσ ωορηξια η να συνεβει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, τι να σου πω δεν εχω παρει ακομα τεστ, παρ' ολα αυτα θα σου πω οτι εχω κυκλο 25-30 μερες αρα ωορηξια απο την 11η εως τη 18η. την προηγουμενη εβδομαδα κι ενω ημουν στην 8η μερα πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι η ωορηξια εγινε μαλλον 6η ή7η μερα αφου εβλεπε υγρο στο δουγλασειο. εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ωορηξιας (υγρα, θερμοκρασια) αφου καλα καλα η περιοδος ειχε τελειωσει 2 μερες πριν. Βεβαια στον υπερηχο φαινοταν κι αλλο ωοθυλακιο. Ισως καμια φορα να προετοιμαζονται παραπανω ωοθυλακια και τα τεστ να μπερδευονται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

βρισκομαι στην φαση που προσπαθουμε για μωρακι!!

περιοδο ειχα 25 του γεναρη κραταει 4 με 5 μερες ενω χτες τελειωσε κανονικα εφοσον ηρθα και σε επαφη με τον αντρα μου σημερα με επιασαν κατι πονοι δεξια σαν να εχω ωορηξια!!!

παραξενο ο γιατρος μου μου ειπε την 11 μερα οχι 6!!παρολα αυτα εχω και σταγονες αιμα !σαν να μην τελειωσε η περιοδος τι ναπω!

 

αποφασισα λοιπον πρωτη φορα να παρω τεστ ωορηξια το οποιο και βγηκε θετικο!!! ειναι δυνατον??ποσο αξιοπιστα ειναι?? μου φανηκε πολυ παραξενο!!

υπαρχει καποια κοπελα που να ξερει απο τεσ ωορηξια η να συνεβει κατι παρομοιο?

 

γεια σου κοριτσι ! ναι μπορει να εχεισ ωορηξια και νωριτερα...

ακομ και σε σταθερο κυκλο ..ναι ,γινονται που και που ανωμαλιες....γι αν ασου βγει θετικο ..σημαινει οτι σε 2 μερες θα εχεισ ωορηξια και οχι σημερα που βγηκε θετικο....

δλδ περιπου την 8η -9 μερα...

μην ανυσηχεις παντωσ...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι βρε κοριτσια!!!

μακαρι !!! με ανησυχει ομως το αιματακι που εχω !

και εχω μπερδευτει!

μιλησα με τον γιατρο μου και μου το επιβεβαιωσε οτι ναι μπορει να βγηκε θετικο και η οωρηξια προειδοποιει εως και 5 μερες νωριτερα!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι βρε κοριτσια!!!

μακαρι !!! με ανησυχει ομως το αιματακι που εχω !

και εχω μπερδευτει!

μιλησα με τον γιατρο μου και μου το επιβεβαιωσε οτι ναι μπορει να βγηκε θετικο και η οωρηξια προειδοποιει εως και 5 μερες νωριτερα!

 

ειδες που στο πα? να μην ανησυχεις ...εγω μια φορα...πριν κανα 6αρι χρονια...

ειχα πονουσ δεξια ...(που αντεχω πολυ τον πονο...) και λεω στον ..τοτε δικο μου ..να παμε νοσοκομειο μηπωσ εχω σκωληκοειδιτη...τρελλο πονο ομοωσ...

και πηγαμε ..ειχα και εγω λιγο αιμα...και τελικα ενω με μπουκωσαν με νερα να κανω υπερηχο ανω κοιλιασ....ειδαν οτι ειχα ωορηξια..!!!!

τουλαχιστον δεν ηταν σκωληκοειδ. και να πηγαινα σαν το σκυλι στ αμπελι !

ε ..δεν μου εχει ξανατυχει... κι ομωσ ..ετυχε μια φορα στη ζωη μου κι αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κούκλιτσα τα τεστ δείχνουν θετικό πιο νωρίς και έτσι σε 2 μέρες έχεις ωορρηξία...

επειδή ήσουν στην 6 μέρα το αιματάκι μήπως ήταν από εκεί, δεν είχες καθαρίσει εντελώς και με την επαφή είχες και το αιματάκι??

μην σε ανησυχεί..δεν είναι κάτι..εσύ μέρα παρά μέρα..και θα έρθει εύχομαι ολόψυχα σύντομα και το πολυπόθητο..

 

θα γίνει το ΘΑΥΜΑ και για μας

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

κούκλιτσα τα τεστ δείχνουν θετικό πιο νωρίς και έτσι σε 2 μέρες έχεις ωορρηξία...

επειδή ήσουν στην 6 μέρα το αιματάκι μήπως ήταν από εκεί, δεν είχες καθαρίσει εντελώς και με την επαφή είχες και το αιματάκι??

μην σε ανησυχεί..δεν είναι κάτι..εσύ μέρα παρά μέρα..και θα έρθει εύχομαι ολόψυχα σύντομα και το πολυπόθητο..

 

θα γίνει το ΘΑΥΜΑ και για μας

 

να σε ρωτησω κατι ? μπορει να εχω καθαρισει απο περιοδο ...δλδ ..5 μερα ...να ειμια καθαρη ..και αν εχω επαφη και να ξαναβγει λιγο αιμα? μα υποτιθεται ..αφου καθαρισεσ και ηταν τα ..τελευταια καφε...μπορει να βγει λιγο ..κοκκινο? μετα την επαφη ?ασ πουμε στου αντρα το ....πουλι?

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου έχει τύχει..

να είμαι εντελώς καθαρή και την 6 μέρα να έχω επαφή και μετά εγώ στο σκούπισμα να έχω αιματάκι..μόνο εκείνη την ώρα..

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποσο με ανακουφισατε! ναι οντως ειχα καθαρισει ηρθα σε επαφη και την επομενη μερα μεχρι και τωρα εχω αιματακι ξανα εκανα τεστ ωορηξιας και σημερα και ηταν πιο αχνο χτες ηταν πολυ εντονη η γραμμη!!

 

μακαρι να γινουμε συντομα ολες μανουλες!! αληθεια εσεις ποσο καιρο προσπαθητε?

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου έχει τύχει..

να είμαι εντελώς καθαρή και την 6 μέρα να έχω επαφή και μετά εγώ στο σκούπισμα να έχω αιματάκι..μόνο εκείνη την ώρα..

 

οκ ...τι ιδιο λεμε ...παλι καλα ..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ποσο με ανακουφισατε! ναι οντως ειχα καθαρισει ηρθα σε επαφη και την επομενη μερα μεχρι και τωρα εχω αιματακι ξανα εκανα τεστ ωορηξιας και σημερα και ηταν πιο αχνο χτες ηταν πολυ εντονη η γραμμη!!

 

μακαρι να γινουμε συντομα ολες μανουλες!! αληθεια εσεις ποσο καιρο προσπαθητε?

 

ελα αν θεσ επανω λεει chat ...να μιλησουμε εκει για πιο ανετα...και γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου έχει τύχει..

να είμαι εντελώς καθαρή και την 6 μέρα να έχω επαφή και μετά εγώ στο σκούπισμα να έχω αιματάκι..μόνο εκείνη την ώρα..

 

καλημερα ..επανω επανω λεει ..συνδεσμοι και διπλα Chat ...πατα το και ελα να μιλησουμε εκι μαζι εμ την μαγδαληνη ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εμείς είμαστε στον έκτο μήνα προσπαθειών και ο γιατρός λεει ότι είναι θέμα τύχης! Μακάρι να είμαστε όλες τυχερές αυτό το μήνα! Το θέμα είναι πως περνάνε αυτες οι μέρες από την ωορηξία μέχρι το θετικό εύχομαι αποτέλεσμα. Καθε μήνα είναι πολύ δυσκολο.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εμείς είμαστε στον έκτο μήνα προσπαθειών και ο γιατρός λεει ότι είναι θέμα τύχης! Μακάρι να είμαστε όλες τυχερές αυτό το μήνα! Το θέμα είναι πως περνάνε αυτες οι μέρες από την ωορηξία μέχρι το θετικό εύχομαι αποτέλεσμα. Καθε μήνα είναι πολύ δυσκολο.....!!!!

 

ελα στο τσατ ....ξερεις πωσ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάντως μου έχει τύχει..

να είμαι εντελώς καθαρή και την 6 μέρα να έχω επαφή και μετά εγώ στο σκούπισμα να έχω αιματάκι..μόνο εκείνη την ώρα..

 

ελα καλε να μιλησουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλω άλλο κωδικό για να έρθω τσατ?δεν τα κατάφερα..

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοεις το arents cafe?? μου ζηταει κωδικο πρεπει να γραφτω ξανα?

 

οχι δεν εννοω το παρεντσ καφε ..εδω λεω ..αν πασ πανω πανω ..λεει ..συνδεσμοι και δεξια αμεσωσ ...chat...αν πατησεισ εκει ..σε βαζει κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

τώρα με άφησε...

μάλλον στη δουλεία δεν μπορώ να κάνω τσατ, γιατί μου έβγαζε να βάλω κωδικό και δεν δεχόταν αυτόν που έχω...

θα το μάθω και αυτό..πως ξέρω αν είστε μέσα??

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...