Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μονόκλινο Στο Αλεξάνδρας..


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα γεννήσω στο αλεξάνδρας και θέλω μονόκλινο.. Πόσο εύκολο είναι να καταφέρω να μπω σε μονόκλινο ; ; ; Δεν θα είχα πρόβλημα για δίκλινο - τρίκλινο όμως μόνο ο άντρας μου θα μπορεί να είναι μαζί μου όπως καταλαβαίνετε αδύνατον να είναι μαζί μου αν παω σε δίκλινο.. :confused:

zTq9p2.png

 

OC8Op2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω πολύ δύσκολο.... Όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, μου είχε πει ότι έχουν 2-3 μονόκλινα δωμάτια (δεν ξέρω εαν εννοούσε σε κάθε πτέρυγα ή σε ολόκληρο το νοσοκομείο) και ότι τα κρατάνε για γυναίκες όπως πχ με μεταδιδόμενες ασθένειες κοκ. Εμένα μου το είχε απορρίψει εντελώς, συγκεκριμένα μου είπε μην το ζητήσεις καν. Εσύ μπορεί να είσαι περισσότερο τυχερή:wink:

 

Πάντως, ακόμα και αν καταφέρεις να πάρεις μονόκλινο δωμάτιο, πάλι θα υπάρχει μια σειρά από προϋποθέσεις για να μείνει ο άντρας σου μαζί. Να είναι συζητήσιμες οι μαίες της εφημερίας, η πτέρυγα να μην έχει πολύ κόσμο, να ξέρουν ότι δεν θα έχουν έφοδο από προϊσταμένους, να έχεις κάνει καισαρική τομή και όχι φυσιολογικό τοκετό κ.ο.κ.

Πάντως να ξέρεις ότι οι μαίες/νοσοκόμες μπορούν να βρουν τρομερό μπελά αν αφήσουν άντρα να μείνει στο δώματιο, μέχρι και την θέση τους μπορεί να χάσουν για αυτό και δεν το κάνουν...... Αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις, εσύ μπορεί να είσαι από τους τυχερούς:?

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Για μονόκλινα δεν ξέρω , ήμουν σε τρίκλινο , αλλά κατηγορηματικά το λέω , άντρες συνοδούς δεν επιτρέπουν.Οι σύζυγοι μόνο στο επισκεπτήριο

 

Γεια σου, nikol, επιτρέπουν δηλαδή γυναίκες συνοδούς το βράδυ; Επίσης, το επισκεπτήριο ας πούμε πόσες ώρες τη μέρα είναι; Για να δω κι εγώ πόσες ώρες περίπου θα μπορεί ο άντρας μου να είναι μαζί μου τη μέρα;

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου, nikol, επιτρέπουν δηλαδή γυναίκες συνοδούς το βράδυ; Επίσης, το επισκεπτήριο ας πούμε πόσες ώρες τη μέρα είναι; Για να δω κι εγώ πόσες ώρες περίπου θα μπορεί ο άντρας μου να είναι μαζί μου τη μέρα;

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Αν δεν κάνω λάθος , πρόσφατα έμαθες ότι είσαι έγκυος ...Με το καλό το μωράκι σου:P

 

Ναι , γυναίκες συνοδούς επιτρέπουν το βράδυ ,αν έχεις κάνει καισαρική.Το επισκεπτήριο είναι 2ωρο -αν θυμάμαι καλά- , πρωί κ απόγευμα.Μην νομίζεις περνάνε οι ώρες,μαίες , γιατροί , φαγητό , συν το μωρό .....

Εγώ βέβαια γέννησα το 11 , δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σήμερα το έμαθα:lol::lol::lol:, σ' ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

 

Θέλω να καταλήξω σε γιατρό για να πάω για τον πρώτο υπέρηχο! Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σήμερα το έμαθα:lol::lol::lol:, σ' ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

 

Θέλω να καταλήξω σε γιατρό για να πάω για τον πρώτο υπέρηχο! Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

 

α,ναι , το είδα , ότι έκανες τεστ.Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωράκι:P

Εχεις κάποιο γιατρό υπόψη σου ? Θα πηγαίνεις στα απογευματινά ιατρεία ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

α,ναι , το είδα , ότι έκανες τεστ.Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωράκι:P

Εχεις κάποιο γιατρό υπόψη σου ? Θα πηγαίνεις στα απογευματινά ιατρεία ?

 

Καλημέρα, nikol μου, σ' ευχαριστώ πολύ! Έχω έναν πολύ καλό γιατρό στο Έλενα, αλλά έψαχνα τώρα κάποιον γιατρο vbac για να 'ναι εγγυημένα γιατρός που αναλαμβάνει δύσκολα και πάει φυσιολογικά κατά κανόνα. Για την ώρα λέω να δω τον Κουτρουμάνη. Αν έχεις και άλλες προτάσεις, καλοδεχούμενες!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, nikol μου, σ' ευχαριστώ πολύ! Έχω έναν πολύ καλό γιατρό στο Έλενα, αλλά έψαχνα τώρα κάποιον γιατρο vbac για να 'ναι εγγυημένα γιατρός που αναλαμβάνει δύσκολα και πάει φυσιολογικά κατά κανόνα. Για την ώρα λέω να δω τον Κουτρουμάνη. Αν έχεις και άλλες προτάσεις, καλοδεχούμενες!

 

Καλημέρα,

όχι δεν έχω κάτι υπόψη μου , για το συγκεκριμένο που ζητάς.Εγώ πήγαινα από την αρχή για καισαρική , λόγω άλλου θέματος στα μάτια που έχω

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 χρόνο μετά...

Είχα προσπαθήσει κι εγώ για μονόκλινο γιατί είχα πολύ άσχημη κύηση και ήμουν πολύ εξαντλημένη αλλά κατάφερα δίκλινο. Η αλήθεια είναι πως οι επισκέπτες της διπλανής μου δεν σέβονταν την κατάσταση και είχα θέματα. 10 άτομα μέσα και να φωνάζω τις μαίες, εγώ να προσπαθώ να θηλάσω και να γίνεται χαμός.

Όσο για τον άντρα σου ναι έχουν θέματα αλλά εμένα με εντολή γιατρού (οπότε δεν είχα ευθύνη οι μαίες) έμεινε μέσα και εκτός επισκεπτηρίου γιατί δεν μπορούσα να σηκωθώ μόνη την πρώτη μέρα και είχα για 2μέρες ορό και στα δύο χέρια και καθετήρα και έπρεπε να περπατάω. Βράδυ έμεινε μόνο ένα που ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς και τους είχαν αφήσει όλους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...