Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γυναικολογος επειγοντος


Recommended Posts

Κοριτσια χρειαζομαι την βοηθεια σας αρχικα ειμαι 20 ετων και εχω προβλημα απο τα 18 μου ταλαιπωρουμε μια με μυκητες και μια με ουρολοιμωξη.Σε καποια περιοδο δεν ηξερα πιο απο τα δυο ειχα βεβαια πηγαινα σε γιατρο για την ουρολοιμωξη και το καταπολεμησα, το προβλημα μου τωρα ειναι οτι εγω εμενα στην μυτιληνη και ειχα γυναικολογο την κυρια Ρομπορα οπου ειχα μεινει υπερευχαριστημενη τωρα ομως μενω Αθηνα με το αγορι μου και κατα την διαρκεια της επαφη μας και εκεινος και εγω αισθανομαστε ενοχλησεις.Εκανα test Pap αλλα εδειξε οτι δεν εχω μυκητες και οσες γυναικολογους εχω επισκεφτει μεσω ΕΟΠΠΥ ως ιδιωτικη επισκεψη οχι σε νοσοκομειο απλα δεν εμεινα ποτε ευχαριστημενη.Οι φιλες μου μου λενε οτι ειμαι ευαιστητη και οτι πρεπει να κανω πιο εξειδικευμενες εξετασεις αλλα δεν εχω γυναικολογο και οπου και αν εχω παει δεν αισθανομαι ανετα δεν μου βγαζει την σιγουρια ωστε να την πω το προβλημα μου και οπου και ανα το επιχειρησα απογοητευτηκα ξερετε καμια γυναικα γυναικολογο που να μπορει να με βοηθησει???εχω αγανακτησει !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Δεν ξερω κάποιον γυναικολόγο στην Αθήνα...

αλλα αν δεν βγάλεις άκρη εγω θα σου πρότεινα να απευθυνθεις σε ομοιοπαθητικο...

Ειχα και εγω διάφορες ενοχλησεις αλλα μετα απο πολλες εξετασεις που εκανα και έβγαιναν καθαρές...

Καλλιέργειες , παπ , ουρων κτλ !

Πήγα σε ομοιοπαθητικο και ολα πήγαν καλα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ομοιοπαθητικο???βασικα εχω παει σε 2 γυναικολογους μεσω ΕΟΠΠΥ και απλα αισθανομαι οτι θελουν να με ξεφορτωθουν επειδη δεν θα πληρωθουν με το πεντηνταευρω

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει καλλιεργεια κολπικου υγρού και καλλιεργεια ουρων ;

Αν οχι ειναι απαραίτητα.

Καλο θα ειναι ομως να σου παρει δείγμα απο τον κολπο η γυναικολογος για να ειναι πιο αξιόπιστο.!

Ξερω μια γυναικολογο πολυ καλη στην Αθηνα αλλά δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθήσει :-/

Θελεις να σου πω το ονομα της και αν θέλεις να της τηλεφωνήσεις.

Την περίπτωση του όμοιοπαθητικού την ανέφερα σε περίπτωση που δεν βρεις κατι που να εχεις πχ μηκυτες που ειχες.

Δηλαδη να πονας χωρις οι εξέτασεεις να βγάζουν κατι.

Ειμαι και λογο ενάντια στα φάρμακα εγω :-/ ειδικα στις αντίβιωσεις εχω πάθει γι αυτο το λεω.

Οι αντίβιωσεις θελουν προσοχή και μετρο!!!!

Ο ομοιοπαθητικος θα σου δώσει αγωγή χωρις φάρμακα για να το ξεπερασεις με φυσικο τροπο.

Το οτι εχει ομως και ο φίλος σου ενοχλησεις ΜΑΛΛΟΝ σημαινει πως κατι συμβαινει και δεν ειναι απλα το οτι εισαι ευαισθητη...

Και φυσικα θα χρειαστεί και εκείνος θεραπεία αν πάρεις εσυ κατι!

 

 

Link to comment
Share on other sites

αρχικα σε ευχαριστω που ασχοληθηκες εστω και να μου απαντησεις!εχω κανει τεστ παπ και καλιεργεια κολπικου υγου και ολα βγαινουν καλα εκτος απο οτι στο παπ μου εχει επιλογη στο δυσκερατωση οπου η γυναικολογος μ ειπε οτι μπορει να ηταν μια φλεγμονη που περναει η κανει τον κυκλο της το θεμα μου ειναι οτι πιστευω οτι εχω σοβαρο θεμα γιατι κατα την διαρκεια του καλοκαιριου 2014 κ μεχρι τον δεκεμβρη παθενα την μια ουρολοιμωξη μετα την αλλη και στα καπακια ειχα τσουκσιματα και κνισμο.αν εχεις τηλεφωνο καποιας γυναικολογου στην αθηνα που εχεις ακουσει καλα λογια ναι το θελω.επισης ο συντροφος μου εκτος οτι τον εχω κολλησει και παραπονιεται εχω καταλαβει και εγω αλλα μου το λεει και ο ιδιος οτι ποτε δεν περνω προτοβουλια για να κανουμε ερωτα και γενικα ποτε δεν εχω ορεξη τοσο που κανω τα παντα για να μην γινεται και βρισκω ηλιθειες δικαιολογιες οπου με κανουν να αισθανομαι ασχημα,εντωμεταξυ ολες μου οι φιλες μου λενε οτι πιο πολυ εχουν ορεξη εκεινες παρα τα αγορια τους και εχω αρχισει να φοβαμαι οτι εχω σοβαροτατο προβλημα:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχωνεσαι γιατι κανεις χειρότερη στην κατασταση οσο αστειο και να μας φαινεται ειδικα οταν πονάμε, αλλα παιζει μεγαλο ρόλο η ψυχολογία μας.

Θα σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα το ονομα της γιατρού ελπιζω να σε βοηθήσει! Αρκεί βεβαια να της πεις ακριβως τι νιωθεις και να της δείξεις τις εξετασεις σου...! Και να την ρωτήσεις τι να κανει και ο φίλος σου!

Γιατι ειναι πολυ σημαντικό να ξερεις τι ακριβως εχεις για να το αντιμετωπίσεις...

Μην αγχωνεσαι και μην το σκέφτεσαι εντονα προσπάθησε να εισαι χαλαρή.

Επίσης να ξερεις πως καθε ανθρωπος εχει μια ευαισθητη περιοχη που οτι συμβαινει τον "χτυπάει" εκει αλλος εχει πονοκεφάλους πχ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...