Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Αχ ναι αφρο τι καλα που θα ταν ..ασε κ εγω ολο νευρα εχω με τα παντα .....τι θα απογινουμε ως οτου γεννησουμε ...η υπολοιπες τη κανετε κοριτσια? Γουλιτσα μη μου πεφτεις ..απλα βγαλτο απ το μυαλο σου κ θα το ελεγχεις τις μερες που περιμενης περιοδο...αααα κοριτσια κ εγω εχω πολλλλλαααααααα αερια χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια αν και ημουν εγκυος μονο για 2μιση μηνες αυτο με τα αερια δεν υπηρχε.Δεν εχω ντραπει περισσοτερο στη ζωη μου.Ειχα πει στον αντρα μου οτι δεν ειναι στο χερι μου και οτι πρεπει να δειξει κατανοησει.:):P

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε και παρεουλα εμενα ..μκαι εγω εχω προβλημα!!!

Μα τι κανουν αυτα τα μωρακια και μας φουσκωνουν την κοιλιτσα????

Κοριτσια ξεσπαστε τωρα που μπορειτε....εγω εχω νευρα οχι πολλα αλλα που κ που εχω τα ξεσπασματακια μου!!

Η πλακα ειναι οτι σηκωνω τα βραδυα το αντρακι να μ φερει νερο η χαρτοπετσετες και νευριαζει και δεν μου λεει τιποτα...χαχαχαχαχα εχεθ πολυ πλακα να κανουν τους κινεζους!!!

Ας το ευχαριστηθουμε τωρα που μπορουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!και εσύ Μαρία μου τα ίδια;υπομονή θα κάνουμε και εμείς και αυτοί και τώρα που μπορούμε θα μας κάνουν όλα τα χατίρια,να πάρουμε το αίμα μας πίσω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρελαμενες μανουλες ποσο σας χαιρομαι!!! Απολαυστε το οσο μπορειτε! Ειναι ωραιο να μας υπηρετουν καπου καπου. Και τωρα που ειναι αναγκη και δε μπορουν να κανουν κι αλλιως, εχει πλακα! Που να φουσκωσετε κιολας! Μεχρι και μπανιο θα σας κανουν και μασαζ στα ποδια! Χαχαχαχαχα

Α! Αλλαξα το nickname μου! Απο δω και περα θα με λετε Miss Lemon!

Φιλια! Η πρωην Lemonakia!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια μου το ευχαριστιεμαι λιγο αλλα απο την αλλη τον λυπαμαι. ....

Ασε που τοσο καιρο δεν του χα ζητησει τιποτα περιεργο σαν εγγυουλα ουτε του ζηταω δηλαδη....

Λοιπον κοριτσια μου αυριο το λεω στην δουλεια μου.....τρεμω λιγουλακι...εχετε να μου προτεινετε ιδεες για πως να το ξεστομισω και να δικαιολογησω συχρονως το χρονο???

Αν ναι στα αληθεια θα με βοηθουσατε!!!!

Εσεις τι κανετε κοκονες μου?αφρο μου?μις λεμον?γουλιτσα???πασχαλιτσα????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

Μαρια μου δε μπορω να σε βοηθησω στο θεμα της δουλειας σου. Βλεπεις εγω παραιτηθηκα περιπου μια εβδομαδα πριν μεινω εγκυος. Ετσι εχασα και ολα τα δικαιωματα τοσων χρονων αλλα που να το ξερω! Γιατι σου ειναι τοσο δυσκολο απλα να το πεις? Ειναι αυστηροι? Υπαρχει περιπτωση να σου φερθουν ασχημα?

Κατα τ αλλα απο υγεια σφιζω! Εχω περιοδο κανονικα. Σημερα νιωθω λιγο παραπανω κουρασμενη και ταλαιπωρημενη. Θα παρω τη γιατρο μου τηλ το απογευμα να μου πει πως να ενισχυσω τη διατροφη μου γιατι εχασα πολυ αιμα και νομιζω γι αυτο νιωθω ετσι. Τουλαχιστον δεν ποναω! Σημερα πηγα και σουπερ μαρκετ!

Φιλια σε ολα τα κοριτσια! Αναμενουμε τα νεα σας!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τσούπρες,τι κάνετε;τι νέα;είμαι πολύ κουρασμένη σήμερα γιατί ήμουν έξω όλη μέρα!και τώρα ξάααααπλα...Μαρία μου,πως να σε βοηθήσουμε;να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!μην τους φοβάσαι!τι θα σου κάνουν;δεν το είπες νωρίτερα γιατί ήθελες να κάνεις τις εξετάσεις σου και να βεβαιωθείς ό,τι πάνε όλα καλά πρώτα!δικαίωμα σου...καλή επιτυχία!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαστε οοολες σούπερ! Μαρία μου συμφωνώ με την Αφρο σιγά μην απολογηθείς κιόλας ! Miss Lemon να τρως μοσχάρι φρούτα για βιταμίνες και συκωτάκι ( αν το τρως φυσικά) όσπρια για σιδήρο και πολλά λαχανικά. Καλό θα ήταν κάθε τρεις ωρίτσες να τσίμπαγες και κάτι.. Πάρε και τη γιατρό σου να σε συμβουλέψει κούκλα μου. Και εννοείται ξεκούραση!!! Αφρο μου αυτή είναι ζωή !!! Εγώ κοριτσάκια μου έχω τόση δουλειά που ούτε το σπίτι δεν προλαβαίνω να μαζέψω.. Αλλά πάει στο καλό θα περάσει που θα πάει...! Φιλία πολλά μανάρια μου :-P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω Goulitsa για τη συμβουλη σου. Μιλησα με τη γιατρο μου και μου ειπε οτι κι εσυ, συν πολυ νερο και χυμους. Ηδη ξεκουραζομαι αρκετα, σε σημειο βαρεμαρας. Αυτο μου ειπε κι η γιατρος μου για καμια 10αρια μερες ακομα. Που θα παει! Θα στρωσω! Εσυ καλα κανεις κι ασχολεισαι μ αλλα πραγματα! Ετσι να ξεφευγεις! Και το σπιτι αστο! Δε θα παθει τιποτα αν δεν ασχοληθεις μαζι του!

Καλη επιτυχια στο Μαρακι αυριο και Afro ξεκουραση! Το παρακανες σημερα! Χιχιχι

Φιλια σε ολες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα....μαρακι εγω σου ειπα κ την αλλη φορα πως να το πεις ...μια κ εξω τελος..δεν μπορουν να σου πουν κατι ..περιμενουμε νεα σου...οι υπολοιπες τη κανετε ? Ρε κοριτσια εγω εχω φουσκωση αρκετα ..κ εχτες που πηγα να ξυριστω κατακοπηκα ..δεν βλεπω εκει κατω ...κ εκανα να ρουφιξω την κοιλια μου αλλα μπαααααα τιποτα ασε που ενιωσα κ ενοχληση εσεις μπορειτε που ειστε κ ποιο προχωριμενες στην εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα καλημερα. Θα τα χεις αυτα! Απο δω και περα θα φουσκωνεις συνεχεια. Και το ξυρισμα μαρτυριο! Ποδια μεχρι το γονατο και για εκει κατω.....με πολυ ζορι και φαντασια! Εγω το παλευα. Τωρα τι καταφερνα δεν ξερω! Οσο για τις ενοχλησεις πιθανον ειναι απ την κουραση. Λογω του βαρους και των αλλαγων καταπονουνται ολοι οι μυς, τα ποδια, η μεση. Οποτε κανε λιγο την παπια! Αυτα απο μενα!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορλιτσια μου!πως είστε σήμερα;περιμένουμε τις εξελίξεις Μαρία μου!Pasxalitsa μου,πονεμένη ιστορία το ξύρισμα!αν ήταν χειμώνας,δεν θα ήταν το ίδιο αλλά πως θα βάλουμε κάτι ανοιχτό ή κοντό;εγώ τα πόδια μέχρι το γόνατο με το ζόρι και εκεί κάτω με φαντασία όπως είπε η miss lemon!τι να κάνουμε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιαααα μου σας σκεφτομουνα και επερνα δυναμη!!!

Ολα καλα πηγαν το ειπα και ξαλαφρωσα...οι συναδελφοι μου ανχοθηκαν για το πως θα τα καταφερουν διοτι ειναι αλλη μια με μειωμενο ωραριο...αλλα ολα καλα δεν το περιμενα κοριτσια...το αφεντικο μου αλλος ανθρωπος απο την περσινη αντιμετωπιση εγκυμοστνης...μπορω να πω οτι σοκαριστηκα και ελεγα απο μεσα μου,μου κανει πλακα????μου λεγε κιολας να προσεχω και να τρωω...σοκ σας λεω...και περυσι της αλλης κοπελας της καναν την ζωη μαρτυριο...

Αυτα που λετε....

Εγω ρε κοριτσια βλεπω ακομα εκει κατω ανετοτατα...ειναι φυσιολογικο?

Μηπως δεν εχει μεγαλωσει το μπεμπακι μου???η δεν θα ειναι καλα?δεν το χω ακουσει κιολας...τωρα ανχωθηκα που ολες ειστε τουρλα ....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μαρακι! Πολυ χαρηκα με την εξελιξη στη δουλεια σου! Ισως να βαλε μυαλο το αφεντικο σου, τι να πω! Αφου σου φυγε τωρα κι αυτο εχεις ενα αγχος λιγοτερο και θ αφοσιωθεις στο μπεμπακι σου! Και μην ανησυχεις! Θα ρθει κι εσενα η σειρα σου να φουσκωσεις, και να μη μπορεις να σκυψεις, και να μη βλεπεις εκει κατω! Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εδειξα για εγκυος στα μεσα του 5ου μηνα! Και να φανταστεις ξεκινησα απ τα 60 κιλα! Το μωρακι σου αναπτυσσεται κανονικα κι ας μη φουσκωνεις! Ολα καλα θα πανε θα δεις!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες μου!πολύ χάρηκα με τα νέα σου Μαρία μου!!!όλα καλά δηλαδή;είδες που τους είχες πάρει απο φόβο;χαλάρωσε τώρα!δεν χαίρεσαι Μαρία μου που μπορείς ακόμα να φροντίσεις τον εαυτό σου;εγώ είμαι και στρουμπουλή ούτως ή άλλως και ίσως για αυτό έχω πιο πεταχτή κοιλιά!μην ανησυχείς καθόλου!φιλάκια κορίτσια!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου ορίστε ίσα που αγχωνόσουν βρε ! Κορίτσια μου μην πιέζεστε τους άντρες τι τους έχουμε; :P Miss Lemon μου πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου; Αχ κορίτσια μου από τα νεύρα μου το έχω ρίξει στη μαγειρική !!! Ούτε τραπέζι να είχα τόσα φαγητά :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ποσο δυναμη και θαρρος μου δινετε....

Ειστε υπεροχες!!!

Γουλιτσα φερε και τιποτα απο εδω....

Μιss lemon egw xekinisa61 κιλα αλλα ειμαι ψιλη ειμαι 1,72 στο υψος...

Τωρα που με ενθαρυνατε ξαφνικα νιωθω οτι ολα καλα...

Εσεις τι κανετε ?lemon εχεις ακομα αιμα?afro mou την νιωθεις την μπεμπουλα σου να κανει τουμπες?ποτε εχεις γιατρο?γουλιτσα τι εχεις μαγειρεψει? Πες καμια ιδεα...πασχαλιτσα πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Koritσια οι εγκυμονουλες...εχετε τιποτα πονακια αραια και που?

Εμενα σημερα με χτυπαγε χαμηλα αραια και που ενα πονακι περιεργο....

Καλε τι ανχος ειναι αυτο π εχω τελευταια?πως θα αντεξω 10μερες για γιατρο???

Link to comment
Share on other sites

Αχ!Μαράκι μου,έχω και εγώ μια ανησυχία συνέχεια και ανυπομονώ για το ραντεβού μας!μην σου πω τι googlaro και κάνω βλακεία γιατί ανησυχώ περισσότερο μετά!τα χειρότερα περνάνε απο το μυαλό μου και με καθησυχάζει ο άντρας μου!έχω και εγώ σήμερα πονάκια δεξιά αριστερά αλλά σκέφτομαι ό,τι ίσως είναι το μωρό!σε 11 μέρες έχω ραντεβού...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα κοριτσια μου! Απ οτι καταλαβαινω ειστε ολες καλα! Και χαιρομαι πολυ! Μαρακι και Αφρο υπομονη. Πονακια θα εχετε, ιδιως οταν κουραζεστε, γιατι τα ζουζουνακια σας μεγαλωνουν! Αντε να πατε και στο γιαυρο σας να τα δειτε ν ανεβετε λιγο! Τι πραμα κι αυτο ρε παιδι μου! Μια φορα το μηνα!!!

Εγω 5η μερα σημερα με αιμα. Εχει μειωθει σημαντικα αλλα χθες και σημερα εχω κομαρες. Φυσιολογικο μιας και εχασα τοσο αιμα, περασα αυτη την ταλαιπωρια, εχω πεσει και λιγο ψυχολογικα...... Ξεκινησα συμπληρωμα σιδηρου σημερα. Δε γινοταν αλλιως! Και το ριξα και γω στη μαγειρικη σαν τη Goulitsa! Μοσχαρακι, κοτοπουλο, σαλατες, φρουτα, ξηρους καρπους. Πρεπει να ενισχυσω τη διατροφη μου! Αυριο κανονισα και καφεδακι με φιλες! Τοσες μερες μονο την αδερφη και τη μαμα μου ειχα για παρεα! Την αλλη βδομαδα θα παω και εκδρομη με το νηπιαγωγειο! Αντε να μου τελειωσει και το αιμα για να πω οτι τελειωσα εντελως με αυτη την κατασταση! Αναμενω νεα σας!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα ...λοιπον εχτες ποναγα στην μεση χαμηλα κ ανεβενε ο πονος προς τα νεφρα ειχα φοβηθη καποια στιγμοι περνω το γιατρο , αααα κ ο πονος ηταν ιδιαιτερος κ μαζι με αυτον μου ερχοταν σα να θελω να ενεργηθω ...τελος παντων μιλαω μαζι του ..μου αυξησε το μαγνησιο κ προγεστερωνη κ να τον παρω σημερα να του πω πως ειμαι κ μαλλον πως θα με δει νωριτερα ...κ μου ειπε οτι τα συμπτωματα μαλλον πως ειναι πυελονεφριτιδα λοιμωξη στο ανω ουροποιητικο ...κοριτσια ιδιως τη νυχτα δεν πηγενα για τσισα τα κραταγα νυσταζα ..αντε τωρα πως θα ξεμπλεξω αν οντως ειναι αυτο..συμπερασμα ...ΚΑΤΟΥΡΑΤΕΕΕΕΕΕΕ οπου κ αν ειστε ακομα κ στο δρομο ...μην τα κρατατε

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε πασχαλίτσα ! Μαρία μου τα πάντα φτιάχνω! Λοιπόν μιας κι ο άντρας μου λατρεύει το μοσχάρι μια φορά την εβδομάδα το φτιάχνω.. Είχα φτιάξει εχθές και σουφλέ πατάτας μαζί με το φαΐ και σοκολατένιο κεικ με ρευστή σοκολάτα. Μάλιστα έχω κάνει και βιβλιαράκι με τις αγαπημένες μου συνταγές. Αχ βρε Αφρο μου μην αγχώνεσαι τόσο καλή μου! Πέρασες τα δύσκολα πάει τώρα!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...