Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΙΑ???


oliviad

Recommended Posts

20 χρονών είναι, είναι εκ φύσεως φυσιολογικό να ΜΗΝ είναι στις προτεραιότητές του το να γίνει νονός. Και ας το ήθελε εκείνος. Κατά την ταπεινή μου άποψη, αν δεν γίνεις γονιός, σα νονός δεν θα σαι ποτέ όπως θα ήθελε ο γονιός του παιδιού που βάπτισες. Είναι φυσιολογικό και εσείς πριν κάνετε παιδιά δεν είχατε ιδέα πόσο αλλάζει η ζωή σας.

Είμαι απολύτως κατά της κουμπαριάς με παιδιά (λόγω φιλικής σχέσης με τους γονείς τους) γιατί η ζωή τους θα αλλάξει και ποτέ δεν θα είναι πραγματικά κοντά στα παιδιά που βαπτίζουν.

Στη δική σου περίπτωση, μίλησέ του καθαρά, είναι καλύτερο για όλους σας.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι συμφωνώ μίλησε του πες του τι περιμένεις απο αυτόν και αν δεις πως ακομα δεν τότε πες του με καλο τροπο "να το αφήσουμε ;"

 

Εχεις καμμια άλλο υπόψιν μην μείνεις χωρις νονό ;;

 

By the way εγω ακυρωσα κουμπάρια 1 βδομάδα πριν τον γάμο μου γιατι η κουμπάρα απαράδεκτη οποτε σε καταλαβαινω!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ μίλησε του πες του τι περιμένεις απο αυτόν και αν δεις πως ακομα δεν τότε πες του με καλο τροπο "να το αφήσουμε ;"

 

Εχεις καμμια άλλο υπόψιν μην μείνεις χωρις νονό ;;

 

By the way εγω ακυρωσα κουμπάρια 1 βδομάδα πριν τον γάμο μου γιατι η κουμπάρα απαράδεκτη οποτε σε καταλαβαινω

 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω για να κανω μια κουβέντα απέξω απέξω αλλα τπτ ακομα περιμένω να παρει. Γενικα η επικοινωνία χαλια. Ο αντρας μου λεει αν ειναι πες το μια κ εξω χωρις πολλα πολλα ουτε με σκοπό να έρθεις σε ρήξη αλλα ουτε κ εμείς να χαλιομαστε.

 

Όσο για αλλο νονο ηδη άρχισα να συζητάω ξεκάθαρα με δυο ατομα φίλους κ για το ενδεχόμενο να μεινω χωρις νονο κ αν θα ήθελαν να αναλάβουν αυτοι. Αυτα τα ατομα δλδ που ειχα στο μυαλο μου απο την αρχη. Απλα καταλαβαίνω οτι ειναι πολλα τα έξοδα κ δεν ηθελα να τους βαλω σε αυτη την διαδικασία αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ... Κ στην τελική αλλιώς ειναι μεταξυ φίλων. Αλλη συννενόηση.

 

Θα με ενδιέφερε πολυ αν θελεις να μου πεις τι εγινε στην δικη σου περιπτωση κ πως το χειριστηκες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ μίλησε του πες του τι περιμένεις απο αυτόν και αν δεις πως ακομα δεν τότε πες του με καλο τροπο "να το αφήσουμε ;"

 

Εχεις καμμια άλλο υπόψιν μην μείνεις χωρις νονό ;;

 

By the way εγω ακυρωσα κουμπάρια 1 βδομάδα πριν τον γάμο μου γιατι η κουμπάρα απαράδεκτη οποτε σε καταλαβαινω

 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω για να κανω μια κουβέντα απέξω απέξω αλλα τπτ ακομα περιμένω να παρει. Γενικα η επικοινωνία χαλια. Ο αντρας μου λεει αν ειναι πες το μια κ εξω χωρις πολλα πολλα ουτε με σκοπό να έρθεις σε ρήξη αλλα ουτε κ εμείς να χαλιομαστε.

 

Όσο για αλλο νονο ηδη άρχισα να συζητάω ξεκάθαρα με δυο ατομα φίλους κ για το ενδεχόμενο να μεινω χωρις νονο κ αν θα ήθελαν να αναλάβουν αυτοι. Αυτα τα ατομα δλδ που ειχα στο μυαλο μου απο την αρχη. Απλα καταλαβαίνω οτι ειναι πολλα τα έξοδα κ δεν ηθελα να τους βαλω σε αυτη την διαδικασία αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ... Κ στην τελική αλλιώς ειναι μεταξυ φίλων. Αλλη συννενόηση.

 

Θα με ενδιέφερε πολυ αν θελεις να μου πεις τι εγινε στην δικη σου περιπτωση κ πως το χειριστηκες.

Κοιτά εγω είχα δυο κουμπαρες εξ αρχής και επειδή ήμουν και εγω εξωτερικό η μια απο αυτές με κράτησε στο σκοτάδι για κατι και δεν μου άρεσε καθόλου και το ύφος της οταν της ζήτησα να αλλάξει ήταν άσχημο - εγω είχα και άγχος και έκλαιγα και δεν την ένοιαξε καθόλου οποτε και της είπα bye!!

Αλλα και αλλη κουμπαρά να μην είχα θα έκανα αλλη τελευταία στιγμή ! Αφού ολοι με ρωταγανε τι έγινε γιατι ήξεραν οτι είχα την αλλη για κουμπαρα και τους είπα την αληθεια δεν ειναι ντροπή !! Και δεν το μετανιώνω καθόλου αυτο ειναι το βασικό!

Αυτος μάλλον το μετανοιωσε οποτε και χάρη θα του κανεις μην νοιωθεις άσχημα

 

Κανε οτι κανει εσένα ευτυχισμένη και λιγότερο αγχωμένη απλα μιλά σε κάποιον άλλον ηδη για να εχεις καβαντζα

Και αν το οικονομικό τους φαινεται δύσκολο μπορεις να βοηθήσεις.. Ειναι πιο σημαντικό να εχει σωστό νονό το παιδί σου!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά εγω είχα δυο κουμπαρες εξ αρχής και επειδή ήμουν και εγω εξωτερικό η μια απο αυτές με κράτησε στο σκοτάδι για κατι και δεν μου άρεσε καθόλου και το ύφος της οταν της ζήτησα να αλλάξει ήταν άσχημο - εγω είχα και άγχος και έκλαιγα και δεν την ένοιαξε καθόλου οποτε και της είπα bye!!

Αλλα και αλλη κουμπαρά να μην είχα θα έκανα αλλη τελευταία στιγμή ! Αφού ολοι με ρωταγανε τι έγινε γιατι ήξεραν οτι είχα την αλλη για κουμπαρα και τους είπα την αληθεια δεν ειναι ντροπή !! Και δεν το μετανιώνω καθόλου αυτο ειναι το βασικό!

Αυτος μάλλον το μετανοιωσε οποτε και χάρη θα του κανεις μην νοιωθεις άσχημα

 

Κανε οτι κανει εσένα ευτυχισμένη και λιγότερο αγχωμένη απλα μιλά σε κάποιον άλλον ηδη για να εχεις καβαντζα

Και αν το οικονομικό τους φαινεται δύσκολο μπορεις να βοηθήσεις.. Ειναι πιο σημαντικό να εχει σωστό νονό το παιδί σου!

 

Κοπελα μου σε ευχαριστω πολυ γιατι πραγματικα μου δινεις κουράγιο.

Αυτο θεωρώ κ εγω σωστό να νιώθουμε καλα κ να υπαρχει συννενόηση ηδη (και μπορει να ακούγεται χαζό ) νιωθω τοσο αγχωμένη με αυτη την κατάσταση που τα βραδύα δυσκολεύομαι να κοιμηθω. Ενα τοσο χαρμόσυνο γεγονός εχει μετατραπεί σε τουρκικό σήριαλ.

Ευχαριστω ηδη εχω μιλήσει με τους φίλους μου κ περιμένω στάνταρ απαντηση. Οταν μου δώσουν το πράσινο φως. Ανακοινώνω κ την "διάλυση" και πω το λεει κανεις αλλα τέλοςπσντων θα βρω τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανε την καρδιά σου πέτρα και πες το .. Δεν θα του αρέσει μπορεί και να μην σου ξαναμιλήσει και τι έγινε; Πες μου αυτόν θα σκέφτεσαι και το κουμπάριο η το παιδί σου;

Μην σε χαλάει τέτοια γίνονται συνεχεια και κρίμα σε οποιες δεν βρίσκουν το κουράγιο να κάνουν κατι!

Μην στενοχωριεσαι και προχωρα!

Κρατα μας και ενήμερες και enjoy the baptism!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κανε την καρδιά σου πέτρα και πες το .. Δεν θα του αρέσει μπορεί και να μην σου ξαναμιλήσει και τι έγινε; Πες μου αυτόν θα σκέφτεσαι και το κουμπάριο η το παιδί σου;

Μην σε χαλάει τέτοια γίνονται συνεχεια και κρίμα σε οποιες δεν βρίσκουν το κουράγιο να κάνουν κατι!

Μην στενοχωριεσαι και προχωρα!

Κρατα μας και ενήμερες και enjoy the baptism!! :wink:

 

Οκ θα ενημερώσω για τυχόν εξελίξεις. Ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Μπήκα να ενημερώσω για τις εξελίξεις.

Αφου λοιπον μίλησα με την φιλη μου κ τον φιλο μου κ δεν ειχαν κανένα προβλημα να το βαπτίσουν εςτω κ τελευταία στιγμη πηρα τον νονο.

Του ειπα οτι νιωθω πως ενοχλώ κ οτι αν κατι εχει αλλάξει για μας δεν ειναι προβλημα να το αφήσουμε.. Και οτι ανθρωποι ειμαστε γινονται αυτα. Ουτε θα παρεξηγηθούμε ουτε τπτ.

Η αντίδραση του με ξάφνιασε!

Μου ειπε συγνώμη που ηταν λιγο φλου κ δεν επικοινώνησε και οτι θελει πολυ να γινει νονος κ αν δεν ηθελε δεν θα το πρότεινε!

Μιλήσαμε κ για περαιτέρω λεπτομερειες της βαπτισης κ απο οτι φάνηκε ολα καλα.

Ετσι θεώρησα οτι καλυτερα να το αφήσουμε ως εχει.

Ελπίζω να το εννοούσε κ να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...