Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες του parents.org.gr !


administrator

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Μπορείς να τσεκάρεις στις ειδήσεις του forum. Δες εδώ: http://parents.org.gr/news/a552

 

 

Se efxaristo poli! Exo idi dilosi simetoxi alla epsaxna k gia kanena allo seminario, se periptosi pu de gino dekti.

 

Na rotiso k kati alo ? Pos vlepo ta minimata pu exo stili ?

Prepi na thimame kathe fora tin katigoria k na psaxo ?

Iparxi kapios alos, pio efkolos tropos ? :roll:

 

Efxaristo poli

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Se efxaristo poli! Exo idi dilosi simetoxi alla epsaxna k gia kanena allo seminario, se periptosi pu de gino dekti.

 

Na rotiso k kati alo ? Pos vlepo ta minimata pu exo stili ?

Prepi na thimame kathe fora tin katigoria k na psaxo ?

Iparxi kapios alos, pio efkolos tropos ? :roll:

 

Efxaristo poli

 

Πατάς πάνω στο όνομά σου (αριστερά) και στην καρτέλα που ανοίγει επιλέγεις: "Περισσότερα μηνύματα απο τον χρήστη" ή πάνω, πάνω εκεί που λέει Welcome, MAGNIFICENT X και επιλέγεις στη σελίδα του Προφίλ σου να δεις τις Δημοσιεύσεις σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στο όνομά σου (αριστερά) και στην καρτέλα που ανοίγει επιλέγεις: "Περισσότερα μηνύματα απο τον χρήστη" ή πάνω, πάνω εκεί που λέει Welcome, MAGNIFICENT X και επιλέγεις στη σελίδα του Προφίλ σου να δεις τις Δημοσιεύσεις σου! ;)

 

 

Σε ευχαριστώωωωω!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι για πρώτη φορά έγκυος, στην έκτη εβδομάδα και τρισευτυχισμένη αλλά έχω και πολύ αγωνία καθώς είναι πολύ αρχή, και οι γιατροί επιφυλακτικοί.

Βρήκα τυχαία το forum και πραγματικά μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη δουλειά που έχετε κάνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Καλημέρα είμαι η Λίνα μητέρα ενός αγοριού 9,5 χρονών και ενός κοριτσιού 7,5. Με ενδιαφέρει η συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων για όλα απασχολούν την καθημερινότητα μας ως γονείς, μήπως και γίνει λίγο πιο εύκολο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Ονομάζομαι Γεωργία και είμαι μητέρα ενός αγοριού 18 μηνών.Θα ήθελα λίγη βοήθεια στο θέμα του φαγητού και της ομιλίας.Ο μικρός έχει όλα τα δοντάκια του και μασάει κανονικά όμως την ώρα του γεύματος αρνείται πεισματικά να φάει οτιδήποτε άλλο από ψωμί.και στο θέμα ομιλία λέει μαμά, μπαμπά, μαμ, και διάφορα άλλα ασυνάρτητα και μέχρι εκεί.είναι φυσιολογικό??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ονομάζομαι Αντωνία και έχω ένα μωράκι 2 μηνών.

Μπορεί να γράφτηκα τώρα αλλά το φορουμ το παρακολουθώ χρόνια . Έχω βρεί λύση σε πολλά θέματα πριν την εγκυμοσύνη , κατά την διαρκειά αυτής και τώρα με το μωρό . Γράφτηκα επείδη έχω προβλήματα με τον θηλασμό και επειδή θέλω να συμμετέχω κι εγώ σε κάποιες συζητήσεις . Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλημερα. Εγω ειμαι η Μαρθα και εχω διδυμα κοριτσακια 15 μηνων. Περπατουν και τωρα τελευταια ανεβαινουν στον καναπε. Θα ηθελα βοηθεια! Πως να τις κανω να μην περπατουν πανω στον καναπε μιας και να αναιβουν δεν μπρω να το απαγορευσω. Απλα θελω να καθονται και να κατεβαινουν προσεχτικα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εγω ειμαι η Αννα και ειμαι πρωτη φορα εγκυος.. περιμενουμε μια μικρη μπεμπουλα!!:P Παρακολουθω το φορουμ χρονια αλλα τωρα πραγματικα νομιζω πως χρειαζομαι συμβουλες για διαφορα θεματα, οπως τα μαθηματα ανωδηνου τοκετου, το θηλασμο κ.α.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Σας χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου!!! Ονομάζομαι Αθηνά και διανύω την 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου. Περιμένω αγοράκι! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και θα σας γράψω το τετριμμένο: ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ...χι..χι..χι!!! Φυσικά το άγχος αυτό συνοδεύεται και από μεγάλη ευτυχία (το δεύτερο τετριμμένο :D ). Εύχομαι να χαίρεστε τα παιδάκια σας και κάθε στιγμή σας κοντά τους να είναι γεμάτη ατελείωτη ευτυχία!!!

H95Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!!! Είμαι η Χριστίνα κι έχω μια μπουμπούκα 5,5 μηνών!!!! Είναι το πρώτο μας παιδάκι μετά από μια αποβολή β τριμήνου... Ευτυχώς τώρα ολα πήγαν καλά και η μικρή μας αστερίνα γεμίζει τη ζωή μας!!!!!!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Είμαι η Γιάννα, 30 χρονών και είμαι νέα στη παρέα σας.

Ο πρίγκιπάς μου είναι σήμερα 43 ημερών!

Το φόρουμ και οι εμπειρίες σας με έχουν ήδη βοηθήσει αυτές τις πρώτες μέρες

και είπα να κάνω εγγραφή να πω ένα "γεια". :P

Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Γεία σας,

 

Είμαι η Θεανώ και είμαι 33 ετών. Έχω δύο κοριτσάκια 32 και 10 μηνων. Τώρα είμαι έγκυος στο τρίτο:-)

Έχω καιρό που έχω δηλωθεί αλλά τωρα έιπα να γράψω

 

Να σας ζησουν τα παιδάκια σας

PyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα, με λένε Κατερίνα και πριν απο 3 1/2 μήνες έφερα στον κόσμο την μικρή μου πριγκίπισσα!!!! Είμαι καινούργια στο φορουμ αλλα το παρακολουθώ αρκετό καιρό και με έχει βοηθήσει σημαντικά σε πολλά ζητήματα.... Εύχομαι σε όλες τις μανούλες να έχουν πάντα μια καρδιά γεμάτη απο αγάπη για την χαρίζουν απλώχερα στα ζουζούνια τους.... υγεία και ευτυχία!!!! :):):):) :P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα με λένε Κατερίνα είμαι 38 χρόνων και έχω μια μπουμπούκα 6 μηνών!!!!Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό και είπα να κάνω εγγραφή κι εγώ και να συμμετέχω σε συζητήσεις όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους! Λέγομαι Φωτείνη και έχω μια πανέμορφη κόρη 2 χρονών - Ιωάννα. Διαβάσω το φόρουμ εδώ και μήνες αλλά πήρα την απόφαση να γραφτώ γιατι θέλω να συζητήσω τα θέματα που με ενδιαφέρουν με ανθρώπους που θα με καταλαβαίνουν!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!Λεγομαι Δημητρα.. ειμαι νεο μελος και ειμαι μολις 2 μηνων εγκυος!Ετσι ειδα για το φορουμ..διαβαζα διαφορα και το βρηκα!Ευχομαι να βοηθησω και να βοηθηθω απο τις συζητησεις!Καλη συνεχεια...

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! Είμαι μητέρα ενός αγοριού 5 ετών με συγγενές μεγάκολο. Θα κάνει δεύτερη επέμβαση τον άλλο μήνα. Γράφτηκα στο φόρουμ για να γνωρίσω μητέρες με την ίδια εμπειρία. Οποια μανούλα θέλει βοήθεια σε θέματα κολοστομίας είμαι εδώ..επίσης όποια μανούλα δεν έχει κάλυψη ιατρική χαρίζω τα σακουλάκια που θα μας περισσέψουν. Να είστε όλοι καλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!Ειμαι νεα στην παρεα και εγω.

Ειμαι 26 χρονων και εγγυος στο πρωτο μου παιδακι..ειμαι 27 εβδομαδων και οσο πλησιαζει η ωρα να γεννησω οι αποριες και οι ανησυχιες μεγαλωνουν! Θελω να πανε ολα καλα και η κορουλα μου να ναι γερη πανω απο ολα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Να χαιρεστε τα παιδακια σας και με το καλο σε οσες τα περιμενουν!! Ειμαι 32 ετων και εχω ενα αγορακι 2 μηνων. Σας διαβαζω απο πριν ακομα μεινω εγκυος και εχω βοηθηθει παρα παρα πολυ! Προκειται για ενα εξαιρετικο φορουμ! Συγχαρητηρια στους διαχειριστες και σε ολα τα μελη!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι νεο μελος..αν κ σας διαβαζω πολλα χρονια! Ειμαι μανουλα μιας 3χρονης μικρουλας..κ τωρα περιμενουμε κ το δευτερο παιδακι μας! Ειμαι περιπου 2+ μηνων! Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια...υπαρχουν στο φορουμ..ομαδες μαμαδων που γεννουν πανω κατω ιδιους μηνες??? Κ αν ναι...πως μπορω να τις βρω??? Σας ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας.

Ονομάζομαι Βίκυ και έχω έναν μπέμπη 3 μηνών. Υπάρχουν άλλες μαμάδες εδώ με μωρά στην ίδια ηλικία να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας? Ανυπομονώ κορίτσια. Πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...