Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

baby swimming στον Πειραιά ή ΟΑΚΑ;;


Recommended Posts

Γεια σας! θα ήθελα σας παρακαλώ τα φώτα σας... Ο μικρός μου γιος είναι 2 χρονών και θα ήθελα να τον ξεκινήσω baby swimming. Υπάρχει κάτι στον Πειραιά; Στο ΟΑΚΑ λειτουργούν τμήματα; Γνωρίζετε κάτι για τις εγγραφές ή χρήματα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι στον Πειραιά υπάρχει baby swimming στη πισίνα στα βοτσαλάκια, η οποία όμως είναι ανοιχτή (σε εξωτερικό χώρο) και λειτουργεί από Μάϊο. Τουλάχιστον έτσι μου είχαν πει το Σεπτέμβρη που είχα μιλήσει μαζί τους, καθώς έψαχνα για τον μικρό μου. Έχω σκοπό να τους πάρω πάλι από τις αρχές του μήνα. Εάν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες για τη πισίνα αυτή ή για κάποια άλλη στη περιοχή του Πειραιά θα με ενδιέφερε και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Στο ΟΑΚΑ πηγαίνω και τα δύο μου παιδιά.Πέρυσι είχα στο baby την μεγάλη μου κόρη και τώρα την μικρή.Εάν θυμάμαι καλά πρέπει να κλείσεις απο νωρίς θέση γιατί τα γκρουπ είναι μικρά (4-5) παιδάκια και γίνεται χαμός απο ζήτηση.Τώρα πληρώνω και για τα δυό μου παιδιά 70 το μήνα, οπότε το baby πρέπει να είναι 50 (για μία φορά την εβδομάδα).Θα σου ζητήσουν βεβαίωση απο δερματολόγο,καρδιολόγο και γυναικολόγο.Επίσης εξαρτάται εαν σε βολεύει το ΟΑΚΑ απο χιλιομετρική άποψη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσης και μία ιδιωτική πισίνα, στο κέντρο του Πειραιά. Λέγεται Μπουρμπουλήθρες. Είναι πολύ καινούργια και δεν ξέρω καμία λεπτομέρεια. Ψάχνοντας το βρήκα κι εγώ, επειδή ενδιαφέρομαι για τις κόρες μου. Δεν ξέρω αν αξίζει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Mariab ευχαριστώ για την ενημέρωση. Την είχα αφαιρέσει από τη λίστα καθώς πίστευα πως ήταν ακόμα κλειστή αλλά μέτα το μηνυμά σου είδα πως άνοιξε το Μάρτη πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariab ευχαριστώ για την ενημέρωση. Την είχα αφαιρέσει από τη λίστα καθώς πίστευα πως ήταν ακόμα κλειστή αλλά μέτα το μηνυμά σου είδα πως άνοιξε το Μάρτη πάλι.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας! Την προσεχή εβδομάδα θα ρωτήσω και στα βοτσαλάκια και στις Μπουρμπουλήθρες και θα σας ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Υπάρχει επίσης και μία ιδιωτική πισίνα, στο κέντρο του Πειραιά. Λέγεται Μπουρμπουλήθρες. Είναι πολύ καινούργια και δεν ξέρω καμία λεπτομέρεια. Ψάχνοντας το βρήκα κι εγώ, επειδή ενδιαφέρομαι για τις κόρες μου. Δεν ξέρω αν αξίζει ή όχι.

 

Καλησπέρα!!

Με αφορμή το μήνυμά σας, ήθελα να σας ενημερώσω και να σας βοηθήσω για αυτή την πισίνα... Οι Μπουρμπουλήθρες είναι μία πάρα πολύ ωραία πισίνα!!! Εγώ έχω πάει την ανιψιά μου εδώ και 1 μήνα και είμαστε πολύ ικανοποιημένοι.... Το μάθημα είναι άψογο με την προπονήτρια και το παιδάκι δεν θέλει να φεύγει κάθε φορά που πάει!!! Επίσης με ενημέρωσαν ότι η πισίνα δεν έχει χλώριο και καθαρίζεται με φυσικό αλάτι, δεν έχει χημικά, γεγονός πολύ ευχάριστο για τους γονείς και το παιδί!!!

Ελπίζω να σας βοήθησα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Με αφορμή το μήνυμά σας, ήθελα να σας ενημερώσω και να σας βοηθήσω για αυτή την πισίνα... Οι Μπουρμπουλήθρες είναι μία πάρα πολύ ωραία πισίνα!!! Εγώ έχω πάει την ανιψιά μου εδώ και 1 μήνα και είμαστε πολύ ικανοποιημένοι.... Το μάθημα είναι άψογο με την προπονήτρια και το παιδάκι δεν θέλει να φεύγει κάθε φορά που πάει!!! Επίσης με ενημέρωσαν ότι η πισίνα δεν έχει χλώριο και καθαρίζεται με φυσικό αλάτι, δεν έχει χημικά, γεγονός πολύ ευχάριστο για τους γονείς και το παιδί!!!

Ελπίζω να σας βοήθησα!! :)

Μήπως γνωρίζετε το κόστος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω την εντύπωση πως κάποια στιγμή ειχα δει κουπόνι για το συγκεκριμένο, αλλά δεν θυμάμαι ποσες μέρες και τι, ψαξτο λίγο μηπως δεν έχει λήξει ακόμα.

 

Το μόνο αρνητικό στις πισίνες γενικώς, είναι ότι κολλάνε πολλά μικρόβια....& τα 2 αγ'ορια μου είχαν συνέχεια ωτίτιδες, γι'αυτό & τους σταμάτησα & η ανηψούλα μου από πισίνα ουρολοίμωξη. Σαν την θάλασσα...τίποτα. Περίμενε λίγο να σου μεγαλώσει... :confused: :confused: :? :-? :? :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κοριτσια καλημερα! Ο γιος μου ειναι 9 μηνων και θελω να τον παω σε πισίνα. Εχω ακουσει για τις μπουλμπουληθρες στον Πειραιά?ειναι καλη πισίνα? γνωρίζει καμια κοπελα να μου πει?

Η αν γνωρίζετε καμια αλλη καλη πισίνα εδω στην Αττική. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...