Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως μπορώ να πάρω βάρος?


Recommended Posts

Θα μπορουσε να μας πει η θεματοθετρια σε τι ειδικότητα γιατρου πήγε και τι είδους εξετασεις; έκανε?? Διοτι εγω ως γιατρος δεν καλύπτομαι και δεν πιστευω ότι υπαρχει ΤΟΟΟΟΟΣΟ επιπόλαιος συνάδελφος που ειδε άνθρωπο 1.60 και 39 κιλα με bmi δηλ ΣΑΦΩΣ κατω του φυσιολογικου και ειπε χωρις να δει πχ εξετασεις κοπρανων με μεγάλη ευκολία ότι όλα είναι καλα με την υγεια της κοπελίτσας...Μπορει ας πουμε να γραψει ποιες ορμονες ζητησε να ελεγθουν...και επιπλέον η θεματοθετρια δεν μας απαντησε αν με αυτά τα κιλα δεν εχει διαταραχθεί ο κύκλος της....αν δεν απαντηθουν αυτά τα βασικα πιστευω ότι ενδεχεατι να κανουμε ΚΑΚΟ στην κοπελιτσα που ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να μην ρωτα για να φαει τις παχυντικες τροφες αλλά για να ΜΗΝ τις φαει...και επειδή είναι έφηβη ας είμαστε προσεκτικες...

 

Και φυσικά συμφωνώ με χίλια με τα μπολντ.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά βλέπω οτι ο κοσμος δεν μπορει να συνειδητοποιήσει την σοβαροτητα της καταστασης οσον αφορα το βαρος ενος ανθρωπου. Απο φοβο την παχυσαρκιας θεωρουν οτι οσο πιο αδυνατος ειναι καποιος τοσο το καλυτερο με αποτελεσμα να πηγαινουν στην αλλη πλευρα. Μελη μας που εχουν σχεση με το ιατρικο κλαδο κρουουν το κωδωνα του κινδυνου και εμεις συνεχιζουμε να λεμε οτι μας κατεβει στο κεφαλι. Ας ειμαστε λιγο προσεκτικοι με παιδια στην εφηβεια και γενικα με θεματα υγειας. Καλη σας μερα!!! (και φυσικα εαν η εφηβη κορη μου εμπαινε σε ενα τετοιο φορουμ και ζητουσε συμβουλη για το βαρος της και της λεγατε οτι ειναι φυσιολογικο και μετα βρισκοταν ανασκελα, θα λαμβανα τα μετρα μου, αν και ειμαι βεβαιη οτι ποτε δεν θα εφτανα στο σημειο να μην ξερω τι γινεται στο παιδι μου και να εθελοτυφλω).

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά συμφωνώ με χίλια με τα μπολντ.

Σχετικα με τα μπολντ γραμματα... σας μιλαω ειλικρινα, θελω να παρω βαρος. Προσπαθω εδω και καιρο αν και αυτο που κανω πολυυυυ ωρα για να φαω με σταματαει καπως δε ξερω. Αληθεια θελω να παρω βαρος... καταλαβαινω οτι εχω προβλημα, και θελω να το αντιμετωπισω. Δε θελω να χασω και αλλο βαρος ή να μη παρω.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΡΟΣ!! Και για αυτο εκανα την ερωτηση... επειδη θελω να βοηθησω τον εαυτο μου... πειτε το εγωιστικο ή οτιδηποτε, αλλα ετσι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να μας πει η θεματοθετρια σε τι ειδικότητα γιατρου πήγε και τι είδους εξετασεις; έκανε?? Διοτι εγω ως γιατρος δεν καλύπτομαι και δεν πιστευω ότι υπαρχει ΤΟΟΟΟΟΣΟ επιπόλαιος συνάδελφος που ειδε άνθρωπο 1.60 και 39 κιλα με bmi δηλ ΣΑΦΩΣ κατω του φυσιολογικου και ειπε χωρις να δει πχ εξετασεις κοπρανων με μεγάλη ευκολία ότι όλα είναι καλα με την υγεια της κοπελίτσας...Μπορει ας πουμε να γραψει ποιες ορμονες ζητησε να ελεγθουν...και επιπλέον η θεματοθετρια δεν μας απαντησε αν με αυτά τα κιλα δεν εχει διαταραχθεί ο κύκλος της....αν δεν απαντηθουν αυτά τα βασικα πιστευω ότι ενδεχεατι να κανουμε ΚΑΚΟ στην κοπελιτσα που ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να μην ρωτα για να φαει τις παχυντικες τροφες αλλά για να ΜΗΝ τις φαει...και επειδή είναι έφηβη ας είμαστε προσεκτικες...

 

εμ πεστα! Πήγε σε γιατρό αυθημερόν και της είπε ότι δεν έχει πρόβλημα υγείας. Επίσης τα περί γιατρού τα είπε εκ των υστέρων, αφού επέμεναν οι περισσότεροι ότι πρέπει να δει κάποιον ειδικό.

Λυπάμαι, αλλά κάτι τρέχει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα μπολντ γραμματα... σας μιλαω ειλικρινα, θελω να παρω βαρος. Προσπαθω εδω και καιρο αν και αυτο που κανω πολυυυυ ωρα για να φαω με σταματαει καπως δε ξερω. Αληθεια θελω να παρω βαρος... καταλαβαινω οτι εχω προβλημα, και θελω να το αντιμετωπισω. Δε θελω να χασω και αλλο βαρος ή να μη παρω.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΡΟΣ!! Και για αυτο εκανα την ερωτηση... επειδη θελω να βοηθησω τον εαυτο μου... πειτε το εγωιστικο ή οτιδηποτε, αλλα ετσι ειναι...

 

Ωραία πήγαινε σε γιατρό μαζί με τη μητέρα σου, γιατί δεν πιστεύω ότι πήγες και σου είπε ότι δεν έχεις πρόβλημα και είναι όλα καλά. Ο ίδιος δεν σου έδωσε κάποια συμβουλή ως προς τη διατροφή σου;

 

Εκτός όλων των άλλων θα πρέπει να αυξήσεις και τις ποσότητες του φαγητού. Δεν μας είπες περίπου τι τρως μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμ πεστα! Πήγε σε γιατρό αυθημερόν και της είπε ότι δεν έχει πρόβλημα υγείας. Επίσης τα περί γιατρού τα είπε εκ των υστέρων, αφού επέμεναν οι περισσότεροι ότι πρέπει να δει κάποιον ειδικό.

Λυπάμαι, αλλά κάτι τρέχει εδώ.

Ζω σε μικρη πολη... δεν εχουμε ουτε καν πολλους γιατρους εδω. Και αυτοι που ειναι εδω βαριουνται τη ζωη της. μια φορα ειχε παει η αδερφουλα μ στο νοσοκομειο και της εκαναν διαγνωση απο το τηλεφωνο, ενω ηταν σε εφημερια... δεν τους νοιαζει! Για αυτο ζηταω βοηθεια εδω! Θελω να παρω λιγο βαρος, τοσα πολλα ζηταω? Αν ειναι να με προσβαλλετε εστι, τοτε σας παρακλαω ας σταματησουμε... εγω ζητησα μια συμβουλη, τιποτα αλλο. Και.πηγα και στο γιατρο για ενα χαρτι ηια το σχολειο εκεινη τη μερα. Και τον ρωτησα. Και για να υπογραψει το χαρτι που θελει πολλα απο πολλες ειδικοτητες, πηγα σε ενα παθολογο, με ακροασε και το υπεγραψε... αυτο.. τελος... δε τους νοιαζει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, περιέγραψε μια τυπική μέρα. Τι τρως περίπου;

 

Πινω ενα ποτηρι γαλα το πρωι. Μετα τεωω ενα σαντουιτς σχολειο. Μετα τρωω το μεσημερι σπιτι. Μετα τρωω ενα γλυκο το μεσημερι. Μετα τρωω το απογευμα κατα τις 7(μετα τα φροντιστηρια) τρωω κον φλειξ, ή τοστ ή ψωμι με μερεντα. Μετα τρωω το βραδυ (Συνηθως φαγητο απο το μεσημερι)

Link to comment
Share on other sites

vanessaS, νομίζω πως κανένας δεν έχει σκοπό να σε προσβάλλει αλλά να σε βοηθήσει. Εγώ όταν σου απάντησα θεώρησα αυτονόητο ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας. Λάθος μου κ ζητώ συγνώμη γι' αυτό. Άκουσε όμως τους γιατρούς της παρέας. Δεν είναι υτοσκοπός το να πάρεις κιλά αλλά το να είσαι υγειής...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πινω ενα ποτηρι γαλα το πρωι. Μετα τεωω ενα σαντουιτς σχολειο. Μετα τρωω το μεσημερι σπιτι. Μετα τρωω ενα γλυκο το μεσημερι. Μετα τρωω το απογευμα κατα τις 7(μετα τα φροντιστηρια) τρωω κον φλειξ, ή τοστ ή ψωμι με μερεντα. Μετα τρωω το βραδυ (Συνηθως φαγητο απο το μεσημερι)

Εχεις κάποια άλλη ενόχληση;καποιο σύμπτωμα ακομα κι αν σου φαίνεται οχι τοσο σοβαρό;Οι ποσότητες ποιες ειναι;επισης μήπως τρως μπροςτα σε υπολογιστή η τηλεόραση και σου αποσπά την προσοχη κάποιες φορές;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι η κοπελα απαραιτητα πρεπει να ειναι αρρωστη???!!! Ο τιτλος του θεματος, καθως και ολα τα μηνυνατα της θεματοθετριας δεν αναφερουν πουθενα καποιο προβλημα η εστω μια ενδειξη οτι κατι δεν παει καλα...

 

Δλδ εγω (και τοσες αλλες κοπελες) που ειμαι 1.67 και 45 κιλα και στα 20-25 ημουν 1.67 και 42 κιλα, σημαινει οτι απαραιτητα ειμαι/ημουν αρρωστη???

 

Ειναι προφανες οτι η κοπελα δεν τρωει ΕΠΑΡΚΩΣ, τοσο απο αποψη ποσοτητας, οσο και απο αποψη ποιοτητας!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι η κοπελα απαραιτητα πρεπει να ειναι αρρωστη???!!! Ο τιτλος του θεματος, καθως και ολα τα μηνυνατα της θεματοθετριας δεν αναφερουν πουθενα καποιο προβλημα η εστω μια ενδειξη οτι κατι δεν παει καλα...

 

Δλδ εγω (και τοσες αλλες κοπελες) που ειμαι 1.67 και 45 κιλα και στα 20-25 ημουν 1.67 και 42 κιλα, σημαινει οτι απαραιτητα ειμαι/ημουν αρρωστη???

 

Ειναι προφανες οτι η κοπελα δεν τρωει ΕΠΑΡΚΩΣ, τοσο απο αποψη ποσοτητας, οσο και απο αποψη ποιοτητας!!!

Cool!απλα ειναι καλο να το βλέπουμε απο όλες τις πλευρές.Δεν ειναι απαραίτητο να ειναι άρρωστη αλλα ουτε μπορουμε να βγάλουμε συμπέρασμα μονο απο δική μας προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Cool!απλα ειναι καλο να το βλέπουμε απο όλες τις πλευρές.Δεν ειναι απαραίτητο να ειναι άρρωστη αλλα ουτε μπορουμε να βγάλουμε συμπέρασμα μονο απο δική μας προσωπική εμπειρία.

 

Εγω μια χαρα ηρεμη ειμαι, ουτε συμπερασμα εβγαλα, απλα παρεθεσα την προσωπικη μου εμπειρια, την συγκρινα και αναρωτηθηκα...

 

Παρολαυτα δεν αντιλεγω, και οπως δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα μονο απο προσωπικες εμπειριες, ετσι δεν μπορουμε γενικα να βγαλουμε συμπερασμα μεσα απο ενα φορουμ!!! ;)

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρα ηρεμη ειμαι, ουτε συμπερασμα εβγαλα, απλα παρεθεσα την προσωπικη μου εμπειρια, την συγκρινα και αναρωτηθηκα...

 

Παρολαυτα δεν αντιλεγω, και οπως δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα μονο απο προσωπικες εμπειριες, ετσι δεν μπορουμε γενικα να βγαλουμε συμπερασμα μεσα απο ενα φορουμ!!! ;)

Συμφωνώ απόλυτα! Γίαυτο η σοφότερη συμβουλή που διαβασα ηταν να παει σε εναν καλο ενδοκρινόλογο για να αποκλείσει την πιθανότητα να εχει το οτιδήποτε και μετα να συνεχίσει με διατροφολόγο.

 

 

 

Κι εγω στην ηλικια της ημουν 47 κιλά με ύψως 1,7 υγιέστατη αλλα μια φιλη μου που ηταν σε παρόμοιο σώματοτυπο έμαθε μια ωραια μερα οτι ειχε διαβήτη...Ειναι καλο λοιπόν να κοιτάξει πρωτα οποιαδήποτε πιθανότητα αν κατι επιρεαζει τον μεταβολισμό της καλού κακού και μετα ας κοιτάξει να κανει κατι στην διατροφη της.Επισης υπαρχει μια πιθανότητα να μην γινετε και τιποτα....Εχω μια φιλη που τρωει τα πάντα σε μεγάλη ποσοτητα και εχει προσπαθήσει να κανει τα πάντα μεχρι και κατι σκευάσματα επερνε( πρωτεΐνης αν δεν κάνω λαθος),εχει παει σε οτι γιατρό και διατροφολόγο υπαρχει στην Αθήνα και τιποτα...Και τωρα αποδέχτηκε τον εαυτό της οπως ειναι και καμαρώνει για την λεπτή της μέση!!! Ειναι κι αυτο μια λυση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γίαυτο η σοφότερη συμβουλή που διαβασα ηταν να παει σε εναν καλο ενδοκρινόλογο για να αποκλείσει την πιθανότητα να εχει το οτιδήποτε και μετα να συνεχίσει με διατροφολόγο.

 

Δεν ειμαι ομως σιγουρη τι νοημα θα ειχε μια επισκεψη σε εναν ειδικο (ενδοκρινολογο, διατροφολογο κλπ...) τη στιγμη που η θεματοθετρια αναφερει οτι δεν τρωει τροφιμα που ολοι γνωριζουμε οτι ειναι πλουσια σε θρεπτικα συστατικα, γιατι αν ελεγε "τρωω απο ολα και δεν βαζω κιλα", τοτε θα επρεπε αμεσως να απευθυνθει σε καποιον ειδικο..., σε αυτο ακριβως το σημειο εχω την ενσταση μου, δεν ξερω...:rolleyes:

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ομως σιγουρη τι νοημα θα ειχε μια επισκεψη σε εναν ειδικο (ενδοκρινολογο, διατροφολογο κλπ...) τη στιγμη που η θεματοθετρια αναφερει οτι δεν τρωει τροφιμα που ολοι γνωριζουμε οτι ειναι πλουσια σε θρεπτικα συστατικα, γιατι αν ελεγε "τρωω απο ολα και δεν βαζω κιλα", τοτε θα επρεπε αμεσως να απευθυνθει σε καποιον ειδικο..., σε αυτο ακριβως το σημειο εχω την ενσταση μου, δεν ξερω...:rolleyes:

 

Εγω καταλαβα οτι μονο όσπρια δεν τρωει...Γιατι αναφέρει για σάντουιτς στο σχολειο και ψωμι με μερεντα για απόγευμα και μετα ξανά φαγητο...δεν μου φάνηκε φτωχό.Εκτος βεβαια αν οι ποσότητες ειναι μηδαμινές..

Link to comment
Share on other sites

Εγω καταλαβα οτι μονο όσπρια δεν τρωει...Γιατι αναφέρει για σάντουιτς στο σχολειο και ψωμι με μερεντα για απόγευμα και μετα ξανά φαγητο...δεν μου φάνηκε φτωχό.Εκτος βεβαια αν οι ποσότητες ειναι μηδαμινές..

 

Αυτα γραφει στο πρωτο της μηνυμα:

 

[...δε τρωω ψωμι με το φαγητο, ουτε φετα, ουτε σαλατα... α, και το αποκορυφωμα: δε τρωω οσπρια.. οχι, τιποτα!...]

 

Αν τρωει σκετο φαγητο (μεσημερι, βραδυ), ενα ποτηρι γαλα για πρωινο, ενα σαντουιτς στο σχολειο και τοστ το απογευμα, νομιζω ειναι ικανα μονο για να διατηρησουν το ηδη υπαρχον βαρος, και οχι να προσθεσουν..., και φυσικα μεσα σε ολα αυτα μην ξεχναμε και τις θερμιδες που χανονται λογω φυσιολογικης κινησης, ενδεχομενης ασκησης κλπ...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω οτι απεχω απο την αποψη σας. Οταν εχεις θεμα βαρους, ζητας βοηθεια απο ειδικο-οχι απο εμας. Απο γιατρο πχ. Να δεις αν ολα πανε καλα. Δεν κανει κακο να το ελεγξεις, ετσι δεν ειναι;

 

Για τη θεματοθετρια (αν θελει) κι οσες κοπελες μας διαβαζουν κι ενδιαφερονται για το θεμα (γιατι μην ξεχνατε οτι μπορει να μας διαβαζει αλλο ατομο, που ψαχνει το θεμα !!! πολυ σοβαρο): υπαρχουν και γραμμες ενημερωσης-βοηθειας. Για οποια απορια εχουν, απλη η περιπλοκη.

 

ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ

http://www.tilefonikigrammi.gr

 

116111

 

 

18 ΆΝΩ(ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ)

 

2106448980

 

ΑΝΑΣΑ

 

2109234904

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω οτι απεχω απο την αποψη σας. Οταν εχεις θεμα βαρους, ζητας βοηθεια απο ειδικο-οχι απο εμας. Απο γιατρο πχ. Να δεις αν ολα πανε καλα. Δεν κανει κακο να το ελεγξεις, ετσι δεν ειναι;

 

Για τη θεματοθετρια (αν θελει) κι οσες κοπελες μας διαβαζουν κι ενδιαφερονται για το θεμα (γιατι μην ξεχνατε οτι μπορει να μας διαβαζει αλλο ατομο, που ψαχνει το θεμα !!! πολυ σοβαρο): υπαρχουν και γραμμες ενημερωσης-βοηθειας. Για οποια απορια εχουν, απλη η περιπλοκη.

 

ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ

http://www.tilefonikigrammi.gr

 

116111

 

 

18 ΆΝΩ(ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ)

 

2106448980

 

ΑΝΑΣΑ

 

2109234904

E αν απέχεις,να μην γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σου,

 

δεν αναφέρομαι στα ιατρικά θεματα καθόλου μιας και δεν ειναι ειδικότητα μου,

δεν ξερω ποια ειδικοτητα ειναι καλυτερη για να σου βρεί αν εχεις καποια άλλη έλλειψη.

 

οι τροφές που αναφέρεις, πολλές απο αυτές δεν έχουν καλή θερμιδική αξία.

Δηλαδή τις τρώς και καίγονται, δεν μένουν στο σώμα σου για να το συντηρούν ή να σου δώσουν βάρος/μύς.

 

Ένα πακετάκι αμύγδαλα 200 γρ, εχει 1200 θερμίδες.

Δοκίμασε το εξής. Αντι για άλλο έτοιμο γλυκό του εμπορίου, πάρε αμύγδαλα και φάε τα μαζί με μέλι, κάθε μέρα, μια κούπα αμύγδαλα ( ή και φιστίκια αιγίνης αψητα κ αναλατα, ειναι τελεια μαζι με μελι ) και μια κουταλιά της σουπας μέλι.

υπαρχουν ετοιμες οι μερίδες μελιού, νομίζω και μπορείς να το φάς κ στο δρόμο.

 

Τα φρούτα δίνουν καλές θερμίδες και βιταμίνες. Αν θες να φας σοκολατα πχ φαε μπανάνα με σοκολατα όχι μόνο σοκολάτα.

 

τα flapjack ειναι τελεια γιατι τα φτιαχνεις μια φορα τη βδομαδα πχ κ τα τρως σιγά σιγά, και μπορείς να τα παιρνεις μαζί (στο σχολείο, στο δρόμο!) και εχουν ΣΟΥΠΕΡ θερμίδες κ μπορείς μόνη σου να τα φτιαξεις.

μόνο κουακερ, μελι και βουτυρο θελεις, πανευκολη συνταγή.

δες εδώ http://parents.org.gr/food/a332.... τρωγοντας αυτά... έβαλα μετά τη γέννα αλλα 10 κιλά :?:-)

 

 

γενικά, πρεπει να κανεις συνδυασμούς και στα άλλα γεύματα όχι μόνο στα μεσημεριανά/βραδυνα.

το πρωινό, και το σνακ σου πρεπιε και αυτά να έχουν καλύτερη υπόσταση, βλεπε αμυγδαλα, ..

Πχ, το γάλα θα ειναι καλό να το συνοδέψεις με κάτι άλλο. πχ ξηρό καρπό, σταφίδες,

και ταχίνι με μελι ειναι επισης δυναμωτικο αλλα δε μπορείς να το φας στο δρόμο έξω.

 

ίσως να τρώς απλώς λίγες ποσότητες κ να σου περνά γρήγορα η όρεξη.?

 

να ξέρεις ότι το γλυκανισο , σε τσάι, βοηθά κ αυξάνει την όρεξη.

Μπορεί κ μόνο αυτό να σε βοηθήσει να τρώς πιο συχνά αν όχι περισσότερο, και να μη ξεχνάς να ακούσεις το συναίσθημα της πεινας.

κάποιες ερωτήσεις:

Έχεις αισθανθεί ποτέ αδυναμία, τι σε οδηγησε να πας στο γιατρό?

απλώς επειδη το διαβασες εδω απο τα μέλη που φοβήθηκαν για σένα ? .

Νιώθεις ας πούμε ανησυχία, ή νευρικότητα που είσαι λίγα κιλά? (σου μιλάνε αρνητικά για αυτό?)

Αισθάνεσαι να έχεις όρεξη και διάθεση να φάς, ή το φαγητό δεν σου λέει και πολλά και το αποφεύγεις ?

Σου αρέσει να μαγειρεύεις, ασχολείσαι με την παρασκευή του φαγητού σε καποιο σταδιο μεσα στη μέρα?

(Για να δω τι μπορώ να σου προτείνω το ρωτάω)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...