Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δανεικα και αγυριστα


Recommended Posts

Γεια σας και παλι.

εχω ενα προβληματακι π προεκυψε με τον συζηγο μου.

εχουμε συνολο 4 παιδια 2 εχει απο τον πρωτο γαμο ενα δικο μας και ενα δικο μ απο τον πρωτο μ γαμο.

το προβλημα ειναι οτι ειναι ανεργος καιρο τωρα με αποτελεσμα να μην εχει να ζησει τα παιδια του τα πρωτα.δεν εχει και βενζινες για το αυτοκνητο,

μια διο φορες την βδομαδα μενει στο σπιτι του (ενα παλιο χωρις τα απαρετητα για να ζησει οικογενεια) και ειδικα οταν δνε εχει βενζινα να ερθει σπιτι μου( μια φορα την βδομαδα γινετε αυτο) του δινω κανενα 1ο ευρω.και εγω ανεργη ειμαι επισης και μας σιντιρουν οι γονεις μου.χθες ας πουμε του δωσα δεκα ευρω για να μινει σπιτι μου με το μωρο μας π εχει μια σοβαρη ασθενεια κ χρειαζετε συνεχη επιβλεψη αλλα μαλλον δεν εβαλε βενζινα και πηρε τροφιμα στα αλλα του παιδια.

δεν γινετε σε μια μερα να καψει ενα αυτοκινητο δεκα ευρω!

δεν το παραδεκτηκε αλλα αν το εκανε εμενα αυτο με κανει να νιοθω ασχημα και οτι με εκμεταλευται.

για το μωρο μας δεν εχει προσφερει τ παραμικρο.μονο για τα αλλα σκαει.

 

εντομεταξυ τυ εχω βρει δουλεια να δουλεψει και δεν παει.δεν θελει να εχει αφεντικα στο κεφαλι του λεει.δεν θελει απο δημαρχος να καταλυξη μπαρμπερης!!ετσι λεει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εντμεταξυ στα παιδια του (μας) δινω και χαρτζιλικι 2 ευρω στο καθενα καθε 5-6 μερες.

προσπαθω να ειμαι καλη μητρια αλλα οταν βλεπω τετοια προβληματιζομαι και χαλιεμαι.

 

επισις κατι αλλο που με απασχολει ειναι οτι καθε καλοκαιρι τακραταει αυτος σπιτι του γτ σο δικο μ ειναι στενοκοπια και δεν εχουμε ακρετα κρεβατια και θα μενυν σπιτι του 4 φορες την βδομαδα και θα πηγαινουμε κ εμεις αλλα το βραδι θα φευγουμε σπιτι μας και τις ιπολοιπες μερες σπιτι μου ολοι μαζι.θα θελα να κοιματε σπιτι μου συνεχεια ο αντρας μου νιοθω ασφαλεια μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.

εχω ενα προβληματακι π προεκυψε με τον συζηγο μου.

εχουμε συνολο 4 παιδια 2 εχει απο τον πρωτο γαμο ενα δικο μας και ενα δικο μ απο τον πρωτο μ γαμο.

το προβλημα ειναι οτι ειναι ανεργος καιρο τωρα με αποτελεσμα να μην εχει να ζησει τα παιδια του τα πρωτα.δεν εχει και βενζινες για το αυτοκνητο,

μια διο φορες την βδομαδα μενει στο σπιτι του (ενα παλιο χωρις τα απαρετητα για να ζησει οικογενεια) και ειδικα οταν δνε εχει βενζινα να ερθει σπιτι μου( μια φορα την βδομαδα γινετε αυτο) του δινω κανενα 1ο ευρω.και εγω ανεργη ειμαι επισης και μας σιντιρουν οι γονεις μου.χθες ας πουμε του δωσα δεκα ευρω για να μινει σπιτι μου με το μωρο μας π εχει μια σοβαρη ασθενεια κ χρειαζετε συνεχη επιβλεψη αλλα μαλλον δεν εβαλε βενζινα και πηρε τροφιμα στα αλλα του παιδια.

δεν γινετε σε μια μερα να καψει ενα αυτοκινητο δεκα ευρω!

δεν το παραδεκτηκε αλλα αν το εκανε εμενα αυτο με κανει να νιοθω ασχημα και οτι με εκμεταλευται.

για το μωρο μας δεν εχει προσφερει τ παραμικρο.μονο για τα αλλα σκαει.

 

εντομεταξυ τυ εχω βρει δουλεια να δουλεψει και δεν παει.δεν θελει να εχει αφεντικα στο κεφαλι του λεει.δεν θελει απο δημαρχος να καταλυξη μπαρμπερης!!ετσι λεει.

 

χιλια συγνωμη αλλα τα τελευταια λογια που μαρκαρα με βγαζουν απτα ρουχα μου... Δεν το θεωρω απλα απαραδεκτο.. την ιστορια σου την θυμαμαι απο πριν γεννησεις, και τα προβληματα με τα σπιτια και τα περα δωθε υπηρχαν απο τοτε και σας ζοριζαν. Αλλα βρε κατερινα ειναι δυνατον να μην το κανεις θεμα που αρνειται να παει στη δουλεια? να εχετε τοσα παιδακια, και το μικρακι σας με θεμα υγειας και να μην κανει καμια προσπαθεια να προσφερει στην οικογενεια? Σε αυτη τη ζορικη εποχη και με τοσες ευθυνες να τρεχουν να αρνειται δουλεια? τι ηταν πια πριν μεινει ανεργος, διευθυντης σε πολυεθνικη? Συγχυστηκα...

Συζητησε περισσοτερο μαζι του, να μην μπορει να σε αποφυγει, δεν γινεται.. Δεν πιστευω οτι δεν μπορει να το αντιληφθει νοημων ανθρωπος οτι πρεπει να βρει δουλεια - ποσο μαλλον αν υπαρχει μια! Αυτα πρεπει να τα ξεκαθαριζεις, μην τα αφηνεις να διαιωνιζονται, το μωρο θα μεγαλωνει και τα υπολοιπα παιδακια σας δεν θα κανουν φτερα κι εκεινων οι αναγκες θα μεγαλωνουν.

 

ΥΓ, χαιρομαι πολυ που το μωρο σας γεννηθηκε καλα και δεν χρειαζεται να κανει την επεμβαση της τοσο αμεσα, αλλα αργοτερα! Καλο κουραγιο!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνωμη αλλα τα τελευταια λογια που μαρκαρα με βγαζουν απτα ρουχα μου... Δεν το θεωρω απλα απαραδεκτο.. την ιστορια σου την θυμαμαι απο πριν γεννησεις, και τα προβληματα με τα σπιτια και τα περα δωθε υπηρχαν απο τοτε και σας ζοριζαν. Αλλα βρε κατερινα ειναι δυνατον να μην το κανεις θεμα που αρνειται να παει στη δουλεια? να εχετε τοσα παιδακια, και το μικρακι σας με θεμα υγειας και να μην κανει καμια προσπαθεια να προσφερει στην οικογενεια? Σε αυτη τη ζορικη εποχη και με τοσες ευθυνες να τρεχουν να αρνειται δουλεια? τι ηταν πια πριν μεινει ανεργος, διευθυντης σε πολυεθνικη? Συγχυστηκα...

Συζητησε περισσοτερο μαζι του, να μην μπορει να σε αποφυγει, δεν γινεται.. Δεν πιστευω οτι δεν μπορει να το αντιληφθει νοημων ανθρωπος οτι πρεπει να βρει δουλεια - ποσο μαλλον αν υπαρχει μια! Αυτα πρεπει να τα ξεκαθαριζεις, μην τα αφηνεις να διαιωνιζονται, το μωρο θα μεγαλωνει και τα υπολοιπα παιδακια σας δεν θα κανουν φτερα κι εκεινων οι αναγκες θα μεγαλωνουν.

 

ΥΓ, χαιρομαι πολυ που το μωρο σας γεννηθηκε καλα και δεν χρειαζεται να κανει την επεμβαση της τοσο αμεσα, αλλα αργοτερα! Καλο κουραγιο!

 

του εκανα 2-3 γερες φασαριες παλιοτερα γιαυτο το θεμα και δεν βγηκε κατι!τωρα εδω και καιρο δεν του κανω κουβετα για δουλεια και βλεπω να ανυσηχει και να ψαχνει μονος του.τι να κανω να τον χωρησω?δεν το θελω αυτο. εμεις δεν θα πεινασουμε αλλα τα παιδια του αν δεν δουλευει θα πεινασουν.ας αναλαβει τις ευθυνες του.

Link to comment
Share on other sites

του εκανα 2-3 γερες φασαριες παλιοτερα γιαυτο το θεμα και δεν βγηκε κατι!τωρα εδω και καιρο δεν του κανω κουβετα για δουλεια και βλεπω να ανυσηχει και να ψαχνει μονος του.τι να κανω να τον χωρησω?δεν το θελω αυτο. εμεις δεν θα πεινασουμε αλλα τα παιδια του αν δεν δουλευει θα πεινασουν.ας αναλαβει τις ευθυνες του.

 

Μα φυσικα και πρεπει να τις αναλαβει... σε τιμα που σκεφτεσαι και τα δικα του παιδακια παντως.

Τι να πω..αν τον βλεπεις να ανησυχει μπορει πραγματικα να θορυβηθηκε επιτελους, αλλα μου φαινεται σαν να αργησε λιγακι. Καλλιο αργα βεβαια παρα καθολου.. τωρα για τα δανεικα κι αγυριστα που λες φανταζομαι θα την βρεις την ακρη. Δεν σου λεω χωρισε τον προς θεου , αλλα λες κιολας "Στο δικο μας το παιδι δεν εχει προσφερει το παραμικρο, μονο για τα αλλα σκαει"... Εεε αυτο δεν μπορει να μην ειναι προς συζητηση ξανα και ξανα..

καταλαβαινω οτι κι εσυ εχεις ενα μωρακι να προσεχεις και θες την ησυχια σου και οχι φασαριες, αλλα ειναι αναποφευκτο και για να το συζητας με εμας εδω σε σκαει και σε ζοριζει.. Να του το δειχνεις!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα φυσικα και πρεπει να τις αναλαβει... σε τιμα που σκεφτεσαι και τα δικα του παιδακια παντως.

Τι να πω..αν τον βλεπεις να ανησυχει μπορει πραγματικα να θορυβηθηκε επιτελους, αλλα μου φαινεται σαν να αργησε λιγακι. Καλλιο αργα βεβαια παρα καθολου.. τωρα για τα δανεικα κι αγυριστα που λες φανταζομαι θα την βρεις την ακρη. Δεν σου λεω χωρισε τον προς θεου , αλλα λες κιολας "Στο δικο μας το παιδι δεν εχει προσφερει το παραμικρο, μονο για τα αλλα σκαει"... Εεε αυτο δεν μπορει να μην ειναι προς συζητηση ξανα και ξανα..

καταλαβαινω οτι κι εσυ εχεις ενα μωρακι να προσεχεις και θες την ησυχια σου και οχι φασαριες, αλλα ειναι αναποφευκτο και για να το συζητας με εμας εδω σε σκαει και σε ζοριζει.. Να του το δειχνεις!

 

 

το δικο μας μωρο λεει εχει βοηθεια απο τους γονει μου.τους ειπε μαλιστα οτι επειδη ειναι ανεργος αυτο τον καιρο και επειδη το μωρο εχει τ προβλημα υγειας αν μπορουν να το αναλαβουν μεχρι να βρει δουλεια γιατι αλιως θα αναγκαστει να φυγει εξωτερικο γα δουλεια.

η αληθεια ειναι οτι τα δικα του παιδια πολλες φορες δεν εχουν να φανε ειναι λεπτα κ ταλαιπορημενα.ενω τα δικα μ αφρατα αφρατα.δεν φταιω εγω ομως.ας βρει δουλεια χαμαλης να τα ταισει.εγω οτ μπορω κανω.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μου αρεσε αν τα λευτα αυτα τα εδωσε γα τα παιδια του για τον εξης λογο οτι εγω ειμαι ανεργη.δεν γινεται να ζει τα παιδια τυ εις βαρων των συνταξουχων γονεων μου.ειναι ανανδρο αυτο π εκανε αν το εκανε.

αυτος δεν παραδεχετε οτι το εκανε αλλα το βλεμα του ηταν ενοχο.

Link to comment
Share on other sites

Τα δανεικά κι αγύριστα , που κολλάνε ? δανεικά , του τα δίνεις ?

 

τι να πω....με ξεπερνάνε αυτά που διαβάζω.....είχε 2 παιδιά , τεμπέλης, είχες ένα κ κάνατε άλλο ένα...κι από ότι είδα κ σε άλλο θέμα αυτό που σε απασχολεί είναι το βάρος σου.........

 

Τελικά , ο καθένας έχει αυτόν που του αξίζει....................

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

αα...και προφανώς έχει τα προσόντα για διευθυντική θέση κ δεν δέχεται την άλλη , για να μπορεί να ταίσει τα παιδιά του......

μια εδώ ,μια εκεί , σπίτι του, σπίτι σου.....τώρα τι οικογένεια είναι αυτή .....και 4 παιδιά που δεν φταίνε σε τίποτα !!!!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

αα...και προφανώς έχει τα προσόντα για διευθυντική θέση κ δεν δέχεται την άλλη , για να μπορεί να ταίσει τα παιδιά του......

μια εδώ ,μια εκεί , σπίτι του, σπίτι σου.....τώρα τι οικογένεια είναι αυτή .....και 4 παιδιά που δεν φταίνε σε τίποτα !!!!

 

 

αν με απασχολουσε μονο το βαρος μου ποιος ο λογος να ανοιξω αυτο το θεμα?

δεν ειναι δανεικα ετσι εβαλα τον τιτλο απλα...

μαζι μενουμε μονιμα απλα τα καλοκαιρια κραταει τα παιδια αυτος κ εγω του εχω εκφραση την ενοχληση μου να τα φερει εδω μονιμα και ετσι θα τ απαει σπιτι του να μενουν ολοι μαζι εκει κ θα πηγαινουμε κ εμεις την μερα και το βραδι σπιτι μου.

ετσι ειναι οι συνθετες οικογενειες.

οσο για την δουλεια αν ειναι τεμπελης η οχι δεν προκειτε να τσακονομαι μια ζωη γιαυτο το θεμα κ στο τελος να χωρισουμε και να μηνω αλλα 10 χρονια μονη με 2 παιδια αυτη την φορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν με απασχολουσε μονο το βαρος μου ποιος ο λογος να ανοιξω αυτο το θεμα?

δεν ειναι δανεικα ετσι εβαλα τον τιτλο απλα...

μαζι μενουμε μονιμα απλα τα καλοκαιρια κραταει τα παιδια αυτος κ εγω του εχω εκφραση την ενοχληση μου να τα φερει εδω μονιμα και ετσι θα τ απαει σπιτι του να μενουν ολοι μαζι εκει κ θα πηγαινουμε κ εμεις την μερα και το βραδι σπιτι μου.

ετσι ειναι οι συνθετες οικογενειες.

οσο για την δουλεια αν ειναι τεμπελης η οχι δεν προκειτε να τσακονομαι μια ζωη γιαυτο το θεμα κ στο τελος να χωρισουμε και να μηνω αλλα 10 χρονια μονη με 2 παιδια αυτη την φορα.

 

 

ετσι είναι οι σύνθετες οικογένειες....μάλιστα.

 

Κι από το φόρουμ τι λύση περιμένεις ? αφού δεν έχεις σκοπό να τσακώνεσαι , δέξου το κ το πως θα μεγαλώσετε τα παιδιά ........

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οι συνθετες οικογενειες.

 

Το λες και το ξαναλες αυτό, το είπες και στο άλλο σου θεμα με τα κιλά :roll:

Βασικά, δεν είναι έτσι οι σύνθετες οικογένειες Κατερίνα, έτσι είναι οι οικογένειες που έχουν προβλήματα ασυνεννοησίας και επικοινωνίας.

Αν θες να το λες στον εαυτό σου για να αισθάνεσαι καλύτερα, οκ, αλλά μην το λες σε μας γιατί δεν ισχύει, απλά ενημερωτικά στο λέω, γιατί μπορεί πράγματι να μην το ξέρεις και να νομίζεις ότι όλες οι σύνθετες οικογένειες είναι σαν τη δική σου.

Όσο για το ότι δεν θες να τσακώνεσαι με τον τεμπέλη μια ζωή, μήπως και μείνεις μόνη σου, ξανασκέψου το, τωρα τι σου προσφέρει ακριβώς που δεν θες να σου φύγει?

Μακάρι να αποφασίσεις το καλύτερο για τα παιδιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειμαι απολυτα σιγουρη οτι οι συνθετες οικογενειες ειναι ετσι.. Τα παιδακια χωρισμενων γονεων μενουν με τη μαμα τους και ο μπαμπας τους τα παιρνει καποιες μερες (χωρις να ειμαι σιγουρη θα πω σαββατοκυριακα και γιορτες, ή αι αλλες μερες που συμφωνουνται αναμεσα στο ζευγαρι) Τωρα εσεις γιατι πατε γυρω γυρω τα σπιτια αντι να εχετε ΜΙΑ βαση δεν καταλαβαινω. Μαμα δεν εχουν αυτα τα παιδακια να τα φροντισει επισης?

Δεν βρισκω δικαιολογια για ατομα που απλα "βολευονται"... λυπαμαι.. ακομα χειροτερα αν εχουν παιδια οικογενειες σπιτια εδω κι εκει... Ακους εκει να αρνειται δουλεια, πραγματικα εξοργιζομαι, με ταραζει πως να το πω..

Αν ειναι τεμπελης οπως λες το γνωριζες ανεκαθεν, δεν συνεβη απτη μια μερα στην αλλη, εκλεισες τα ματια σου προφανως..

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το λες και το ξαναλες αυτό, το είπες και στο άλλο σου θεμα με τα κιλά :roll:

Βασικά, δεν είναι έτσι οι σύνθετες οικογένειες Κατερίνα, έτσι είναι οι οικογένειες που έχουν προβλήματα ασυνεννοησίας και επικοινωνίας.

Αν θες να το λες στον εαυτό σου για να αισθάνεσαι καλύτερα, οκ, αλλά μην το λες σε μας γιατί δεν ισχύει, απλά ενημερωτικά στο λέω, γιατί μπορεί πράγματι να μην το ξέρεις και να νομίζεις ότι όλες οι σύνθετες οικογένειες είναι σαν τη δική σου.

Όσο για το ότι δεν θες να τσακώνεσαι με τον τεμπέλη μια ζωή, μήπως και μείνεις μόνη σου, ξανασκέψου το, τωρα τι σου προσφέρει ακριβώς που δεν θες να σου φύγει?

Μακάρι να αποφασίσεις το καλύτερο για τα παιδιά σου.

 

Μπράβο , skountoufla, πες τα......Εγώ περιορίστηκα σε μια πρόταση ,για να μην παρεκτραπώ.....

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το λες και το ξαναλες αυτό, το είπες και στο άλλο σου θεμα με τα κιλά :roll:

Βασικά, δεν είναι έτσι οι σύνθετες οικογένειες Κατερίνα, έτσι είναι οι οικογένειες που έχουν προβλήματα ασυνεννοησίας και επικοινωνίας.

Αν θες να το λες στον εαυτό σου για να αισθάνεσαι καλύτερα, οκ, αλλά μην το λες σε μας γιατί δεν ισχύει, απλά ενημερωτικά στο λέω, γιατί μπορεί πράγματι να μην το ξέρεις και να νομίζεις ότι όλες οι σύνθετες οικογένειες είναι σαν τη δική σου.

 

στο μυαλο μου εισαι!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να ειμαστε μια νορμαλ οικογενεια θα πρεπει να μεινουμε ολοι μαζι σπιτι μου,και εγω δεν το θελω αυτο.

Τα καλοκαιρθα τα εψει μονιμα αυτος κ τα σαββκα τις ιπολοιπες η μανα τους.

Μου προσφερει ασφαλει κ προστασια και γ μικρη δεν θα μεγαλωσει χωρις πατερα οπω ο γιος μου.

Εκτος αυτα τα προβληματα ειναι καλος κ τρυφερος αντρας.

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε μια νορμαλ οικογενεια θα πρεπει να μεινουμε ολοι μαζι σπιτι μου,και εγω δεν το θελω αυτο.

Τα καλοκαιρθα τα εψει μονιμα αυτος κ τα σαββκα τις ιπολοιπες η μανα τους.

Μου προσφερει ασφαλει κ προστασια και γ μικρη δεν θα μεγαλωσει χωρις πατερα οπω ο γιος μου.

Εκτος αυτα τα προβληματα ειναι καλος κ τρυφερος αντρας.

 

Από το φόρουμ δεν μας λες τι λύση θέλεις.......

 

Πως γίνεται να νιώθεις ασφάλεια με έναν άντρα που αρνείται να δουλέψει ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε μια νορμαλ οικογενεια θα πρεπει να μεινουμε ολοι μαζι σπιτι μου,και εγω δεν το θελω αυτο.

Τα καλοκαιρθα τα εψει μονιμα αυτος κ τα σαββκα τις ιπολοιπες η μανα τους.

Μου προσφερει ασφαλει κ προστασια και γ μικρη δεν θα μεγαλωσει χωρις πατερα οπω ο γιος μου.

Εκτος αυτα τα προβληματα ειναι καλος κ τρυφερος αντρας.

 

Εεεεε :confused: τοτε τι θελεις? δεν θελεις τα παιδια του? δεν καταλαβαινω τι σου φταιει ακριβως και τι ζητας τελικα.

Νομιζω κι εσυ η ιδια μπερδεμενη εισαι και ησουν μπερδεμενη απτην αρχη της σχεσης, θυμαμαι τα μηνυματα σου παλαιοτερα για την κατασταση οσο ακομη ησουν εγκυος. Το ηξερες οτι εχει παιδια απ προηγουμενο γαμο δεν στα εμφανισε ξαφνικα. Και πολυ ωραιο να λες οτι το κοριτσακι θα μεγαλωσει με τον πατερα του αλλα πραγματικα..πως το βλεπεις να γινεται? το σαμποταρεις κι εσυ η ιδια μη θελοντας να μεινετε στο ιδιο σπιτι.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεψω εγω ετσι ειναι τα μοντερνα ζευγαρια.δεν ψαχνω λτση αλλα. Διμβουλες.μου προσφερει ασφαλεια γτ αν δεν εχεις ζησει την απολυτη μοναξια για χρονια δεν μπορεις να εκτιμησεις την σιντροφια.απκα με πειραζουν καποια πραγματα σε αυτον κ μπηκα να πω τον πονι μου

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε :confused: τοτε τι θελεις? δεν θελεις τα παιδια του? δεν καταλαβαινω τι σου φταιει ακριβως και τι ζητας τελικα.

Νομιζω κι εσυ η ιδια μπερδεμενη εισαι και ησουν μπερδεμενη απτην αρχη της σχεσης, θυμαμαι τα μηνυματα σου παλαιοτερα για την κατασταση οσο ακομη ησουν εγκυος. Το ηξερες οτι εχει παιδια απ προηγουμενο γαμο δεν στα εμφανισε ξαφνικα. Και πολυ ωραιο να λες οτι το κοριτσακι θα μεγαλωσει με τον πατερα του αλλα πραγματικα..πως το βλεπεις να γινεται? το σαμποταρεις κι εσυ η ιδια μη θελοντας να μεινετε στο ιδιο σπιτι.

 

Ναι αλλα δεν γνωριζα οτι το καλοκαιρι τα εχει αυτος μονιμα.και τι θα τρωνε σπιτι μ;που θα κοιμουνται;τρια κρεβατια εχουμε θα στρονω και θα ξεστρονω ολη μερα καναπεδες κ θα μαγειρευω κ θα καθαριζω δεκα ωρες τι να κανω βοηθηστεμαι σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ολα τα μηνύματα σου μου φαίνονται μπερδεμένα...Τελικά μένετε μαζί δε μένετε μαζί,έισαστε καλά και κάνετε έντονο σεξ αλλά τον ενοχλούν τα κιλά σου,το μωράκι είναι καλά στο ένα μήνυμα στο άλλο παραπονιέσαι οτι είναι βαριά άρρωστο κι ο μπαμπάς δε δίνει τη πρέπουσα σημασία κ.τ.λ:confused::confused:Σου έυχομαι ολα να λυθούν και κυρίως το πρόβλημα του μωρού,αλλά εγω δε βγάζω άκρη με τα μηνύματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις εδώ πρεπει να τα συζητήσεις με τον άντρα σου. Η ασυννενοησια και η έλλειψη οργάνωσης είναι κακός σύμβουλος σε έναν γάμο. Του έχεις πει τι σε ενοχλεί? Συζητατε γενικά?

Επίσης από τη στιγμή που του δινεις λεφτά, δεν καταλαβαινω γιατί να σε απασχολεί το πού τα ξοδευει. Αλλιώς μην του δινεις. Και μου φαίνεται εντελώς κουφο το ότι δεν θελει να δουλέψει ενώ όπως λες έχει βρει δουλειά. Άλλοι παρακαλανε για δουλειά και αυτός δεν καταδεχεται για να μην έχει αφεντικό? Μήπως απλα εχει βολευτει και μήπως θα έπρεπε να βάλεις κι εσύ ένα φρενο στην οικονομική ενίσχυση που του παρεχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις εδώ πρεπει να τα συζητήσεις με τον άντρα σου. Η ασυννενοησια και η έλλειψη οργάνωσης είναι κακός σύμβουλος σε έναν γάμο. Του έχεις πει τι σε ενοχλεί? Συζητατε γενικά?

Επίσης από τη στιγμή που του δινεις λεφτά, δεν καταλαβαινω γιατί να σε απασχολεί το πού τα ξοδευει. Αλλιώς μην του δινεις. Και μου φαίνεται εντελώς κουφο το ότι δεν θελει να δουλέψει ενώ όπως λες έχει βρει δουλειά. Άλλοι παρακαλανε για δουλειά και αυτός δεν καταδεχεται για να μην έχει αφεντικό? Μήπως απλα εχει βολευτει και μήπως θα έπρεπε να βάλεις κι εσύ ένα φρενο στην οικονομική ενίσχυση που του παρεχεις?

 

 

τι ενυσχηση?του δινω 10-20 ευρω τον μηνα και μ επιστρεφει μολις βρει τα τριπλασια κ ψωνιζει για το σπιτι.

και του δινω 1-2 ευρω 2-3 φορες την βδομαδα για τον καφε του π παιρνει σε πλαστικο στον δρομο.

 

δεν ξερω τι λοξα εχει με την δουλεια αλλα ισως παιζει σιμασια το οτι ηταν και πορτιερης παλια και δασκαλος πολεμικων τεχνων και ντρεπετε καπως να μοιραζει μια στιγμη φιλαδια στους δρομους.του ειπα ε και?τα παιδια σου θα ταιζεις δεν θα ταιζεις ξενους.

Link to comment
Share on other sites

ναι λινακι τα σηζηταμε αλλα ακρη δνε βγαζουμε.και κοιμαμαι στεναχωρεμενη κ το αλλο προι με βρησκω στην αγκαλια του μεσα.αυτος με παιρνει στην αγκαλια του τα βραδια οταν εχει προιγιθει διαπλικτισμος.

Link to comment
Share on other sites

τι ενυσχηση?του δινω 10-20 ευρω τον μηνα και μ επιστρεφει μολις βρει τα τριπλασια κ ψωνιζει για το σπιτι.

και του δινω 1-2 ευρω 2-3 φορες την βδομαδα για τον καφε του π παιρνει σε πλαστικο στον δρομο.

 

δεν ξερω τι λοξα εχει με την δουλεια αλλα ισως παιζει σιμασια το οτι ηταν και πορτιερης παλια και δασκαλος πολεμικων τεχνων και ντρεπετε καπως να μοιραζει μια στιγμη φιλαδια στους δρομους.του ειπα ε και?τα παιδια σου θα ταιζεις δεν θα ταιζεις ξενους.

 

Τι θα πει ντρεπεται? Απο που και ως πού είναι ντροπή να μοιραζει κανείς φυλλάδια η να εργάζεται ντελιβερι η ότι άλλο? Και εξάλλου και πριν ήταν πορτιερης όπως λες δεν ήταν και προϊστάμενος πολυεθνικης. Ντροπή δεν είναι η δουλειά, αλλά η τεμπελια. Καλό είναι ειδικά σε τέτοιες δύσκολες εποχές κρίσης και ανεργίας, να είμαστε ευγνομωνες αν έχουμε δουλειά, όχι να βρίσκουμε και να μην καταδεχομαστε. Αν είναι δυνατον δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...