Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


εχεις πμ

καινούρια δε γράφω πια, έχω ένα με βατραχάκι, ελπίζω να σου κάνει!

με το καλό!

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου!!! ευχαριστω κ για τις ευχες σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα θελω βοήθεια εγω και ο άντρας μου βαφτιζουμε ενα αγοράκι το όνομα του θα είναι Θάνος θελω ενα ποιηματάκι για το βιβλίο των ευχών αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα σας ειμαι ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ένα έχω να πω!έχω πλαντάξει στο κλάμα με αυτά που διαβάζω!!!!Και επειδή και σε λίγο καιρό έρχεται και η σειρά μας,βαπτίζουμε τη μπέμπα μας,το μικρο μας άγγελο θα ήθελα αν μπορείτε φυσικά,ένα όμορφο ποιηματάκι για το προσκλητήριο να αναφερει και το νονό και τη νονά!!

Link to comment
Share on other sites

:cool: χα..έχω δύσκολο!Γάμος,βάπτιση και ξανά γάμος...

Θέλω να δείξω στους καλεσμένους μου οτι θα έχει αρκετή ταλαιπωρία η Κυριακή εκείνη. Πρώτα κάνουμε καθολικό γάμο και βάπτιση σε εκκλησία και μετα ορθόδοξο γάμο σε παρεκκλήσι κτήματος οπου σκοπεύω να τους αποζημιώσω με πολύ καλό φαγητό.έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημερα χρειάζομαι τη βοήθεια σας εχω βρει στο Ίντερνετ μια πολυ ωραια κορνίζα ξύλινη που πανω της μπορουν να μου σκαλισουν ενα κειμενάκι για τους νονούς ειναι ενα φιλικό μας ζευγάρι μονο που δεν τα παω καλα με τα ποιηματακια αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα σας ειμαι ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις να στειλεις κ σε μενα?εχω παρομοιο θεμα με τη διαφορα οτι γαμοβαπτιζομαστε..

 

Σου έστειλα 3 γιατί δεν μου είπες το φύλο του παιδιού......ελπίζω να βολευτείς με κάποιο.....!

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα 3 γιατί δεν μου είπες το φύλο του παιδιού......ελπίζω να βολευτείς με κάποιο.....!

 

ξεχαστηκα η αληθεια ειναι.αγοραρο εχω.. βολευτηκα βολευτηκα..κατι σε ποιο θαλασσινο θεμα δεν εχεις ε?δεν πειραζει ομως..ηταν τελεια κ τα τρια σε ευχαριστω πολυ και απο εδω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα σας!!! θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω εμα προτοτυπο ποιηματάκι για γαμο-βαφτιση. αγορακι εχω και το θεμα θα ειναι μικρος πριγκιπας. 9 μηνων θα ειναι οταν θα γινει ο γαμος και η βαφτιση.σας ευχαριστω εκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εχετε μηπως καποιο κειμενακι για τη βαφτιση της μικρης μου?θα χει θεμα τα τριανταφυλλα κ γλυκο με μελι κ το νομα της θα ναι εμμελεια-μαρια.ευχαριστω!!

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχουν συγκεντρωθεί πουθενά όλα τα στιχάκια ή κείμενα; Καλά είναι να μπουν όλα σε ένα θέμα (χωρίς τα προσωπικά τους στοιχεία) ώστε να τα χρησιμοποιούν και άλλα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν συγκεντρωθεί πουθενά όλα τα στιχάκια ή κείμενα; Καλά είναι να μπουν όλα σε ένα θέμα (χωρίς τα προσωπικά τους στοιχεία) ώστε να τα χρησιμοποιούν και άλλα μέλη.

 

Σ' αυτό εδώ το θέμα είναι. Προηγούνται σχεδόν 50 σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και πολλά πμ όμως, γι' αυτό το έγραψα.

 

Τα έχω συγκεντρώσει κατά κατηγορίες σε ένα φορουμάκι, όταν όμως έβαλα το λινκ θεωρήθηκε διαφήμιση, αν και ήταν δωρεάν η διάθεση. Αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο, στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα και απο μενα.εχουμε βαπτιση και εμεις τον μαιο και το θεμα μας θα ειναι ναυτικο.....θελω βοηθεια για το ποιημα.....ο νονος ειναι καπετανιος και θα ηθελα να αναφερθει.....εχω στο μυαλο μου κατι αλλα δεν ξερω πως να το τελειωσω.....please θελω βοηθεια

 

το ναυτακι του αιγαιου ειμαι εγω

τρικυμίες και φουρτουνες δεν φοβαμαι εγω

εχω καπετανιο για νονο

και αν ο αερας το μαλλι μας χαλασει

η νονα μου η κομμώτρια αμεσως θα το φτιαξει

(η νονα ειναι κομμωτρια)

μετα ομως.......θα μου αρεσε να αναφερθουμε καπως και εμεις οι γονεις οπως

φαρος οι γονεις μου που θα φεγγει μια ζωη

 

κοριτσια βοηθεια.....εχω αλλα δυο μωρακια και δεν μπορω να ασχοληθω και πολυ γι'αυτο θελω την βοηθεια σας....

ευχαριστωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Το ναυτάκι του αιγαίου είμαι εγώ,

τρικυμίες κ φουρτούνες αψηφώ.

Δεν φοβάμαι, καπετάνιο έχω νονό,

και σε κάθε λιμάνι μου, φάρο φωτεινό.

Φάρο που θα φέγγει μια ζωή,

τους δυο γονείς μου που με αγαπούν πολύ.

Και αν τυχόν... χαλάσει από τον αέρα το μαλλί

η νονά η κομμώτρια το φτιάχνει στη στιγμή!

 

ή(Τους δυο γονείς μου πάντα εκεί,

φάρο, που θα φέγγει μια ζωή.)

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

αχ ειναι πολυ ωραιο...ευχαριστω πολυ!!!με σωζεις.....ειχα σπασει το κεφαλι μου να βρω κατι....και παλι ευχαριστω

μηπως ξερει καμια κοπελα που μπορω να βρω σαπουνακι αστερια ή καραβι οικονομικό για να κανω μονη μου τις μπομπονιερες?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...