Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Έχετε υπόψη σας κάποιον καλό ΩΡΛ στο Παίδων Πεντέλης ή κάποιον στα γύρω προάστεια που να δέχεται (ει δυνατόν) ταμείο Δημοσίου;

Η παιδίατρος μας βρήκε υγρό στα αυτάκια του μικρού και μας ζήτησε να τον δεί ΩΡΛ για να μην του δώσει αντιβίωση αν δεν είναι απόλυτη ανάγκη.

Εντωμεταξύ, πρέπει να κάνουμε και ακουόγραμμα, γιατί στον έλεγχο του μαιευτηρίου έχει ένα (-) στο αριστερό αυτί και πρέπει να το ελέγξουμε, αλλά αυτό θα πρέπει να γίνει αφού αντιμετωπιστεί το θέμα με το υγρό. Έχει κάνει κάποια από σας στο παιδάκι της ακουόγραμμα και πού; Η παιδίατρος μου είπε ότι στο Παίδων Πεντέλης δεν κάνουν ακουόγραμμα και δε θέλω να "μπλέξω" με τα άλλα νοσοκομεία (Αγία Σοφία-Αγ. Κυριακού).

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 6 months later...

Αυτό είναι το site του νοσοκομείου. Έχει τα τηλέφωνα που μπορείς να πάρεις για γενικές πληροφορίες/ραντεβού, σίγουρα θα μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν.

 

http://www.pentelischildrenhospital.gr/main.htm

 

Φιλικά,

Μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Εάν γνωρίζει κανείς κάποιον πραγματικά καλό ΩΡΛ ο οποίος χειρουργεί σε κάποιο από τα δημόσια νοσοκομεία παίδων θα ήθελα να μου δώσει τα στοιχεία του προκειμένου να κλείσω ραντεβού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη είσαι;Ο δικός μας φαίνεται προς το παρόν πολύ καλός, δεν ξέρω βέβαια αν χειρουργεί στο Παίδων (μπορώ να τον ρωτήσω) και είναι στην Παιανία...

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κουδουμνάκης στο Αγία Σοφία - Παίδων είναι καταπληκτικός. Είναι αναπληρωτής διευθυντής. Μπορείς να κλείσεις ένα απογευματινό ραντεβού για να δει το παιδί πιο άμεσα.

.png,.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με κάποιον καλό ωρλ?

κατά προτίμηση να είναι σε κάποιο απο τα ΠΑΙΔΩΝ.

Ψάχνω γιατι το ζουζούνι μου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ με αμυγδαλίτιδες (9 επεισόδια σε 1 χρόνο όλα με 40-41 πυρετό και αντιβίωση, μια φορά νοσηλευτήκαμε κιόλας για ενδοφλέβια, χαλια δηλαδή).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με κάποιον καλό ωρλ?

κατά προτίμηση να είναι σε κάποιο απο τα ΠΑΙΔΩΝ.

Ψάχνω γιατι το ζουζούνι μου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ με αμυγδαλίτιδες (9 επεισόδια σε 1 χρόνο όλα με 40-41 πυρετό και αντιβίωση, μια φορά νοσηλευτήκαμε κιόλας για ενδοφλέβια, χαλια δηλαδή).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις.

Eξαιρετικός ειναι ο Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης, αν θες σου στέλνω στοιχεια με πμ, εγχειρησε αμυγδαλές-κρεατάκια το γιο μου, έχει κ ιδιωτικό ιατρειο στη λεωφ. Κηφισίας

Link to comment
Share on other sites

Eξαιρετικός ειναι ο Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης, αν θες σου στέλνω στοιχεια με πμ, εγχειρησε αμυγδαλές-κρεατάκια το γιο μου, έχει κ ιδιωτικό ιατρειο στη λεωφ. Κηφισίας

Αν μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας θα με εξυπηρετούσες αφάνταστα!!!

Πήρα για τηλεφωνικό ραντεβού με τον συγκεκριμένο γιατρό, διαβασα εδω στο φορουμ καλές γνώμες γι' αυτόν, αλλα το πρωτο διαθέσιμο είναι 7/9 :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ. Να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου :)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας θα με εξυπηρετούσες αφάνταστα!!!

Πήρα για τηλεφωνικό ραντεβού με τον συγκεκριμένο γιατρό, διαβασα εδω στο φορουμ καλές γνώμες γι' αυτόν, αλλα το πρωτο διαθέσιμο είναι 7/9 :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ. Να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου :)

Μπορεί σίγουρα να σε δεχθεί νωρίτερα στο προσωπικό του ιατρείο, σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα κορίτσια! Εχω κ εγώ ένα πρόβλημα με τον γιό μου. Πρίν ένα μήνα νοσηλέυτηκε στο ΠΑΓΝΗ Ηρακλείου με δύσπνοια κ κορεσμό 92! Είναι 2,5 ετών και τη νύχτα ροχαλίζει και κάνει άπνοιες!!!

Ο ΩΡΛ που τον είδε μου είπε ότι πρέπει να αφαιρεθούν κρεατάκια, αμυγδαλές και υγρό απο το αφτί, μέσα στο χειμώνα! Μας είπε κατευθειάν κ για φακελάκι κ τα πήρα στο κρανίο!! Βγαίνοντας απο το νοσοκομείο επισκεφτήκαμε άλλον ένα ΩΡΛ και μας είπε ότι το παιδί δεν έχει υγρό στο αφτί, βγάλαμε ακτινογραφία κ μας είπε ότι τα κρεατάκια είναι 3ου βαθμού κ χρειάζεται αφαίρεση! Ο ίδιος γιατρός μας σύστησε κ κάποιον άλλο γιατρό ως πάρα πολύ καλό για να τον δεί κ αυτός! Πήγαμε κ σε αυτόν κ μας είπε: υγρό στο αφτί δεν έχει, τα κρεατάκια του δεν έχουν πρόβλημα αλλά οι αμυγδαλές του ενώ ΄φαίνονται μικρές...δεν είναι! Αν χρειαστεί χειρουργίο δεν θα τον χειρουργήσει για κρεατάκια αλλά για τις άπνοιες κ τις αμυγδαλές!

Τώρα σκέφτομαι να πάω κ σε κάποιον άλλο μήπως συμπίπτει καμία ΄διάγνωση!!!

ο κάθενας το μακρύ του κ το κοντό του!!!!

Εχω μπερδευτεί κ αγχωθεί γιατί βλέπω το μικρό μου ότι ζορίζεται πολύ στον ύπνο του! Σκέφτομαι να ανέβω Αθήνα σε κάποιο Παίδων αλλά δεν ξέρω τίποτα, ούτε που είναι, ούτε τους γιατρούς...τίποτα! Διάβασα για Σαραβάκο κ Κουδουμνάκη! Στείλτε μου σας παρακάλώ πληροφορίες κ τηλέφωνα!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα,

 

μόλις έκλεισα ραντεβού με ΩΡΛ στο Παίδων Πέντέλης και συγκεκριμένα με τον κ. Καραματζάνη.

Μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς περισσότερα γαι τον συγκεκριμένο;

 

Ευχαριστώ

το παπακι μας γεννηθηκε καλοκαιράκι του 2006

το γατακι μας γεννηθηκε χειμώνα του 2007

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μόλις έκλεισα ραντεβού με ΩΡΛ στο Παίδων Πέντέλης και συγκεκριμένα με τον κ. Καραματζάνη.

Μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς περισσότερα γαι τον συγκεκριμένο;

 

Ευχαριστώ

 

απο το παιδων πεντελης μονο τον σαραβάκο ξερουμε

ειναι πιο παλιος απο τον καραματζάνη

και αναισθησιολόγο προτιμήστε την κυρία Ρίζου!!!!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω.μόλις σήμερα έκλεισα ένα ραντεβού στο παίδων Πεντέλης με τον κύριο Σαραβάκο γιατί έχουμε 8έμα με τα αυτιά της,έχουμε παρατηρήσει με την δασκάλα της οτι μάλλον δεν ακούει καλά.κι εμένα μου κλείσανε ραντεβού στις 4/4!!!

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ Ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ. Η ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΥΟΣΙΤΙΔΕΣ

Link to comment
Share on other sites

απο το παιδων πεντελης μονο τον σαραβάκο ξερουμε

ειναι πιο παλιος απο τον καραματζάνη

και αναισθησιολόγο προτιμήστε την κυρία Ρίζου!!!!!!

 

Δυστυχώς, το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού του Σαραβάκου ήταν για Μάιο...

το παπακι μας γεννηθηκε καλοκαιράκι του 2006

το γατακι μας γεννηθηκε χειμώνα του 2007

Link to comment
Share on other sites

Ο γιοε μου 3,5 ετων ροχαλιζει στον υπνο του, και καμια φορα ακουγεται και στο ξυπνιο ηχος. Εγω εκανα μικρος αφαιρεση κρεατακια. Δεν ξερω αν εχει σχεση ...

Ο παιδιατρος λεει δεν εχει κρεατακια, αλλα ψαχνουμε και ΩΡΛ σε καποιο Παιδων στην Αθηνα.

Στο Αγ Σοφια και Αγλαια Κυριακου ξερετε καποιον?

Να μην βαλει χωρις λογο για εγχειρηση το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...