Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάλυψη εξωσωματικής από ΕΟΠΥΥ


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας κι από μένα

 

χτες πήγα να ρωτήσω στο πρώην ταμείο μου (οαεε) τη διαδικασία για εξωσωματική.

Το αποτέλεσμα ήταν να με παραπέμψουν στα τηλ της πλ. Θεάτρου. Πήρα εκεί και μου είπαν να βρω πρώην γυναικολόγο του ΙΚΑ- γνώστη της διαδικασίας.

 

Εγώ, ως άσχετη, έχω τις απορίες μου. Ξέρει καμιά τι γίνεται??? Έχει κάνει αυτήν τη διαδικασία? Και εάν ναι, μήπως μπορεί να μας την πει καθώς και το γιατρό για αυτήν??

 

Δύο γιατρούς που πήρα μου το δήλωσαν από το τηλέφωνο ότι πρέπει να πληρώσω κανονικά την επίσκεψή τους καθώς και ότι δεν αναλαμβάνουν τη συνταγογράφηση για άλλους συναδέλφους.

 

Τουλάχιστον ήταν ξεκάθαροι από πριν.... Τι να πω :confused::confused::confused:

 

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση στις δύσκολες στιγμές μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!Λοιπόν, θα πάρεις τηλ. στο 184 κ θα κλείσεις ραντεβού με γυναικολόγο.Εγώ έκλεισα στο παραρτημα του ΕΟΠΥ στη Μεταμόρφωση σε μία γυναίκα γυναικολόγο,δε θυμάμαι το όνομά της αλλά είναι η μόνη γυναίκα εκεί.Θα σου δώσει μία λίστα με τις εξετάσεις που θέλουν στην επιτροπή,θα τις μαζέψεις θα ξαναπάς σε αυτήν να σου υπογράψει τη λίστα αυτή και θα τις πας στην επιτροπή μαζί με το χαρτι του γυναικολογου.Ελπίζω να βοήθησα.Καλή

επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικα μπορεις να μπεις στο site του ικα που αναφερει αναλυτικα ολη την διαδικασια και το τι εξετασεις χρειαζεσαι και να αποφυγεις την ταλαιπωρια με τους γιατρους του ικα...μολις μαζεψεις ολες τις εξετασεις σου,κλεινεις ραντεβου σε γυναικολογο του ικα,για το παραπεμπτικο προς την επιτροπη...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

το πιο σωστο ειναι αυτο που λεει η magdoylini, ετσι εκανα και εγω. μπαινεις στο site μαζευεις τις εξετασεις σου μετα πας και σου δινει το παραπεμπτικο και πας επιτροπη. (αφου πρωτα κλεινεις ραντεβου) καλο ειναι να κλεισεις ραντεβου απο τωρα γιατι σου κλεινουν για ενα μηνα μετα, στην διαρκεια αυτη μαζευεις τισ εξετασεις σου.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D:D:D:D

με κάνατε πολύ χαρούμενη :D:D:D:D:D:D:D

 

έχω ακόμα κάποιες απορίες, αλλά φαντάζομαι θα τις λύσω.... όπως πχ ότι έχουμε εξετάσεις του 2010 και δεν ξέρω εάν ισχύουν ακόμα κλπ κλπ

 

θα σας πω νεώτερα όταν τελειώσω την πρώτη φάση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...