Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΕΟΠΥΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Η κολλητη μου μόλις εμαθε οτι ειναι εγκυος. Η γυναικολογος που είχε πάει πριν λίγο καιρο ήταν συμβεβλημένη με τον ΟΠΑΔ και τώρα με τον ΕΟΠΥΥ.

Στις επισκέψεις δεν πλήρωνε τίποτα και πλήρωσε μόνο το τεστ παπ. Ηταν απόλυτα ευχαριστημένη με την συγκεκριμένη γιατρό και σκέφτεται να συνεχίσει με αυτήν.

Κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης γίνονται συχνές επισκέψεις έτσι δεν είναι?λέτε να γλυτώνει τίποτα ή οι επισκέψεις αφορούν υπερηχους οποτε ετσι κι αλλιώς θα πληρώνει?

Ευχαριστώ

Μαρία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα η γιατρος μου ειναι συμβεβλημενη με τον ΕΟΠΠΥ και σε καθε επισκεψη κανω υπερηχο , εξεταση κανονικα,αλλα δεν πληρωνω τιποτα, μου γραφει την επισκεψη στο βιβλιαριο του ικα. απλα νομιζω οτι δικαιολογουνται μονο 2 επισκεψεις το μηνα. μεχρι στιγμης δεν χρειαστηκε να παω 3η φορα στον ιδιο μηνα , αλλα τωρα που μπαινω στον ενατο κ θα παω καθε βδομαδα δεν ξερω τι θα γινει!

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου. Μακάρι να είναι ετσι και να γλυτώσει κάποια χρήματα γιατί ζούμε και σε δύσκολους καιρούς.

Εσύ είσαι ευχαριστημένη από την γιατρό σου, σκέφτομαι μήπως επειδη δεν πληρώνεται δεν ασχολείται όσο πρέπει. Τώρα θα μου πεις αυτό εξαρτάτε από τον άνθρωπο κι όχι από την αμοιβή, είδαμε κι αλλους που χρυσοπληρώνονται.

Με το κάλο να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εμενα η γιατρος μου ειναι συμβεβλημενη με τον ΕΟΠΠΥ και σε καθε επισκεψη κανω υπερηχο , εξεταση κανονικα,αλλα δεν πληρωνω τιποτα, μου γραφει την επισκεψη στο βιβλιαριο του ικα. απλα νομιζω οτι δικαιολογουνται μονο 2 επισκεψεις το μηνα. μεχρι στιγμης δεν χρειαστηκε να παω 3η φορα στον ιδιο μηνα , αλλα τωρα που μπαινω στον ενατο κ θα παω καθε βδομαδα δεν ξερω τι θα γινει!

 

Καλημέρα,

μπορείς να μου πεις το όνομα της γιατρού?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με το καλό το μωρό της φίλης σου. Ετσι κι αλλιως η γιατρός προφανώς θα την ξεγεννησει σωστα; Εκεί θα πληρωθεί γιατί δεν καλύπτει ο ΕΟΠΠΥ την φίλη σου για να γεννησει με την γιατρό αυτη εκτός αν είναι σε δημόσιο νοσοκομείο (και πάλι βέβαια εξαρτάται αν έχουν κάνει συννενοηση για χρήματα). Οπότε δεν υπάρχει λόγος να μην την προσέξει. Πιθανότατα θα πληρώσει τις μεγάλες εξετάσεις

(αυχενικη, β-επιπέδου-ντοπλερ) αλλά επειδή έχει γιατρό του ΕΟΠΠΥ θα της γράψει στο βιβλιαριο και θα καλυψει το ταμείο ένα μέρος αν όχι όλο (δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα λόγω εοππυ, το ικα μου χε δώσει λίγα χρήματα πίσω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Και εμένα ο γιατρός μου με τον οποίο έμεινα έγκυος με σπερματέγχυση είναι στον ΕΟΠΥΥ και τώρα τον έχω κρατήσει και στην εγκυμοσύνη και δεν μου παίρνει τίποτα και πάω όσες φορές θέλω μέσα στον μήνα!

 

Είναι πολύ καλός άνθρωπος. Δεν τον ξέρω σαν μαιευτήρα γιατί δεν έχω καμία φίλη που να γέννησε με αυτόν, αλλά εύχομαι να είναι τόσο καλός όσο ως γυναικολόγος, διότι μέχρι τώρα τον είχα μόνο ως γυναικολόγο και ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Είναι νέος και πολύ χαμηλών τόνων και ομιλητικός και επεξηγηματικός. Μετά έκανα 2 αποτυχημένες εξωσωματικές με άλλους γιατρούς και αυτός μου πρότεινε σπερματέγχυση χωρίς φάρμακα και πέτυχε! όσες κάνατε εξωσωμ. μπορεί να έχετε διαβάσει post μου στο σχετικό θέμα.

 

Οπότε έμεινα σε αυτόν και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη γιατί μπορεί να μην είναι μεγαλογιατρός αλλά σε προσέχει πολύ και ενδιαφέρεται. Βέβαια όταν γεννήσω μου ζήτησε αμοιβή στην οποία φαντάζομαι έχει συμπεριλάβει και όλη την παρακολούθηση...είναι στο Λητώ και μου ζήτησε 1500 αλλά συζητήσιμα, οπότε θα του πω αν μπορεί να μου κόψει κάτι. Τον λένε Λάμπρο Δημολένη και είναι στο Χαλάνδρι.Μπορείτε να δείτε το τηλ. του από το site του ΕΟΠΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...