Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ


hope@

Recommended Posts

ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ...ΠΑΛΛΙΝΔΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΤΗΝ 11Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΟ ΕΜΡΥΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 9 ΒΔΟΜΑΔΑ.ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΠΤΟΚΟΚΚΟΣ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ Η ΑΙΤΙΑ.Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥΔΙΑΚΟΠΗΚΕ Η ΚΥΗΣΗ...ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ...ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΝΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ Η ΞΑΝΑΝΙΩΣΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΘΥΜΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ???ΤΕΛΟΣ Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΜΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΠΤ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΣΟ ΤΠΤ ΑΛΛΑ....ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ήμουν κι εγώ στη θέση σου, πριν έξι χρόνια κι είχα παρόμοια συναισθήματα. Το ξέρω ότι είναι χαζό να σου πω να μην στεναχωριέσαι... Μην απελπίζεσαι πάντως και σε μένα δεν είχαν βρει αιτία, όσο μπορείς βγάλτο απ' το μυαλό σου και τα μωρά θα έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να έχεις αντιφατικά συναισθήματα. Από τη μια έχεις το αίσθημα της αδιαφορίας για το τι πρόκειται να συμβεί στο μέλλον κι από την άλλη θες απεγνωσμένα να γίνεις μανούλα.

Όταν εμένα μου συνέβη αποβολή δεν μπορούσα να περιμένω ούτε για να φτιάξει ο κύκλος μου. Ήθελα να μείνω έγκυος όσο δυνατόν νωρίτερα. Αλλά ας αφήσουμε τα δικά μου.

Το βασικότερο πράγμα είναι η θέληση του ανθρώπου. Νομίζω ότι σε αυτήν θα βασιστείς για να μείνεις έγκυος. Εξάλλου δεν τελειώνει η ζωή με μια ατυχία-αποτυχία. Δεν μπορείς να τα βάλεις με το Θεό. Ίσως αυτό να ήταν μια δοκιμασία από Εκείνον για σένα. Εγώ πάντως είχα ζητήσει τη συμβουλή του παπά της ενορίας μου. Τα λόγια του ήταν τόσο καθησυχαστικά που πραγματικά ένιωσα καλύτερα.

Και φυσικά "θεραπεύτηκα" πραγματικά όταν έμεινα έγκυος ξανά. Σου εύχομαι κι εσένα πρώτα να βρεις θεραπεία ψυχής και σύντομα να μείνεις έγκυος ξανά. Μην χάνεις το κουράγιο σου.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ.ΟΧΙ ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΠΛΕΟΝ..ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΑΜΑ.ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΕΙΧΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ.ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα hope@ η αποβολή μου ήταν πολύ σύντομη. Δεν χρειάστηκε να κάνω ούτε απόξεση. Έγινε 9 χρόνια μετά την απόκτηση του πρώτου μου παιδιού. Το μεγάλο κόστος μου ήταν ψυχολογικό και διήρκεσε μέχρι να ξαναμείνω έγκυος. Έμεινα έγκυος ξανά 6 μήνες αργότερα. Τότε ξαναβρήκα το χαμόγελό μου. Τότε ξαναβρήκα το κέφι να τραγουδήσω. Να αστειευτώ και γενικά να είμαι καλά. Ο λόγος της αποβολής δεν μου έγινε γνωστός. Η υπόθεση του γιατρού ήταν ότι ίσως υπήρξε κάποια ανωμαλία χρωμοσωμική ή άλλου είδους και η μήτρα απέβαλε αυτόματα. Τα παιδιά μου τώρα είναι 18 και 8 ετών αντίστοιχα. Μακάρι από δω και πέρα να σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς και το μεγάλο σου όνειρο σύντομα να γίνει πραγματικότητα.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ...ΠΑΛΛΙΝΔΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΤΗΝ 11Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΟ ΕΜΡΥΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 9 ΒΔΟΜΑΔΑ.ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΠΤΟΚΟΚΚΟΣ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ Η ΑΙΤΙΑ.Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥΔΙΑΚΟΠΗΚΕ Η ΚΥΗΣΗ...ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ...ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΝΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ Η ΞΑΝΑΝΙΩΣΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΘΥΜΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ???ΤΕΛΟΣ Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΜΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΠΤ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΣΟ ΤΠΤ ΑΛΛΑ....ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.

 

 

HOPE ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ,ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ.ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΕΓΙΝΕ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ!!

Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αυτή η αδιαφορία είναι που με πονάει και μένα, αδιαφορώ για το σπίτι, για το αν θα έχουμε φαγητό, για τους γύρω μου. Όχι από κακία, ούτε γιατί είμαι τεμπέλα, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Θέλω μόνο να είμαι σε ένα κρεβάτι, μόνη και να μην σκέπτομαι γιατί πονάει η ψυχή μου.

'Εχουν περάσει 32 μέρες από την απόξεση και αναγκαστικά πάω στη δουλειά, φροντίζω το σπίτι και γενικά κάνω ότι μπορώ αλλά εντελώς μηχανικά.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ...ΠΑΛΛΙΝΔΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΤΗΝ 11Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΟ ΕΜΡΥΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 9 ΒΔΟΜΑΔΑ.ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΠΤΟΚΟΚΚΟΣ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ Η ΑΙΤΙΑ.Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥΔΙΑΚΟΠΗΚΕ Η ΚΥΗΣΗ...ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ...ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΝΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ Η ΞΑΝΑΝΙΩΣΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΘΥΜΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ???ΤΕΛΟΣ Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΜΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΠΤ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΣΟ ΤΠΤ ΑΛΛΑ....ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.

σε καταλαβαίνω απόλητα αφού και εγώ στις 12/3 έχασα το κοριτσάκι μου στην 24 εβδομάδα... αφού το γέννησα πρώτα ζωντανό...τώρα θρηνό στο μνηματάκι του.... αλλα εύχομαι κι΄ολας οταν μπορέσουμε να ξαναπροσπαθήσουμε να μου φέρει ο θεός ένα γερό παιδάκι που αυτή τη φορά θα το πάρουμε σπίτι μας και στην αγκαλλιά μας....

σου εύχομαι και σένα μέσα απο την καρδιά μου το ίδιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...