Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εμεινε το προφυλακτικο!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μολις ανακαλυψα πως το προφυλακτικο ειχε μεινει μεσα μου! Δεν το ειχα καταλαβει και εφυγε κατα την ουρηση!! Υπαρχει κανενας κινδυνος?

 

O συντροφος σου δεν καταλαβε βγαινοντας οτι κατι του ελειπε να στο πει ή να το δειτε μπηκε με προφυλακτικο μετα δεν προβληματιστηκατε που πηγε????συγγνωμη για την αδιακρισια αλλα μου γεννηθηκαν αποριες

Link to comment
Share on other sites

@lizzy

Ειχα καθυστερηση 3 μερες ! Αλλα αυτο μπορει να αφειλεται και στο οτι ειχα παρει το χαπι της επομενης μερας κατι μερες πιο πριν... Μετα ομως ειχα και εντονα συμτωματα (αναγουλες πονοι μεσης κοιλιας κλπ..) Μετα απο αρκετες μερες πηρα τεστ (clear blue) (αφου ειχα φτασει στις 9 μερες καθυστερησης) κ βγηκε αρνητικο :) οποτε δε νομιζω να εγινε τιποτα:-)

 

@balentina 02

Δεν ξερω αν το καταλαβε παντως δεν μου ειπε τιποτα... Οταν μετα τον ρωτησα που ειναι το προφυλακτικο μου ειπε "δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλλον το εβγαλα" γιατι δεν εκανε καλη επαφη κ του ειπα να βαλλει αλλο. :-)

 

Υ.Γ την επομενη μερα αδιαθετησα! Οποτε σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας :-)

Link to comment
Share on other sites

@lizzy

Ειχα καθυστερηση 3 μερες ! Αλλα αυτο μπορει να αφειλεται και στο οτι ειχα παρει το χαπι της επομενης μερας κατι μερες πιο πριν... Μετα ομως ειχα και εντονα συμτωματα (αναγουλες πονοι μεσης κοιλιας κλπ..) Μετα απο αρκετες μερες πηρα τεστ (clear blue) (αφου ειχα φτασει στις 9 μερες καθυστερησης) κ βγηκε αρνητικο :) οποτε δε νομιζω να εγινε τιποτα:-)

 

@balentina 02

Δεν ξερω αν το καταλαβε παντως δεν μου ειπε τιποτα... Οταν μετα τον ρωτησα που ειναι το προφυλακτικο μου ειπε "δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλλον το εβγαλα" γιατι δεν εκανε καλη επαφη κ του ειπα να βαλλει αλλο. :-)

 

Υ.Γ την επομενη μερα αδιαθετησα! Οποτε σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας :-)

 

Γλυκιά μου θα σου δώσω μια συμβουλή, με πολλή καλή διάθεση και χωρίς να θέλω να σε κρίνω. Από αυτά που λες (και συγνώμη αν κατάλαβα κάτι λάθος) είναι φανερό πως ούτε εσύ ούτε ο σύντροφος σου ξέρετε πραγματικά πως λαμβάνονται τα μέτρα αντισύλληψης. Γι'αυτό φροντίστε να ενημερωθείτε απευθυνόμενοι σε έναν γυναικολόγο. Το "δεν έκανε καλή επαφή το προφυλακτικό και το έβγαλα, δεν ξέρω που πήγε, δεν είμαι σίγουρος" κλπ είναι τελείως ανεύθυνο απο την στιγμή που φαίνεται πως δεν θέλετε μια εγκυμοσύνη. Επίσης το χάπι της επόμενης ημέρας ΔΕΝ είναι μέθοδος αντισύλληψης! Είναι ένα χάπι τίγκα στις ορμόνες και στα χημικά που μόνο καλό δεν κάνει στον οργανισμό σου. Σκέψου πως στο μέλλον θα έρθει κάποια στιγμή που θα θες ένα μωράκι γι'αυτό φρόντισε να μην τον επιβαρύνεις από τώρα. Αν υπάρξει ξανά περίπτωση να το χρειαστείς, να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου πριν το πάρεις.

Όπως και να 'χει, ρωτήστε, ενημερωθείτε για να χαίρεστε και συ και ο συντροφός σου τις προσωπικές σας στιγμές χωρίς το άγχος και τον φόβο ενός "ατυχήματος".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...