Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάψιμο δωματίου με φωσφοριζέ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω να βάψω στο παιδικό δωμάτιο φωσφοριζέ αστεράκια.... Πηρα μια μπογιά απο internet από το εξωτερικό αλλά αποδείχθηκε μουφα δεν φωσφορίζει καθόλου το βραδυ. Μήπως έχετε βάψει κάτι ανάλογο και ξέρετε που μπορω να βρω στην Ελλάδα?

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα oresmy

εσύ θες όταν σβήνει το φως να φωσφορίζουν τα αστεράκια;

Υπάρχει η κίτρινη βαφή που κάνουν τις διαγραμμίσεις στο δρόμο, αλλά αυτή πρέπει να πέφτει φως επάνω της για να φωτίζει-φωσφορίζει.

Νομίζω ότι μπορείς να βρεις σε σπρέυ φωσφορούχο κίτρινο. Έχω δει σε χρωματοπωλείο (αν θυμάμαι καλά), αλλιώς ρίξε μία ματιά και σε πολυκαταστήματα που έχουν εργαλεία ή χαρτόνια κλπ (μη σου γράφω ονόματα και θεωρηθεί διαφήμιση)

Ειδάλλως, πάρε αυτοκόλλητα αστεράκια :-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω αστεράκια θελω να τα βαψω εγω καθως εχω ζωγραφισει στους τοιχους ενα σπιτακι με τα δεντρακια του κλπ και θελω το ιδιο τοπιο οταν σβηνουν τα φωτα να μετατρεπεται σε νυχτα. Δυστυχως εχω κακη εμπειρια απο αυτοκολλητα αστερακια η οποιαδηποτε αυτοκολλητα γιατι ξεκολλανε δύσκολα και χαλάνε οι τοιχοι.

Θα κοιταξω στα dulux ευχαριστώ

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

κοίτα στα DULUX έχουν φωσφοριζέ χρώματα ειδικά για παιδικά δωμάτια

 

Έκανα μια αναζήτηση για τα dulux... είναι χρώματα της βίβεχρωμ ή καταστήματα?

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι εταιρεία με χρώματα παλιά είχα ένα διαφημιστικό τους φυλλάδιο και είχε φωσφοριζέ χρώματα ειδικά για παιδικά δωμάτια , αλλά από ότι φαίνεται δεν τα έχει πια (από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα). Μάλλον να ρωτήσεις σε χρωματοπωλείο θα ξέρουν να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...