Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμνιοκεντηση στο Μητερα


Recommended Posts

Κοριτσια εκανα την αμνιο στις 4.03 επιδη τα αποτελεσματα του Α τεστ δεν ηταν καλα 1\260 και ειμαι ακομα 29 χρονων. Τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης ειναι καλα, αλλα εγω εχω χασει τον υπνο μου διοτι διαβασα οτι τα τελικα αποτελεσματα μπορει να αλλαξουν. Ποια απο εσας την εκανε και ποτε πηρατε την τελικη απαντηση? Ενδιαμεσα δεν ελεγχουν τιποτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εγω την αμνιοκεντηση στο μητερα την εκανα,μου την εκανε ο Φαρος,για τον οποιο εχω να πω τα καλυτερα,ηταν πολυ γλυκος μαζι μου-γιατι ημουν κ σε αθλια ψυχολογικη κατασταση-,ηταν πολυ προσεκτικος και μου εξηγουσε τα παντα για να με ηρεμησει...

τις πρωτες απαντησεις τις πηρα μετα απο 3 μερες-επειδη την εκανα σαββατο την αμνιο,αλλιως νομιζω βγαινουν σε 2 μερες-,και αυτες καλυπτουν το 98% των περιπτωσεων...για το υπολοιπο 2% περιμεναμε 15 μερες...

ευτυχως ηταν ολα οκ,(οπως φαινεται και απο το τικερακι!!!:D),και οι ενδειξεις μας για να κανουμε αμνιο ηταν παρα πολλες:

υπερηχογενες εντερο,ηχογενεις εστιες στην καρδια,ηπια διαταση κοιλιας εγκεφαλου....

σου ευχομαι ολοψυχα τα αποτελεσματα σας να ειναι πεντακαθαρα!!!:):):)

 

παντως,και δεν ξερω εαν πρεπει να το πω για νη μην θεωρηθει οτι κανω εσκεμμενη δυσφημιση,πολλες κοπελες που εκαναν αυχενικη ή και β' επιπεδου στο μητερα μπηκαν σε διαδικασια αμνιοκεντησης,και βγηκαν ολα οκ,ενω καποιες επανελαβαν τους υπερηχους σε αλλα κεντρα και οι γιατροι εκει δεν εβρισκαν καποια ενδειξη για να γινει αμνιο...

δεν ξερω εαν στο μητερα ειναι υπερβολικοι και θελουν να ειναι 100% σιγουροι,ή αν ολα θυσιαζονται στο βωμο του χρηματος,παντως αποφασισα να μην ξαναεμπιστευτω μονο ενα ιδιωτικο μαιευτηριο για τετοιες αποφασεις.

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την αμνιοκεντηση στο μητερα την εκανα,μου την εκανε ο Φαρος,για τον οποιο εχω να πω τα καλυτερα,ηταν πολυ γλυκος μαζι μου-γιατι ημουν κ σε αθλια ψυχολογικη κατασταση-,ηταν πολυ προσεκτικος και μου εξηγουσε τα παντα για να με ηρεμησει...

τις πρωτες απαντησεις τις πηρα μετα απο 3 μερες-επειδη την εκανα σαββατο την αμνιο,αλλιως νομιζω βγαινουν σε 2 μερες-,και αυτες καλυπτουν το 98% των περιπτωσεων...για το υπολοιπο 2% περιμεναμε 15 μερες...

ευτυχως ηταν ολα οκ,(οπως φαινεται και απο το τικερακι!!!:D),και οι ενδειξεις μας για να κανουμε αμνιο ηταν παρα πολλες:

υπερηχογενες εντερο,ηχογενεις εστιες στην καρδια,ηπια διαταση κοιλιας εγκεφαλου....

σου ευχομαι ολοψυχα τα αποτελεσματα σας να ειναι πεντακαθαρα!!!:):):)

 

παντως,και δεν ξερω εαν πρεπει να το πω για νη μην θεωρηθει οτι κανω εσκεμμενη δυσφημιση,πολλες κοπελες που εκαναν αυχενικη ή και β' επιπεδου στο μητερα μπηκαν σε διαδικασια αμνιοκεντησης,και βγηκαν ολα οκ,ενω καποιες επανελαβαν τους υπερηχους σε αλλα κεντρα και οι γιατροι εκει δεν εβρισκαν καποια ενδειξη για να γινει αμνιο...

δεν ξερω εαν στο μητερα ειναι υπερβολικοι και θελουν να ειναι 100% σιγουροι,ή αν ολα θυσιαζονται στο βωμο του χρηματος,παντως αποφασισα να μην ξαναεμπιστευτω μονο ενα ιδιωτικο μαιευτηριο για τετοιες αποφασεις.

 

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!! Εγω εκανα αυχενικη στην Διαγνωση και ηταν ολα οκ, αλλα το Α τεστ αποφασησα να κανω στο Μητερα, διοτι με το πρωτο μου παιδακι εκει εκανα ολα. Με τον γιο μου ειχα αποτελεσμα 1\5500 και αυτην την φορα 1/260 ... Επισης αποφασησα να κανω αμνιο επειδη ειχα αδελφη με Συνδρομο Νταουν και ειπα να μην το ρισκαρω. Ισως για αυτο το λογο ανχωνομαι παραπανω απ'οτι πρεπει.

Αν καταλαβα καλα εσυ πηρες τελικη απαντηση μετα απο 15 μερες αφου εκανες αμνιοπαρακεντηση? Εμενα την εκανε ο Α. Τζωρτζης, ηταν καλος αλλα πολυ γρηγορος και δεν μου εξιγησε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Τζώρτζης θεωρείται παρα πολύ καλός. Εγω έκανα στο Μητέρα με τον Πιτσιλίδη. Μην ανησυχείς, αφού τα πρώτα αποτελέσμα βγήκαν καλά, καλά θα βγουν και τα τελικά!

Με το καλό να γεννήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ο Τζώρτζης θεωρείται παρα πολύ καλός. Εγω έκανα στο Μητέρα με τον Πιτσιλίδη. Μην ανησυχείς, αφού τα πρώτα αποτελέσμα βγήκαν καλά, καλά θα βγουν και τα τελικά!

Με το καλό να γεννήσεις!

 

Se evxaristo Maggie!!! Aplos ksero oti ta kutara se kathe anthropo diplasiazonte me diaforetiko rithmo, kai olo skeftomai mipos ta dika mou apotelesmata vgoun pio grigora. Kathe mera kratieme gia na min paro tilefono sto ergastirio, dioti idi piga ekei mia fora. Vlepo efialtes tin nuxta :-(

Link to comment
Share on other sites

Akoma den einai etoima ta apotelesmata :(. Mou eipan sto ergastirio oti tora elenxoun ta digmata ths amnio pou dosane telos flevari. Diladi ta dika mou mallon tha einai etoima thn alli evdomada. Tote giati den lene apo thn arxh oti prepei na perimeneis sxedon 3 evdomades kai eimai olh mera pano apo to thlefono?

Kourastika polu..

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!! Εγω εκανα αυχενικη στην Διαγνωση και ηταν ολα οκ, αλλα το Α τεστ αποφασησα να κανω στο Μητερα, διοτι με το πρωτο μου παιδακι εκει εκανα ολα. Με τον γιο μου ειχα αποτελεσμα 1\5500 και αυτην την φορα 1/260 ... Επισης αποφασησα να κανω αμνιο επειδη ειχα αδελφη με Συνδρομο Νταουν και ειπα να μην το ρισκαρω. Ισως για αυτο το λογο ανχωνομαι παραπανω απ'οτι πρεπει.

Αν καταλαβα καλα εσυ πηρες τελικη απαντηση μετα απο 15 μερες αφου εκανες αμνιοπαρακεντηση? Εμενα την εκανε ο Α. Τζωρτζης, ηταν καλος αλλα πολυ γρηγορος και δεν μου εξιγησε τιποτα.

 

Ο τζωρτζης μου εκανε εμενα αυχενικη και μου εβγαλε 1/150 αν θυμαμαι καλα και το τεστ αιματος βγηκε πολυ καλο και μειωσε τις πιθανοτητες, αλλα δεν θυμαμαι ποσο.

 

Εκεινος ελεγε οτι πρεπει να κανω αμνιο, εκανα αλλες 2 αυχενικες, στο μητερα και στο ιασω και βγηκαν πολυ καλες, αλλα 3-4 μερες μετα.

 

Τελικα μας εφαγε το αγχος και αποφασισαμε να την κανουμε. Αν και οι γιατροι που εβλεπαν το παιδι ελεγαν οτι ειναι παρα πολυ καλη η εικονα του. Εμεις την καναμε την αμνιο και τελικα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού στο είπα Diana μου!!Όλα καλά!!!!Καλή συνέχεια!!Αχ,τι άγχος τραβάμε για τα μωράκια μας!!

 

Evxaristo polu!!! Den fantazesai ti varos efige apo pano mou. Avtes meres tha pao na kano B epipedou kai tha iremiso :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...