Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΔΕΙΟ ΝΑΚΑΣ: ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

πραγματικά το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Σύστημα Robbie για ηλικίες από 4 έως 18 μηνών

Σύστημα Teddy για ηλικίες από 18 μηνών έως 4 ετών

για περισσότερες πληροφορίες μπείτε στο http://www.nakas.gr και θα διαβάσετε τα σχετικά.

αλήθεια υπάρχει καμια μανούλα που πάει ήδη το παιδάκι της να μου πει την γνώμη της γιατί έκλεισα ραντεβού με το παράρτημα του πειραιά να δω το πρόγραμμα από κοντά με τον μπεμπούλη μου... εύχομαι να του αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ τον πηγαίνω στον Teddy και είμαι πολύ χαρούμενη που το αποφάσισα. Περνάμε τέλεια. Βέβαια, μου αρέσει κι εμένα η μουσική και ο ρυθμός. Τελικά πήγες στο δοκιμαστικό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kοστίζει περίπου 50 ευρώ το μήνα. Εμένα μου φάνηκαν πολλά στην αρχή και τον ξεκίνησα για ένα μόνο χρόνο, μέχρι να πάει παιδικό. Τώρα δεν τολμώ να τον σταματήσω γιατί με ρωτάει συνέχεια πότε θα αρχίσει η μουσική. Όλο το καλοκαίρι τραγουδούσαμε τα τραγούδια, που έχουν πολύ ωραίο λεξιόγιο και δύσκολο ρυθμό. Όμως επειδή τα επαναλαμβάνουν συχνά, τα μαθαίνουν εύκολα και τους αρέσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι αντιστοιχο στη Θεσσαλονίκη αλλά εφόσον λένε τα κορίτσια για το Νάκα, μπορείς να πάρεις τηλ στο παράρτημα στη Θεσσαλονίκη! ;) κ πες μας μετά αν έχει για να ξέρουμε για το μέλλον! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουν ξεκινησει απο τωρα οι εγγραφες? Maya ποσες φορες τη βδομαδα ειναι? Με ενδιαφερει αλλα αν ειναι πολλες φορες την εβδομαδα δεν νομιζω να μπορω να τον πηγαινω.. δεν ειμαστε και διπλα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι, είναι μία φορά την εβδομάδα. Απλά να σας πω ότι οι συνοδοί (γονείς) συμμετέχουν ενεργά στη διαδικασία. Χορεύουν, τραγουδάνε, λένε ποιήματα.... Τα παιδιά, ανάλογα με την προσωπικότητά τους, μπαίνουν σταδιακά, στην αρχή με τα κινητικά, στη συνέχεια με τα λόγια των τραγουδιών. Τώρα το σεπτέμβρη γίνονται τα δοκιμαστικά, οπότε μπορείτε να κλείσετε ένα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σήμερα και κλείνουν ραντεβού για τα trial όπως μου είπαν για να πάμε να δούμε πώς γίνεται το μάθημα. Το κόστος είναι 57 ευρώ το μήνα συν 30 ευρώ η εγγραφή. Αν είναι για δύο παιδάκια όπως στην περίπτωσή μου το μηνιαίο κόστος είναι 54 ευρώ το μήνα. Δεν ξέρω, ακριβούτσικα μου φάνηκαν για μία φορά την εβδομάδα μόνο. Θα πάμε να δούμε το δοκιμαστικό και θα αποφασίσουμε.

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τηλέφωνο - στην Αγία Παρασκευή, για το robbie. Δυστυχώς το τμήμα του Σαββάτου έχει κλείσει ήδη, και υπάρχει και την Τετάρτη στις 17.00. Ακούγοντάς το αυτό, δεν άντεξα και είπα στην κοπέλα ότι προφανώς όλοι οι πελάτες τους είναι δημόσιοι υπάλληλοι, γιατί αλλιώς πώς προλαβαίνουν;

Βασικά με έπιασε το παράπονο που γυρνάω σπίτι στις 6 από τη δουλειά. Η κοπέλα κράτησε τα στοιχεία μου σε περίπτωση που δημιουργηθεί και τρίτο τμήμα, αλλά φέξε μου και γλύστρισα..:-( Μετά μου συνέστησε το teddy για όταν μεγαλώσει η μικρή...

 

Τέλοσπάντων, έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο στην αγία παρασκευή ή στις γύρω περιοχές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα τηλέφωνο σήμερα και κλείνουν ραντεβού για τα trial όπως μου είπαν για να πάμε να δούμε πώς γίνεται το μάθημα. Το κόστος είναι 57 ευρώ το μήνα συν 30 ευρώ η εγγραφή. Αν είναι για δύο παιδάκια όπως στην περίπτωσή μου το μηνιαίο κόστος είναι 54 ευρώ το μήνα. Δεν ξέρω, ακριβούτσικα μου φάνηκαν για μία φορά την εβδομάδα μόνο. Θα πάμε να δούμε το δοκιμαστικό και θα αποφασίσουμε.

 

Κι εμένα ακριβό μου φαίνεται... :|

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι δεν είναι απλώς δημιουργική απαχόληση είναι πραγματικά μαθήματα μουσικής. Μέσα από τα τραγούδια μαθαίνουν τους ήχους, τις νότες, το ρυθμό, τα μουσικά όργανα. Αν σκεφτεί κανείς ότι τα μαθήματα πιάνου κοστίζουν περίπου 100 ευρώ το μήνα για 20 λεπτά την εβδομάδα στα ωδεία, τότε δεν είναι ακριβό. Αν τα διαθέτει κανείς βέβαια, γιατί εμείς 'κόψαμε' τον παιδότοπο για να εξασφαλίσουμε. Το ενδιαφέρον είναι βέβαια ότι συμφώνησε και το παιδί. Μεταξύ μουσικής και παιδότοπου, διάλεξε τη μουσική. Δεν είναι ενδιαφέρον????

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακριβό μου φαίνεται... :|

Ρώτησα και σε ένα άλλο ωδείο (λιγότερο επώνυμο) που έχει τμήμα μουσικής προπαιδείας για παιδάκια προσχολικής ηλικίας και ζητά 30 ευρώ το μήνα για μία ώρα εβδομαδιαίως. Θα πρέπει μάλλον να πάμε στα δοκιμαστικά και των δύο ωδείων για να δω αν τελικά υπάρχει τόση διαφορά σε αυτό που προσφέρουν ώστε να δικαιολογείται η διπλάσια σχεδόν τιμή του Νάκα.

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε ένα άλλο ωδείο (λιγότερο επώνυμο) που έχει τμήμα μουσικής προπαιδείας για παιδάκια προσχολικής ηλικίας και ζητά 30 ευρώ το μήνα για μία ώρα εβδομαδιαίως. Θα πρέπει μάλλον να πάμε στα δοκιμαστικά και των δύο ωδείων για να δω αν τελικά υπάρχει τόση διαφορά σε αυτό που προσφέρουν ώστε να δικαιολογείται η διπλάσια σχεδόν τιμή του Νάκα.

Πολύ ενδιαφέρον!

Πού βρίσκεται το άλλο ωδείο;

Αν πας και στα δύο, θα μας γράψεις εντυπώσεις;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

πραγματικά το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Σύστημα Robbie για ηλικίες από 4 έως 18 μηνών

Σύστημα Teddy για ηλικίες από 18 μηνών έως 4 ετών

για περισσότερες πληροφορίες μπείτε στο www.nakas.gr και θα διαβάσετε τα σχετικά.

αλήθεια υπάρχει καμια μανούλα που πάει ήδη το παιδάκι της να μου πει την γνώμη της γιατί έκλεισα ραντεβού με το παράρτημα του πειραιά να δω το πρόγραμμα από κοντά με τον μπεμπούλη μου... εύχομαι να του αρέσει.

ειναι οντως πολυ ενδιαφερον αλλα κ αρκετα ακριβο!ειμαι καθηγητρια δημιουργικου χορου κ μπαλλετου κ νομιζω οτι ευκολα θα μπορουσαμε να προσφερουμε κατι παρομοιο στο σπιτι κ εμεις ως γονεις.αρκει να τους βαλουμε να ακουσουν κατι αλλο εκτος απο ζουζουνια(ειναι ο,τι χειροτερο για τα αφτια μου)να ψαξουμε για μουσικα οργανα κ παιδικα τραγουδακια.

Link to comment
Share on other sites

Και γω ενδιαφέρομαι να μάθω που είναι αυτό το ωδείο. Πες μας zunix!

 

Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα αλλά περιφέρεια. Πιστεύω όμως ότι αν ψάξετε τα ωδεία της Αθήνας σίγουρα θα βρείτε κάποιο κοντά σας που να έχει τμήματα μουσικής προπαιδείας. Από μια σύντομη αναζήτηση βρήκα αυτα τα λινκς από ωδεία που ίσως σας βοηθήσουν:

 

http://www.musipedia.gr/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1:%CE%A9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CE%9C%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82_%CE%A3%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%AD%CF%82_%CE%91%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82

http://www.guide-of-athens.gr/list.php?category=120

http://www.planetkids.gr/?cat_id=45

 

Στο μέρος που μένω βρήκα και άλλο, συνολικά δηλαδή 3 που έχουν τμήματα για παιδάκια προσχολικής ηλικίας. Αν εδώ έχει τόσα πόσω μάλλον στην πρωτεύουσα. Θα σας πω όμως εντυπώσεις όταν θα πάω στα trials.

6WqHp3.pngUVK9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαθήματα μουσικής προπαιδείας (από 4 χρονών) κάνουν τα περισσότερα ωδεία. Εγώ έχω σπουδάσει στο Εθνικό και θα ήθελα, και για συναισθηματικούς λόγους, αλλά και γιατί εγγυάται το όνομα, να πάει το παιδί μου εκεί. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα Teddy.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα. Να σας κάνω δύο ερωτήσεις; Στον Πειραιά που είναι; Τελικά βρήκατε άλλα ωδεία;

Στην Αθήνα πάει καμία; Ποιες μέρες και ώρες είναι; Υπάρχουν καθόλου θέσεις;

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πήγαμε στο δοκιμαστικο για το robbie καλό ήταν αλλά θεωρώ υπερβολικά τα χρήματα... Αγοράσαμε απο το κατάστημα το cd Με τα τραγουδάκια του robbie είδαμε περίπου πως γίνεται το μάθημα μιας και η κοέλα μα ςείπε πως αυτα κάνουν κάθε φορά και θα το εφαρμόσουμε στο σπίτι. Εντάξει δεν θα είναι το ίδιο αλλά για την ηλικια μας κάτι θα μας προσφέρει.

 

Να ρωτήσω μηπως θυμάται καμμια κοπέλα τα λόγια απο το τραγουδάκι του robbie γιατι στο cd το έχει μόνο με μουσική και μας άρεσε:-(

Α και στο cd δεν έχει όλα τα τραγουδάκια που κάνουν στο μάθημα (λογικο...)

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...