Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα;" ΓΚΡΡΡ....


Recommended Posts

Οπως θα ειδατε κ απο τον τιτλο, ειναι η πιο σπαστικη ερωτηση ολων κ με τσαντιζει γιατι οσοι κ οσες με ρωτανε ειναι πιο χοντροι απο εμενα, ασχετως εγκυμοσυνης! λοιπον εγω ειμαι στην 18η βδομαδα!!!ξεκινησα με 54,5 κιλα κ υψος 165! γενικα στα φυσιολογικα μου πλαισια, ειχα αδυνατισει αποπερυσι κ δεν ειχα ποπους κ στηθος!ειχαν φυγει ολα!!τωρα ζυγιστηκα στον γιατρο προχθες κ ημουν 59κιλα! βεβαια ημουν φαγωμενη κ με παπουτσια--γιατι πηγα βραδυ...τα τελευταια 4 κιλα τα πηρα τους τελευταιους 2 μηνες...ο γιατρος μου εχει πει ωσ 6 ως τον 6ο ΜΗΝΑ!!!ΑΛΛΑ οταν ειχα ναυτιες κ ετρωγα δεν παχυνα...τωρα που ειμαι οκ πως φουσκωνω???κ παρατηρω οτι ειναι πρηξιμο, το στηθος μεγαλωσε, η κοιλια φουσκωσε κ η λεκανη ανοιξε!! παιζει να ειναι κ τα υγρα κ ο πλακουντας κ ολα εκτος απο παχος???κ ολοι μου λενε "α! πρεπει να παρεις ως 12 κιλα! εγω ειχα παρει 10!" κ αυτη που το λεει ειναι επι μονιμου βασεως 70 κιλα!!!χωρις να ειναι εγκυοσ!!κυριες μου, τους λεω, εγω ξεκινησα αδυνατη, ημουν στο κανονικο μου βαρος, δεν ημουν υπερβαρη ουτε οριακα παχια!!! με νευριαζουν αυτες οι ειρωνικες ερωτησεισ!!κ επειδη τον τελευταιο χρονο ειχα χασει περιττα κιλα κ ειχα επανελθει στα φυσιλογικα μου, τωρα μου λενε "πω,πω, θα ξαναπαχυνεις τωρα!", " δεν θα χωρας παλι στα ρουχα σου"....ενω η μαμα μου κ η αδερφη μου που ειναι νορμαλ κιλα μου λενε οτι οκ εχω πρηστει στο σωμα-κ οχι στο προσωπο- αλλα δεν φαινεται οτι εχω παχυνει...μαλιστα σε οσους λεω οτι ειμαι στον 5ο μηνα, λενε "καλα, εισαι εγκυος? δεν φαινεται...." με στενοχωρουν αυτες οι κακοβουλες ερωτησεις μερικων....ε δεν εχω κ σωματοτυπο να ειμαι συλφιδα κ εγκυος...και αμα παρω καποια κιλα- σε φυσιολογικα για την υγεια εμενα κ του μωρου τι εγινε??? συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα με αγχωνουν κ με στενοχωρουν μερικοι που δεν κοιτανε το δικο τους σωμα, αλλα κρινουν το σωμα μιας εγκυου, που θα γεννησει σε 4μιση μηνες!!!!αν ειναι δυνατον!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 559
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οπως θα ειδατε κ απο τον τιτλο, ειναι η πιο σπαστικη ερωτηση ολων κ με τσαντιζει γιατι οσοι κ οσες με ρωτανε ειναι πιο χοντροι απο εμενα, ασχετως εγκυμοσυνης! λοιπον εγω ειμαι στην 18η βδομαδα!!!ξεκινησα με 54,5 κιλα κ υψος 165! γενικα στα φυσιολογικα μου πλαισια, ειχα αδυνατισει αποπερυσι κ δεν ειχα ποπους κ στηθος!ειχαν φυγει ολα!!τωρα ζυγιστηκα στον γιατρο προχθες κ ημουν 59κιλα! βεβαια ημουν φαγωμενη κ με παπουτσια--γιατι πηγα βραδυ...τα τελευταια 4 κιλα τα πηρα τους τελευταιους 2 μηνες...ο γιατρος μου εχει πει ωσ 6 ως τον 6ο ΜΗΝΑ!!!ΑΛΛΑ οταν ειχα ναυτιες κ ετρωγα δεν παχυνα...τωρα που ειμαι οκ πως φουσκωνω???κ παρατηρω οτι ειναι πρηξιμο, το στηθος μεγαλωσε, η κοιλια φουσκωσε κ η λεκανη ανοιξε!! παιζει να ειναι κ τα υγρα κ ο πλακουντας κ ολα εκτος απο παχος???κ ολοι μου λενε "α! πρεπει να παρεις ως 12 κιλα! εγω ειχα παρει 10!" κ αυτη που το λεει ειναι επι μονιμου βασεως 70 κιλα!!!χωρις να ειναι εγκυοσ!!κυριες μου, τους λεω, εγω ξεκινησα αδυνατη, ημουν στο κανονικο μου βαρος, δεν ημουν υπερβαρη ουτε οριακα παχια!!! με νευριαζουν αυτες οι ειρωνικες ερωτησεισ!!κ επειδη τον τελευταιο χρονο ειχα χασει περιττα κιλα κ ειχα επανελθει στα φυσιλογικα μου, τωρα μου λενε "πω,πω, θα ξαναπαχυνεις τωρα!", " δεν θα χωρας παλι στα ρουχα σου"....ενω η μαμα μου κ η αδερφη μου που ειναι νορμαλ κιλα μου λενε οτι οκ εχω πρηστει στο σωμα-κ οχι στο προσωπο- αλλα δεν φαινεται οτι εχω παχυνει...μαλιστα σε οσους λεω οτι ειμαι στον 5ο μηνα, λενε "καλα, εισαι εγκυος? δεν φαινεται...." με στενοχωρουν αυτες οι κακοβουλες ερωτησεις μερικων....ε δεν εχω κ σωματοτυπο να ειμαι συλφιδα κ εγκυος...και αμα παρω καποια κιλα- σε φυσιολογικα για την υγεια εμενα κ του μωρου τι εγινε??? συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα με αγχωνουν κ με στενοχωρουν μερικοι που δεν κοιτανε το δικο τους σωμα, αλλα κρινουν το σωμα μιας εγκυου, που θα γεννησει σε 4μιση μηνες!!!!αν ειναι δυνατον!!!!!!!!

 

 

Α, μιλάμε για πολύ κόμπλεξ ο κόσμος... Κι υστερα λέμε πως γινονται ανορεξικά τα κοριτσια...

 

Εγω μπαινω στη 20η και παρόλη τη διατροφή για το ζαχαρο που κάνω εχω παρει ...9 κιλα!!! Τα πρωτα 4-5 τα πηρα μέχρι το δευτερο, και τα υπόλοιπα τώρα που εχω μπει στον 5ο... Ξεκίνησα 50 ακριβως και ειμαι 59 τωρα (με υψος 152...).

 

Αλλά το τελευταιο που με νοιάζει τώρα είναι το αν φαίνομαι αδυνατη. Κι αν σου πει κανεις οτι απλά φαινεσαι χοντρη και όχι έγκυος, να λές οτι

"μακάρι τέτοιο "πάχος" να κουβαλάω πάντα"....

Τελικά και να νομίζεις οτι δε θες παιδιά, ΘΕΛΕΙΣ απλά δεν το ξέρεις μέχρι να κάνεις... Δε σ' αλλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ πιθηκάκι μου!!!!!

 

guqZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι,, εγώ στον πρώτο μου πήρα 25κιλά και τα δεκαεπτά τα έχασα σε 40μέρες και τα υπόλοιπα σε τρεις μήνες..Τώρα στον δευτερο πήρα μέχρι στιγμής 13κιλά αλλά όπως λες και εσυ είναι πρήξιμο μόνο στο στήθος έχω ανεβεί τρια νουμερα σουτιέν...

WNQ3p2.png

 

dev173pb___.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη αλλα θεωρώ υπερβολικο να δίνετε βάση, να αγχώνεστε για τέτοιες χαζομαρούλες που λίγο πολυ όλες έχουμε υποστεί.Όταν λες όλοι; Απο το πρωί ως το βράδυ ασχολούνται όλοι με τα κιλά σου; Επίσης σίγουρα ( αφού είναι τόσοι πολλοί ώστε να το κανείς θέμα) θα σου το λένε καλοπροαίρετα.Αφου σε ενοχλεί το κόβεις και τέλος.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στελλί μου να μην σε απασχολεί καθόλου μα καθόλου τι λένε κάποιοι κακοπροαίρετοι. Εσύ κοίτα να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου και με το σώμα σου και να χαίρεσαι που φουσκώνεις....θα φέρεις μια ψυχούλα στον κόσμο! Αναλογίσου πόσο ευλογημένες είμαστε ...

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου πω κι εγω οτι σου ειπαν και οι αλλες κοπελες. Μη δινεις σημασια στην καθε κακοπροαιρετη που οπως ειπες κι εσυ ειναι 70 κιλα χωρις να ειναι εγκυος. Απο αυτο και μονο καταλαβαινεις... Εγω ειμαι στκν 5ο και εχω παρει 10 κιλα. Σε πληροφορω δεν με απασχολει καθολου και δεν μου εχει πει κανενας τιποτα. Βεβαια ημουν πολυ αδυνατη πριν, 54 κιλα και 1,76 υψος και μαλιστα στενοχωριομουν γιατι δεν μπορουσα να παρω κιλα με τιποτα με αποτελεσμα να νιωθω μονιμως αδυναμια και ατονια. Γι'αυτο τωρα το απολαμβανω και οποιος τολμησει να μου πει τιποτα ειδικα γι'αυτο το θεμα θα τα ακουσει κανονικα γιατι εγω ξερω τι τραβηξα τοσα χρονια. Επισης στην εγκυμοσυνη ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο η αυξηση βαρους. Και οταν η καθε μια σου λεει τοσα πρεπει να παρεις γιατι τοσα πηρα κι εγω απλα της απαντας οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη ακομα και στην ιδια γυναικα και το ποσα κιλα πρεπει να παρεις εξαρταται παλι απο πολλους παραγοντες.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ στην 1η εγκυμοσύνη πήρα 30 κιλά!! Ήμουν αδύνατη πριν αλλά όπως και να το κάνεις είναι πολλά...Τότε δεν μου λέγανε και πολλά πολλά.. Τώρα που είμαι έγκυος στο δεύτερο από πολλούς η πρώτη κουβέντα που ακούω είναι αυτή τη φορά να προσέχεις, μην ξαναπάρεις τόσα κιλά, σου έχουν μεινει και από την 1η κλπ... Πες βρε άνθρωπε ένα "με το καλό" και άσε τα υπόλοιπα.. Λες και από μόνη μου δεν το σκέφτομαι αυτό πρέπει να μου το πούνε αυτοί..

 

ΥΓ Φυσικά πλέον δεν δίνω σημασία, αλλά συζήτηση να γίνεται:P

IZ8sp3.png?O4d4J7YUZjc7p3.png?EeRq5XkN
Link to comment
Share on other sites

Οπως θα ειδατε κ απο τον τιτλο, ειναι η πιο σπαστικη ερωτηση ολων κ με τσαντιζει γιατι οσοι κ οσες με ρωτανε ειναι πιο χοντροι απο εμενα, ασχετως εγκυμοσυνης! λοιπον εγω ειμαι στην 18η βδομαδα!!!ξεκινησα με 54,5 κιλα κ υψος 165! γενικα στα φυσιολογικα μου πλαισια, ειχα αδυνατισει αποπερυσι κ δεν ειχα ποπους κ στηθος!ειχαν φυγει ολα!!τωρα ζυγιστηκα στον γιατρο προχθες κ ημουν 59κιλα! βεβαια ημουν φαγωμενη κ με παπουτσια--γιατι πηγα βραδυ...τα τελευταια 4 κιλα τα πηρα τους τελευταιους 2 μηνες...ο γιατρος μου εχει πει ωσ 6 ως τον 6ο ΜΗΝΑ!!!ΑΛΛΑ οταν ειχα ναυτιες κ ετρωγα δεν παχυνα...τωρα που ειμαι οκ πως φουσκωνω???κ παρατηρω οτι ειναι πρηξιμο, το στηθος μεγαλωσε, η κοιλια φουσκωσε κ η λεκανη ανοιξε!! παιζει να ειναι κ τα υγρα κ ο πλακουντας κ ολα εκτος απο παχος???κ ολοι μου λενε "α! πρεπει να παρεις ως 12 κιλα! εγω ειχα παρει 10!" κ αυτη που το λεει ειναι επι μονιμου βασεως 70 κιλα!!!χωρις να ειναι εγκυοσ!!κυριες μου, τους λεω, εγω ξεκινησα αδυνατη, ημουν στο κανονικο μου βαρος, δεν ημουν υπερβαρη ουτε οριακα παχια!!! με νευριαζουν αυτες οι ειρωνικες ερωτησεισ!!κ επειδη τον τελευταιο χρονο ειχα χασει περιττα κιλα κ ειχα επανελθει στα φυσιλογικα μου, τωρα μου λενε "πω,πω, θα ξαναπαχυνεις τωρα!", " δεν θα χωρας παλι στα ρουχα σου"....ενω η μαμα μου κ η αδερφη μου που ειναι νορμαλ κιλα μου λενε οτι οκ εχω πρηστει στο σωμα-κ οχι στο προσωπο- αλλα δεν φαινεται οτι εχω παχυνει...μαλιστα σε οσους λεω οτι ειμαι στον 5ο μηνα, λενε "καλα, εισαι εγκυος? δεν φαινεται...." με στενοχωρουν αυτες οι κακοβουλες ερωτησεις μερικων....ε δεν εχω κ σωματοτυπο να ειμαι συλφιδα κ εγκυος...και αμα παρω καποια κιλα- σε φυσιολογικα για την υγεια εμενα κ του μωρου τι εγινε??? συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα με αγχωνουν κ με στενοχωρουν μερικοι που δεν κοιτανε το δικο τους σωμα, αλλα κρινουν το σωμα μιας εγκυου, που θα γεννησει σε 4μιση μηνες!!!!αν ειναι δυνατον!!!!!!!!

 

αχ ποσο σε νιωθω! υπαρχει κομπλεξικος κοσμος ουυυυυυ!!

εγω στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 24 κιλα και στην 2η σχεδον τα ιδια! ειμαι 175 και ημουν 65 κιλα πριν τις εγκυμοσυνες. εκανα σχετικα μεγαλα παιδια και το μονο που ειχα ηταν μια τεραστια κοιλια, αλλα κατι περιεργες καθε φορα που με συναντουσαν με ρωτουσαν για τα κιλα. τα νευρα μου!!! μεσα σε ενα χρονο επανηλθα την πρωτη φορα και τωρα θελω να χασω αλλα 4 κιλα για να ξαναβρω τον εαυτο μου.

δεν θα ξεχασω ομως που ενω ειχα μια τεραστια κοιλια λιγο πριν γεννησω καποια στιγμη καποια γνωστη θελησε να με χαιρετησει και ειπε το θεικο:γεια σου χοντρουλα!!! ειχα την κουμπαρα μου μαζι μου η οποια εκπληκτη μου λεει: δεν την βλεπει την κοιλια?

τι να πω? ο αντρας μου λεει ακριβως το ιδιο πραγμα με σενα οταν γκρινιαζω για τα λιγα κιλακια παραπανω: "καποιες αλλες δεν ηταν ετσι ποτε και χωρις να κανουν 2 παιδια!":wink:

υπομονη!!!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ!!! ναι οκ, να μην δινω βαση...αλλα το περιεργο ειναι οτι ξερω οτι αυτοι που τα λ ενε ειναι ζηλιαρηδες!!!κ δεν κοιτανε τους εαυτους τους η τις γυναικες τους!! η μαμα μου εκανε 3 παιδια, πηρε 20 και 30 κιλα στις εγκυμοσυνες, βγηκαμε κ τα 3 φυσιολογικα--χωρις διαβητες κλπ----κ τωρα η μαμα μου ειναι 54χρονων κ 59κιλα!!!! κ ολοι της λενε " εχεις κανει κ 3 παιδια??μπραβο!!"....αλλα να συγκρινεις τις εγκυμοσυνες ειναι απαραδεκτο...η εγκυμοσυνη ειναι εξατομικευμενη περιπτωση....αλλα ο καθενας θα πει το μακρυ κ το κοντο του!!! τεσπα, δεν εχω κατι ουτε με τις παχουλες ουτε με τα κιλα!!! αλλα με τον καχυποπτο, κακο κοσμο!!! και μαγκια μας, να παρουμε κιλα κ να μην φαινονται!!!αλλα εγω---πρωτα ο θεος---θα κραταω μια ψυχη στην αγκαλια μου!!!οπως κ εσεις ηδη εχετε η θα κρατατε κοριτσια!!!!κ το να εισαι μανα εχει θυσιες!!! ας ειναι ολες του τυπου πηρα 10 κιλα παραπανω!!!!!και να βγουν τα μωρακια μας υγιη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Glukia mou kopela egkuos eisai den exeis anemogkastri oute paxenis giati sou irthe empneusi ksafnika, apolause tin egkimosini sou oso mporeis kai ase tin kakia tou kosmou, kai go eimai 5o mhnon egkuos kai exo balei 6 kila mexri twra bebaia eixa emetous, alla den me noiazi, kai sth douleia exo akousi apo pelates pola se simio na po koitate tin kampoura sas kai afiste tin diki mou, sto finale paidaki megaloni mesa mia zwh diki mas,Den tha akous tpt kai kanenane mono ton eauto sou kai mono... esy tha koitas tin zwh mesa sou...

Ego den akouo kanenan kai leo kala kano.... pou to mono koilia petaksa kai bizoumpes koitieme ston kathreuti kai kamarono, auto tha kaneis kamarone perpata me kamari, ta kila xanonte min agxonese, akou ekei i karakaltakies....:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα στελλι μου κ σε ολα τα κοριτσια.εγω σαν παχουλη του συνδεω με κα'ι'ρο.κ σε μενα με το μαθαινουν οτι ειμαι εγκυος το πρωτο πραγμα ειναι που λενε προσεχε κ προσεχε.απο το ενα μπαινουν κ απο το αλλο βγαινουν.σιγα μην μου χαλασουν την ψυχολογια κατι γκιοσες που αντι να μου πουν με το καλο κ τα σχετικα ασχολουνται με τα κιλα μου.εγω με μεχρι στιγμης ειμαι -1 λογο γαστρεντεριτιδας κ στο καπακι ιωσης.δεν με χαλαει καθολου.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

πω πωωω μεγαλο θεμα αυτο... οσο και το κομπλεξ μερικων... μαλλον πολλων!!!!!!!! ξερω κοπελα που πηρε 25 στην πρωτη και 30 στην δευτερη εγγυμοσυνη της και τωρα ειναι μια σταλια ανθρωπος, εγω την πρωτη φορα ειχα ξεκινησει πολυ αδυνατη και με ειχαν πριξει τωρα που ξεκινησα πιο γεματουλα δεν μου λενε πολλα και ευτυως γιατι θα τους εφερνα τιποτα στο κεφαλι, δεν μπορω.... δεν εχει με τι να ασχολιθει ο κοσμος, δεν κοιτανε τα χαλια τους.......τεσπα... ειμαι 6 μηνων και εχω παρει 2,5 κιλα, αυτο ειναι καλο!!!!! το κακο ειναι οτι εχει ανοιξει ο σκελετος μου οοοοοολλλλοοοοοοςςςςςς και φαινομαι σαν να εχω παρει 10!!!!!!! να ειναι καλα η μπεμπα μου και δεν με νοιαζει καθολου, αυτο διορθωνεται (ελπιζω) μετα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Πήρα πολλά κιλά και στις 2 εγκυμοσύνες μου,μια σταλιά άνθρωπος.Αν εξαιρέσεις τα πιθανά προβλήματα εμφάνισης ζαχάρου και δυσκολίας στις κινήσεις(για πολλά κιλά εννοώ),όλα τα υπόλοιπα παραπέμπουν στην πιο γλυκιά περίοδο που μπορεί να βιώσει μια γυναίκα!!Πραγματικά όταν ήμουν έγκυος και έπιανα την κοιλάρα μου,ένοιωθα την απόλυτη ευτυχία!!Αυτά να σκέφτεσαι,θα ακούσεις πολλά ακόμα,που να δεις όταν γεννήσεις,σκέψου μόνο ότι ζεις ένα θαύμα και άσε αυτούς που ασχολούνται με ανόητα σχόλια να βρουν άλλον τρόπο να γεμίσουν την ανιαρή ζωή τους.

 

Υ.Γ. Έχω επανέλθει πλήρως στα κιλά πριν την πρώτη εγκυμοσύνη.Χωρίς δίαιτες και στερήσεις.Και είχα πάρει 17 & 20 κιλά αντίστοιχα!Ζήσε την υπέροχη περίοδο της εγκυμοσύνης σου όπως εσύ θες,με το καλό να γεμίσει η αγκαλίτσα σου...:-D

ΜΠΑΜΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ(12/04/96 βρήκα το άλλο μου μισό)

ΣΤΕΛΙΟΣ 11/06/07

ΖΟΥΖΟΥ 26/07/10

Σας αγαπάω πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε νοιαζει τιποτααααααα.....

εχω παρατηρησει πως πολλες απο αυτες που λενε αυτες τισ εξυπναδες πολυ θα ηθελαν να ειναι στην θεση μας και βγαζουν κακια...:rolleyes::rolleyes:

Εχω παρει μεχρι τωρα 10 κιλακια....δεν φενεται ομως διαφορα στο σωμα μου πιο πολυ στην κοιλια αλλα και να φαινοταν δεν θα με πολυ ενοιαζει....Θα τα χασουμε μετα....οσα και να ειναι...!!!

Η θεια μου ειχε βαλει 38 κιλα....ναι καλα ειδες 38 δεν λεω υπερβολικα πολλα....αλλα δεν ετρωγε πολυ κανονικα ετρωγε..!!!

Τετοιοι ανθρωποι θελουν απαντηση που να τους κανει να ντραπουν εκεινη την ωρα ....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει 10 κιλα .ολα ,μα ολα ειναι στην κοιλια,πρωτα παει η κοιλια μου και μετα εγω

οταν με ρωτανε ποσα κιλα εχω παρει κ λεω 10 κιλα πολλες φορες καταλαβαινω οτι δεν μ πιστευουν

Ε ΚΑΙ???? ας μην με πιστεψουν,δεν σκαω καθολου

το μωρακι μου ειναι καλα ,στα κιλα που πρεπει απο εκει κ περα δεν μ νοιαζει τ πιστευουν κ τι οχι οι αλλοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....αλλα δεν ετρωγε πολυ κανονικα ετρωγε..!!!

....

 

Συγνώμι αλλά αυτό δεν το πιστεύω...( εκτός εάν συντρέχουν ιατρικοί λόγοι ).

Τα κιλά δεν μπαίνουν από τον αέρα.Και εγώ είχα βάλει 25 κιλά τα οποία έχασα όλα σε 9 μήνες αλλά είχα μετατρέψει τα πρωινά τσιγάρα, σε φρεσκοψημένα κρουασάν με σοκολάτα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμι αλλά αυτό δεν το πιστεύω...( εκτός εάν συντρέχουν ιατρικοί λόγοι ).

Τα κιλά δεν μπαίνουν από τον αέρα.Και εγώ είχα βάλει 25 κιλά τα οποία έχασα όλα σε 9 μήνες αλλά είχα μετατρέψει τα πρωινά τσιγάρα, σε φρεσκοψημένα κρουασάν με σοκολάτα.

 

Ετρωγε κανονικα dalia οπως ετρωγε και πριν....τουλαχιστον μετα τον 5ο που ειμασταν καθε μερα μαζι και εβλεπα...και εγψ ειχα παθει πλακα....:shock:!!!

Και δεν ηταν και καμμια κοκκαλιαρα πριν κανονικη θα την ελεγες....Τωρα αν εκανε πολλες ατασταλιες πριν τον 5ο δεν ξερω αληθεια να σου πω αλλα οσες και να κανεις 38??ειναι υπερβολικα πολλα....

Το κοριτσακι της γεννηθηκε 4900:oops::oops:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα ημουν αδυνατη, αλλα φυσιολογικη! τα τελευταια 4 χρονια που συγκατοικω με τον αντρα μου, πηρα 12κιλα--τρωγοντας σοκολατοειδη περισσοτερο!!!κ ειπα περυσι--δεν παει αλλο-κ τα εχασα τα κιλα αυτα!!! κ η πλακα ειναι οτι σχολιαζουν τα κιλα οι παχουλοι "φιλοι μας" κ οχι οι αδυνατοι...κ εχουμε εναν φιλο " η γυναικα μου πηρε μονο 10κιλα!!!!" ναι, του λεω, αν ηταν πανω απο το κανονικο της βαρος κ της απαγορευσε ο γιατροσ( γιατι αυτη ηταν ηδη γεματουλα!)....το μουγκωσε αυτος! δεν ειπε τιποτα!!!Μετα, μου ειπε "μη παχυνεις γιατι το μωρο θα βγει χοντρο!!"--"τι λεσ, του λεω, κ η μαμα μου πηρε 20κιλα κ βγηκα 2800!!" τεσπα, εγω δεν εχω κομπλεξ αλλα επειδη συνεχεια μας σχολιαζουν οι "φιλοι", για το σπιτι, για το γαμο, τωρα να κ για το παιδι!!!αλλα οπως ειπατε κοριτσια, να προσεχουμε για λογους υγειας!!!εγω βεβαια παρατηρω οτι κανω κρατακρατηση υγρων κ πρηζομαι!!! το μωρακι μου να με ενδιαφερει κ τιποτα αλλο!!ευχαριστω για τις αποψεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημερα..εγω στη μικρη μου ειχα ξεκινησει εγκυμοσυνη απο 64 κιλα κ εφτασα 82 με 173 υψως!τωρα ξεκινησα 58 κ ειμαι 69 κιλα κ τρωω οτι μου ερθει στο κεφαλι!!οσα κιλα ειναι να παρεις θα τα παρεις...αντε τους βαρεθηκα τους περιεργους...ποσα κιλα πηρες?τοσα λιγα γιατι κανεις διατροφη? η τοσα πολλα γιατι δεν προσεχεις?πως θα τα χασεις?η το αλλο "θα θηλασεις???" ελεος πια με την αδιακρισια!!!οτι μου αρεσει θα κανω οτι μου αρεσει θα τρωω κ οσα κιλα θελω θα παρω!!!λογαριασμο θα δωσω κ ειδικα σε κατι θειες κ πεθερα κτλ!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλε μην ακους κανεναν...

Εγω ειμαι 1.74 κ ξεκινησα την πρωτη εγκυμοσυνη μου 62 κιλα.Πηρα εως το τελος 18 (τωρα κ κατακρατηση πιστευω ηταν)αλλα δεν φαινοταν καθολου ειχα μονο κοιλια κ ενα πρηξηματακι ας το πουμε.Ο γιατρος ουδεποτε με αγχωσε ισα ισα μου λεγε ειναι φυσιολογικα αυτα τα κιλα για το υψος μου...Εμενα παλι με νευριαζουν οι γιατροι που αγχωνουν τις κοπελες οτι πρεπει ν παιρνουν ολες 10-12 κιλα λες κ ολες ειναι ιδιες στον σωματοτυπο...Εγω μια χαρα ενιωθα,εχασα πολυ γρηγορα τα κιλα χωρις διαιτα,τα πρωτα 8 εφυγαν τηη πρωτη μερα εκανα κ μεγαλουτσικο παιδι οποτε...τΩΡΑ σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω παρει ηδη 10 κιλα ισως κ παραπανω αλλα ξερω εως που θα φτασω κ δεν ανησυχω..

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι δεν ειναι φιλοι....η ζηλια κανει μπαμ απο μακρια....κ ο αντρας μου οταν ημουν 65κιλα-περυσι-παλι κουκλα με εβλεπε!!! κ τωρα μου λεει "ποιος σε στενοχωρησε παλι?'-- κ οταν του ειπα για τον "φιλο " αυτο, μου λεει "δε βλεπει τη γυναικα του"?? κ ξερω η κουνιαδα μου πηρε μονο 5 κιλα γιατι ηταν πανω απο το κανονικο της βαρος κ μετα τη γεννα πηρε 17κιλα!!!!ετρωγε οτι δεν ειχε φαει πριν!!!!....παντως αυτοι που ζηλευουν φαινεται γιατι κανουν σχολια για τα κιλα κ για το πως θα το βαφτισουμε???????λεω βρε παιδια, καθιστε να γεννηθει με το καλο!!! ενω η οικογενεια μου που μαγαπα, με βοηθα κ ενδιαφερεται να παει καλα η εγκυμοσυνη κ να μην στενοχωριεμαι....τελοσπαντων, μετραμε αντιστροφα!!να πανε ολα καλα σε ολες ευχομαι!!! κ αντε να κρατησω τη μπεμπουλα μου στην αγκαλια μου!!κ σεις τα δικα σας μωρακια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε μη τους παιρνεις σοβαρα δεν τους κοβει ουτε τους κατεβαινει και κατι ενδιαφερον ή ομορφο να πουν!

Κλασικη σειρα ερωτησεων μετα το αααα εγκυος αααα τι κανεις:

Ποτε γεννας?(λες και εχω κλεισει ραντεβου με το παιδι)

Ξερεις τι ειναι?(αν εχεις αποφασισει να μην μαθεις το φυλο, ξεκινα η κουραση των εξηγησεων...)

Ποσα κιλα πηρες?(ρε φιλε τι εχεις με τι ζυγαρια μου)

Ποιο γιατρο εχεις?(γιατι αν τον ξερεις και ειναι μουφα θα μου το πεις?αν δεν το ξερεις τι σε νοιαζει στατιστικη κανεις?)

Που θα γεννησεις?(παλι στατιστικη?αφου δε θα ερθεις να με δεις τι ρωτας)

 

Στα παραπανω απαντω μονολεκτικα για να κοβεται

Ευτυχως υπαρχουν καλοι ανθρωποι που πρωτα ρωτουν πως εισαι και αν εχεις καλη εγκυμοσυνη, σου λενε οτι ομορφυνες και οτι τα κιλα ειναι μονο στην κοιλια παρολο που εχεις κανει εναν κωλο ως απεναντι, με το καλο και με εναν πονο και θυμουνται να πουν και χαιρετισματα στον συζηγο

Για τους αλλους δε θα μπορεσουμε, ιδιως γιατι η ψυχη τους δε μας νοιαζεται και τοσο, οποτε δεν αξιζει να χαραμιζουμε ουτε ενα ποστ για αυτους :)!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!:D Στελλι δεν ξερεις ποσο σε καταλαβαινω και εγω ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι παντα ημουν παχουλη απο σχολια δεν στο συζητω, πριν παντρευτω ομως εκανα μια διατροφη και εφτασα να ειμαι στα κανονικα μου κιλα μια αδυνατη κοπελα μετα απο ενα μηνα εμεινα εγκυος ε καταλαβαινεις πιο ειναι το πρωτο πραγμα που μου ειπαν οι περισσοτεροι να μην τρωω και γινω χοντρη καθε φορα που μιλαμε το πρωτο που με ρωτανε ειναι ποσα κιλα πηρες και πολλα ειναι θα γινεις χοντρη και τετεια η αληθεια ειναι αγχωθηκα πολυ εφτασα σε σημειο να μην σηκωνω πια το τηλ. σε αυτα τα ατομα (εχω παντρευτει μακρυα και δεν βρισκομαστε να με δουν) ενταξει και εγω δεν θελω να παρω πολλα ξερω τι δυσκολο ειναι να ξαναχαθουν τα κιλα αλλα τι να κανω εχω φουσκωσει αλλα πρεπει και οι αλλοι να στο λενε συνεχεια να σε πριζουν? τελος παντων εγω ειμαι ευτυχισμενη γιατι εχω μια ψυχουλα μεσα μου και μεχρι τωρα δοξα 'σοι ο Θεος ειναι μια χαρα!:P

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειδικα στην εγκυμοσυνη πρεπει να αδιαφορουμε περισσοτερο απο ποτε αλλοτε για το τι μας λεει ο ενας ή ο αλλος. νομιζω οτι περα απο το γιατρο μας σε κανενα αλλον δεν πεφτει λογος για τα κιλα μας. ουτε να ρωταει ουτε να σχολιαζει. στα σχολια που ακουω για το βαρος μου επειδη αδυνατισα αρκετα στο α τριμηνο απο τις αναγουλες κτλ και ακομα δεν τα εχω παρει ολα (νομιζω οτι το στομαχι μου θα συνελθει τελειως οταν γεννησω) απαντω οτι ο γιατρος μου με βρισκει μια χαρα και σιγουρα κατι παραπανω θα ξερει απο εμας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...