Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνατε εξωσωματική;


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια,

μπαίνουμε κι εμείς στον χορό και πρέπει να χορέψουμε!!! χρειάζομαι τα φώτα σας, έχω μπερδευτεί για τα καλά με τα κέντρα, ... με βολεύει καλύτερα η Θεσσαλονίκη και θα προτιμούσα να μην κατεβαίνω Αθήνα, ποιά κέντρα αξίζουν τον κόπο ; Και τι πρέπει να κάνω αν θέλω να τους γνωρίσουμε πρώτα, κανονίζω συνάντηση (... και την πληρώνουμε); ... ΑΑΑΧ, φαίνεται ότι είμαι εντελώς ΑΣΧΕΤΗ ; :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

embrioart, ο κ. Μουστακαριας ειναι καταπληκτικος επιστημονας και πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.....

 

Ειμαι δύο μηνων εγκυος με την πρωτη προσπαθεια, με τη βοηθεια του θεου και την φροντιδα του κ. Μουστακαρια. Τα παντα στο embrioart, προσωπικο, μεθοδοι, συμπεριφορα ειναι αψογα.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (γνωστο, γνωστοτατο! ενα απο τα καλυτερα) ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΜΕ ΟΙΚΤΡΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΩΜΟΣ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ. ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΗΘΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ. Ο λόγος που φυγαμε τρεχοντας ήταν όταν εκλεισα εκανα τεστ παπ και κολπικο υπερηχο (φυσικα δεν εμφανιστηκε αυτος αλλα οι βοηθοι του) και μου βρηκαν πολυποδα στη μητρα, με φωναξε στο γραφειο του να με ενημερωσει. Ήταν σαν αγγουρι και υφος αδιαφορο και το μονο που εκανε ήταν να γραψει σ'ενα χαρτι το ονομα και το κινητο καποιας και μου ειπε: "παρε αυτη να πας να το βγαλεις". Καμια άλλη πληροφορια. Ηταν απαραδεκτος.Χεστ... που εγω εκλαιγα με λυγμους γιατι εμφανιστηκε αλλη μια δυσκολια. Όταν τον ρωτησα ποτε θα ξεκινησουμε την εξωσωματικη μετα την υστεροσκοπιση, εκεινος με διαβεβαιωσε οτι θα ξεκινησω μετα απο 20 μερες περιπου. (ασχετο!!!) Θα πηγαινε η προσπαθεια υπερ πιστεως και πατριδος και τα χρηματα στην τσεπη του. Ευτυχως φυγαμε. Οταν πηγα φυσικα στον γυναικολογο μου για 2ο υπερηχο το κλιμα ηταν αλλιως. Ηταν απο πανω μου, μου εξηγησε και τελικα εκανα την υστεροσκοπηση με επιτυχια σ'αυτον. Φυσικα ο γυν. μου, με ενημερωσε οτι μετα την υστεροσκοπηση δεν μπορουμε να μπουμε σε διαδικασια εξωσωματικης αμεσως αλλα θα πρεπει να περιμενουμε τουλαχιστον 1 κυκλο και βλεπουμε... για να αναλάβει η μητρα. Τωρα με το καλο, θα παμε συστημενοι απο το γιατρο μου σε αλλο κεντρο. Ας ελπισουμε να ειναι τουλαχιστον "ανθρωποι". Συγγνωμη για την "πολυλογια".

 

Στο χαλανδρι ειχα τον Καπετανακη, εχω να πω τα χειροτερα.....:evil:

αυτον εννοεις???

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλημερα. Ειμαι καινουργια στο φορουμ. καλη δυναμη σε ολες μας.Θα ηθελα να ρωτησω αν καμια σας γνωριζει τον γιατρο Βασιλοπουλο Ιωαννη κανει την εξωσωματικη στο medimall. Εχει καμια σας γνωμη. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια! μολις εκανα εγγραφη και ειδα οτι εδω εχετε αναφερει το ονομα του κυριου χριστοφοριδη..ηταν γυναικολογος μου για λιγο καιρο και μολις προχθες εμαθα οτι ειμαι εγγυος και με παρεπεμψε στον ασλανιδη αναστασιο ο οποιος λεει ειναι συνεργατης του. ειχε καποια κοπελα εμπειρια? γιατι θα παω πρωτη φορα την τεταρτη και θα θελα να ξερω τι θα αντιμετωπισω και αν γενικα εχει καλες κριτικες. ευχαριστω πολυ εκ των πρωταιρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλες μου οι εμπειρίες (σπερματεγχύσεις) ειναι στο Embryogenesis με τον κο Παπανικόπουλο! Και ήταν σουπερ...παρά τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες...και σε λίγες μέρες θα δουμε τα αποτελέσματα της 3ης!

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
κορίτσια είμαι καινούρια στο forum!! ξεκιναώ με σπερματέγχυση τον άλλο μήνα-τη πρώτη μου! η όλη διαδικάσια ειναι επώδυνη. 400? μας είπαν!

 

Καθόλου επώδυνη. Το μόνο που αισθάνεσαι είναι όταν σου βάζουν τον κολποδιαστολέα κι ίσως ένα τσιμπημακτάκι όταν μπαίνει ο καθετήρας στη μήτρα. Σε 5 λεπτά έχεις τελειώσει. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΟΗΘΑΤΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΗΘΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 2 IVF ΣΤΟ Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ''ΧΕΡΙ'' ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ.!!! ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ (ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΝΗΜΑ) Η ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΙΝΑ (ΕΥΓΟΝΙΑ) ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ??ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ, ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ (2) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑ...HELP PLEASE!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Faith32, o Λαινάς, παρόλο που και γω δεν έπιασα, καλός είναι αλλά το ίδιο πιστεύω και για τον Μαστρομηνά. Το αν θα πιάσεις ή όχι είναι και θέμα τύχης καθότι οι πιθανότητες να μην πιάσεις είναι περισσότερες από το να πιάσεις. Θα σου πω το γνωστό τετριμένο ότι "οι γιατροί δεν είναι Θεοί".

 

Τώρα αν θέλεις να αλλάξεις κέντρο γιατί θέλεις κάτι να αλλάξει, ίσως στη ψυχολογία σου, ναι καντο και μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Καλή επιτυχία σε ο,τι κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Faith32, o Λαινάς, παρόλο που και γω δεν έπιασα, καλός είναι αλλά το ίδιο πιστεύω και για τον Μαστρομηνά. Το αν θα πιάσεις ή όχι είναι και θέμα τύχης καθότι οι πιθανότητες να μην πιάσεις είναι περισσότερες από το να πιάσεις. Θα σου πω το γνωστό τετριμένο ότι "οι γιατροί δεν είναι Θεοί".

Τώρα αν θέλεις να αλλάξεις κέντρο γιατί θέλεις κάτι να αλλάξει, ίσως στη ψυχολογία σου, ναι καντο και μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Καλή επιτυχία σε ο,τι κάνεις!

 

 

SUNTY,

 

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ, ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!! ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ??ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ???ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,.ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ, ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ....ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ!!?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εχω ραντεβου 31 οκτωβριου με τον Μαντουδη οπου εχω ακουσει κ τα καλυτερα.εβαλα κ μια φιλη μου δημοσιογραφο να ρωτησει κ για το κεντρο κ για τον γιατρο κ μου ειπε να παω με κλειστα ματια!

εχω πολυ αγχος κ φοβαμαι οτι απο τη ψυχολογικη μου φορτιση οταν μπω στο κεντρο θα βαλω τα κλαματα κ θα γινω ρομπα!

Δε ξερω βρε κοριτσια αλλα ενστικτωδως επελεξα αυτον αναμεσα σε πολλα ονοματα που μου προτεινε η γιατρος μου ..

ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να μεινουν εγκυες ειτε με εξωσωματικη ειτε φυσιολογικα να εχουν τη βοηθεια της Παναγιας κ να πανε ολα καλα .

Ο Θεος μαζι μας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To "ευγονία" έχει καλούς εμβρυολόγους, αν αυτό εννοείς. Τώρα για το αν τα μηχανήματα είναι νέας τεχνολογίας δεν το γνωρίζω. Πιστεύω πως ναι. Εγώ μόνο στο "ευγονία' έχω κάνει αλλά δεν έχω πετύχει. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι. Εσύ μπορεί να πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια,θελω να μου πειτε αν γνωριζεται καποιο κεντρο στη θεσσαλονικη που να μεινατε ευχαριστημενοι απο το γιατρο.εχω κανει τεσσερις θεσσαλονικη και τρεις αθηνα αλλα δυστυχως τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλησπερα κοριτσια,θελω να μου πειτε αν γνωριζεται καποιο κεντρο στη θεσσαλονικη που να μεινατε ευχαριστημενοι απο το γιατρο.εχω κανει τεσσερις θεσσαλονικη και τρεις αθηνα αλλα δυστυχως τιποτα.....

καλησπερα τζωνα. εγω εκανα 2 στο embryolab και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο ολη την ομαδα. 2 προσπαθειες=2 εγκυμοσυνες, η πρωτη παλινδρομησε και τωρα ειμαι στην 7η εβδομαδα απο τη δευτερη. εσυ που εκανες τις προηγουμενες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,θελω να μου πειτε αν γνωριζεται καποιο κεντρο στη θεσσαλονικη που να μεινατε ευχαριστημενοι απο το γιατρο.εχω κανει τεσσερις θεσσαλονικη και τρεις αθηνα αλλα δυστυχως τιποτα.....

 

εγω εκανα την πρωτη μου και πετυχημενη εξωσωματικη με τον φελεσακη και την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα την καναμε στο ιακεντρο....αν θες μπορω να σου πω λεπτομερειες για τον γιατρο εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι καινουρια στην ομορφη παρεα σας!εγω ειμαι σε διαδικασια εναρξης της πρωτης μου εξωσωματικης.Εχω αποφασισει να την κανω στο embryolab Θεσ/νικη με γυναικολογο τον Κ.Βασιλειαδη..εξωτερικο συνεργατη τους.Εχω ραντεβου για ενημερωση της διαδικασιας το Σαββατο!εχει καμια κοπελα απο τον συγκεκριμενο γυναικολογο?

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΟΗΘΑΤΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΗΘΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 2 IVF ΣΤΟ Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ''ΧΕΡΙ'' ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ.!!! ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ (ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΝΗΜΑ) Η ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΙΝΑ (ΕΥΓΟΝΙΑ) ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ??ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ, ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ (2) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑ...HELP PLEASE!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

 

 

Γεια σας! Κι εγω είμαι καινούρια στο forum και μου φαίνεται πολύ χρήσιμο γιατί επικοινωνείς με ανθρώπους που πέρασαν/περνάν τα ίδια με σένα και μπορούν να σε βοηθήσουν χωρίς σκοπιμότητες και άλλες επιδιώξεις...

 

Είμαι έγκυος στην 11 εβδομάδα μετά από εξωσωματική στο κέντρο "ΓΕΝΝΗΜΑ" με γιατρό τον κύριο Μαντούδη. Με την 1 φορά αν και το πρόβλημα ήταν πολύ σοβαρό!!! Αν θέλετε οποιαδήποτε πληροφορία ευχαρίστως να βοηθήσω. Έχω γίνει expert γιατί διάβασα πολύ και γενικώς ρωτούσα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριατα!Συγχαρητηρια για την εγκυμωσυνη σου!!!Ευχομαι σε λιγους μηνες να εχεις ενα υγειεστατο μωρακι!Το Σαββατο θα παω στον Γυναικολογο μου να με κατατοπησει και αν βεβαια εχεις την διαθεση θα ηθελα να μου γραψεις για την εμπειρια της εξωσωματικης!Και παλι χαρικα για την επιτυχια σου!Ετσι νιωθω κι εγω την ελπιδα οτι συντωμα θα εχω ευχαριστα νεα!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι καινουρια στην ομορφη παρεα σας!εγω ειμαι σε διαδικασια εναρξης της πρωτης μου εξωσωματικης.Εχω αποφασισει να την κανω στο embryolab Θεσ/νικη με γυναικολογο τον Κ.Βασιλειαδη..εξωτερικο συνεργατη τους.Εχω ραντεβου για ενημερωση της διαδικασιας το Σαββατο!εχει καμια κοπελα απο τον συγκεκριμενο γυναικολογο?

καλημερα ευη. κι εγω στο embryolab ειμαι και ειμαι πολυ ικανοποιημενη. για το γιατρο σου δεν εχω ακουσει κατι. την παρακολουθηση κατα τη διαρκεια της εξωσωματικης,ωοληψια, εμβρυομεταφορα θα στην κανουν στο embryolab η θα στα κανει ο γιατρος σου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου nelly! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! σε ποιο σταδιο εισαι?Η ολη διαδικασια θα γινει στο ebryolab απλα ο γυναικολογος μου θα ερχεται εκει για ο,τι χρειαστει

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας! και γω μετα απο μια μακρα ερευνα αγορας και αφου γυρισα αρκετα κεντρα αποφασισα οτι καλυτερο και με μεγαλη διαφορα μαλιστα ειναι το embryolab. ακουσα τα καλυτερα και με ενθουσιασαν γενικα τα ατομα που δουλευουν εκει. η εμβρυολογος δε του κεντρου ειναι αυτη που σε καθηλωνει. μακαρι η πρωτη εντυπωση ,που σε μενα παντα μετραει, να συνεχισει. θα μπω στη διαδικασια μετα τα χριστουγεννα. ηθελα το χρονο μου. γιατρο θα εχω τη χριστινα του ιδιου κεντρου. ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες evadimitr!Πηγα το Σαββατο για μια τελευταια επισκεψη ριν ξεκινησω την διαδικασια στο κεντρο και οι εντυπωσεις μου συνεχιζουν να ειναι πολυ θετικες!Ηκυρια Χατζηπαρασιδου μου ειπε μια εκφραση που πραγματικα οπως λες κι εσυ με καθηλωσε! "απο την στιγμη που θα ξεκινησεις την θεραπεια ειμαστε συνοδοιπωροι"...ειναι πολλοι φιλικοι ολο εκει μεσα!Εγω εχω γυναικολογο εναν εξωτερικο συνεργατη τους και μου εκανε εντυπωση που δεν εκανε ουτε μια κινηση για να με αναλλαβει ενας απο τους δικους τους γυναικολογους αλλα απεναντιας μου μιλησε πολυ θετικα για την επιλογη μου.Οποτε απ'οτι βλεπω μαλλον θα εχουμε συμπαρασταση η μια απο την αλλη μιας κι εγω ξεκινω αρχες Ιανουαριου.τα λεμε!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα. εγω τωρα ειμαι εγκυος 7w+4 (απο κρυσοσυντηρημενα), ακουσαμε και καρδουλα, ολα καλα.

καλη επιτυχια σας ευχομαι!παντως την ιδια εντυπωση που ειχα απο την πρωτη μερα για το embryolab την ιδια εχω μεχρι σημερα.

θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...