Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συυληψη και glucophage


sisika

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια εγω το glucophage το περνω απο αρχες Απριλη ειχα κανει μια διακοπη για 2 μηνες!!!

Εμενα με βοηθησε και μου εφτιαξε κυκλο και στη συλληψη με βοηθησε και το πηρα και ολο το πρωτο τριμηνο!!!

Βεβαια εχω και αντισταση στην ινσουλινη!!

Σας ευχομαι τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα το ειχα ξεχασει εγω το γλυκοφαις,για λιγο,και τωρα πρεπει να το παρω παλι!!!!!εδω και μια εβδομαδα παιρνω ενα μετα το φαγητο.Εχω ομως την εντυπωση οτι...κατι μου κανει,μου προκαλει διψα!!! ναι...διψαω συνεχεια!στεγνωνει το στομα μου,και ολη την ωρα ειμαι με ενα μπουκαλι νερο,αγκαλια!!!

Παλια οταν το επαιρνα,δεν το ειχα αυτο.Δεν ειχα καμια απολυτως παρενεργεια.το ειχα δηλωσει αλλωστε...

Τωρα μετα απο συνεχης παρακολουθηση του κυκλου μου,θα μπορουσα να πω οτι εστρωσε πολυ,και ειναι παντα στην ωρα της,η ρουφ.....στις 28 μερες,ερχεται (δεν ρωταει και μενα αν τη θελω.....)....

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης=υπαρχει καποιο κοριτσι που να παιρνει τα ιδια χαπια με μενα,και να εχει τα ιδια συμπτωματα? δηλαδη,2 φιλισιν/πρωι.

1 γλυκοφαις/μεσημερι

1 σαλοσπιρ 80μγ/βραδυ.

 

Μηπως καποιος ιατρος σας εχει ηδη εξηγησει τι γινεται,οταν πινουμε την ημερα αυτο το .....ομορφο κοκτειλ απο χαπια!!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

michel μου εγω παιρνω : 1 euthyrox (για θυροειδη) το πρωι

1 felicine το πρωι

μισο glucophage to μεσημερι

μισο glucophage το βραδυ.

.......................................................................

και απόσο θυμαμαι δεν προκαλουν κατι τα χαπια αυτα ολα μαζι. ετσι κ αλλιως το felicine ειναι σιδηρος μονο νομιζω δεν θα μπορουσε να κανει κακο.οποτε μην αγχωνεσαι !!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα το ειχα ξεχασει εγω το γλυκοφαις,για λιγο,και τωρα πρεπει να το παρω παλι!!!!!εδω και μια εβδομαδα παιρνω ενα μετα το φαγητο.Εχω ομως την εντυπωση οτι...κατι μου κανει,μου προκαλει διψα!!! ναι...διψαω συνεχεια!στεγνωνει το στομα μου,και ολη την ωρα ειμαι με ενα μπουκαλι νερο,αγκαλια!!!

Παλια οταν το επαιρνα,δεν το ειχα αυτο.Δεν ειχα καμια απολυτως παρενεργεια.το ειχα δηλωσει αλλωστε...

Τωρα μετα απο συνεχης παρακολουθηση του κυκλου μου,θα μπορουσα να πω οτι εστρωσε πολυ,και ειναι παντα στην ωρα της,η ρουφ.....στις 28 μερες,ερχεται (δεν ρωταει και μενα αν τη θελω.....)....

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης=υπαρχει καποιο κοριτσι που να παιρνει τα ιδια χαπια με μενα,και να εχει τα ιδια συμπτωματα? δηλαδη,2 φιλισιν/πρωι.

1 γλυκοφαις/μεσημερι

1 σαλοσπιρ 80μγ/βραδυ.

 

Μηπως καποιος ιατρος σας εχει ηδη εξηγησει τι γινεται,οταν πινουμε την ημερα αυτο το .....ομορφο κοκτειλ απο χαπια!!!!!!

 

 

Εγώ παίρνω ένα φιλισιν το πρωί και μετά έπαιρνα ένα γλυκοφαις το μεσημέρι και ένα το βράδυ. Και ανάλογα με το σε ποιά μέρα του κύκλου είμαι, παίρνω και διάφορα άλλα.

Τώρα το σταμάτησα το γλυκοφαις από μόνη μου γιατί το βαρέθηκα και γιατί δεν είδα να με βοηθα και σε τίποτα η αλήθεια. Όταν το έπαιρνα όμως, δεν διψούσα ακριβώς απλά ήταν συνεχώς στεγνό το στόμα και ξυπνούσα πάααρα πολλές φορές τη νύχτα για να πιώ απλά μια γουλιά νερό. Τώρα αυτό πέρασε οπόταν θα ήταν από τα χάπια

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιρνω μισο γλουκοφαζ το πρωι και ενα το βραδυ και φελισιν οποτε θυμηθω.Προσωπικα το γλουκοφαζ το βρηκα θαυματουργο,για μενα.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα κορίτσια είμαι καινούρια στο forum και είμαι 22 χρονών!

Έχω και εγώ πολυκυστικές ωοθήκες και μου είχε γράψει η γυναικολόγος μου να πίνω αντισυλληπτικά τα οποία στο 2ο μήνα είχα παρενέργειες δηλαδή πονοκεφάλους σχεδόν καθημερινά. Αλλάξαμε μάρκα μου έγραψε πιο ελαφριά αλλά και αυτά στο μήνα πάνω τα σταμάτησα γιατί δεν άντεχα, αν και ρύθμιζαν τον κύκλο μου.Πριν δυό μίση μήνες περίπου έπειτα από μια μικρή αποτοξίνωση από τα αντισυλληπτικά μου είπε να πάρω το glucophage! Τώρα πίνω το 3ο κουτί, πίνω ένα χάπι την ημέρα μετά το φαγητό (δεν έχω παρενέργειες είναι σαν να μην το πίνω) αλλά δεν έχω δεί διαφορά στη περίοδό μου, ο κύκλος μου είναι άλλες φορές 33 ημέρες άλλες φορές 40 ημέρες. Δηλαδή στης 24 Σεπτέμβρη το πρωί αδιαθέτησα και το μεσημέρι ξεκίνησα και το χάπι (δεν το ξεκίνησα επειδή ήρθε η περιοδος απλά έτυχε) η επόμενη περίοδος ήρθε στις 11 Οκτώβρη και η επόμενη 9 Νοέμβρη από 9 Νοέμβρη δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα (δεν είμαι έγκυος απλά είναι χάλια ο κύκλος μου) έχω πιεί 2 μιση κουτιά glucophage και νομίζω δεν έχουν ρυθμίσει τον κύκλο μου! Θα συνεχίσω να πίνω μέχρι να τελειώσει και αυτό το κουτί δηλαδή στο σύνολο από την αρχή να έχω πιει 3 κουτιά και μετά θα πάρω τη γυναικολόγο μου να της το πώ ότι δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στο κύκλο μου...

Θέλω τη γνώμη σας σχετικά με το glucophage και γιατί σε εμένα δεν φτιάχνει ο κύκλος μου;;;;

uVkHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θέλω να φτιάξει ο κύκλος όπως είπα και παραπάνω, αλλά δεν έχει φτιάξει και το πίνω δυο μίση μήνες...

 

Υasmin έχεις πάρει; Είχα το ίδιο πρόβλημα κι έπαιρνα απο αυτά....και ο κύκλος ρυθμίστηκε ...και τίποτα δε κατάλαβα...:D. Ρώτα τη γυναικολόγο σου...νομίζω είναι ελαφριά...:roll:

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι η δεύτερη μάρκα που μου έγραψε για πιο ελαφριά ήταν τα Yasmin, δεν τα δέχεται ο οργανισμός μου μάλλον τα αντισυλληπτικά! Γι'αυτό μετά μου είπε να πάρω το glucophage..

uVkHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι η δεύτερη μάρκα που μου έγραψε για πιο ελαφριά ήταν τα Yasmin, δεν τα δέχεται ο οργανισμός μου μάλλον τα αντισυλληπτικά! Γι'αυτό μετά μου είπε να πάρω το glucophage..

Κρίμα....:roll:....τι να σου πω....:roll:....ελπίζω να βρεί τα κατάλληλα για'σένα....:roll:. Δε μπορεί...θα υπάρχουν και για ευαίσθητους οργανισμούς..:roll:.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα....:roll:....τι να σου πω....:roll:....ελπίζω να βρεί τα κατάλληλα για'σένα....:roll:. Δε μπορεί...θα υπάρχουν και για ευαίσθητους οργανισμούς..:roll:.

 

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ :-).. Αλλά δεν θέλω να ξαναπάρω αντισυλληπτικά.. :cry:

uVkHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ :-).. Αλλά δεν θέλω να ξαναπάρω αντισυλληπτικά.. :cry:

 

Ελα βρε που στενοχωριέσαι γι'αυτό.....:eek:....δεν είναι τόσο φοβερό....η μισή Ελλάδα παίρνει αντισυλληπτικά. Απλά δε βρήκατε ακόμη τα κατάλληλα...:roll:. Τι να πούμε κι εμέις....που μπαίνουμε σε δυσκολότερες διαδικασίες....:roll:...και σε άλλες γυναίκες που μπαίνουν σε ακόμη δυσκολότερες....όπως η εξωσωματική...:roll:. Κουράγιο....και όλα θα πάνε καλά....:-D.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απλά διαβάζω ότι το συγκεκριμένο φάρμακο glucophage σε άλλες κοπέλες έχει αποτελέσματα..Και γι αυτό έγραψα κιόλας για να μου πείτε τι γνώμη σας..ΝΙΟΒΗ είσαι πολύ καλή :D:D.. Αλλά δεν θέλω να ξαναπάρω αντισυλληπτικά.... Το glucophage αν μου έφτιαχνε το κύκλο μου θα ήταν το καλύτερο αλλά δεν ξέρω ίσως το πιω άλλο ένα μήνα για να δώ!!

uVkHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απλά διαβάζω ότι το συγκεκριμένο φάρμακο glucophage σε άλλες κοπέλες έχει αποτελέσματα..Και γι αυτό έγραψα κιόλας για να μου πείτε τι γνώμη σας..ΝΙΟΒΗ είσαι πολύ καλή :D:D.. Αλλά δεν θέλω να ξαναπάρω αντισυλληπτικά.... Το glucophage αν μου έφτιαχνε το κύκλο μου θα ήταν το καλύτερο αλλά δεν ξέρω ίσως το πιω άλλο ένα μήνα για να δώ!!

 

Aν θέλεις πάρα πολύ να κάνεις ένα μωράκι....θα πρέπει να κάνεις τη θυσία...για να φτιάξει ο κύκλος σου....και να τα καταφέρεις....;).

Τώρα όσο για τη καλοσύνη μου...σύμπτωμα έιναι ...μάλλον μ'έχουν πειράξει οι ενέσεις που κάνω...:rolleyes:

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θέλω να κάνω μωράκι τώρα!! Είμαι μικρή, φυσικά αν τύχαινε (πράγμα ακατόρθωτο αφού είναι έτσι χάλια η περίοδος μου) θα ξετρελαινόμουν γιατί τα αγαπάω πολύ και θέλω να γίνω μανούλα :D:D.. Το έχουμε συζητήσει και με τον φίλο μου (τον Ιανουάριο θα είμαστε 4 χρόνια μαζί) Και αν τύχαινε το θέλουμε και οι δυο...Αλλά δύσκολο να τύχει..

uVkHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω μωράκι τώρα!! Είμαι μικρή, φυσικά αν τύχαινε (πράγμα ακατόρθωτο αφού είναι έτσι χάλια η περίοδος μου) θα ξετρελαινόμουν γιατί τα αγαπάω πολύ και θέλω να γίνω μανούλα :D:D.. Το έχουμε συζητήσει και με τον φίλο μου (τον Ιανουάριο θα είμαστε 4 χρόνια μαζί) Και αν τύχαινε το θέλουμε και οι δυο...Αλλά δύσκολο να τύχει..

 

Τότε χαλάρωσε.....και απόλαυσε τη σχέση σου...και όταν με το καλό έρθει ο καιρός να παντρευτείτε και να κάνετε οικογένεια ....μπαίνεις στη διαδικασία....:D...σου εύχομαι ότι επιθυμείς...:D.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια προσοχη με το glucophage !!

δεν ειναι και πανακεια ! ξερω οτι μετα απο μακροχρονη χρηση δεν κανει καθολου καλο στο συκωτι. το παιρνει η μαμα μου καιρο γιατι ειναι διαβητικη ..

μονο με συνταγη γιατρου! μη ξεγελαστειτε σε καμια περιπτωση απο μονες σας!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ!!!!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΣΙΩΠΗΛΑ;)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ....ΣΤΙΣ 1/12 ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ GLUCOPHAGE TΩΝ 850ΓΡ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΜΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟΣ(30-32 ΜΕΡΕΣ).ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΩΟΡΗΞΙΑ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 21/12,ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΑ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΑ GLUCOPHAGE ΠΡΗΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ GLUCOPHAGE,Η ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ;ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΜΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ..:P

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ!!!!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΣΙΩΠΗΛΑ;)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ....ΣΤΙΣ 1/12 ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ GLUCOPHAGE TΩΝ 850ΓΡ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΜΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟΣ(30-32 ΜΕΡΕΣ).ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΩΟΡΗΞΙΑ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 21/12,ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΑ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΑ GLUCOPHAGE ΠΡΗΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ GLUCOPHAGE,Η ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ;ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΜΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ..:P

 

Πιστεύω ότι έχεις αρκετές πιθανότητες και θα σου έλεγα να πάς να κάνεις χοριακή...για να είναι αξιόπιστα τ'αποτελέσματα.....:D...και μάλιστα αύριο πρωί πρωί....για να μας πείς τα νέα το απόγευμα....:D....που ευελπιστώ ότι θα είναι ευχάριστα....:D....σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα να μας ανακοινώσεις ότι είσαι έγκυος.....:D.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!τζιφοσ!εχθεσ ταπογευμα εκανα τεστ και βγαινει αρνητικο και επειδη δεν πειστηκα ξαναεκανα κ ενα σημερα το πρωι.αρνητικο κι αυτο!και περιοδοσ πουθενα.τι συμβαινει;να ειναι δυο τεστ λαθοσ;να χαλασε ο κυκλοσ μου;αφου τα φαρμακα τα παιρνω για να δω βελτιωση οχι να με πανε πισω....τι συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!τζιφοσ!εχθεσ ταπογευμα εκανα τεστ και βγαινει αρνητικο και επειδη δεν πειστηκα ξαναεκανα κ ενα σημερα το πρωι.αρνητικο κι αυτο!και περιοδοσ πουθενα.τι συμβαινει;να ειναι δυο τεστ λαθοσ;να χαλασε ο κυκλοσ μου;αφου τα φαρμακα τα παιρνω για να δω βελτιωση οχι να με πανε πισω....τι συμβαινει;

 

Γιατί γλυκό μου κορίτσι δε κάνεις μια χοριακή;

Τα τέστ δεν είναι αξιόπιστα ....ειδικά η μάρκα με το ροζ χρώμα....:roll:.

Τράβα να κάνεις να σου φύγει η αγωνία....και να μας πείς τα ευχάριστα.....άντε...:D.

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γλυκό μου κορίτσι δε κάνεις μια χοριακή;

Τα τέστ δεν είναι αξιόπιστα ....ειδικά η μάρκα με το ροζ χρώμα....:roll:.

Τράβα να κάνεις να σου φύγει η αγωνία....και να μας πείς τα ευχάριστα.....άντε...:D.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΩ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ.ΤΡΙΑ ΤΕΣΤ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ....ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΕΡΝΩ ΤΗΛ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ...;)ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2011 ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΠΕΜΠΕ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ!ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΦΑΝΤΗ.....ΔΕ ΛΕΩ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΙΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ..ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.7Η ΜΕΡΑ ΚΣΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΤΟΥ GLUCOPHAGE.ΤΙ ΝΑ ΠΩ; ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ..ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.ΔΕ ΞΕΡΩ..ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ +.ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΛΑ;ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΕΣΑΣ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΠΟΤΕ ΕΓΚΥΟΣ....ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΝΟΗΜΑ Η ΖΩΗ....ΗΔΗ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ.....ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ....ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ!ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΦΑΝΤΗ.....ΔΕ ΛΕΩ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΙΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ..ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.7Η ΜΕΡΑ ΚΣΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΤΟΥ GLUCOPHAGE.ΤΙ ΝΑ ΠΩ; ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ..ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.ΔΕ ΞΕΡΩ..ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ +.ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΛΑ;ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΕΣΑΣ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΠΟΤΕ ΕΓΚΥΟΣ....ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΝΟΗΜΑ Η ΖΩΗ....ΗΔΗ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ.....ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ....ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ....

καλημερα..κ μενα μου εγραψε να να παρω glucophage,δεν τα πηρα ακομα ομως,ειχα την ιδια απορια με σενα μην αλλαξει ο κυκλος ο οποιος ειναι κ μενα πολυ σταθερος ομως δεν μου ανεφερε κατι τετοιο..εκανες χωριακη;ο γιατρος σιγουρα θα σου δωσει την πιο σωστη απαντηση..τωρα μην χαλας την ψυχολογια σου βρε....αφου προσπαθεις να πετυχεις αυτο που θες καποια στιγμη θα γινει..το μωρακι θα ερθει..ειναι κριμα να χαλιεσαι επειδη δεν ερχετε τωρα..χαλαρωσε κ απολαυσε τις προσπαθειες σου..:wink:πες μας τι σου ειπε ο γιατρος....

yV3Pp3.png

 

7xz6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...