Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!εκανα σημερα την καμπυλη σακχαρου και ξαφνικα με επιασε μια φοβερη υπνηλια.δεν μπορουσα να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα.μου ειπε η αιμοληπτρια οτι εαν εχεισ σακχαρο πολλεσ φορεσ εχεισ υπνηλια. με τρομαξε λιγο ειναι η αληθεια.εχει συμβει σε καμια απο εσασ? οι εξετασεισ μου εωσ τωρα ηταν φυσιολογικες....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με αγχωσε πολυ αυτη....ειναι και το μωρακι μου 2 εβδομαδεσ μπροστα σε βαροσ δεν θελει και πολυ....η αληθεια ειναι οτι δεν ξεκουραζομαι πολυ....την παρασκευη σταματαω απο τη δουλεια...

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!εκανα σημερα την καμπυλη σακχαρου και ξαφνικα με επιασε μια φοβερη υπνηλια.δεν μπορουσα να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα.μου ειπε η αιμοληπτρια οτι εαν εχεισ σακχαρο πολλεσ φορεσ εχεισ υπνηλια. με τρομαξε λιγο ειναι η αληθεια.εχει συμβει σε καμια απο εσασ? οι εξετασεισ μου εωσ τωρα ηταν φυσιολογικες....

 

 

Καλησπέρα, xristinio, και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα στην εξέτασή σου. Ωστόσο πρέπει να ξέρεις ότι ακόμα κι αν στην απλή εξέταση σακχάρου οι τιμές είναι καλές, η καμπύλη (επειδή ακριβως μετρά τη γλυκόζη στο αίμα μετα από τακτά χρονικά διαστήματα) μπορεί να δείξει πρόβλημα στην έκκριση ινσουλίνης. Ομως μην πανικοβάλλεσαι. Γενικά η εγκυμοσύνη θεωρείται διαβητογόνος κατάσταση και πολλές γυναίκες την εμφανίζουν ιδίως στο τρίτο τρίμηνο. Ακόμη και σε αυτήν την περίπτωση όμως και ανάλογα με τα αποτελέσματά σου προσπαθείς πρώτα με δίαιτα, οπότε και μπορείς να γλιτώσεις τις ενέσεις ινσουλίνης.

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...